home
Bílý oleandr

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Hodnotím jako velmi pěkně zpracovaný film, s dobrou kamerou a hudbou... Inteligentně vložené flashbacky(ty bych ale možná nějak odlišila, třeba je dala černobíle nebo co já vím). Líbí se mi, že postava se vyvíjí a nejde tudíž o jednorázovou věc. Ale tohle je věc předlohy, to tu asi nemá co dělat. Knížku jsem nečetla, tudíž mi zde nemůže nic chybět... Pár lidí pode mnou psalo, že je film místy zdlouhavý, nudný a o ničem. Ale takový přece život je. Nenudila jsem se. Celou dobu jsem okouzleně pozorovala... A můžu říct, že mě to chytlo za srdce. Za některé věci bych hlavní hrdinku sice nejraději profackovala... Ale každý chybuje a nikdo není dokonalý. Jen se mi nelíbila Renée Zelweeger. Nemůžu si pomoct, ta mi tam prostě nepasovala. No, celá ta postava byla trochu moc umělá, ale Renée to zrovna moc nevytrhla... Za tohle asi menší srážka, jinak bych nenašla snad nic, co bych měla vytknout. Výborný film.

29. července 2009
avatar uživatele
90 %

Oleander

..podľa mňa je to veľmi inteligentne spracovaný film na ktorý sa dá dívať stále, no stále tam objavíte niečo nové...veľmi dobré.

22. února 2008
avatar uživatele
90 %

Na tomhle snímku se mi dost líbí to, že si režisér nebere žádné servítky a v klidu nám tu prezentuje celkem zvláštní vztah matky a dcery. Příběh je to krásný, i když se tu převážně jen mluví a nic zásadního se neděje, vůbec jsem se nenudila. Tenhle film mě vážně dostal.

14. května 2007
avatar uživatele
80 %

Tenhle film se mi opravdu moc líbil.Sice forma trochu převyšovala obsah,ale tentokrát mi to nějak nevadilo.Ze všech dějových peripetií hlavní hrdinky bylo cítit,že film vypráví o tom,jaké je to žít ve stínu silné osobnosti,o tom,jak je to těžké.A znovu mě udivilo,jak je Alison Lohman schopná zahrát holku mnohem mladší než je ona sama.

5. března 2007
avatar uživatele
80 %

Fajn

Mě tenhle film zaujal. Hlavně z toho důvodu, že se v něm pojednává o pravdivých, ale bohužel smutných věcech, které v dnešní době nejsou vyjímkou. Aspoň si všichni, kteří neměli problém s rodinou a hlavně dětstvím uvědomí, jaké měli štěstí.

3. března 2007

super film,uz som bola nan dlhsiu dobu natesena ale len teraz som si nasla cas a -spravna casova investicia! je to velmi kvalitny film,dokonca som si miestami aj poplakala.Najlepsia uloha bola matka=manipulatorka,to bol perfektny herecky vykon.Nastastie mi tvorcovia dopriali aj maly happyend.....SUPER!

3. března 2007
avatar uživatele
pb
...
100 %

Myslím si, že je to dobrej film. Obsazení hodnotím kladně(Alison Lohman) akorát Renee Zelveger mi tam moc nezapadá. Ale film celkově hodnotím jako dobrej film co stojí za vidění.

22. srpna 2006
avatar uživatele
Mony
...
100 %

Moc dobrej filmeček. Jako jeden z mála odpovídá reálnému života aneb tomu co se může doopravdy stát a co se taky doopravdy stává. Herecké obsazení bylo taky dobré.Zaujal mě:)

13. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

:)

Tenhle zvláštní film mě zaujal tak, že jsem ho musela dokoukat do konce. Osud hlavní hrdinky byl vážně děsivý a nikdy bych nechtěla zažít to co ona. Jinak je to moc krásnej film.

11. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

..

Tento film mě velice zaujal svým námětem..navíc hlavní hrdinka Astrid je velmi dobře zahrána..I další obsazení se mi velice líbí..ale nejlepší na filmu je jeho pointa,ane ´b jak dokáže matka zničit svou dceru v domnění,že jí pomáhá...

19. července 2006
avatar uživatele
80 %

Ze začátku to bylo docela zajímavé, ale když začala přecházet z jedné rodiny do druhé byla to docela nuda. Ale zase je to docela reálné, protože film popisuje, kam se dostane dítě bez rodičů a jak může dopadnout - z docela normální holky se stane troska...

