home
Bílá paní

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Výborná komedie namířená proti režimu. Myslím, že jde i vidět, že se herci vyřádili a užili si to i za cenu možných pozdějších restrikcí. A poslední věta manželky Pupencové "Drž hubu a plav" je nezapomenutelná.

24. července 2011

Moc hezký film, má skvělé herecké obsazení, ale hlavně pointu. Těším se, až si na něj nějaká televize vzpomne.

15. října 2010
avatar uživatele
100 %

Celkem dobrý film, i když patří k těm starším. Je vtipný, satirický. Jsou tu i skvělý herci. Mohu jen doporučit.

17. května 2010
avatar uživatele
100 %

Výborná komedie

Velmi dobře vypointované dílčí děje, spousta konverzačních špílců (dobové reálie skvěle navodí už scéna v hospodě při končící schůzi MNV). V dnešní době, kdy filmaři preferují často primitivní gagy a přisprostlý humor, je tato komedie vítaným návratem k "pravému českému" humoru 60. let. Kačírkové to tam i po čtyřiceti letech pořád sluší, Chramostová s Brodským své role hrají naprosto dokonale a Bohdalčina prostoduchá servírka je taky dobrá.
Jen nevím, zda mě má těšit nebo strašit, že kdyby se ten film točil dneska, měl by naprosto stejnou vypovídací hodnotu... A tak snad jen výstižný a nadčasový citát z konce filmu: "Ty a s tou tvojí pravdou... Drž hubu a plav!"

26. března 2009
avatar uživatele
80 %

Připomínka

Zase jedna připomínka,ještě v černo bílém provedení, starších ale celkem dobrých komedií. O úspěch tohoto filmu se zasloužila především Irena Kačírková, která byla ve snímku opravdu perfektní.

20. března 2006