home
Benga v záloze

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Začátek slibuje zábavnou podívanou, u pár scén se skutečně nejde nezasmát, několik dialogů je skutečně vybroušených, jenže v druhé polovině to upadne do takového stereotypu (v prodloužené verzi o to víc nekonečného a otravného), že se to skoro nedá vydržet a zábavnost je na nule. Scenárista byl zřejmě bezradný a opakování humorných schémat ho nezachránilo. Přitom jsem tomu filmu podle ukázky věřil.

13. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Pro fandy Willa Ferrela a jeho dvorního režiséra Adama McKaye je tenhle film poviností. A i když se asi nejedná o jejich nejlepší snímek, tak já jsem se velmi pobavil. Detektiv Ferrel s dřevěnou pistolkou jezdící v hybridu s parťákem Markem Wahlbergem přece nemůže být špatný, zvláště když jim na půl úvazku šéfuje Michael Keaton. O úvodu se Samuelem L.Jacksonem a Dwaynem Johnsonem ani nemluvím. A jestli v tom někdo hledá něco jako "buddy movie" snímek obsahující navíc nějakou hloubku či snad odkaz budoucím generacím, tak můžu říct pouze jediné: Lidi neblázněte proboha a víckrát se na film s Ferrelem nekoukejte. Zase by jste byli o cca 2 hodiny života chudší.

13. února 2011
avatar uživatele
70 %

The Other Guys

Mě se film líbit, protože jsem se nenudila. Stále jsem čekala, že se tam stane něco mimořádného. Toho jsem se sice nedočkala, ale vtipy mi byly vtipný a dalo se to přežít.

9. února 2011
avatar uživatele
80 %

Film sa mi celkom pozdával len veľká škoda že Samuel L. Jackson Dwayne Johnson si zahrali veľmi krátko. Má to síce svoje čaro že v hlavných úlohách boli dvaja típci no prvých dvoch spomínaných by som si tam vedel skôr predstaviť.

14. prosince 2010
avatar uživatele
30 %

Začátek výborný...

Ale potom, co odejdou Rock a Jackson ze scény, jde to s filmem z kopce. A to vypadalo na skvělej snímek, ale bohužel... Byl jsem tedy značně zklamán.

28. listopadu 2010
avatar uživatele
30 %

Tak to vidím já...

Tohle je v mnoha ohledech velmi, velmi špatné. Od obsazení, přes vykrádající scénář, po opakovaklé vtipy. itěch 30% je silně vyprošených. Je to trochu nefér, protože nemám rád Ferrela ani tento typ humoru, ale i když bych počítal jakési "objektivní kvality", moc daleko bych se nedostal.

31. října 2010
avatar uživatele
40 %

The Other Guys

Po filmu "Poldové", který nebyl zrovna takový "buddy movie" snímek, na který jsem čekal, se z ničeho nic vyrojila nová šance na "buddy movie" v tom pravém smyslu. Akční komedie s hodně velkými jmény a to i ve vedlejších rolích. Režie se ujal Adam McKay, jehož komedii "Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec" jsem si velmi oblíbil a je pro mě obrazem pravé komedie. Tudíž jsem si byl jistý, že McKay komedie zvládá. Vždycky pracuje s Willem Ferrellem a ten tu nechyběl ani tentokrát, takže jsem si automaticky myslel, že tohle bude sázka na jistotu. Jenže i mistr tesař se někdy utne a tady je to jasně vidět. Úvodních deset minut, kdy jsou na scéně hlavně Johnson s Jacksonem je ryze akčních a každému divákovi v těchto chvílích proběhne hlavou, že jestli jsou zbylé minuty všechny takové, tak budou "Benga v záloze" jedním z nejlepších filmů roku. Ovšem, jakmile udělá McKay očekávaný scénáristický tah a Johnson s Jacksonem zmizí ze scény, s filmem to začíná jít od desíti k pěti. Tohle totiž není klasický "buddy movie" film, na který jsou diváci zvyklí a možná proto jsou už teď na film spíše záporné reakce. Mezi hlavními hrdiny chybí partnerská chemie. Walhberg s Ferrellem nejsou rozdělení na tvrďáka a komedianta, jak to bývá zvykem, ale oba dva jsou svým způsobem takoví looseři a to i přesto, že oba dva hrají naprosto protikladné charaktery. S fórky je to jako na horské dráze. V jednu chvíli McKay projeví svůj komediální um a divák se může potrhat smíchy a v druhou chvíli McKay zavede ten fór do takové krajnosti, až začne působit trapně. Bohužel musím říct, že těch trapných fórků je ve filmu více, než těch povedených. To způsobí, že všechna ta velká jména (Keaton, Mendes, Coogan, Stevenson, Heche) prakticky ani nemůžou kvalitě filmu nějak pomoct. Will Ferrell tu hraje to typické pako, na které jsme u něho všichni zvyklí a je to právě jeho herecký výkon, který v těch světlých momentech filmu baví diváky. Mark Wahlberg je na tom přesně opačně. Tahle role mu prostě nesedla. Jeho obsazení byla velká rána vedle! Má image drsňáka a ne smolaře. Eva Mendes nikdy nebyla nijak kvalitní herečka, ona byla vždycky spíše sexy a tento film tuhle pravdu nijak nemění. Jedním dechem: "Nepovedené! Kdyby McKay držel celou dobu stejné tempo jako v úvodu a změnil hlavní dvojici charaktery postav, měl by film o poznání lepší výsledek!" Dávám 40 %. P.S. Co se mě týče, tak v letošním roce vyhrávají "Poldové" a to i přesto, že ani oni nejsou nějak moc kvalitní.

2. října 2010