home
Batman začíná

NÁZORY K FILMU

Obvyklé, když nejde vymyslet dostačující pokračování, vrátit se na začátek. Škoda, že to úplně neladí s Batmanem (1). Padouši nepůsobí jako z komiksu, výprava a kostýmy mohly být lepší.

5. srpna 2013
avatar uživatele
90 %

začátek

Tenhle film se mi vážně líbil. Narozdíl od původního batmana, kde se vysvětlilo pouze to, že se batmanem stal protože mu zabili rodiče, Nolan přesně vysvětluje jak přišel k obleku, hračkám a především výcviku. Tento film nebyl o batmanovi, úžasném hrdinovi, který se prostě objevil, je to film o člověku, který chce zachránit své město před vládou mafie.

13. května 2013
avatar uživatele
90 %

Film, kterým to vše začalo.

Už od starého Batman se naskytla otázka odkud Batman vzal všechny ty své zbraně a výcvik? Tady máme odpověď ve dvouhodinovém filmu plný strachu. Tento film mě mile překvapil. Dávám 90%

6. září 2012
avatar uživatele
90 %

Strach. Pomsta. Netopýři.

Skvělý začátek, u nějž mi vůbec nevadilo, že vznikly další dva díly. Christian Bale na mě působí trochu jako psychopat, což se k této (dvoj)roli protivného miliardáře s netopýřím alter-egem hodí. Když se tohle zpracování netopýřího muže objevilo v kině, působilo jako zjevení, minimálně na poli komiksu. Temný look Gothamu a neobvyklý protagonista tvoří svět, jenž je celkem chytrým obrazem Ameriky, a navíc se jedná o ohromnou podívanou, kterou rozhodně stojí za to vidět v kině. I když se mi jednotlivosti v pokračováních líbily možná i více, Batman Begins funguje nejlépe jako samostatný celek. Osloví vážným tónem a zároveň to není nerozluštitelný art.

21. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

85%

Ve všech ohledech to funguje dobře. Po scénáristické, herecké i režijní. Ale celkově to na mě působí asi trochu moc depresivně.

23. července 2012
avatar uživatele
80 %

Nolan pozdvihol batmanovský žáner do dosiaľ nepoznaných hraníc. Z béčkového a aj céčkového žánru sa zrazu stáva fenomén, ktorý musím povedať je určite opodstatnený. Tí, čo videli, vedia o čom je reč a tí, čo nevideli, tak buď nechápu, alebo odmietajú chápať. Výborný začiatok trilógie - nie až tak dobrý ako Dark Knight, ale na začiatok to bohato stačilo. Pre mňa osobne jediným negatívom bolo obsadenie Katie Holmes, ktorá ma od slova herečka asi tak ďaleko, ako sa len dá. Dlho som Batmanov odmietal, ale robil som chybu a teraz sa už teším na uzavretie trilógie....

2. dubna 2012
avatar uživatele
100 %

Lepší než kdy předtím

První díl z restartované batmanovské série nejen že neudělal ostudu svým tvůrcům, dokonce podle mého názoru předčil staré díly. Je zde mnohem propracovanější psychologie postav, které už nejsou ta "ploché." Film nám ukáže zrod Batmana a dokonce se pomocí retrospektivy podíváme až do Brucova dětství. Kromě toho je prostředí hezky stylizované, efekty jsou samozřejmostí a Batmanovy "hračičky" vypadají reálněji.

19. března 2012
avatar uživatele
100 %

Měl jsem moc rád Burtonovy Batmany, takže jsem vůbec nevěděl, co od Nolana čekat. Měl jsem ale tušit, že to bude ten největší mazec v dějinách komixovejch filmů, protože tohle je největší mazec v dějinách komixovejch filmů. Má ten film nějakou chybu? Pro mě ne.....

8. srpna 2011
avatar uživatele
3ged
...
80 %

Batman Begins

Pamatuju si, že když sem to viděl před lety v kině, tak mě to totálně nadchlo, ale teď sem to viděl asi počtvrtý, tak už mě to nemohlo nijak moc překvapit. I přeto si film dokázal udržet mojí pozornost a ani sem se u něj moc nenudil.

24. února 2011

Konečně o něco lepší film než ty předchozí. Jsou tu moc dobré scény a i herci odvádějí dobrý výkon. Skutečně dobrý film.

15. října 2010
avatar uživatele
cod
...
100 %

Skvělej film u kterého se člověk ani chvíli nenudí, spousta akčních scén, vynikajíci Christian Bale a Liam Neeson, kteří předvádějí ekcelentní výkon.

28. května 2010
avatar uživatele
80 %

Nepotřeboval jsem vidět ani Batman a Robin, abych věděl, že stagnace je hodně mírné označení pro situaci, dříve tak populární série. Chtělo to nutně oživit… proto jsem nesmírně rád za příchod Ch. Nolana. Restart série bylo skvělé rozhodnutí a hrdinovi v netopýřím plášti viditelně prospělo. Nejprve jsem se obával, že mě znovu poznávání Bruce bude nudit, protože ho pojmou stejně jako v jedničce z roku 1989, to jsem však netušil, že jde tento dobře známý příběh vyložit úplně jinak. Ra’s Al Ghul, to je hned jiné kafe. Liga stínů se sem dobře zapracovala, a ačkoli vyznívala ze začátku hodně vynuceně a klasicky, později plně obhájila prostor jí věnovaný, potažmo vůbec celý význam. Roviny "Gotham" / "Liga stínů" a "zhouba" / "lék na ni" skutečně dokážou Batmana představit ve správném světle, poskytnou mu čas na hrdinská gesta a v závěru ho z toho nechají vybruslit s čistým štítem. Vlna podezření, která se u mě s každou minutou zvětšovala, se nakonec úplně vypařila a zbylo jenom nadšení. Vtipné je, že na stejném principu byla položena zápletka. Jako kdyby mikrovlnný vypařovač odcizený Wayneově společnosti pronikl z obrazovky do obýváku a působil na sledující… Nolan mě zkrátka naplno přesvědčil, že se svojí vizí dokáže uspět a nejen to, když chce, překoná i tu původní. Jen by to chtělo příště vypilovat akci. Ta na mě vrhala zmatený dojem a kamera by měla melu zabírat z větší vzdálenosti. Tomu se však vymykají automobilové honičky, ty patří mezi silné pilíře adrenalinu… Dojem rovněž dokázali ozvláštnit vybraní herci. Jedna z mála rolí, kde Christiana Balea skutečně můžu a nevadí mi jeho strnulým výrazem (možná proto, že má často masku :-)). I další jako Freeman, Caince, Oldman a v neposlední řadě bravurní Murphy, posouvají hranici kvality mnohem výš. Připojil bych ještě, že jsem za tento úspěch o to více vděčný, když vím, jak dopadl Temný rytíř. Batman začíná, se pro něj stal excelentním odrazovým můstkem. Prostě a jednoduše, Nolan velí sehrané lodi a z filmu je cítit potenciál na vrácení dříve nabyté pověsti. Podařilo se, 75% a veliký dík.

6. března 2010
avatar uživatele
100 %

Měl jsem za to, že to bude stejná kravina jako předešlé starší díly. Musím uznat, že jsem se spletl. Bylo to o hodně lepší, než jsem čekal. Jeho oblek, auto i vybavení už nebudily dojem parodie. Hlavní zloduši už též vypadali normálně, a ne jako cirkusáci. A jak vysvětlily, proč si vybral zrovna netopýra to beru, jako opravdu dobrý nápad stejně, jako ten jeho výcvik. Děj byl dobrý, akce též. Jen tak dále.

22. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

2 nejlepší batman

úúúúúúúžasný herci dost sedli Falcone, Gordon,Bruce.No skvělí nejvíc se mi líbí město úžiny a novoměsto ,ale nejde mi do hlavy jestli Ras,Al gul přežil.padouši skvělí a dobrej závěr,ale líbí se mi že nechali Scarecrowa utýct .Dávám 98%za zdlouhavělí začátek.

28. října 2009
avatar uživatele
100 %

Ked som o tomto filme zapocul myslel som si ze to bude kravina ale po zhliadnuti sa mi film akosi zapacil a par krat som si ho uz pozrel. Mam ho uz v stojane so svojimi oblubenymi dvd :)

14. května 2009
avatar uživatele
80 %

Tak na začátek musím říct, že na Batman začíná jsem se rozhodla podívat až po shlédnutí Temného rytíře. Takže jsem byla možná pod vlivem a očekávala jsem něco stejně dechberoucího. Proto mě to maličko zklamalo. Tím pochopitelně nechci říct, že by se mi film nelíbil. Líbil se mi moc, jen jsem nebyla tak stržená jako u Temného rytíře. Ale k Batman začíná: Naprosto dokonalé herecké výkony. Christian Bale je opravdu charismatický Batman, to mu myslím nemůže nikdo upřít. Liam Neelson, kterého mám zaškatulkovaného v roli samých kladných hrdinů, mě hodně překvapil. Byl to opravdu záporák, jak se patří, a navíc ještě zvládl ( alespoň na mě ) působit sympaticky. Narozdíl od Cilliana Murphyho, který působil jako Scarecrow vyloženě odporně. A samozřejmě i další herci ( Gary Oldman, Morgan Freeman atd. ) podívají excelentní výkony. Jenom Katie Holmes mi nějak nesedí, Maggie Gylenhaal mi je mnohem sympatičtější. Ale to je pochopitelně jen můj názor. Hudba perfektní, příběh velmi zajímavý. Trochu mě brzdily ty pohledy do minulosti na malého Bruce Wayna. Chápu, že pro vykreslení jeho duševních pochodů byly důležité, ale mohly by se trochu osekat. Ale jinak samozřejmě výborný film, moje hodnocení je tak 85 %.

