home
Bídníci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Claire Danes

Začátek 19. století a dobrodružný příběh Jean Valjeana, galejníka, starosty... příběh mnoha zvratů, který upoutá.

3. února 2014
avatar uživatele
90 %

Klaiscký nesmrtelný příběh:) stojí za prohlédnutí. HJe to už nějaký ten patek, co jsem ho viděl, ale stejně si pamatuji že se mi líbil:)

24. října 2010

V tomhle zpracování mi absolutně nesedí herecké obsazení. Když pominu ostatní, Liam Neeson je možná dobrý Quin-Gon Jinn, ale jako Valjean za moc nestojí.

23. října 2010
avatar uživatele
90 %

spise pro kfilmu.net

Jen nechapu, proc v informacich o filmu pisete, ze to bylo natocebo ve spolupraci Nemecko, Velka Britanie, USA a o nasi krasne Ceske republice nic. Docela to zamrzi. Film je jinak opravdu natoceny vyborne a pro nase nectenare docela i dobre zastoupi prave knihu.

20. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Lés Miserables

Nezapomenutelná klasika. Tohle je vážně skvělý film. Nejenže je natočen podle skvělé novely od Victora Huga, ale taky v něm hraje jeden z mých nejoblíbenějších herců - Liam Neeson. I Geoffrey Rush se tady ukázal a ztvárnil skvělého lumpa. Uma Thurman si sice moc nezahrála, ale je to dobrá herečka takže se podepsala na tomto filmu i v té chvilce co v něm byla. Za to Claire Danes mi to celé nějak kazí. Nepřijde mi nijak zajímavá ani talentovaná a přijde mi, že má furt stejný výraz.
Jinak kromě kostýmů a kulis v tomhle filmu absolutně vede hudba. Ta je prostě nádherná. Všem určitě doporučuju.

5. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Překvapivě povedené zpracování známého románu Victora Huga. Klasický příběh je zpracován tak, aby i divák, který nečetl předlohu (v tomto případě i já sama), mohl jednoduše pochopit celý příběh, který je opravdu natočen tak, jako když slyšíte vyprávění o knize z úst učitelky literatury. Opravdu krásný příběh, navíc natočen s drtivou převahou v České republice, je příjemnou podívanou pro diváka každého věku. Výborné herecké obsazení, tentokráte i snad do posledního žebráka, který se na obrazovce mihl, dává za pravdu prostému označení kvalitní film. Výborný Liam Neeson coby hlavní hrdina Jean Valjean, je nejen kusem krásného chlapa, ale i kusem pořádného herce a Jeanovi vtiskl takový obraz, jaký by mě v hodinách literatury ani nenapadl. Citlivý, přesto drsňák, navíc se svým charakteristickým dabingem se prostě Liam stal modlou tohoto snímku. Uma Thurman, kterou si spíš dnes vybavím jako ženu činu ve žlutém oblečku, s blonďatou hřívou, honící se za pomstou v krváku Kill Bill, mě překvapila, že dovede zahrát i takovouto, veskrze ženskou a příjemnou roli. Geoffrey Rush, se svým obličejem, tolik typickým pro záporáky opět necpal zadek na špatné prkénko! Záporáci jsou ve filmu kolikrát více než kladní hrdinové a divák si je i snadněji zapamatuje. Geoffreymu se povedlo uvést se do stavu „nezapomenutelný“ relativně bez problémů, nejen v této roli. Samozřejmě nesměla chybět romantika, která dnes už nechybí snad v žádném filmu, ať podle předlohy, nebo z hlav scénáristů. Ústřední dvojici si střihla, tehdy mladinká Claire Danes, a mnou do nebes vynášený Hans Matheson, který sice mnoho prostoru neměl, ale on pokaždé dokáže, že hrát umí, snad i kdyby se jeho jméno objevilo pouze v závěrečných titulkách. Co dodat? Opravdu příjemné překvapení, dobrý pocit z dobrého filmu, částečné vlastenecké cítění a především radost z toho, že nebyla další kniha zničena filmovým zpracováním. Ještě nesmím zapomenout vyzvednout poslouchatelný soundtrack, který nerušil, ba právě naopak dokonale podtrhoval celý film. Bídníci v této podobě, v jaké vykoukli na svět, nejsou bídnou podívanou!

4. února 2010
avatar uživatele
80 %

Les Misérables

Mě se to vcelku líbilo. Ale musím uznat, že čtyřdílná verze je lepší. Jo a doporučuju aby ste si někde sehnali i muzikál. =))

25. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

O filmu sem dlouho nic nevěděla jen sem věděla děj z knihy.Když sem zjistila,že budou dávat bídníky v tv,tak sem si teda řekla,že se na to kouknu a k mému velkému překvapení mě to vlastně celkem bavilo a zaujalo.Až doteď mám před očima,jak vlastně tenhle film skončil.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Tohle je pro mě jedna z nejpoveděnějších verzí, které jsem kdy viděla. Sice nemůžu porovnat s knížkou, protože jsem jí (zatím) nečetla, ale každý určitě ví, o čem tak Bídníci jsou a tenhle film to vystihl skvěle.Hvězdné herecké obsazení to ještě podtrhuje a Neeson s Rushem se navzájem skvěle doplňujím, protože vnukli svým postávám zcela odlišný charakter, což si myslím, že se hned tak někomu nepovede. Film se mi opravdu moc líbil a můžu se na něj podívat několikrát a nezdá se mi ohraný.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jak s oblibou srovnávám knihu s filmem, tak tady srovnávat nemůžu(snad to někdy napravím). Film se mi hodně líbil, oceňuji výkony herců a celkové zpracování. Jo, je těžké se zbavit své pověsti, hold škatulková metoda se často drží i dnes...

17. srpna 2006

Herci na 1

Oceňuji výkony herců v hlavních rolích, protože byly vynikajcí. I celkově film nebyl špatný až na to, že se nedržel tolik knihy, tak jako většina amerických filmů.

24. června 2006