home
Prosíme přetočte

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Několik skvělých nápadů bohužel neutáhne největší Gondryho vadu - na rozdíl od Andersona a Jonze neumí pohltit, odvyprávět příběh tak, abych se o něj zajímal. Sledovat to je pak založeno na užívání si jednotlivostí, ale ne celku. Jediná výjimka, Věčný svit, to pravidlo jedině potvrzuje. Pak jsou to totiž vždy filmy, kde necelistvost a žádná příběhová niť více či méně brání zážitku.

11. srpna 2012
avatar uživatele
40 %

Rozhodnout se, jestli si Be Kind Rewind pustím, mi trvalo skutečně velmi dlouho, ale když se tak stalo, dočkal jsem se přibližně toho, co se dalo očekávat. Jednoduše úplně průměrné klišovité americké komedie se srdceryvným koncem, která jde jedním uchem tam a druhým ven. Jack Black opět dostál své pověsti komika, který se jinde než v mezích průměrnosti pohybovat neumí. Tentokrát zkusil štěstí v půjčovně videokazet a s dalším nepříliš známým parťákem, a abych řekl pravdu, tato taktika vynikat mu zatím ve filmech příliš nefunguje. Be Kind Rewind, jakožto snad všechny Blackovy filmy, sází daleko spíš na humor než na příběh. Tvůrci si nevycucali z prstu více než jednu stupidní zápletku a zbytek nechali na Blackově rozkošně nevtipných výstupech. Jak to asi dopadlo? Řekněme jako vždycky. Black si opět zadováděl v roli praštěného blbce, který je v celém kontextu příběhu „ten jediný vtipný“. S kostrou posloupnosti děje protkanou klišovitými motivy byl humor tou jedinou nejdůležitější, ale zároveň nejvíc odfláknutou součástí. Smazal se film, tak natočíme svůj ultranízkorozpočtový remake a budeme doufat, že to lidi ještě neviděli. Koho ještě dneska takovéhle naivity baví, to mi řekněte… Je pravda, že člověk se občas ze srdce zasmál, ale opomenu-li příběh a humor, vadí mi tu ještě jedna věc, a sice odbyté části kontextu. Jestli chce mít film úspěch, musí dbát na všechno. Hektolitrem magnetické moči Black úplně spláchl svůj paranoidní nápad o elektrárně. Ne, že by mi na tom záleželo, ale v podobě laciné záminky pro smazání všech kazet, to sráží film ještě níž… Be Kind Rewind jen pro ty nejotrlejší.

4. července 2012

Videokazety jsou věčné

a tuhle komedii jsem se těšil. Trailer mi přišel hodně vtipný a doufal jsem, že to není jen další z těch nudných filmů, jenž všechny nejlepší scény se narvou do traileru a z divákovi radosti nakonec přichází procitnutí a zklamání. Ovšem tahle ,,blbůstka‘‘ má hodně co do sebe a člověka může pobavit více než dost. Hodně bizardní, ale zato originální příběh a to se musí nechat. Dvojce Jack Black a Mos Def, fungují spolu docela dobře a Danny Glover je tam mírně neutrálně a spíše na mě působil jako stará opráskaná hvězda, které už nikdo bohužel lepší roli nenabídl. Ostatně, tak trochu na mě působil i tenhle film. Dětinskost a vynalézavost v jednom, aneb co takhle složit hold některým starším šlágrům, jako jsou filmy- Krotitelé duchů, Robocop, Řidič slečny Daisy a tak dále. Občas jsem se popadal za břicho, ale bylo to jenom při scénách, když chlapci zrovna něco natáčeli. Jinak jsem jen dál zíral přiblbě z křesla a měl jiné myšlenky. Asi jsem čekal trochu víc. Na to, že se režie zhostil Michael Gondry, který natočil Věčný svit neposkvrněné mysli, bych očekával víc. Avšak! Co jiného vytěžit s toho malého originálního nápadu. Musím ale uznat, že mě opravdu Jack Black párkrát odrovnal- třeba jak zpíval písničku "Ghostbusters" mě vážně dostávalo.

27. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Mos Def

Je to dost vydařená komedie s výstředním dějem i humorem, který film odlišuje od tuctových komedií. Zajímavý je film také tím, že přes tu spoustu absurdit, to není jen sled komických scén.

10. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Hhmmm, vidim, že tento film je u vás "ohromě oblíbený". Já se této cestě pesimizmu rozhodně vyhnu. Začátek je sice docela nudný a nezáživný, náhle se to ale začne rozvíjet a všechna nuda ustoupí do pozadí. Hlavní linii děje převezmou skvělé scénky z natáčení a sem tam nějaký úsměvný okamžik. Bohužel na komedii, toho vtipu bylo celkem málo. Jinak, absolutně nejlepší byla originalita se kterou se tento film točil, opravdu obdivuji co ten chlapík, Michel Gondry,dokázal vymyslet. Z hereckého obsazení, jsem byl hlavně zvědavý na Jacka Blacka, musím ale říct, že mě nijak zvlášť nenadchl. Rovněž musím zdůraznit, že si tady někdo myslel, že je to bláznivá komedie, možná to tak mělo vypadat, mě to ale přišlo jako zajímavý film se zajímavým posláním. Film měl totiž do jisté míry vznešenou myšlenku a to se mi velmi líbilo. Sice si příběh o jazzmanovi museli obyvatelé města přispůsobit, aby se nezboural jeden dům, ale to je to o čem mluvím, je to ze života. Je to o pirátství, podvodu, ale i o touze po uznání a také o vzájemné pomoci a to je to hlavní. Prostě jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl.

15. října 2008
avatar uživatele
80 %

Be Kind Rewind

Nevím proč to všichni vidí z té špatné stránky. Jo možná to bylo absurdní možná se tam člověk nezasmál, ale možná to taky bylo něco nového co ještě vlastně nikoho nenapadlo či-li originální. A právě ta originalita mě dostala jistě nesmála jsem se až tak moc, ale zklamaná jsem z toho taky moc nebyla. Když je něco nového není to hned špatné. A už jsem viděla tolik horších filmů, že todle by oproti nim dostalo ocenění a to i to nejcennější. za originalitu 60 %. Kde se v dnešní době s něčím originálním člověk setká?

4. září 2008

Ač velice nerad, musím souhlasit s názorem podemnou!A mrzí mě to o to víc, že se v této...věci - bojím se to nazvat filmem objevuje v jedné z hlavních rolí můj oblíbenec Jack Black jehož škola rocku byla naprosto dokonalá a ikdyž další počin tohoto herce Králové rocku nebyl již tak zdařilý furt to všechno mělo spád a originální Jackův humor.Leč v tomto snímku to byla učiněná katastrofa která způsobila, že jsem po bezmála 50. minutách film se znechucením a velkým zklamáním vypl a to už se mi nestalo podotknu dobrý rok.Tento snímek postrádá snad vše co by měla šílená komedie s celkem originálním leč absolutně příšerně převedeným scénářem mít.Nemělo to vtip a ani tempo.Začátek naprosto o ničem kdy jsme svědky nudných až trapných dialogů a vrcholem všeho je jakési nahrávání které je sice v některých scénách úsměvné ovšem až neskutečně debilní, že ani já, člověk který nemá zrovna inteligentí humor Marka Ebena, jsem musel kroutit hlavou.Takto bych asi zhodnotil film který je jedním z vůbec nejhorších počinů které jsem měl "čest" vidět, asi se po vzoru Piera podívám na snímky legendárního režiséra Eda Wooda abych si spravil chuť po těchto odporných 50. minutách.THE END.

30. června 2008
avatar uživatele
Meky
...
0 %

Jejda to byla teda blbost, ani jsem se na to nedodíval. Nuda od začátku do konce.....Snad nejhorší komedie co sem kdy viděl.....

23. června 2008
avatar uživatele
50 %

nie je to komedia zanru, kde sa nasmejete az vam slzy tecu. mozno keby pustili dlhsie ukazky tych zosvedenych filmov, tak by sa na tom dalo viac zasmiat, lebo vyzerali skutocne blaznivo..ani d.glover a s.weaver si tam moc toho nezahrali. ale bola to taka oddychovka so slabsim humorom a nie tak celkom jednoznacne dobrym koncom ako je zvykom, ked dobro bojuje proti zlu..

17. června 2008