14. února 2009
avatar uživatele
100 %

Úžasný!!!!! Nejlepší začátek série, jakej si vůbec můžu přát!!!!! Herci moc dobrý a dost se mi líbil malej Bruce Wayne:-D A některý hlášky byly fakt super, že jsem se (skoro) válela smíchy!!!! Miluju tenhle film!!!!

13. února 2009
avatar uživatele
100 %

U netopýra...

"Staří batmani" byli slátanina všech možných žánrů, navíc chaotická a nenašla jsem na nic nic, co by mě uchvátilo !! Batman začíná je film, který se příběhu o Batmanových začátcích ujal s takovou elegancí, že je to až zarážející a i když film pozorujete několikrát za sebou, tak pokaždé najdete nějaký nový zajímavý prvek, kterého jste si předtím nevšimli !! Obsadit Christiana Balea do hlavní role byl mistrovský tah. Christian Bale byl kdysi nepříliš známý herec, ale skvělý a Batmanovi "vdechl duši" . Nejen že je charismatický, příjemný, strašně sexy, ale umí hrát a to je nejdůležitější !! Je jeden z mála herců, kteří hrají obličejem a je zajímavé je pozorovat...V tomto filmu mu sekunduje jako hlavní hrdinka Katie Holmes, kterou mám zaškatulkovanou jako seriálovou hrdinku, navíc s panenkovským vzezřením, která nikdy výrazně neprorazí a myslím, že ani hrát pořádně neumí, ale to je ovšem věc názoru!! Liam Neeson ve své roličce, ale dá se říci významné, exceluje. Tento sympatický stárnoucí herec umí každé ze svých postav vdechnout opravdovost a tady bych jeho roli zařadila jako jednu z těch rolí drsných elegánů, které mu prostě sedí !! Bravo Liame !! Morgan Freeman je sympatický herec obrovských kvalit a tady se svým smyslem pro humor pobavil a každopádně zaujal !! A musím polknout hořkou slinu a pochválit herecký výkon Cilliana Murphyho, který jako chlap je nechutný, ale přiznávám, že jisté herecké nadání má, tudíž musím smeknout klobouk...A spousta a spousta jiných herců v tomhle filmu bylo skvělých, ale nepíši román, jenom názor. Líbilo se mi a velmi pozitivně hodnotím ten znatelný přechod z doby mládi Bruce Waynea do jeho dospělosti. Doba mládí byla zachycena barevně, svěže a působila odpočinkově. Doba dospělosti již chytla temnější batmanovské barvy a byla divácky bych řekla i zajímavější !! Jako v každém takovém filmu se těším na tu část, kdy hrdina buduje svou identitu, sešívá a stlouká kostým a vžívá se do role hrdiny !! :o) Tady jsem si to obzvláště užila. Akční scény měly šmrnc, spád, bylo se na co dívat, věděla jsem kdo je kdo, kamera zběsile nelétala a vše bylo přehledné. Batmanovo technické vybavení skvěle udělané a mnou tiše záviděné !! :o) Film měl spád, v ději jsem se neztrácela, všichni hráli přesvědčivě, tudíž nemám jedinou výtku...Chris Nolan odvedl precizní práci a nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by další pokračování točil !! Chrisi fandím ti !! Rozhodně tenhle film utkví v paměti déle než filmy typu Dardevil, X-men, Spiderman a jim podobné kousky. V dnešní době komiksových zpracování se málokdy najde dílo, které něčím alespoň trochu vyčnívá, tomuto filmu se to povedlo. Abych to shrnula - povedené dílo, skvělý režisér, bravůrní herecké výkony, vše podtrženo skvělou hudbou, kamerou, světlými humornými momenty, akčními scénami, nad kterými člověk i zapomene dýchat a proto mi z tohoto vychází jediné - naprosto zasloužených 100% a doufám že si tento standard udrží i další díly !! Díky za každý takový film !!

13. února 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Batman znovu ve formě

Musím poupravit mé původní hodnocení tohoto kousku. Batman začíná se poněkud liší od svých předchůdců. Nedrží se té linie, kdy se brzo po začátku objeví záporák a následně se ho Batman snaží zlikvidovat. Tady je nám pěkně ukázáno, jak se Batman vlastně tím netopýřím přízrakem stal a musím říct, že je to nesmírně příjemné oživení a nastartování poněkud zmršeného finiše původní série. Zpočátku vám to připadá jako docela jiný film. Trochu drsná první část filmu je velmi zajímavá, Bruceův výcvik u Ras Al Ghula vás bude bavit. Bojové scény jsou hodně realistické. Po návratu Waynea do Gothamu neztrácí film nic na atraktivnosti, ba naopak - dozvídáme se, kde Batman vzal ty své vychytávky a vypadají dost reálně. A Gotham - konečně jsme se zbavili těch trapných neonových barev, které byly jak pěst na oko. K záporákům - Scarecrow mě nezaujal, dá se říct, že mi tam vadil, zato Ras Al Ghul byl dobrým soupeřem, ale ten jeho plán mi přišel až příliš sci-fiozní. Když jsem se kdysi dočetla, že mého oblíbeného superhrdinu Batmana bude hrát neoblíbený Christian Bale, rozhodně jsem nebyla nadšená. Od té doby však uplynulo spousta času, dle mě hrozné Equilibrium je zapomenuto, a Bale v Dokonalém triku potvrdil, že něco na něm je. O první místo se teď pere s Keatonem a asi spíše vítězí. Michael Caine sedí do své role perfektně a i ostatní starší herci jsou velmi dobří. Vadil mi pouze představitel Cranea Cillian Murphy, tak slizskou osobu jsem dlouho neviděla a samozřejmě Katie Holmes, tu si mohli odpustit, v Temném rytíři se již naštěstí nevyskytuje. Ještě jeden minus - ke konci mi docela vadil ten příliš rychlý střih... Naopak velkým plusem je to, že vás to baví, já se vůbec nestačila nudit. A karta, která se objevuje na konci, slibuje ještě lepší dobrodružství! Závěrem chci dodat, že Batman je můj nejoblíbenější hrdina právě proto, že je to normální člověk a ne mimozemšťan nosící slipy přes elasťáky:-) Váhám mezi 80 a 90%, jenže 80% jsem dala prvnímu Batmanovi a jejich úroveň se mi zdá srovnatelná, takže těch hodně dobrých 80%....

8. února 2009
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Podle hodnocení jsem čekal něco mnohem lepšího. No možná jsem moc nevnímal děj filmu, když jsem musel pořád myslet na tu směšnou Neesonovu bradku. To mu nemohli udělat lepší?

8. února 2009
avatar uživatele
90 %

Líbilo se mi to ale jsem prostě zvyklá na toho starýho Burtoňáckýho :-D Nejvíc s mi v filmu líbil Gary Oldman ten je v každym filmu jinej. Morgan Freeman toho nemůžu vůbec hodnotit to je prostě HEREC :-D Hudba ta ja suprová Hans a James jsou moji nejoblíbenější... Liam Nesson se mi do role zaporáka moc nehodil (asi kvůli filmu láska nebeská). Christian v hl. roli já nevim mno byl dobrej ale ten Michael Keaton byl prostě podle mě lepčejší... A Katie Holmes tam vůbec nemusela podle mě být :-D

8. února 2009
avatar uživatele
100 %

Batman Begins

Budu se možná opakovat ale Batman už asi je za svou slávou,,, opakování je ale matka moudrosti tak proč si nezopakovat kdo tady tomu všemu ... lítá ... (((; nejvíc mě brala Katie, snad má něco jako charizma (((;

15. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Batman

Ano, ano...batman...nikdy mě nezajímal! Ale tak sem se koukla a docela se mi to zamlouvalo. Poněvadž jsem ale viděla druhý díl dřív než první, tak je mi jasné, že se tenhle na pokračování nelepí ani zdaleka. Dvojka je 100x lepší, ale asi všichni víme proč. Začátek je pěkný, ale chybí tomu trocha "humoru"! HAHAHA!
Ale je fakt, že to je jeden z lepších filmů současné doby a efekty a hudba byli hodně povedené!

7. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Málokdy polovinu filmu provzdychám...tentokrát se tak stalo. Christian Bale jako Batman, Liam Neeson jako jeho uchvacující protivník, dále Michael Caine a Morgan Freeman...ach, ach, ach...Bylo to sladké, krásné, napínavé, uchvacující příběh i hudba. Byla jsem úplně vtažená do děje...prostě trhák:)

12. října 2008
avatar uživatele
100 %

neviem, co k tomutu skvelemu kusku dodat,ked uz to snad kazdy vsetko povedal. snad len tolko, ze sa zacina jedna skvela seria!!!

6. října 2008
avatar uživatele
100 %

A je to tu odznova

A máme tu znovuzrodenú verziu Batmana ktorá sľubuje,že sa máme tešiť na ďalšie diely,a tým,že som už videl Temného rytiera takže viem o čom hovorím.Nolan dokázal opraviť všetko čo Schumacher pokazil.Bale je hneď po Keatonovi najlepší Batman,ale naň ho nemá(podľa mňa).Tento film je hlavne okorenený hereckými výkonmi a to takých filmových velikánov ako Michael Caine,Morgan Freeman,Liam Neeson.Jediné čo by som mohol skritizovať bol trochu rozpačitý výkon Katie Holmes.Takže obnovená séria si zaslúži 100.

11. září 2008

Batman

Jedinečné,dokonalé,odvážné,strhujcí,fantastické,velkolepé,neporazitelné,co víc říct.Tenhle film se řadí na první příčky krále filmů.

5. září 2008
avatar uživatele
80 %

Batman začal. A sakra dobře

Když před rokem běžel film Batman začíná na HBO, viděla jsem reklamy a nějak mě nezaujaly. Staré filmy o Batmanovi se mi zdály povedené a nechápala jsem, proč se musí celá sága točit znova... Ttakže jsem se na Batmana v novém nedívala. Ale už tenkrát jsem podvědomě tušila, že by film mohl stát za to a nahrála jsem si ho.
Po roce mě kámoška vytáhla na film Temný rytíř. To neměla dělat, protože mě tak okouzlil, že jsem okamžitě musela vidět předchozí film. A mě svitlo,že ho mám přece doma! Konečně jsem si našla čas a podívala jsem se na něj.
Musím říct, že Temný rytíř je akčnější a má Jokera... ale Batman začíná má kouzlo prvního dílu série!, super herce (to Temný rytíř taky ;)), bezva efekty (T.r. taky ;)), i bezva hudbu... sice se Zimmer po sobě opičičí; ale k filmu se to hodí, takže mu to odpouštím.
Celkový dojem je suprový zážitek z filmu a nemůžu se dočkat dalších dílů...!

1. září 2008
avatar uživatele
90 %

Film mě naprosto ohromil. Byl jsem moc rád, že se nestal Batmanem třeba tím, že ho kousnul netopýr, nebo ho něco neozářilo, že je jenom sám sebou s několika užitečnejma věcičkama. Jsem taky rád, že jsem se nemusel dívat na ty dvacet let starý předchůdce, protože nemají s tímhle filmem a Temným rytířem nic společnýho. Hodně mě zaujala zápletka na zničení zkaženého města. Po celou dobu filmu jsem se vůbec nenudil, prostě se tam pořád dělo něco zajímavýho. Akční scény, kdy bojoval s nepřáteli, byly velice efektivní i jak jsem říkal, jeho užitečné věcičky, jako třeba jeho auto nebo výstroj - nádhera. Ještě, že jsem se na to díval teď, protože zakončení jasně poukazovalo na Temnýho rytíře, takže nemusim netrpělivě čekat a podívat se na něj už teď.

30. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Jak jsem ten film neměl rád a nevydržel se na něj koukat, tak teď se děje pravý opak. Na tomto prvním Nolanově díle začínám objevovat spíše klady než zápory, a nedostatky, které mě dříve vadily, si teď nějak nepřipouštím. Moje předchozí kritika tohoto filmu byla založena na věcech, které bych u takového filmy s takovým hrdinou asi kritizovat neměl. Upoutaly mě hlavní myšlenky filmu a propletení dospělého života Bruce Wayna a jeho dětství, vyúsťující ke vzniku Batmana. K tomu skvěle znějící hudba a několik trefných hlášek. (Vypadám snad jako policajt?) Nolan to natočil velmi chytře a pokračování jen upevňuje dojem z tohoto úspěšného restartu. Ze 40% jsem se dostal až na 70%, což se mně moc často nestává, ale tady je to třeba.

15. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Zdá se, že oba nepovedené díly Batmana pod Joelem Schumacherem jsou již zapomenuty a že máme nyní před sebou zbrusu novou sérii s obrovským potenciálem do budoucna. Úspěch nového Batmana lze přičíst především talentovanému režisérovi Christopheru Nolanovi a přední herecké hvězdě posledních let Christianu Baleovi. Oba dali netopýřímu muži zcela nové rozměry. Už to není ten typický komiksový film, na jaké jsme byli zvyklí. Tentokrát se totiž celý film ubírá cestou realičnosti a to je oproti minulým dílům vcelku příjemná změna. Bale navíc Batmana ztvárňuje pomalu lépe než Michael Keaton před lety a jen tak potvrzuje, že ve své věkové kategorii nemá momentálně v Hollywoodu konkurenci. Když k těmto pozitivům ještě připočtete účast takových hereckých matadorů, jako jsou Michael Caine, Morgan Freeman či Liam Neeson, plus po dlouhé době konečně zajímavý scénář, nového Batmana shledáte jako dokonalou kombinaci. Potěší i skutečnost, že v jinak skvělé vizuální stránce najdeme minimum digitálních efektů. Vynikající filmový zážitek mi jen trošku kazí slabší záporáci, ale na to jsem si v batmanovských filmech už dávno zvyknul. Vyšší hodnocení si případně nechávám na blížícího se Temného rytíře.

7. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Jak jsem o Batmana bál, když jsem zjistil, že další díl netopýřího muže je za dveřmi. Bál jsem, protože jsem si myslel, že tento snímek natočí Joel Schumacher, otec imbecilního Batmana a Robina. Naštěstí jsem se mýlil, protože tento vynikající filmík natočil tehdy mně neznámý Christopher Nolan. Film jsem viděl až v TV s dabingem, který mi kupodivu nevadil. Schumacherovu neonovou pohádku zde vystřídalo realistické drama o vzestupu jednoho jednoho muže, který se rozhodl ničit zlo v obleku ušitý jako pro superhrdiny. Ten výraz se sem hrubě nehodí, protože Batman je vlastně normální chlap, který bojuje proti normálním zloduchům. Jinak je zde výborné herecké obsazení v čele s Christianem Balem jako Batmanem a Liamem Neesonem v roli Duckarda, který se stává po Tučňákovi mým druhým nejoblíbenějším Batmanovým protivníkem. Pro mě to je zatím nejlepší Batman, ale vážně jenom zatím, protože Temný rytíř už klepe na dveře.....

6. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Batman začíná

je skvělý film řekla bych že vůbec nejlepší.ty staré díly jsou proti tomu pouhé kraviny.Tenhle film o Batmanovi je reálný má lepší efekty,i samotné město Gotham je tady lepší a téměř identické s kterým koli jiným městem nepůsobí tak uměle jako v těch starých dílech.Masky jsou mnohem lepší nejsou to už ty hnusárny pro kašpary.Dokonce i samotný hrdina má daleko lepší kostým než v kterém koliv jiném díle.Taky nesmím zapomenout na skvělou režii pod vedením Christophera Nolana a samozřejmě ani na Christiana Balea díky nim z filmu o Batmanovi není jen pouhá fraška jako u ostatních filmů o něm.Je to nejpovedenější film o Batmanovi jaký byl dosud natočen.Takto si představuji super film s těma staršíma filmama se to nedá ani srovnávat proti tomu to snímku působí jako trapné slátaniny.

30. dubna 2008

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů natáčených podle komiksové předlohy. Celkově se mi tenhle film líbil.Ale stejně mám nejradši z představitelů Batmana George Cloonyho:)

25. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Nejsem velký fanda filmů podle komiksu, přesto se mi tenhle snímek líbil. A je určitě ze všech dílů Batmana nejkvalitnější, ale samozřejmě je to dáno i tím, že je nejnovější, a tak se mi staví v lepším světle. Vím jistě, že bych do jedné z hlavních rolí neobsadila Katie Holmes, protože o jejich hereckých schopnostech nejsem tak docela přesvědčena. Ale ztvárnění Batmana Christianem Balem bylo docela ucházející. Nijak zázračné, ale rozhodně mi nevadil. Jinak nevím, co bych dále přidala, byl to dobrý film, ale nemyslím, že bych se na něj chtěla podívat znovu. Nebo možná ano.

11. března 2008
avatar uživatele
100 %

Jednoznačně nejlepší z celé batmanovské série. Christian Bale je ve své roli dokonalý a výborně mu sekundují ostatní herci (Gary Oldman...). Christopher Nolan nám vyobrazuje jednu úchvatnou scénu za druhou a zároveň pracuje i na psychologickém vývoji Bruce Waynea. Opravdu nejlepší.

