home
Buď v klidu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Takových známých a dobrých herců a zpěváků tam bylo, ale po pravdě to byla docela blbost. Až na pár vtipných okamžiků a trochu dobré hudby, to nestálo za nic. Jednou a dost.

15. března 2013
avatar uživatele
70 %

Na prvykrat celkom blbost az na niektore okamziky. Na druhykrat celkom dobry film na vecer. John Travolta to tam jediny chvilami zachranoval tie trapne sceny

8. září 2009
avatar uživatele
60 %

Až právě teď se s hrůzou dozvídám, že tento film má ještě předchozí díl. Nu což. Už se mi to samé stalo víckrát, třeba u Fantastické čtyřky, ale tento film se stejně netváří nějak, že by předchozí díl pro příběh příliš mnoho znamenal, takže se nebudu cítit provinile, když si pak někdy pustím „Chyťte ho“. I když tento film není nějakým Božím zázrakem, musím rozhodně přiznat, že takhle jsem se už velmi dlouho nepobavil. Celý film se tváří, jako že je gangsterský, ale není tu deset minut, kde by se člověk neřezal smíchy. Příběh je velmi zajímavý, protože obsahuje tolik postav, které mají vyváženou účast. Nejvíce mě asi fascinuje, že se celý film začal odehrávat jen díky jediné větě, kterou pronesl John Travolta. Od této chvíle se také začne odehrávat příběh, o kterém se na začátku mluví. Téměř vždycky mi dělá problémy zapamatovat si jména všech postav. I když si film na gangsterský jenom hraje, postav je opravdu velmi mnoho, jenže zdá se, že každé je ve filmu vysloveno hodně krát, takže tentokrát jsem problémy neměl. Celkem tu máme tři děje, které mají ale mnoho společného. V každém je spousta postav, a když se potom všelijak proplétají, nemá to potom chybu. Posledních pár minut už představovalo trochu guláš, ale i to se nakonec dalo zvládnout. Přímočarý film je asi tak z poloviny, zapříčiňuje to právě odehrávání na více místech a za to jsem moc rád. Z hlediska postav je příběh, jak jsem říkal zajímavý, ale není spojený s příliš dobrým námětem, ve kterém jde o peníze, vraždy, a hlavně o muziku. Ta je velkou součástí celého námětu, ale přímo se zde neobjevuje tak často, zkrátka si nesmíte dělat naděje, že se zde bude jenom zpívat. Největším kalibrem jsou právě vtipné scény a dialogy. Jelikož většina herců má odlišné role od těch, co mají běžně, působí velice vtipně. Například The Rock zde je bouchač, ale s úplně jiným charakterem. Zato John Travolta se nezměnil ani o píď. Jeho role jsou vždy spojené se světem zločinu a jeho temperament a jednání je pořád stejné. Bohužel jsem neviděl první díl, takže nemohu srovnávat, jen doufám, že bude alespoň tak dobrý.

30. července 2009
avatar uživatele
100 %

Be Cool

Pošahaná komedie ze světa šoubiznisu, kde John vytváří jiným situace nadmíru neřešitelné a pak přijde s geniálním řešením pro všechny strany ((;

