home
Tak daleko, kam mě nohy donesou

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Celkem napínavý film se zajímavým dějem až e nechce věřit tomu, že je podle skutečných udáílostí. Pohled do trestaneckého tabora na sibiřiu a útěk z něho až bere dech. Chvílemi je film nudný, ale vynahradí vždy scéna poté.

19. ledna 2012
avatar uživatele
70 %

Bernhard Bettermann

Je to pestrý příběh o útěku ze sovětského lágru, kterému stačí chronologicky vylíčit putování přes Sibiř a stejně naprosto upoutá.

21. října 2011
avatar uživatele
80 %

Nádherný film, ktorý je zaujímavejší ešte o to, že je podľa skutočnej udalosti. Je jasné, že nie všetko sa stalo tak, ako to bolo vo filme, ale i tak, tá počiatočná myšlienka je neskutočná a obdivuhodná. Myslím si, že je škoda, že tento film je mimo Európy nedocenený. Jedine, čo mi na filme vadilo bola čas od času prílišná idylickosť alebo až naivnosť. Film točený svojsky, herecké výkony veľmi pekné a celkovo sa filmu dá toho málo vytknúť. Musím povedať, že mne sadol veľmi dobre...

12. prosince 2010
avatar uživatele
70 %

Zajímavý ale moc vleklý děj..

Nejsem odpůrce dlouhých filmů, to ne, ale tento snímek je natočen zajímavých způsobem, který mě po shlédnutí poloviny filmu přestával bavit. Hned v úvodních dvaceti minutách popojedeme dopředu o několik let, kde se odehraje "to rozhodující", ale co ten zbytek? Film byl na můj vkus až moc dynamický. Úvod měl veliký spád a závěr opačně hrozně pomalý, nezajímavý. Ale to ostatní, není až tak špatné. Na Němce docela dobrý. Děj je poutavý, neobyčejný ale moc vleklý. Těchto filmů moc nevidíme, protože SSSR nechtělo dávat na veřejnost krutou pravdu, která se v gulagách až několik let po válce děla, takže si musíme vážit alespon toho, "co máme". Na svou délku, mohl být snímek víc zajímavý - třebaže víc realističtější, krutější, toto je spíše lehký odvar toho, co se v táborech skutečně odehrávalo. Nepochopil jsem pointu honění kočky za myší, kterou předváděl Kameněv za Forellem. Ve skutečnosti by to tak určitě nebylo. V gulagách bylo několik tisíc vojenských zajatců, takže pochybuju, že by Sovětský svaz "dělal" takové opatření, aby dopadli jednoho uprchlíka. Mohli jsme pozorovat krásné Sibiřské prostředí s méně originální hudbou. Konec končil happy endem, a docela tomu i rozumim. Po takovéto cestě to ani jinak skončit nemohlo. Film je dobře natočený, někdy má poutavou atmosféru - pár pasáží. Jinak originální ztvárnění Dobré tváře Němce a negativní Rusů. to se moc často nevidí..

8. července 2010
avatar uživatele
80 %

Bílé peklo... Docela slušně poutavý název. Člověk by čekal spíš nějaký film plný démonů, příšer atd. a ono se z toho nakonec vyklube něco parádního. Ani bych nečekal, že se Němci, kteří zrovna dobrý vkus nemají, vytáhnou s takovouhle válečnou peckou. A když už se chtěli pořádně vytáhnout, naservírovali nám sem dokonce film dlouhý dvě a půl hodiny. Bez pochyby se vyrovná spoustě válečným americkým filmům, jenže pochopitelně sem nikdo vždyvyhrávající američany netahal, naopak zde udělali z němce kladného hrdinu a na kolena poslali rusáky. Ať jste chtěli nebo ne, museli jste válečnému veteránovi z Německa prostě fandit. Film mi dost silně připomínal Schindlerův seznam, samozřejmě né námětově, ale když se film týkal i druhé světové, neměl v sobě tolik akce a spíš znázorňoval pouť jednoho člověka, jistá podobnost tu byla. Zábava tu z většiny byla, ale občas se to trochu vleklo a nemělo žádný spád. Ale jenom někdy, protože zvratů jsme si tu užívali snad ze všeho nejvíc. Určitě bych ocenil na první pohled vynechatelné vedlejší postavy, které se tu na malou chvíli objevily a úplně to ve filmu změnily. Hlavní postava působila velmi přesvědčivě, dokázala se do toho pořádně vžít a když jsme si užívali i skvělého prostředí, byla radost se dívat. Doprovázející hudba mi už přišla trochu ohraná, jelikož podobné jsme si užili už i ve starších českých filmech. Film by podle mě dopadl líp, kdyby neměl happy end, protože když už má takhle dobrý námět a délku hollywoodských velkofilmů, získal by si větší ohlas. Jinak na Němce fakt dobrý.