17. července 2006
avatar uživatele
60 %

Film, ve kterém vlastně skoro o nic nejde, jen popisuje vztah hrdé, zkažené matky a dcery. Snad dokážu ochopit filmy, ve kterých se pouze popisují životy. Ale třeba Forrest Gump byl zábavný a vtipný, Dvojí život Veroniky nebyl vtipný, zato byl zajímavý. Bílý Oleandr nebyl zajímavý, tedy, třeba jak Astrid ovlivňovala, spíš urychlovala osudy svých pěstounů bylo zajímavé, ale nebylo to zajímavé dost. Alison Lohman pro mě není dost charismatická herečka, hlavně se pořád tváří stejně. Ani mi tam neseděla Renée Zellweger, pořád na mě působí takovým tím nemotorným bridgetovským způsobem. Nerozumím tomu, jak Astrid říkala, že začíná od konce, protože některé kousky jí zapadly až potom. Podle mě na tom nebylo nic složitého. Víte, někde uprostřed jsem se patnáct minut nedívala a když jsem přišla, zjistila jsem, že jsem vlastně skoro o nic nepřišla.

14. července 2006
avatar uživatele
30 %

Hmm... bez scénáře ani ránu!

Bílý oleadr je film, který dost možná mnoho lidí vůbec nepochopí... a to není však vaše chyba... protože ten film naprosto postrádá jakýkoliv příběh, jentak se tam mluví o blbostech... ale ne zas v dobrém slova smyslu... tím myslím ne jako v Pulp Fiction, nebo Big Lebowski... Jediné co musím pochválit je kamera a barevné zpracování, které jsou velmi poutavé, ale jinak je to zbytečný, nic neříkající film...(Já ale nejsem Ježíš!):-)))...25%...!

14. července 2006
avatar uživatele
60 %

???

Príbeh ženy ktorá je tak zaslepená vlastnými názormi že si ani neuvedomuje ako radikálne zmenila nie len svoj ale aj život svojej dcéry. Film opisuje životy dvoch podobných a predsa tak odlišných ľudí... Dej sa trochu vlečie, ale vynahrádzajú to dobrý herci či už menej alebo viac známy ale myslím že raz vidieť stačilo, pretože film skončil a nič nenastalo, teda aspoň vo mne to nič hlbšie nezanechalo.

13. července 2006
avatar uživatele
70 %

Ale ano

Zajímavý film o vztahu matky a dcery. Zezačátku naprosto ideální vztah, který se během pár let naprosto zvrátí. Chybělo mi jen trochu více spojitostí o minulosti dcery a trochu lepší konec. Docela se těším se na knížku, kterou si teprve přečtu..

13. července 2006
avatar uživatele
30 %

Abych se přiznala, tak jsem ten film asi úplně nepochopila. Myslím, že původní přiběh byl asi silný (nečetla jsem ho), ale ve filmu nebyl zachycen nijak dobře. Byla to taková divná zkratka, ve které se všechny ty vztahy formovaly...

11. června 2006
avatar uživatele
60 %

nic moc

nic extra...popřečtení knížky jsem od tohoto filmu očekávala víc...vynechány dost podstatné věci...vim,že se nedá do filmu nacpat vše,ale stejně bych tam toho vyjádřila víc...
jinak koukat se na to dá:-D
taková menší oddychovka, neunavíte se:-)

23. března 2006
avatar uživatele
30 %

Zklamání

Po přečtení úžasné, nenahraditelné, nenapodobitelné knihy autorky Janet Fitch jsem byla filmem značně zklamána. Byly vynechány nebo možná nebyly ani natočeny dost klíčové momenty celého příběhu, který tak rázem trochu postrádal logiku.. Poučení: Nikdy nečtěte knížku před shlédnutím filmu! :o(

22. března 2006

..

tajcten film se mi fakt líbil.. nebyl to takej ten typickej Hollywoodskej filmík, ale docela psychologicky založenej film.. ty scény do sebe zapadaly, a musim přiznat, že konečný rozhodnutí Ingrid v podání Michelle Pfeiffer mě docela zaskočilo.. člověk si myslí, že má ten příběh dopředu přečtenej, a ono ne-e.. ;)

22. března 2006