15. července 2009
avatar uživatele
80 %

Be Cool

Tohle je můj oblíbený film. První díl s názvem "Chyťte ho!" jsem neviděl, ale nemyslím, že by mě přesvědčil v tom, že je lepší než "Buď v klidu". Tohle je totiž film z hudební branže a já měl vždycky takové filmy rád. Navíc tenhle je parádně provedený. Režisér F. Gary Gray věděl jak se správně chopit pokračování a zvolil bezvadné vedlejší herce. Navíc scénarista Peter Steinfeld bezvadně satirizoval svůj názor na hudební průmysl a "obchody", které se v něm dělají. Vtípky, které Vás rozesmějí, navíc doplňují skvělí herci, kteří Vás svými seky, ještě dodělají. Osobně je herecká stránka to, co jsem si na filmu nejvíc oblíbil. Nemyslím tím Johna Travoltu a jeho jednu grimasu po celý film, klidně Vám dám tipy na pár filmů kde hraje líp. Ne a nedostala mě ani Uma Thurman, která ve mě ve filmu nevyvolává žádné pocity, což by jako herečka měla. Je trochu zvláštní, že než hlavní dva herci jsou lepší ti vedlejší. Ano, je tomu tak. Já Vám to klidně rozeberu. Christina Millian alias Linda Moon. Ta Vás rozechvěje už jen svým zpěvem, ten Vám to její herecké podání lehce vynahradí. Až mi běhala husí kůže. Vince Vaughn a Dwayne "The Rock" Johnson alias Raji a Elliott. Tady scénárista opravdu zabodoval. Bílej bohatej maník, co si hraje na černocha a bogyguard gay, už jenom to je k smíchu. Navíc Vince Vaughn měl dobře nacvičené pohyby, grimasy i slang, takže Vás dokázal rozesmát a The Rock se tak vžil do té svojí role, že tady fakt dokázal aspoň tu trochu hereckého nadání, co v sobě má. Pak třeba Cedric the Enterteiner a Andre 3000. To byla taky srandovní dvojice. Andre 3000 Vás rozesmíval jen co se objevil na scéně a jeho negramotnost, jak bysmet. Ve filmu navíc byla u velmi kvalitní hudba a chytlavé písničky, takže bych to shrnul asi takhle. Jedním dechem: "Nadprůměrná komedie plná skvělé muziky, v níž si víc oblíbíte ty vedlejší postavy a jejich charaktery, než ty hlavní." Tenhle film je opravdu silný nadprůměr, ale není to pecka, to uznám. Musím být nestraný a subjektivní a když se na film podívám očima kritika, nejvíc co můžu dát je 80 %. Na takové filmy je radost se dívat.

27. února 2009
avatar uživatele
80 %

Tak tenhle film se podle mě celkem povedl. Vyskytuje se v něm velké množství vtipných scén a relativně dobře promyšlené. Líbila se mi stupidita Rajiho a hodně Dabu, Rusové byli úžasní. :-D Ze scén patří k nejlepším určitě ty hudební, přičemž závěrečná píseň Cryin´ je skvělá.
Netvrdím, že Be Cool je nějaká perla mezi filmy, ale v porovnání s jinými patří k těm lepším.

13. července 2008
avatar uživatele
100 %

Film

Film mám už asi rok doma a furt mě na něj baví koukat moc se mi líbí docela často si ho pouštim ale docela mě překvapila role The Rocka jako Elliota!!! Nemyslela jsem si že by na takovouhle roli příkívl ale prostě film má u mě 100% A na Nově mě docela naštval jak skonily dabing hrůůůza až na Terku Bebarovou xD ale jinak super

26. ledna 2008
avatar uživatele
Leti
...
60 %

...

No mě se to celkem líbilo ,ale na můj vkus se to moc vleklo..Obsazení bylo fakt dobré..Kdyby tam nebyli dobří herci tak by to byl totální propadák!

25. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Moc se mi to líbilo. Skvelé obsazení, i dej měl nejakou tu zájímavost. Všechni ty celebrity neměli chybu a povedl se jim moooc dobrej filmeček.

25. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Film byl sice hvězdně obsazen, ale celkově mě zklamal. Byl příliš zdlouhavý a něco mi v něm chybělo. Dobré byly jedině snad písně.

25. ledna 2008
avatar uživatele
20 %

Totální bordel,který nemá hlavu ani patu.Sice hvězdně obsazený,občas i trochu vtipný,ale pořád jenom bordel.

22. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

No moc se mi to nelíbilo. Přišlo mi to nudné a zdlouhavé. Občas jsem se zasmála, ale to je příliš málo. Čekala jsem mnohem víc

22. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

F. Gary Gray natočil po ucházející Loupěži po italsku takovou nemastnou neslanou komedii. Obsazení celkem zábavné, ovšem horší už je to s dialogy. Scény jsou natahované a repliky jsou díky tomu ještě nudnější, než ve skutečnosti jsou. Celému filmu chybí dynamika, tempo a lepší námět celkově.

20. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Tahle komedie mě i přes zajímavý obsazení nějak nenadchla. Bylo tam sice několik vtipnejch scén, ale bylo jich poměrně málo, takže celkově sem docela zklamaná. Viděla sem i o dost horší filmy, proto hodnotím 70 %.

20. ledna 2008
avatar uživatele
10 %

Poprvé snad vůbec nevím co mám k tomuhle "filmu" napsat. Splácáno doslova páté přes deváté a nacpáno hvězdama které tam většinou neměly ani prostor.Takže se pouze ptám: Proč? Za co?

20. ledna 2008
avatar uživatele
10 %

Be Cool

Na tenhle film jsem se docela dost těšila, takže o to víc jsem pak byla zklamaná když jsem ho zhlédla celý. Sem tam jsou zde některé dobré hlášky, ale jinak? Fakt nic moc, myslela jsem že to bude o hodně lepší. Mám ráda "cáklé" filmy ale až takhle... tak to fakt ne

20. ledna 2008
avatar uživatele
Pony
...
90 %

škoda

Bohužel jsem tento film neviděla celý. Což je mi moc líto, protože se mi moc líbil, i když v něm hraje Travolta, kterého moc nemusím. Tady ale celkem ujde. Hlavně se mi líbí klidné jednání jeho postavy. Film je vtipný a rozhodně nenudí. Je mi moc líto, že jsme ho neviděla celý.

20. ledna 2008
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

V klidu film. Dost vtipnej. Umu Thurman moc nemusím, ale tady se mi celkem líbila. Celkový děj povedenj. John Travolta jakž takž ;-)

19. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

skvělá komedie s dobrou hudbou, André 3000 byl upe supr, a The Rock a spol.taky ...bezva výběr herců,dobrý hlášky...prostě supr

19. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

100%

Tak měla jsem tu čest vidět "Chyťte ho!" i "Buď v klidu", a musím říct, že to druhé se mi líbilo víc. Děj víc komediální, ale ne přehnaně, jak to Američani rádi, dost dobré obsazení i přes to, že jen minimum herců bylo méně známých, jinak samé star, i hudba byla podle mě lepší. "Buď v klidu" je prostě úplně supr film.

24. května 2007

star kam se podíváš

Tak tenhle film je fakt nářez spusta slavných osobností zakopaná v jednom pytli :) boží filmík ale ne na sto procent

27. ledna 2007

Bohužel jsem "Chyťte ho" Vůbec neviděl takže Buď v klidu nemůžu posuzovat jako dvojku. Většinou se stává,že když režisér obsadí do filmu spoustu hvězd tak film nestojí za nic.
Ale u tohodle filmu tomu tak není. Ze začátku je to typická mafiárna....potom trošku zase jako z pořadů na mtv..........i když se tam mísí kompletně všechno dohromady a jste tím přesycený........tak se to dokázalo udržet v dobrém tempu a děj stíhal. Takže jsem se bavil.

7. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Ale jo...

No abych pravdu řekla, čekala jsem něco víc, ze začátku mě to nějak moc nebavilo, žádný extra děj, nějak extra jsem se nezasmála...beru to jako takový pohodový film...

13. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Film mě až tak nezaujal. Čekala jsem, že to bude lepší.Samozřejmě pár dobrých vtipů a dobrá hudba se tu najde. Ten děj je takovej nijakej a přiznám se, že jsem u toho nudila.Fakt mě to zklamalo. Snad jediný okamžik, kdy tancují John a Uma. Jinak velice chabé.

18. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

no tak znovu

je to pohodova komedie... (asi se nekomu nelibi nebo co te jsem za to dostal jakou si pokutu! kdyz ted natim premyslim tak jsem nemel davat svoji adresu jeste dostanu do huby!!!) je to sranda (ta zavorka jako ale
ta prvni jo!!) !!ale jak rikam pohodova komedie!! hmmm jo jak dlouho to tu asi vydrzi??

22. října 2006
avatar uživatele
90 %

Chyťte ho!

Volné pokračování filmu z mafiánského a zločineckého prostředí Chyťte ho je větší, lepší, a úspěšnější. Tohle je opět film s velkou výpravou a produkcí, jinak by nenatáčeli na předávání cen MTV, nezpívali by s Aerosmith a The Rock by neměl bilboard s Nicole Kidman. Největší překvapení byl Vince Vaughn, který zahrál váborného Rajiho, navzdory svým komediálním filmům (snad je to jeho nejlepší role) a Dwayne "The Rock" Johnoson, který jak ho známe z Vítejte v džungli a Kráčející skála ukázal, že nemusí být nutně 2. Arnold Schwarzeneger. Film je prostě lehká, odpočinková a pohodová komedie

24. července 2006
avatar uživatele
100 %

Co dodat..

Tenhle film se mi děsně líbil.Nejen kvůli pěkný hudbě ale hlavně díky hercům.Uma Thurman,ta je prostě skvělá,je to moje nejoblíbenější herečka.Hlavně z Kill Bill a Pulp Fiction.A John Travolta je taky super.A když se dají dohromady,je to úžasné.A taky hlavně když tancujou,no co dodat..Tho Rock sice moc nemusim ale tahle role mu taky sedla.Na tenhle film bych se dokázala dívat pořád dokola!!Výborná komedie,vřele doporučuji!!

5. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý

Jak tak koukám tak nikdo to nehodnotí moc dobře, ale mě se to fakt moc líbilo, Travolta se tam fakt hodil. Tohle věc názoru.

7. března 2006
avatar uživatele
60 %

Uma a John

Vlastně jen díky Umě Thurman jsem se dokoukala na tento film až do konce.Ten film je opravdu nic moc, zápletka naprosto nezajímavá a některé vtipy přehnané.Doufám, že další film s Umou bude na jiné (vyšší) úrovni.

10. února 2006
avatar uživatele
50 %

průměr

Nějak mě ten film moc nezaujal. Pár dobrejch vtipů, ale jinak vcelku nic zajímavýho. Tanec Travolty a Umy už nepůsobil tak pěkně jako v Pulp Fiction.

3. února 2006
avatar uživatele
50 %

Čekala jsem, že to bude super když tam hraje Uma i John, ale nějak mě to zklamalo. Občas tam byly dobrý vtipy, ale to ten film stejně nezachránilo a popravdě, věstšinu filmu jsem se nudila. A mě ještě dorazilo, když spolu Uma s Johnem tancovali, protože jsem si samozřejmě vzpoměla na jejich taneční scénu s Pulp Fiction - to asi od tvůrců nebyl nejlepší nápad. No jo, i když máte k dispozici spoustu celebrit, nemusí to hned znamenat, že natočíte dobrý film, škoda..

19. ledna 2006

Mates:

Hmmmm, většinou platí, že po úspěchu nějakého filmu tvůrci rychle slepí pokračování, dokud jsou diváci natěšení. Tak to je přesně tenhle případ. Zesláblo všechno: dějová linie, výkony herců, dokonce i kamera a střih se mi zdály slabší. Připomínalo mi to spíš absolventský snímek....

11. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Ujde ale mohlo by to bejt lepší

Když jsem si to půjčovala, tak mi ten maník v půjčovně říkal jak je to super, ale asi to nedostálo mému očekávání. JSem mírně zklamaná.

30. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Komercia !?

Mal som celý čas dojem, že to bolo dosť komerčne ťahané. Raz za čas tam vybehla nejaká tá hviezdička a kto si nezahral, objavil sa aspoň na bilboarde. Inak celkom fajn. Nie sú to moji obťúbenci (Travolta a Thurmanová), ale film sa mi v celku páčil.

19. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Dalo sa...

...na to pozrieť, ale asi len raz (2X maximálne).Dobré obsadenie,dosť nudný príbeh.Ale na zabite času dobrá zámienka

10. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Hezkééé

Velice slušně udělaný film! Dost jsem se při něm pobavil! John Travolta s Umou Thurman jsou zvířátka:-) a umí zahrát! Ale nejlepší byl The Rock, takhle ho rozhodně neznám, byl přesvědčivej!

30. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Výborné

Tenhle film bych zařadil mezi bezva filmy, které to jsou ?? Film na, kterém se zasměji a který má výborný scénář. Tenhle film se řadí mezi nejlepší jaké jsem viděl od Jona Travolty samozřejmě až po Operaci hacker kde byl nejlepší. V tomhle filmu hraje noblesního genstra, který budí dojem tajnůstkaře. Film mě uchvátil především krásnými a komplikovanými dialogy a překrásnou hudbou. Celkově mě film příjemně překvapil.....dávám 90%

13. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Noo

Presne tak, že dvojky sú len slabim odvarom k jednotkám, tak tu to bolo rovnako...film ktorý je nabity hereckými hviezdami je skoro film oničom...nuž pravda je taká...

30. října 2005
avatar uživatele
80 %

Povedený film

Dobře udělaný, povedený film. John Travolta odvádí dobrou práci a stejně tak i ostatní. Prostě příjemně strávený večer. Jednička byla o chlup lepší, ale tak už to bývá.

8. října 2005
avatar uživatele
60 %

Hodně tváří

V hlavní roli se objevil John Travolta. Ale po celou dobu filmu jsem měla pocit, že hraje hrozně nevýrazně a že celý film prostě neutáhne. Mnohem líp vychytaná role byla postava Rajiho v podání vynikajícího Vinceho Vaughna, který vám jistě z paměti jen tak nezmizí. Jinak musím pochválit scénku se Steven Tylerem a Christinou Milian na koncertě. Ta se povedla.

Kdysi dávno
avatar uživatele
raz
...
70 %

čekal jsem víc

myslel jsem že když se sejdou opět Uma Thurman s Johnem Travoltou ,že to bude takovej zážitek jako Pulp Fiction ne-li větší. ale zklamalo mě to..příběh se mi zdá dost slátaný..jedinnou šťávu tomu dávají hvězdy ,které tam hrajou takovej Andre 3000 z Outkast se mi tam libil ....ne herecky ale jako ,že tam dodával humor...jak říkám čekal jsem víc

Kdysi dávno

Dabu

Je to solidně odvedená práce, která neurazí. Ale jednička se mi líbila mnohem víc. Travolta je cool. Spousta narážek na Pulp Fiction je taky cool. Be Cool.

Kdysi dávno
avatar uživatele
CLEO
...
50 %

Bolo toho na mňa veľa!

Myslím tým,že to bolo nieako moc dlhé,napchaté hviezdami,vlastne to bolo prehnané a nie až tak dobré,ako by to malo byť.A ten blbý scenár,ktorým je vidieť,že to patrí medzi najlepšie Americké blbosti.Musím však uznať,že pár vtipných scén tam predsa len bolo(asi 2-3)ale aj tak to budem považovať za Americký ,,blud".

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Perfektne

Na tomto filme som sa dost kosil.nemal jedinu chybicke obsadenie,dej,hlasky ktore tam padali jedna za 2.Tomu hovorim komedia roka

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

good

Tento film jsem viděl asi před třemi dny. Je to zábavná akční komedie,která má plnou řadu dobrých a pár fakt vyborných scén. Tímto filmem jsem si nejprve nebyl jistý ale ted vím že to nebyla stráta času.Travolta s Umou Thurman a The Rockem taky ušly a ty gangy :) no prostě 80%

Kdysi dávno