27. prosince 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Pier

Velmi syrové drama, které není pro slabé povahy...Já osobně mám moc rád filmy s vězeňskou tematikou, a vlastně všechny podobné filmy se velmi vydařily a jsou zapsány ve světové kinematografii...Vlastně hned v úvodní pětiminutovce se pohneme tak moc kupředu jako se to vidí málokdy...Loučení na nádraží, střich odsouzení k 25 letům těžkých prací a další střich, cesta vlakem kde je realita vyobrazena velmi precizně...Je zajímavé jak se změní tvář filmu po útěku z lágru hlavního hrdiny, doposud jsme sledovali drsné drama, které si nezadá s hollywoskými esy...A posléze když sledujeme nekonečnou cestu, tak tu vidíme nějaký jiný druh dramata, já bych to přirovnal k Útěku do divočiny, sám jdete po zasněžených plánín, cesta vám neutíká a vy sledujete vnitřní boj Clemense Forella...Cestou zažívá růsná "dobrodružství" a nebo boj o život jak chcete :-)...Silná scéna mi přišla setkání dvou nepřátel na mostě mezi hranicemi, ruského důstojníka který neustále pátral po Forellovi a samotného Forrella, jak stáli proti sobě a dívali si navzájem do očí, šlo vidět jak se musí oba ovládat aby po sobě neskočili, bylo to hezky zahráno...A závěr v kostele? Nemůže být snad nic dojemnějšího, jasně, někdo může tvrdit že je to hloupé a trapné klišé ale v tomto filmu to prostě muselo být, dojemná scéna na konec, proplakané chvilku jak hlavních aktérů tak i diváků včetně mě :-)...Dlouho jsem se rozhodoval jestli dám 70 nebo 80, ale po dlouhém rozhodování jsem se přilonil k číslici 80, protože i když německé filmy moc rád nemám, zde ukázali že natáčet snímky které mohou něco dokázat, prostě umí!!!

13. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Nevím co by se dalo vytknout tomu to filmu.
Když tak přemýšlím myslím si že vůbec nic je to skvělý film moc se mi líbyl byl naprosto dokonavý je to válečný příběh a já mám takový nejraději
Opravdu skvělí zážit režisérovi se tento film opravdu povedl

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

100 %

Určite jeden z najlepších filmov svojej kategórie, žiadne že my sme tí dobrí a oni sú tí zlí, nadčasové poňatie, nádherná príroda, strhujúci dej = skvelý zážitok.

27. července 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, jeden z mých nejoblíbenějších svého žánru. Je opravdu na místě říct, že celý film je prostě parádně natočený a dobře se na něj dívá. Ostatní tu píší, že je zbytečně dlouhý, ale viděl jsem už hodně filmů u kterých mi to vyloženě vadilo,to ovšem ani zdaleka není případ tohoto filmu. No a že je to podle skutečné události tak to mluví samo za sebe a takovýchto filmů by se mělo točit více.

