home
Bez dcerky neodejdu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
90 %

Hrdo vravievam, že som čítala aj knihu, a i keď sa jej film drží trošku voľnejšie, povedala by som, že práve to ho samého o sebe robí zaujímavejším. Realita ma namotáva.

16. července 2013
avatar uživatele
100 %

Krásný a Smutný

Kdysi jsem viděla film a i když mě filmy na tento způsob nikdy nebavily(připadali mi nudné) na tohle jsem se dodívala a udělala jsem dobře. Příběh mě nadchl a ještě víc když jsem zjistila, že je podle skutečnosti.
Ještě jsem četla knížku a je to vážně super... krásný a smutný... Příběhy podle skutečnosti, jsou vždycky nejzajímavější a nejhezčí

7. července 2008
avatar uživatele
90 %

Film, ktorý ma chytil za srdce, nielen svojim obsahom, ale najmä tým, že nie je len znôškou nezmyslou ale práve naopak ide o skutočnú udalosť, brilantne prevednú do filmovej podoby.

6. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

nikam nejdu :)

Tak tenhle filmík jsem viděla kdysi dávno v televizi a dívala jsem se na něj jen proto, že nic jiného nehrálo. Dobře jsem udělala, protože to stálo za to. Výborný, trochu děsivý příběh o odlišných kulturách a tradicích. Byla jsem nalepená u obrazovky abych věděla jak to skončí...jinak moc hezky natočeno!

5. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Not Without My Daughter

Opravdu skvělý a trochu děsivý film a je o to děsivější, když si uvědomím, že je natočen podle skutečné události. Sally Field podala skvělý výkon, klobouk dolů.

15. února 2008
avatar uživatele
100 %

Bez dcerky neodejdu

Četla jsem nedávno knihu, podle níž je tento film natočen. Už samotná knížka mě dohnala pomalu k slzám, hodně jsem se o tuto problematiku posléze začala zajímat. Film jsem viděla jako malá holka, nepamatuju si tedy moc na něj... Nyní čtu pokračování knížky, kde Betty popisuje jak natáčení filmu (kde mimochodem objasní i odchylky filmu od děje v knize), tak reakci Moodyho. V Americe je hlášeno týdně v průměru 8 případů únosů dětí do ciziny...

21. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Velmi realistický pohled na skutečnosti, které se dějí. Není to určitě první ani poslední případ, který se při příjezdu rodiny s dětmi nebo dítětem na Dálný východ stal. Za obsah filmu dávám spíš víc bodů stejně jako za ztvárnění hlavní postavy.

21. září 2007
avatar uživatele
80 %

Bez dcerky neodejdu

Naprosto perfektní film s naprosto skvělým příběhem. Četla jsme i knihu Bez dcerky neodejdu a rozhodně ji i film všem vřele doporučuju. Podle mě tento příběh donutí každého k zamyšlení nad tím, co se podle něj děje strašně daleko, ale co je ve skutečnosti strašně blízko.

9. července 2007
avatar uživatele
70 %

ale jo...

Mně se líbilo mnohem víc knižní zpracování než film... Ale zas tak špatné to nebylo... Některé scény se mi líbily některé míň... Patří k těm filmům, na které se mi stačí podívat jen jednou

23. května 2007
avatar uživatele
70 %

Ne že bych tento styl filmů nějak zvášť milovala, ale podívala sem se na něj celkem ráda. Bylo to dobře natočené a výběr herců se taky povedl. To musím pogratulovat... Ale už to nemusím vidět... Není to můj styl...

23. května 2007
avatar uživatele
90 %

Veľmi zaujímavý chvíľami až žalostný film. Pre ľudí z našej oblasti je nepochopitelné a priam až neuveritelné to akým štýlom života môžu žiť ľudia ako sú napríklad niektorý moslimovia. A taktiež to aký môže byť človek bezmocný v cudzej krajine.

13. března 2007
avatar uživatele
70 %

Strhující příběh o tom, že né všude ve světě mají ženy stejná práva jako muži. Tento film se mi zdál jako zajímavé nahlédnutí do života lidí v arabském světě, kde se dějí věci a zvyky, o kterých my nemáme možnost obvykle tolik vědět. Za vyzdvihnutí stojí určitě výkon Sally Field, která se do role opravdu vžila. Tento film je podle mě velmi dobrá knžiní adaptace, která si zachovává svou původní syrovost.

10. března 2007
avatar uživatele
100 %

Bomba

Naprosto strhující příběh. Jen je veliká škoda, že je pravdivý. Myslím, že knižní předloze se vyrovnal docela úspěšně a i když zde není popsáno úplně všechno, divákovi to naprosto stačí na to, aby pochopil, že i takové věci dějí - a ne málo.

26. září 2006
avatar uživatele
80 %

Pravda je nejsmutnější

Tenhle film je hrozně hezkej a smutnej zároveň. Nám, šťastným ateistům ukazuje to, co se s tichým souhlasem veřejnosti děje jinde ve světě. Musím říct, že knížka (pro zájemce - je stejnojmenná) je o mnoho lepší, hlavně protože je tam vysvětleno mnoho věcí, které pouhým shlédnutím filmu nepochopíte. Film má dobré obsazení, námět a tak dále, a to nejhorší na něm je to, že je podle skutečné události. Všichni se na něj podívejte, hlavně slabší pohlaví a vemte si to jako důrazné varování před svatbou s Arabem. (Nic proti Arabům, ale..)

14. července 2006
avatar uživatele
80 %

je to nervydrásající krásný film o tom jaké měli a jaké ještě dnes v některých zemích mají ženy práva a podmínky pro život. V její situaci bych se nechtěla ocitnou...plakala jsem a bylo mi jí líto. je to opravdu hroznej doják

4. května 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle film se mi opravdu hodně líbil. Chvílemi mi to připadalo jako ve skutečnosti. Nemůžu uvěřit tomu, že je tohle v našem civilizovaném světě vůbec možné. Zajímalo by mě, jestli je ten film podle skutečnosti.

2. března 2006