16. února 2008
avatar uživatele
100 %

Hodně skvělý film

Musím napsat, že zatím poslední díl Batmana mě velice zaujal a hodně mě strhnul do děje. Pamatuji si předchozí díly ještě jako dítě. Taky se mi líbili , ale Batman začíná je nejlepší zpracování co kdy bylo. Obsazení-naprosto skvělé, Děj- velice působivý. Prostě dávám 1!

24. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Neznam cely pribeh Batmana a tenhle kousek byl jediny ktery jsem z cele sagy videl, ale opravdu stal zato! Opravdu dobry pribeh a herecke vykony doplnene o vynikajici rezii a samozrejme taky specialni efekty.... opravdu se mi to libilo

17. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Konečne poriadny Batman

Hurá! Je to pomaly zázrak, že sa niekomu podarilo natočiť Batmana tak aby sa naň aj dalo pozerať. I keď na druhej strane je to už 5. pokus takže by sa aj patrilo konečne napraviť Batmanovi reputáciu. Myslím, že film sa zdaril. Vo filme je plno známych a kvalitných hercom ako Ch.Bale, M.Caine, L.Neeson, M.Freeman či T.Wilkinson. A myslím, že to je hlavným kľúčom k úspechu. Nie že by v predchádzajúcich dieloch neboli známe osobnosti ale ich výkony sa snáď ani nedajú nazvať herecké. Ďalším dôvodom je, že sa filmu konečne ujal schopný režisér a to Ch.Nolan. Ten preukázal svoj režisérsky talent najmä vo filme Dokonalý trik čo bol asi jeho doposiaľ najlepší film (teda aspoň podľa môjho názoru). Páčilo sa mi vykreslenie Gothamu. Bol reálny a zároveň v ňom boli aj futuristické prvky. Taktiež bolo fajn, že bolo vysvetlené to jak došiel Bruce Wayne (Ch.Bale) k svojim schopnostiam. Tým mám na mysli to jak vedel bojovať a tiež to odkiaľ nabral všetky tie super vecičky. Film bol aj dostatočne temný a počas bojových scén bolo naozaj cítiť akoby bol Batman naozaj len nejaký temný prízrak. Nebol tu už len blbeček s netopierou maskou. Bolo by fajn keby na tento film nadviazali a vytvorili tak novú a dobrú trilógiu a Batmanovi.

14. ledna 2008
avatar uživatele
0 %

Viděl jsem všechny batmany, ale na tohohle jsem se nemohl dodívat, viděl jsem zhruba 20 minut a musel jsem to vypnout. Možná to později bylo lepší, ale začátek strašnej. Nesmyslné dialogy - např. Ve vězení jsi jich přemohl 6, my ti ukážeme jak jich přemoct 600. Nebo když malýmu Brucemu právě zabili rodiče, tak mu policajt říká: To bude dobrý. (to přece nemůže být dobrý). A ty scény, např. smrt jeho rodičů, která hraje nejdůležitější roli byla pěkně odfláknutá. Výcvik batmana ukazoval akorát jak ho vždycky zmlátili, atd.

9. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Tento film byl dost velká nuda, asi první hodina byla totální krize, pak se to začalo sice zlepšovat, ale čekala jsem rozhodně víc. Byl tam akorát dobrý nápad s tím plynem a s tím šíleným doktorem, ale jiinak to bylo postavené na hlavu a dost nelogické.

9. ledna 2008

Začíná

Film jsem viděl dva krát a pokaždé jsem se na něj dodíval do konce. Proč? Mám ho rád a příběh Batmana se mi líbil i v kresleném podání. Batman začíná je teď u mě na prvním místě a pak bych dal úplně první díl s M. Keatonem. Nevím, proč se spoustě lidí nelíbil, ale jedno je jisté: ne každý je na filmy dle komixů. Těm bych doporučil se filmům tohoto druhu vyhýbat a spíš sledovat jiný druh komerce.

9. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

byl to můj první Batman, co sem kdy viděla a abych pravdu řekla, už ani další vidět nechci..nějak mě to nezaujalo..jedině, co mě překvapilo bylo obsazení Katie HOlmes ale to sem asi nepatří...

9. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

myslim,že tenhle díl se povedl ... oproti starším dílům se to rozhodně nezhoršilo:) "hlavní herec" byl skvělej a líbily se mi i vedlejší postavy(Morgan Freeman např.)

9. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Morgan Freeman

Nikdy jsem nebyl fanda filmů s Batmanem. Je to hodně jednoduchý příběh, který může být zajímavý jako komix, ale na film už je to prostě slabé.

8. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Předem říkám (potažmo píšu), že Batmana nemám ráda. Viděla sem skoro všechny filmy o Batmanovi a nelíbil se mi ani jeden. Ale musim uznat, že tenhle mě zaujal nejvíc. Líbilo se mi odhalení minulosti hlavního hrdiny a taky to, že nebyl vždycky tak úplně "správnej". Hned se mi zdál lidštější a ne tak nadpřirozenej. Jeho schopnosti už nevypadaly tak neskutečně a ani zbytek děje mi nepřipadal tak pitomej, jak u těch ostatních batmanů, takže dávám 65 %.

14. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Neeeejlepší Batman

Tak u některých názorů mi přijde, že se ti lidi dívali na úplně jinej film.. Ale co, je to jejich názor a pokud někdo kritizuje souboje, tak by se měl podívat na bonusy z natáčení a potom by asi držel hub..(byl zticha). Zatím nejlepší Batman, dost možná proto, že je alespoň trochu reálný.

9. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

To byl ale hloupý film..

Nemůžu si pomoct, ale "Batman 0", mě vysloveně zklamal.
Nějak mi nesedl hlavní hrdina, prostě to nebylo ono, zvlášť potom, co člověk zhltne pokračování. A co mě točilo nejvíc, je scéna, kdy se SWAT kryjí jak malé děti před troškou netopýru.
Konec zbytečně moc happy-endový.
Toť vše

8. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Na nove spacovanie Batmana som cakal dost dlho a stalo to za to.. Batman zacina sa v skutku podaril... Je to vydiet ze na Batmana sa v dnesnej dobe scenaristi pozeraju inymi ocami ako pred tym.... Je to dobry film....

23. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
20 %

Keaton forever

Zas takové terno to tedy není. Hlavně v kontaktních soubojích Nolan naprosto selhává, a i když ho musím pochválit za atmosféru a některé pompézní přílety (podtržené úžasnou hudbou dvojice Zimmer – Howard), celkový výplod jeho filmařského umu je pro mě v podstatě zklamáním. Žádná božská scéna, kterou bych toužil znovu prožít, žádný vizuální klenot, jenž by plejádu výborných herců povýšil z rutinní psychologické sešlosti na skutečnou comicsovou pecku. Úvod je sice výborný, ale likvidace padouchů a vůbec celá gothamská mise si koledují i o sešup s už tak roztřesených čtyř hvězdiček. I tak se na pokračování těším, protože Nolan a spol. se evidentně neflákají... A teď se mi to za týden na dovolené rozleželo u hlavy a padám na tři hvězdy. Žádná akce, chabá linie v Gothamu, žádný motiv, který by mě znovu tahal pod křísla nového Batmana. Promarněná šance a nafouknutá bublina, kterou těžko budu toužit někdy vidět znovu a znovu. Pryč s Nolanem! Uvědomuju si totiž, že jsem se ne nebavil, ale nudil. Což je u oslavované novinky s mým milovaným hrdinům sousto přetěžko rozdýchatelné.

30. října 2007
avatar uživatele
30 %

FUUUJ

Vetsi kravinu sem nevidel. Udelal jsem neco, co jsem nikdy predtim neudelal: odesel jsem z kina patnáct minut před koncem a dal si šunkovou pizzu. Aby mě film DONUTIL odejít i z kina, to už musí být extrémní nuda. Propadák. Dávám 30% a může to bejt rádo.

18. října 2007
avatar uživatele
100 %

Noooo

Pravdupovediac, vsetky diely Batmana som povazovala za totalnu kravinu tak ako väcsinu tychto akcnych fantasmagorii. Az raz ani neviem ako a preco som si pozrela batman zacina a nevedela som sa od toho odtrhnut. Niecim ma to strasne pritahovalo. Bolo to a naozaj sa mi to tazko priznava, pretoze je to proti mojmu presvedecniu :) SUPER! Davam plnych 100% ;)

13. září 2007
avatar uživatele
80 %

Známe to všichni. Něco nám nesedí, ať už názvem, obsazením nebo předchozím dílem. To byl můj případ u Batmana. Nikdy jsem tohoto komixového hrdinu bůh ví jak nemusel a ve filmech mě taky nikdy nepřesvědčil, že by si mou přízeň zasloužil. Tak čím to, že po shlédnutí Batman Begins jsem zatoužil kouknout na všechny Batmany znovu, abych pořádně věděl o čem, že to vlastně bylo? Asi to byl přeci jen docela dobrý film. A překonáme li "výkon" Katie Holmes a vtipný knírek Liama Neesona, objevují se tu docela četné plusy. Ať již je to na tělo střižená role Michaela Cainea v roli Brucova sluhy nebo skvělé Batmanovské vychytávky. Konečně se nám ukázalo odkud co přišlo, jak co vzniklo, a že to má nějaký logický podtext, který mi u komiksových hrdinů občas absentuje. Jen škoda, že je Christian Bale tak profláknutý z Equilibria a jiných hitů a občas mu tu jeho batmanovskost nebo brucewaynovost moc nevěříte.