19. července 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Dobře zpracovaný, dvou a půl hodinový snímek o muži, který se dokázal vzepřít osudu a překonal zdaleka nepřekonatelné! Jak tohle může člověk vůbec dokázat?? Ujít takovou "štreku" a prožít tolik dobrodružství....Tentokrát je kladným hrdinou Němec a je "naháněn" sovětskými vojáky. U většiny válečných filmů jsou to Němci, kdo jsou vždycky ti špatní. Všechna ta námaha, naprosté fyzické vyčerpání a bolest podstupuje jen kvůli jednomu - aby mohl vidět svoji milovanou ženu a děti. Celý film směřuje k závěrečné scéně - setkání s rodinou...Neskutečně dojemná chvilka, připravte si kapesníky :-). Taky se musím zmínit o tom veliteli, který velel táboru na Aljašce a poté naháněl toho uprchlíka po celém Rusku. Ta závěrečná scéna na mostu přes hranice byla nečekaná, jak ho nechal jít.... Fakt ve filmu je spousta zvratu, když už si člověk myslí že se schyluje ke konci, tak se z toho zase něco vyklube a jede se dál. Proto je film dvou a půl hodinový. Určitě si na film ten čas najděte, nebudete litovat.....

30. června 2008
avatar uživatele
80 %

Tak tento film mám už doma veľmi dlho. Možno aj rok a až teraz pred nedávnom som sa k nemu dostal a pozrel som si ho. Dôvod prečo ma nelákalo si ho pozrieť bol jednoduchý: očakával som nudný film o jednom človeku, ktorý putuje cez zasneženú Sibír. O to som bol viac prekvapený keď som ho dozeral. Hlavný hrdina počas svojej púte prešiel rôznymi časťami Ruska a tak sa dej neodohrával len na zamrznutom severe. Tým film prekonal moje očakávania. Nebol nudný a dalo sa na čo pozerať. Akurát mi prišlo trochu bez fantázie to keď sa vo filme trikrát zopakovalo to ako poručík Kameněv prichádza za doktorom/väzňom/ruským židom aby získal nejaké informácie o C.Forellsovi a oni práve umierajú alebo sa tesne predtým sami zabili a tak sa poručík vlastne nič nedozvie. keby to bolo raz alebo ešte aj dva razy tak nad tým kývnem rukom ale trikrát mi príde už veľa. Inak film je celkom fajn.

26. května 2008
avatar uživatele
100 %

Super

Tenhle film se mi opravdu moc líbil. Mám ráda válečné příběhy tehdejší doby. A tenhle byl opravdu skvěle zpracovaný a úžasně zahraný. Všechno to napětí během filmu mě hodně vtáhlo do děje...a o nádherně natočené sibiřské přírodě ani nemluvě. Ani se nechce věřit, že něco tak krutýho člověk vůbec může přežít. Klobouk dolů.

14. dubna 2008
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Fantastické! Opravdu strhující film. A když jsem po zhlédnutí zjistil že se film natočil podle skutečnosti tak se mi líbil ještě víc. Myslím že bych se v jeho situaci choval stejně.

2. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Bílé peklo

Fantastická odvaha - ale myslím, že v takové situaci by jsem jednal stejně... utíkal a utíkal a utíkal... hodně lidí muselo zahynout a hodně moc utrpení prožít díky nesmyslné válce a ještě více jak obětí na životech bylo podle mého názoru obětí psychických... Perfektně propracovaný příběh a taková nadčasovost i když člověk vidí všude, že je TO příběh z války, vzhledem k faktu že se děje vše více méně jenom v přírodě bez hranic a nedokonečné pouti, nepůsobí film násilně spíš jako realistické vyprávění... Příběh má hlavně sílu v tom, že se autoři dokázali povznést na fakt, že příčinou všeho byl vlastně jejich předchůdce... Němci odvedli fakt moc
dobrou práci

15. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

60%

Tak sem se na koukala, a neverila, ze 1,5 se dá koukat jen na sníh...pak sem pomalu usínala. Je to bobrej film, ale starne nudnej. Pek už mne ani nezajínalo, či se vrati domu nebo ne. Možná kdyby to tak nenatahovali. 2,5 hodiny, to je moc i na skušené filmové maniaky, jako jsem i ja.

27. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Bíle peklo je perfektně natočení film se strhujícím příběhem muže jenž utíka se zajetí. Skvělá atmosféra vás v táhne do děje a nepustí,nemalou zásluhu mají na tom herci. Jeden z nejlepších filmů který sem viděl.

5. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

tak dneska jsem tenhle film zkoukla na dvd a musím říct, že byl skvělej. Sice mi jako romantické duši vadila ta jeho aférka s eskymačkou, ale příběh je to velice silný a konec opravdu úžasný. Na nadporučíka Kameněva jsem si hezky zanadávala (hlavně když zabil toho psa), takže jsem si určitě vyplavila škodlivé látky z těla. Nezbývá než Forella obdivovat, tohle by dokázal málokdo.

