home
Battle Royale

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Hontó ni Nihon kara

Skutečně japonské. Máme tady vše. Srágorovitého hrdinu, co se kvůli v jistém smyslu oběti druhých tak nějak pochlapí. Nejasnost, který hrdina bude z těch všech nakonec tím hlavním. Cynismus v lidskosti a lidskost v cynismu. Problikávání symboliky, na kterou hrdina reaguje, jako by byla skutečná, ačkoliv je jasné, že skutečná být nemůže. Několikanásobný zvrat, z nichž každý je absurdní, leč díky tomu se absurdnost podivuhodně vykrátí, takže to s otevřenými ústy a pokrčením ramen přijmeme. Závěrečného bosse, co očividně dospěl do stavu, kdy ho realita nudí, a proto se přenesl kamsi mimo zdravý rozum a logiku, nicméně současně tušíme, že jakási jiná pravidla tam zjevně platit budou, jen sami netušíme jaká, protože my v tom stádiu nejsme. Pár dodatků, které poněkud vrátí do hry něco zdravého rozumu, kdyby se nám náhodou později chtělo o všem přemýšlet. No a samozřejmě kawaii asiatské středoškolačky, ze kterých bývám ouplně paf, a se kterými bych si s ohledem na situaci alespoň dva a půl dne věděl rady daleko líp, než je zabíjet. Taková škoda...

11. ledna 2017
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Člověk by měl být očividně v šoku tak moc, že si nevšimne, jak povrchní a laciné to celé je. Prý originální film... to by mě opravdu zajímalo čím. Určitě ale zajímavý a plný adrenalinu.

6. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Tenhle film vás asi z počátku svou absurdností a ujetostí nejspíš trochu vyrazí dech,ale pokud přistoupíte tak říkajíc na pravidla hry a zvyknete si na dost specifický styl humoru,nejspíš se vám to začne líbit.Nicméně je to naprosto nevhodný film pro všechy,kteří nesnáší pohled na krev a pro ty,kteří mají tendenci frflat,že "takhle by se to teda ve skutečnosti nikdy nemohlo stát".Naopak to můžu doporučit všem,kteří mají rádi krvavý a poněkud přiúchylnělý humor.Naprosto nejlepší je scéna s instruktážním videem hned na začátku,u toho se člověk buď musí smát na celé kolo,nebo má úplně jiné vnímání než já.Jen více takových originálních filmů!

1. září 2008

MAZÉÉÉÉÉC

Tak tenhle horor neni takový jako ostatní horory, něčim mě zaujal a prostě mě bavil...nevim jestli bych to dala i v čr ale určitě by se to na některé lidi hodilo. Opravdu mi to přišlo jako nějaká počítačová hra s živými postavami. Film plný napětí který jsem schopná vidět několikrát. Fakt bomba ;o)

3. června 2007
avatar uživatele
100 %

Mazec..

..Odpoledne ve škole zamnou přišel kamarád a říka že našel super film "BR" ..tak jsem si řek si ho pučím ..byl jsem velice mile překvapen jak taková japonská vyvraždovačka může být zajímavá a poutavá..filme je hodně good..a jestli se vám libí japonky tak Mitsuko Souma je hodně zlá japonská holak..každovpádně ..Enjoy

11. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Vražedné

Docela zajímavé, podle mého by si využití BR našlo i u nás v České republice, ale zpátky k filmu. Je dobře zpracovaný, mezi krváky si najde místo mezi těmi lepšími. Takže moje hodnocení je 80%

21. března 2007
avatar uživatele
20 %

Je to zajímavý nápad, nechat "zlobivé" studenty se takhle vyvražďovat. Film, ale postrádá mnoho věcí a je založen opravdu jen na brutalitě a krvavých scénách. Postrádá nějaký hlubší smysl a pro mě byl nudný. Když totiž ve filmu vidíte JEN uříznuté hlavy a končetiny, díry v hrudnících a samou krev není vám to příjemné. Neříkám ale, že brutalitu ve filmech nemám rád, ale všeho moc škodí. Je asi blbost hodnotit herecké výkony v takovém filmu. Z pohledu diváka 20 %.

14. ledna 2007

Battle Royale se mi moc líbil,ten nápad poslat každej rok třídu na ostrov..To tady ještě nebylo.Je to pěkně zpracovaný,ten film se mi prostě líbí a bude mě bavit i když si ho pustim po desátý.

14. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Nápad, s kterým mohli přijít doopravdy jen Japonci. Skvěle zpracování "vyvražďovačky" s pár srdce ryvnými momenty a s věcmi, nad kterými by se měl člověk zamyslet.

29. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Vynikající

Battle Royale je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Už od začátku mě strašně bavil a docela šokoval nečekanými věcmi! Bezvadný film který rozhodně stojí za shlédnutí! Škoda že o druhém dílu nemůžu říct to samé. Jestli se ale rozhodujete, rozhodně se podívejte na oba dva!

25. října 2006

Zajímavé

První film, který mě zcela šokoval na samém začátku a až do konce mě šokovat nepřestal. Utvrdil mě v tom, že japonská kinematografie je naprosto šílená a nevkusná. Přesto si Battle Royal cením dost vysoko. Viděla jsem ho už 3x a myslím, že se brzy podívám i na nezkrácenou verzi...Natolik mě poznamenal či upoutal.

3. září 2006