5. září 2007
avatar uživatele
100 %

Skutocny Batman je spet...

Konecne sme sa dockaly filmu o BAtmanovi ktory nieje na smiech.... Novy Batman je vyborny aj ked yaciatok by som mozno trosicku pozmenil ale to neubera na kvalite filmu ktory sa oplati pozriet aj viac krat.....=)

24. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Hmmm... o batmana jsem se nikdy moc nezajímala.. Ale když bych vypustila roli K. Holmes, která mi přišla zbytečná, tak bych byla víc spokojená... jako začátek jedné "legendy" (nebo jak to napsat) to ujde... Akorat je trošku divný, když v "jedničce" používá super moderní přistrojky... a v "pokračování" s Keatnem nic tak úžasného nemá.... :) (nebo jsem se pořádně nedívala...)

14. srpna 2007

I am Batman

V tomto filmu je všeho dostatek a ve správném množství (snad jen světla je trochu méně, ale netopýři vycházejí až po setmění, že?). Někomu vadí, že se tu příliš mluví. Inu, když se rozhodneš, že z tebe bude Batman, musíš odpovědět na těch pár otázek, co se ti vynoří v hlavě. Osobně si myslím, že tehle film je opravdu povedený. Je pravda, že v první polovině filmu se slovo "Batman" ani jednou nevysloví, ale proč to lidem tak vadí? Vždyť tohle je film "Batman začíná": jak si to asi představujete? Milionář Wayne jde spát v pyžamu a druhé ráno se probudí v Batmanovském kostýmu a řekne si "Mmm... Tak jo. Začnu bojovat proti zločincům...", takhle? To asi ne. Navíc se mi na filmu tato první část právě nejvíc líbí: trénink na horách, zamrzlé jezero, atd. To je moc pěkné podle mne. Pochválit musím i skladatele hudby k tomuto filmu. Když jsem tento film dokoukal poprvé, pobrukoval jsem si hlavní motivy jako bych byl v transu. Skutečně krásné spojování akordů, a pěkné melodie (hlavně sekvence tréninku na zamrzlém jezeře je podbarvená velice sugestivní hudbou). Poutavý příběh, skvělí herci a hlavně vynikající hudba: taková kombinace není u všech filmů. Nemám, co bych ještě dodal. I přes některé drobné nedostatky, doporučuji.

9. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

POTLESK

Skvelé. Tvorcovia posunuli latku vysoko na hor. Tento film by sa dal oznacit za celkovo50 na 50 realisticky vznik hrdinu GothemCITY. Ohuréný musím dat aspon 100 % ked sa uz viac neda.

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Nic proti starým Batmanům (myslím první dva díly) a Keatonovi, ale tenhle Batman je daleko lepší a Christian Bale je jako Bruce Wayne dokonalej.

1. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

První polovina filmu byla naprosto úžasná. Sice začátek byl pro mě trochu nepřehledný, ale pak to vyvážila skvělá další část. Líbilo se mi, jak se Bruce cvičil a obstarával si své vybavení. Druhá půlka, jak začal Bruce bojovat, tam mi něco chybělo, ale přesto pro mě film zůstává nejlepším dílem Batmana, který byl natočen. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající výkon Christiana, který vypadal, že to on je skutečně ten pravý batman...

13. července 2007
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já....

Konečně se batman vrátil. A konečně tak, jak si to zasloužil. Poslední dva díly batmana byly tak strašné, že Nolan udělal dobře tím, že na ně nenavazoval a začal od začátku. Film je napínavý a má skvělou atmosféru. Neuškodili by více (a zpřehleďněné) akce, ale jinak filmu nic nechybí. Narozdíl od jiných comicsových filmů je to navíc reálně udělané, což by mohlo někomu vadit, ale u Nolana se s tim asi muselo počítat. Přestože na Burtonovské díly to nemá, tak je to úleva. Navíc mě mrzí, že film místy působí dost nedodělaně a i nepřehledně. Celkový dojem je ale kladný. To nepochybně.

4. července 2007
avatar uživatele
80 %

I když mě téma ,,Batmam" nebere, musím uznat,že je to nejlepší spracování...Ostatní filmy byli v stylu alá comedy, ale tohle se mi líbilo, až na Katie, kterou vážne nemusím od čias Dawson creek... Smula :(

8. června 2007
avatar uživatele
60 %

Neviem,nejak sa mi to nepozdavalo.Starsie diely boli lepsie.Jedine co tu bolo fakt super bol Batmobil.Bolo to jedine auto,ktore bolo vyrobene priamo pre film a bolo plne funkcne.Ine boli len upravene uz existujuce vozidla alebo makety.Hmmm,da sa to pozerat.

4. května 2007
avatar uživatele
40 %

Nejak ma to nezaujalo. Podľa mňa je Spiderman OVEĽA lepší, nehnevajte sa. Ďalšie diely som nevidela, ale myslím, že mi to ani k šťastiu nechýba. Akurát som však chcela čítať knihu (máme doma a nikto ju ešte nečítal, tak neviem načo ju máme...), lebo som chorá... Možno, keď ju dočítam, tak zmením názor...

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Bylo zajímavý sledovat, jak vznikl jeden z největších hrdinů. Scéna s hodičkou s Batmobilem neměla chybu. Jinak film měl spád a nějaký to překvápko se taky konalo. Jediný, co bych vytkla je Katie Holmes, její výhon nic moc.

12. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Batman prekvapil!

Fanusikom netopierieho muza som uz od detstva a videl som vsetky diely Batmana. Tento posledny sa vsak od predchadzajucich velmi odlisoval. Narozdiel od nich mal v sebe nejaku myslienku, snazil sa nieco povedat a bol aj viac temny. To filmu len prospelo, pridana vaznost pozdvihla film na velmi slusnu uroven a obstal by aj bez svojho slavneho mena (na ktorom stavali vsetky predchadzujice diely). Navyse "Batman Begins" je zo vsetkych dielov najviac priblizujuci sa realite. Trocha som sa bal ako to Ch. Balea zvladne, pretoze sa mi do jeho role Batmana moc nehodil, ale vo filme presvedcil a obstal.

11. dubna 2007
avatar uživatele
Sedo
...
90 %

Batman začína - prekvapenie

Filmy o Batmanovi sa mi veľmi páčia, ale zdalo sa mi, že každý nový diel je buď horší ako predchádzajúci, alebo maximálne rovnako dobrý. Preto som si veľmi od tohoto filmu nesľuboval tak veľa. Preto ma dosť prekvapilo, že tento film je príbehovo na popredných priečkach z Batmanovskej série. Film sa zameriava, na to, čo ma vždy zaujímalo. Čiže: ako to všetko začalo, odkiaľ vie Batman tak dobre bojovať, odkiaľ má všetky tie technické vymoženosti atď.

11. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

90 procent

V tomhle filmu se sesli skvely herci. Christian Bale je jeden z mých nejoblibenejsi hercu. Dale Michael Caine, Liam Neeson a Gery Oldmanti jsou taky super. Hodne se mi ve filmu libi hudba a zaverecna scena s vlakem. Peknych 90 %.

6. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Na tenhle film jsem se těšila dlouho a když se mi konečně dostal do rukou a hlavně do mého DVD přehrávače bylo mé nadšení oprávněné. Skvělé herecké výkony, které zde předvedli herci patřící mezi mé oblíbence. Samozřejmě Christian Bale v hlavní roli Batmana exceloval stejně jako Liam Neeson v roli jeho učitele i nepřítele či Gary Oldman v roli jediného policisty, který stál na straně dobra a nebyl zkorumpovaný podsvětím New York City. Ale i Morgan Freeman, Michael Caine a Cillian Murphy podali skvělé herecké výkony. Jediná Katie za nimi trochu zaostávala.
I co se týče ostatních prvků jako jsou hudba a efekty, neměl tento snímek (téměř) žádnou chybu.

15. března 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Batman

Viděl jsem všechny díly a opravdu musim říct že čím těch dílů bylo víc tím se mi to líbilo míň,a proto jsem se ani nějak zvlášť netěšil na tohle pokračování,až jednou večer jsem nevěděl co dělat říkám tak to zkusim hned od začátku mě to usadilo,vynikající Christian Bale ukázal jak dobře umí hrát.Komiksový hrdina mu padl na tělo jako hrnec na pr... atmosféra byla vynikajícně temná a lepšího Batmana jsem neviděl.Jen tak dál.