31. července 2007
avatar uživatele
100 %

Musím uznat, že tohle se jim vážně povedlo. Rozhodně doporučuji shlédnou, ale nejdůležitější je porozumnět, teprve potom z toho bude strhující zážitek.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Nenapadá mě absolutně nic, co by se dalo vytknout. Prostě úžasný zážitek... A těm co se zdá snad něco přehnané doporučuji, ať si přečtou samotnou knihu a zjistí, že naopak filmaři některé scény umírnili a zjemnily... Prostě 100%

19. března 2007
avatar uživatele
Atex
...
100 %

Moc krasny film, velice me zaujal a vychutnal sem si ho detailne az do konce. Nad hodnocenim tohodle skveleho pribehu sem nemusel dlouho premyslet... 100%

18. března 2007
avatar uživatele
90 %

Od názvu sem čekal něco jiného, a opět sem se nedočkal. Spíše než bílé peklo bych tomu dal jiný název. Co se ale týče skutečnosti, je to opravdu strhující, když na to člověk pomyslí - ale filmaři si zase určitě přidali se svými náhodami. I tak je dojem hodně vysoký z tohoto snímku.

22. února 2007
avatar uživatele
100 %

Perfektní!!

Skvělý film, který ukazuje všemožné lidské vlastnosti a charaktery. Krásná příroda a příběh, který opravdu strhne sebou každého, kdo se na něj podívá. Doporučuju!!

14. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Na mě to bylo moc dlouhý, snad někde i natahovaný. Že to bylo podle skutečnosti..hm, pro mě tam bylo až moc náhod, který mu zachránily život, což pro mě dělá film celkem nereálným, ale budiž. Jinak nemůžu šetřit úžasem. Výkony herců - na jedničku. A scéna, která na mě zapůsila, i když nebyla nějako hlavní, je jak utíká z tábora a za ním "běží psí spřežení s rusákama". Jo, a nevědět, že to točili němci, věřila bych, že to vzniklo kdesi v Americe.

11. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě velmi ohromil a že někdo to fakt ušel je upně nepochopitelné. Já miluju pejsky, takže mě nejvíc dostalo jak umřel ten pejsek víc než cokoliv jiného;o)

19. listopadu 2006

Zážitek !

Pro začátek musím říci, že chápu všechny, kterým se film zdál moc dlouhý...ale já mezi ně nepatřím ! Kdo o této době a zejména o téhle tématice něco ví, tak nezavře úžasem pusu od začátku do konce filmu. Film je upozorněním pro ty, co si myslí, že ve Druhé světové válce byli ti zlí poraženi těmi dobrými - to, co bylo ukázáno v tomto filmu se dělo na obou stranách...

8. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Ani se mi nechce věřit tomu, že je tenhle snímek inspirován skutečnou událostí. Velmi působivě je zde vylíčena ruská příroda - drsná, na druhou stranu ale také nádherná. Avšak film je možná až moc dlouhý a ke konci už nemá takový spád, jako v první polovině. Myslím si, že kdyby byl o půlhodinu kratší, vůbec by to neuškodilo. Ta pasáž v jihozápadní Asii už hodně nudila a byla i dosti zbytečná. Že film natočili Němci, není na první pohled vůbec znát, klidně by mohl konkurovat i Hollywoodu. Za velmi emotivní konec dávám 80%, Bílé peklo ve mně utkvělo na hodně dlouhou dobu!

21. října 2006
avatar uživatele
90 %

Víra

Zajímavý děj hned od začátku, když to už vypadá na konec filmu a divák zjistí, že je to pouze první třetina, nemá překvapivě chuť odejít od obrazovky, ale očekává, co bude dál. A je se na co dívat. A opět je zde domnělý konec filmu, ale divák zjistí, že je to pouze druhá třetina filmu, i teď nemá chuť odejít od obrazovky a očekává, co bude dál. Odměnou je výborný závěr filmu a zamyšlení se nad koncem války. Války, která nemá "ty zlé" pouze v řadách Německa...