15. března 2007

Kdy by to byl řekl, že by se dalo n

Kdy by to byl řekl, že by se dalo navrátit Batmanovi jeho dávnou slávu a vyhrabat se z kopy béčkovitosti, kam ho dostal Joel. Christopher Nolan předvedl že s tím správným hereckým ambsáblem se dají dělat věci, vždyť ještě aby ne, Morgan Freeman, Gary Oldman, a samozřejmě Christian Bale rozjíždí v tomto jedinečném komiksovém filmu (sluší se tomu vůbec tak říkat?) fascinující jízdu, plnou té nejlepší Batmanovské akce. Pod nátlakem dávám 95%.

9. března 2007
avatar uživatele
80 %

No, filmové zrození Batmana se podle mě vyvedlo víc než návrat jeho konkurenta Supermana. Nolan si vybral až na jednu výjimku dobré herce (samozřejmě že tou výjimkou je Katie Holmes). Caine i Freeman i když hrají na malém prostoru, tak jsou výborní. Bale má charisma na rozdávání a jako Batman je dost přesvědčivý. Snénář je natolik zajímavý, aby tento Batman z celé série vyčníval (konečně někdo, kdo se zařadil k Burtonovým dvěma Batmanům). Jen záporáci se mi zdáli celkově nějak nevýrazní. Watanabe by možná ušel, ale rychle se vytratí a Neesona prostě rád nemám. Jinak co je na filmu opravdu bezva je temná atmosféra Gothamu, ta se Nolanovi obzvlášť povedla.

7. března 2007
avatar uživatele
LOST
...
60 %

Batman začíná

Sérii Batman opravdu moc rád nemám, takže jsem od tohoto filmu moc neočekával. Po shlédnutí filmu musím říct, že mě tento film ani nezklamal, bohužel ani nepřekvapil. Co bylo velmi dobré byla první polovina filmu , ale druhá už byla horší, o dost horší. Herci byly překvapivě dobrý, jediný kdo mě nesedl byla Katie Holmes. Děj byl ale takový temný, občas nezajímavý a občas i nudný. I nějaké akční scény nebyly tak vydařené jak v jiných filmech tohoto typu. Takže pro mě je film Batman začíná takový průměrný film, který nenadchne ale ani neohromí.

7. března 2007
avatar uživatele
100 %

Nejnovější Batman se bez potíží vyrovnává dosud nejlepšímu druhýmu dílu a v některých věcech ho i předčí. Obsazení je výborně zvolené(samozřejmě kromě K. Holmes) a Christian Bale je nejlepším představitelem Batmana vůbec, stejně tak Michael Caine v roli sluhy Alfreda.

2. března 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film nemohl dopadnout jinak. Pan režisér Nolan, Christian Bale, uhrančivý Cillian Murphy, Liam Neeson a Michael Caine...
Batman je jiný. Temnější (zvlášť ve srovnání s Batmanem a Robinem), dospělejší, vyváženější... Jedinou vadou na kráse je snad jen Katie Holmes. Ta holka se tam vážně nehodí.

28. února 2007

Batman

Tenhle díl Batmana mi přišel realističtější,než předchozí snímky a to zřejmě šlo.Každopádně skvěle obsazený film,na který stojí za to se podívat.

22. února 2007

série Batmanů si nechala to nejlepší na konec,Batman začíná je nejlepší díl ze všech batmanů,je jiný než předchoži čtyry a to je změnou rešiséra,Burton byl skvělý,ale neměl tak dobré herce,a to byl kámen úrazu.

12. února 2007

Nový Batman mě velice kladně překvapil,protože sem na Batmana zanevřel už když jsem viděl starýho.Batmana sem nikdy neměl rád,ale tenhle,ten je pěknej.

28. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

ako sa povedalo doposial najlepší batmanovský film, aký bol kedy natočený. Christian Bale to zahral udivujúco. super nápad oživiť Batmana...

25. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

JO tak tento batman se povedl, samozřejmě nemá na tajemnou atmosféru burtona, ale tento film byl opravdu povedený. Nejvíc se mi líbil začátek jak to vlastně s batmanem vůbec bylo, skvělý tah. Nejsem si ale jistá jestli další pokračování bude takto povedené

16. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Celkem mě to překvapilo, čekala jsem, že to bude větší blbost, ale dobrý..zpracování, příběh. Opravdu zajímavé. Celkové napínavé a líbí se mi, že tu BAtman ještě není úplně dobrej, že nezvládá vše "levou zadní". K tomu technika, kterou používá..povedlo se. A velmi vtipný a dobře udělaný konec tomu dá krásnou tečku.

5. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Úplně jiný film než předešlé filmy o Batmanovi.Tenhle se mi velice líbil.Opravdu moc hezky udělané a hodně se mi líbilo, že to bylo úplně odlišné od předešlých filmů.Herecké obsazení více než dobré.Opravdu musím tleskat režisérovi, protože tento film se mu opravdu povedl.Hudba tento film jen doplňovala.

1. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

tento film jsem shlédla včera a musím konstatovat, že to bylo víc než dobré. Ano, byl to pěkný film, o tom jak se zrodil netopýří muž. Je fakt, že jsem na to koukala pozdě v noci, takže si toho moc nepamatuju, ale konstatovat to, že herecké obsazení bylo podle mého docela dobře vybráno. I když tam jsou nějaký ty chybka: mluvím o tej vryždě jeho rodičů, kde je zabije ten chlápek, ale v prvním díle je zabije někdo jiný. Jinak film je obohacen i dobrými hláškami.

25. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Batman trochu jinak, ale kvalitně. Pojmout tento film jako zrod legendy a všechno vybudovat na realistickém základě byl podle mě velmi dobrý nápad. Nový styl Batmanovi sedí a je radost jeho vzestup pozorovat, přesto mě film nezaujal natolik, abych mohla dát plné hodnocení, možná je to mírnou zmatečností děje nebo absencí nějakého výraznějšího charismatického záporáka...

24. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Super

Dobrej nápad natočit začátky Batmana. Je to trochu odlišný film než byli předchozí Batmanové ale to je na tom jedna z dobrých věcí. Je to poutavý a zajímavý film. Děj je skvělý a obsazení taky ušlo.

7. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

No, rozhodne jsem od toho cekala vic, nekde to bylo takovy nezazivny a nudny. Ani herec nebyl nic moc, jako batman se mi nelibil.

3. prosince 2006
avatar uživatele
zolo
...
80 %

Tak ja si myslím, že toto už nie je klasický batman ako bol voľakedy. Toto je už uplne niečo nové a nepáčilo sa mi to aj herec bol nový starý herec sa mi páčil viac v úlohe batmana. Ale film za to celkom ušiel.

8. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Osvieženie

Ja si myslim ze je to vyborne dielo. V poslednej dobe mal Batman dost velky utlm a preto je Batman začína osviežením svetovej filmovej sci-fi tvorby.

2. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Superhrdina se vrací! Johó!

Skvěle natočený začátek jednoho z největších superhrdinů současnosti (jak komiksového tak filmového)! Je stejně dobrý jako starý Batman od Tima Burtona! Batman se mi líbí ze všeho nejvíc hlavně proto, že je to normální člověk. Spider-man je mutant a Superman je mimozemšťan ale jenom Batman je člověk.

26. října 2006
avatar uživatele
90 %

Musím souhlasit s tím, že je to konečně první batman na který se dá dívat....začátek sice jede ve stejném nudném rytmu, ale pak se celý film nějak rozběhne...líbil se mi a těším se na pokračování...

20. října 2006
avatar uživatele
80 %

skoda, ze tento je bez hudby

Dlho dlho som sa tomuto filmu branila, lebo fakt nemam rada hlavneho herca Christiana Bale-a. Na jeho osobu som nazor nezmenila. Stale sa mi nepaci, nema na to spravnu stavbu tela a podla mna mali vybrat niekoho ineho :) Dobre vsak menil hlas.
Super bol ten Scarecrow - poriadne ma nastrasil. Cervy ewww. Vsetci ostatni herci G. Oldman, M. Caine, L. Neeson zahrali paradne a uplne im ich postavy sadli. Este aj ta pipka Katie Holmes bola mila. Vybava a oblek boli v poho, to auticko sa mi pacilo aj ked je to zvlasne pozerat sa na uplne inak pojate veci...Verdikt? Dalo sa, urcite si to DVDcko este pozriem....

19. října 2006
avatar uživatele
90 %

Létající myš?...myšmaš

"Burtonovi Batmani" se mi velmi líbili, "Schumacherovi Batmani" se mi líbili, ale určitě ne tak moc jako ti Burtonovi, a Nolanuv Batman se mi opět velmi líbil. Je pravda, že pojal Batmana trochu jinak...nepříliš komiksově, což je možná trochu škoda. Ale vzhledem k tomu, že Batman je superhrdina bez nadlidských schopností dá se určité přiblížení k realitě tolerovat. Uvidíme, jak si poradí s dalším příběhem o temném rytíři...jak se ale zdá, první spracování Netopýřího hrdiny byla trecha do černého!

14. září 2006

Hurá

Konečně něco realistického z řad všech těch Batmanů, na co se dá dívat a to i víckrát než jednou. Batmobil nabývá zcela nových rozměrů, když divák zjistí, že by mohl skutečně bez problémů existovat, i iontový plášť se stává sympatičtějším... Christian Bale si jako obvyle poradil se svou rolí dokonale.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Heja!

Tento film mě velmi mile překvapil.Inteligentním scénářem,bezvadnou temnou atmosférou,zajímavou režií a ze všeho nejvíc hereckými výkony.Samozřejmě mluvím hlavně o Christianu Baleovi v hlavní roli Batmana,kterému prostě věříte,že lítá po městě v černém sadomaso oblečku.Z vedlejších rolí se mi nelíbila snad jen Katie Holmesová,jinak to bylo taktéž bez chybičky.Film má dvě rozdílné poloviny,přičemž v té první ještě neexistuje Batman,jen se ukazuje,proč se v něj Bruce Wayne změnil.Perfektní!Druhá polovina je o trochu předvídaletnější(tudíž mým favoritem je ta první),ale to se nedalo nic dělat,je to přece komiksový film a ten má nějaká svá pravidla.Takže v rámci žánru nemůžu než dát maximální hodnocení a každému doporučit.

31. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

COOL

Batman začíná napravuje reputaci pošramocenou všemi těmi stupiditami...konečně je to stvátněné kvalitně a atraktivně...atraktivně obsazené (Joey z Dawsnova světa- kdo si to nechá ujít??? :D)

28. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

???? :-(

No tak konečně mám za sebou celou sérii Batmana a už se k ní nikdy nechci moc vracet. Teda alespoň v nejbližší době ne. Netáhne mě to, Batman mě prostě nezaujal. Docela mě překvapilo, že nám tady Batmana ukázali po hodině. Nebylo to nejhorší, dost velká změna bylo i prostředí a tak, vynechali barvy, kýčovitost... Herci docela dobrý, ale znova se na to jen tak dívat nebudu.

9. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Jak je možné, že předcházející díly Batmana jsou o tolik slabší a herecké výkony (krom perfektního JACKa NICHOLSONa) normální?Konečně se objevil vyvolený herec pro roli BATMANA - CHRISTIAN BALE (herec bez mimiky což dokazuje i ve filmu EQUILIBRIUM).
Film má skvělé efekty a velmi působivý děj plný zvratů.Nezbývá než dát plný počet a těšit se na další spolupráci CHRISTIANA s BATMANEM (snad se dočkáme).

9. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Christopher Nolan - KONEČNĚ

Konečně někoho napadlo, že by nebylo odvěci, aby se diváci dozvěděli odkud má Batman tak skvělý výcvik, z kama bere své vybavení a proč to všechno dělá. Zapojení Morgana Freemana, Michaela Caina, Liama Neesona či Garyho Oldmana.....a tyto skvělé herce opět vykompenzoval neznámý hrdina v hlavní roli....Christian Bale, jediné, co si myslím že byl krůček vedle bylo obsazení Katie Holmes

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Předešlé díly Batmanů jsem viděla už kdysi dávno a zas až tak jsem si je neoblíbila a teď když jsou v na Primě se na ně ani nedívám, ale s filmem Batman začíná jsem se rozhodla udělat vyjímku. Proč? Možná proto, že mě zajímalo, jak to všechno začalo podle jiných lidí (tuším, že v prvním díle "starých" Batmanů je něco takového). Možná proto, že mě zajímalo, co stojí za zrozením Batmana samotného. Jak už tu někdo psal, Peter Parker nebyl hned Spidermanem. Film se mi líbil, myslím, že je dobře natočený a i efekty se povedly. Největší dojem na mne ale udělaly Batmanovy "hračky". :O)

23. července 2006
avatar uživatele
100 %

Batman begins

tenhle film nám ukázal zrození Batmana - to je už z názvu jasný. proto nechápu ty, kteří si stěžují že se pravý Batman objevil až po hodině filmu... Peter Parker přece taky nebyl hned Spidermanem...
je to jednoznačně nejlepší díl celé série a už se těšim na pokračování!

22. července 2006
avatar uživatele
kovi
...
50 %

moje sklamanie roka

Batmana mám rád. Vélmi som sa tešil na nového, hlavne kvôli Nolanovi. Film sa začína, beží...po pol hodine sa obzerám, či som vôbec v kine na Batmanovi. Po 130 minútach sa objaví nápis Batman Begins...ľudia odchádzajú z kina. Presviedčam sám seba, že ešte nemôže byť koniec, veď to bolo o ničom...a Batman sa ešte len začína, veď to aj vypísali:) Omyl. Kvalitný Batman skončil po prvých dvoch častiach. Kde sú tie neskutočné charaktery z prvých dielov?!Jack Nicholson alias Joker, Danny DeVito alias Penguin, Michelle Pfeiffer alias CatWoman sú nahradený nejakým debilom s vrecom na hlave. Fakt super. Atmosféra snímku nemôžem uprieť. Ale aj tá výchádza v porovnaní s prvými dvoma Batmanmi porazená. Na záver ešte toľko, že nechápem, prečo je každý nadčený priblíženiu sa k realite!? VEĎ IDE O ADAPTÁCIU KOMIXU!! Odkedy sú komixy reálne??? Zamyslite sa nad tým...

11. července 2006
avatar uživatele
100 %

.......

Na Batmana jsem šla se vím bratrancem, který neměl si kym jít a tak chtěl ukecat mě.Mě se ale vůbec nechtělo. Jěště v neděli večer jsem si řikala že nikam nepudu ( myslela jsem si že to bude něco na styl těch ostatních dílů ) Ale pak se ozval bratránek a já jsem nakonec šla . ze začátku jsem měla pocit že jsme šli na špatnej film a že tohle neni Batman začíná! Byla jsem otom přesvědčená dobrých 15 min. vlastně jsem váhala jěště před půlkou jestli jsme na správnym filmu. No a pak jse tam oběvi Batman a já si mohla odychnou ,, byl to správnej film".Moje první věta zněla: tenhle film chci vidět jěště jednou. a teď ho znám na zpamět!!! Tenhle film se od těch ostatních o Batmanovi liší odost možná jěště víc!! No ale jestli mi nevěříte tak se na něj podívajte, Prostě BOMBA!!!!!!!!!!!!

10. července 2006
avatar uživatele
90 %

Batman

Když jsem chtel jit na Batmana do kina tak jsem musel nekoho najit kdo by na to šel ale pochvili jsem zjistil že batman ma takovo reputaci že za takvy brak nikdo nechce vyhodit 100kč!po dlohem ukecávním se mi povedlo a šli jsme!PO ükončení filmu byla první věta tkova že tochci na DvD !Jesli je neco užasnho tak to jak se povelo Batmana z prakticky litajci komiksove postavy do normalniho života nebo aspon trochu realneho světa! Batmam jse staldoslva přizrakem coš me osobne facinovalo! proste Super!!!

5. července 2006
avatar uživatele
70 %

Dobré, ale...

asi jsem čekal ještě malinko víc. Ze začátku to vypadalo hodně dobře (tak 5 minut), ale jakmile se objevil na scéně Liam Neeson, nemohl jsem to vydržet. Je to opravdu poprvé, co mi někde vadil. Ale ty jeho kecy se fakt nedaly poslouchat. Ony celkově dialogy, ve kterých se objevovala nějaká moudra, hodně snímek shazovaly. Jinak hvězdné obsazení a od příchodu Batmana opravdu dobré (asi po 1.hodině). I když občas film působil chaoticky a nelogicky. (nemyslím postavu Batmana a jeho kousky) Já nevím, ale je normální, že Katie Holmes narazí v tom obrovském městě na Liama a to ještě v tom okamžiku, když spouští ten odpařovací nesmysl? Či Batman přeskakuje řeku ve vozítku a dopadne zrovna na místo, kde stojí Gary Oldman? A takových okamžiků hrajících si na náhodu je víc, které narážejí na ne úplně špatný ale leckdy příliš zjednodušený scénář. A ten návrat Liama v té dobré části opět spíše uškodil. Jinak se mi zdálo, že mi vadil i jeden nepopsatelný prvek, který mi vadil i v Insomnii. Je to asi malá jiskra nebo tak, neumím to správně vyjádřit. Celkově mi nepřijde nový Batman tak dobrý jako ten nejstarší, ale rozhodně nedělá ostudu. Škoda jen, že tvůrci nepropašovali do příběhu i nějaké ty vtípky, jak bývá u podobných děl zvykem. Přes všechny mínusy myslím, že fanoušci netopýráka nebudou zklamáni, a že budou doufat, tak jako já, v nějaké pokračování. (které nevím kde by pokračovalo, protože konec tohoto dílu je pevně spjat s prvním Batmanem)

3. července 2006
avatar uživatele
100 %

Pôsobivé

Tak to je hádam najlepší diel z celej série. Dejovo je výborný, ale čo ma najviac upútalo, bolo obsadenie hercov a ich výkony. S menami ako Christian Bale, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman a Morgan Freeman ten film hádam ani zlý nemohol byť. Odporúčam všetkým;-)

14. června 2006
avatar uživatele
90 %

moc takovéhle filmi nemám ráda, ale tehle mě zauja, nevím proč ale moc se mi líbíl, asi je to tím obsazením, K. Holmes, M. Freeman, nebo G. Oldman....