15. července 2006
avatar uživatele
100 %

Nemá chybu

Když jsem zjistila, že je to s trochu vojenskou tématikou, moc mne to nelákalo. Ale jakmile jsem se na to začala dívat a pochopila, co vše se ve světě může stát, tak jsem film skoro s jedním dechem dokoukala. Byl to nádherný příběh, plný odvahy, překvapení,... prostě bez jediné chybičky! Tomuto filmu nemám co vytknout..., u mě to vyhrál na plné čáře, dávám plných sto procent!

15. července 2006
avatar uživatele
100 %

Hodně dobrej film, vůle přežít je veliká. Film byl velice pěkný, když si čověk uvědomí, že byl podle pravdy. A jak se ukázala, nejen Němci byli ti špatní ve 2.sv.válce.

17. června 2006

Bílé peklo

Lidská vůle je nepřekonatelná a tento skvělý film to jen potvrzuje, jelikož byl tento snímek natočen podle skutečné události. Ztrhující podívaná z období 2.světové války nás zavádí na Sibiř a poukazuje na krutost a tehdejší nelidské zacházení s vězni. Napínavý příběh, který měl zaujal. Mohu doporučit přiznivcům válečných filmů.

12. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Bílé peklo

Mrazivý příběh, zvláštní, jak se dokáže člověk vtáhnout do děje a přeje němcovi po druhé svět. válce. Moc zajímavý děj a zajímalo by mě jestli je to doopravdy podle skutečné události - to muselo být strašný.

16. března 2006
avatar uživatele
100 %

Vojna je svina

Tento film je asi prvym filmom v ktorom sa ukazuje ze za vojny trpeli dokonca aj nemci, co velmi vyzdvihuje tento film. ale zaver zo vsetkych vojnovych filmov je stale ten isty, vojna je svina

3. března 2006

Poutavy pribeh , mistama hodne akcni az neuveritelny , ujit takovouhle vzdalenost pres uzem nepritele ... , vsechna cest

17. února 2006
avatar uživatele
90 %

:-)

Výborná věc. Stačí si jen představit, co ten člověk ve skutečnosti musel prožít. To je hodné obdivu.

3. února 2006
avatar uživatele
80 %

Bol to docela pekný film, ale podľa mňa bol srašne dlhý.Niektoré scény mohli vynechať a nič by sa nestalo.Najduchaplnejšia myšlienka bola asi keď Clemens pri putovaní narazil na vlastné stopy.Tento film mal malé chyby napr.:jazva na čele Clemensa pri úteku vyzerala totálne ako nakreslená,ale aj napriek chybám to bol docela pekný film!!!

31. ledna 2006

Film

je velice zajímavý. Příběh i děj má smysl a myslím si, že tam žádné hluché místo není. Jen si tak říkám jestli je to skutečně možné takhle přejít Sibiř, ale je to film. Ani není poznat , že to točili Němci. Plnohodnotně se to vyrovná Hollywoodu.

19. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Bílá Sibiř

Vynikající film o cestě z ruského lágru na svobodu! Skutečný životní příběh Clemense Forellse byl strhující! Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu, jsem očekával mnoho! Jsem nadšený, je to skvělý film!

3. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Pěkné dobrodružství...

za svobodou... Film pojednává o utěku německého vězně - film je ze začátku velmi zajímavý, ale jak již bylo řečeno s nabývajícím časem film trochu ztrácí náboj... nevím no. Jinak byl to velmi pěkné. Trochu mě zklamal konec. Nějak moc rychle to skončilo - takový nedojetý...

2. ledna 2006
avatar uživatele
weri
...
70 %

zajímavě pojatý...

Zajímavě pojatý filmeček, který je ze začátku hodně poutavý, raelisticky líčený. Ale po útěku z pracovního tábora se děj trochu vleče a ztrácí na poutavosti. Ruská krajina je úchvatká, ale sama o sobě nedokáže člověka připoutak k obrazovce. Proto jsem se přistihl, jak v druhé půlce stále koukám na hodiny, kdy už to konečně skončí. Nebýt to tak dlouhé, mohlo to být lepší.

14. prosince 2005