10. června 2006
avatar uživatele
100 %

Bůh žehnej Nolanovi! Člověk by řekl, že po Schumacherově zdevastování slibně se rozvíjející serie přijde další oživlá noční múra! Nutno říct, že i já jsem se na nový díl dívala trochu skepticky a chtěla jsem si ho radši nechat ujít. Ale Christopher nezklamal!

10. června 2006
avatar uživatele
90 %

Asi nejméně komiksový, o to více však epický a realistický příspěvěk do série o netopýřím muži. V první půlce filmu ho vidíme jako zranitelného člověka, který sem tam dostane nakládačku, aby se přes tvrdý výcvik vyšvihl do druhé akční poloviny filmu a stal se tím obávaným temným rytířem Gotham City. Po propadáku jménem Batman a Robin je to výtečná vzpruha. Jen tak dál.

7. června 2006
avatar uživatele
70 %

deto

Tak bezkonkurenčně nejlepší ze všech Batmanů. Líbilo se mi, že tam bylo uvedení do děje, prostě tam hned nebyl jako batman. Takže to nebylo až zas tak špatnej film.

14. května 2006
avatar uživatele
50 %

Čím dál tím hůř. Tenhle díl jsem viděla jen z donucení, nebýt toho, nikdy bych ho neviděla. Byla jasné, že to bude trvat, než se hlavní hrdina promění v Batmana, ale nečakala jsem, že to bude trvat tak dlouho. Jediné pozitivum na filmu byly efekty, těm není co vytknout.

6. května 2006
avatar uživatele
100 %

A zase ten Batman, musím řict, že tohle byl jeden z nejlepších filmů o Batmanovy. Tentokrát jsem byl velmi překvapen dějem, ale i efekty.

1. května 2006
avatar uživatele
80 %

jojo další animák v akci :-D!!! film se mi líbil sice jsem ho viděl jen s titulkama ale i tak se těším až ho shlédnu s dabingem to si ho teprve užiju

29. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

tento film je velmi zajimavy hlavně tim jak vlastně začel batman existovat. grafika je vyborna. je to fakt skvělej film.

25. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Od tohto filmu som veľa očakával a na moje prekvapenie som veľa aj dostal je to ťažké ponúknuť niečo čo už bola a dokonca aj v inom šate a tomuto filmu alebo skôr režisérovi sa to podarilo ,,gratulujem":)....skvelý film skvelí dej pekné plynie a koniec je dokonca aj iný nie taký takzvaný Batmanovský ako zvykol byť takže určite 100%

17. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

super filmík :o)

Tento filmík je dobrý.Hereckým výkonem Kate Holmes nezklamala.Tento film má velmi dobrý scénař,jelikož bylo natočeno filmů na téma batman tak je tento snímek opravdu dobrý.

16. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

No, abych řekla pravdu moc mě tenhle díl Batmana nezaujal. viděla jsem ho jednou a stačilo mi. Alepsoň se člověk dozví, jak to začalo.

12. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je podle mého názoru ten nejlepší Batman ze všech!! Je už krásně zpracovaný a i herecké obsazení je na úrovni!!!

29. března 2006
avatar uživatele
gt23
...
100 %

Krásná sci-fi, myslím si že to je nejlepší Batman.Christian Bale mi v tomhle Batmanovi vyloženě sedl.Jeho sluha byl také naprosto parádní.
Doporučuji všem milovníkům komiksů a sci-fi.

27. března 2006
avatar uživatele
80 %

Nikdy jsem filmy s Batmanem neměl zrovna v lásce. Koukal jsem na ně vlastně jen kvůli předloze. Batman Begins mě ale dost překvapil. Člověk se dost věcí dozví, proč jsou některé věci takové a jiné makové, film má náboj a jako celek je velice příjemným překvapením pro ty, kteří brali dosavadní díly jako dobré pohádky.

21. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tohle je asi nejlepší batfilm co sem viděl.Nikdy sem tenhle typ filmů neměl rád ale tohle se opravdu povedlo

16. března 2006
avatar uživatele
70 %

Batma...

Parádní atmosféra, parádní představitel netopýřího muže, parádní morgan freeman, naprosto hrůzostrašná Katie Holmes. Měla by se vrátit k seriálu.

13. března 2006
avatar uživatele
50 %

tentokrát trefa mimo

jak tak koukám většině se film líbil.já mám ovšem jiný názor.batmany mam zkouknutý všechny a jsou to super filmy ovšem tentokrát podle mě trefa mimo.ne že by to byl špatný film ale hrozně mě zklamalo to že celou první půl hodinu se ve filmu nic akčního neděje a vše je jen ve stylu vyprávění a to je vcelku nuda.film se sice potom rozjede ale nemá takový spád jako třeba batman 2.pochválit můžu jen konec kde je šikovně navázáno na pokračování s JOkerem.pro mne zklamání

10. března 2006
avatar uživatele
80 %

Christian Bale tu podal asi nadpozemský výkon a vyzdvihol toto pokračovanie batmana vysoko nad jeho predchodcov. Katie Holmes tu zastáva sexi slečinku a perfektne jej to sedí

7. března 2006
avatar uživatele
Filo
...
70 %

Ďalší Batman

No musím skonštatovať, že tonto Batman bol asi jeden z najlepších. Aj keď Batman s Georgom Clooneym sa mi páčil o niečo viac.

7. března 2006
avatar uživatele
90 %

Zase super Batman

Konečně, až ted se zase podařilo natočit pořádného Batmana a ne nějakého frajera s ocelovýma bradavkama jako v Batmanovi navždy a Batman & Robin. Rozhodně tenhle film řadím k prvním dvou Batmanům kteří byli skvělí

5. března 2006
avatar uživatele
80 %

Pekná kára

Musím uznat že tvorci mu urbili peknú káru. Celkom dobré efekti a dej sa tiez da...
Celkom sa oplati pozriet. :)

20. února 2006
avatar uživatele
80 %

joo

Tak tohle byl nářez!! Rozhoně je Batman začíná nejlepší ze všdch dílů! I výběr herce byl skvělý! Opravdu se to podařilo. Bezva!

16. února 2006
avatar uživatele
100 %

Rozhodně nej film z batmanovské ságy. Nelze mu skoro nic vytknout až na nějaké maličkosti, které má každý film. Tak si říkám - nemohl by Nolan přetočit Batmana, jehož protivníkem je Joker...?

11. února 2006

Tak tenhle díl batmana je rozhodně nejlepší ze všech. Má to dobrý příběh. Je to prostě dobrý film akorát mi tam trochu neseděla Katie Holmes ale všechno má nějáký kaz na kráse a tenhle je opravdu malý.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Jednoznačně nejlepší, co kdy bylo o Batmanovi natočeno. Mám moc rád akční filmy s dobrou zápletkou :-) Vřela doporučuji

3. února 2006
avatar uživatele
100 %

Asi nejlepší film co byl o Batmanovi natočen. Skvělí herecké výkony. Rozhodně se mi líbil víc než ty ostatní. Ten, kdo má rád komiksy tak se mu bude rozhodně líbit i nové zpracování filmu Batman.

1. února 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Videl som všetky diely Batmana a tak môžem povedať, že sa mi tento film páčil najviac. Bol najtemnejší zo všetkých a navyše začal rozprávať príbeh Bruce Wayna od začiatku. Konečne mohol pochopiť aj človek ktorý nečítal komiks odkiaľ sa nabrali jeho schopnosti. Tomuto filmu nemôžem dať iné honotenie než 100.

26. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Svělý film s téměř dokonalým obsazením. jediná menší chybička na kráse je Katie Holmes, která mi tam moc nesedí a oproti ostatním hercům značně zaostává.

21. ledna 2006

...

Přiznám se, že tento film mě moc nelákal... Nemám batmana rád. Ale když jsem zjistil, že tam hrají moji dva moc oblíbení herci, změnil jsem názor... Film byl celkově dobrý, ale výkony Garyho Oldmana, Michaela Caina a vlastně i Liama Neesona ho pozvedají na vyšší úroveň.

11. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Supr

Strašně se mi u toho to filmu zamlouvaly filmové efekty, ty výbuchy fakt supr, a ten zvuk pro muj sluch neměl chybu!!!
Takže tento film hodnotím 95% jenomže to tu nejde tak musím dát 90%,ale ve skutečnosti je to těch 95%!! =)

7. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Batman navždy...

Tenhle díl je opravdu velmi povedený... Dozvěděli jsme se o Batmanovi trochu více z jeho vzniku - to bylo asi největší plus... Jinak velmi pěkně zpracovaný...

6. ledna 2006
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Batman

Jeden najlepší batmanovský film. Tréning a vývoj batmana bol super a konečne sa dozvedame ako sa ním Bruce stal. Fakt dobré dufam že sa dočkame dalšieho pokračovania.

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Zcela určitě nejlepší díl Batmanovské série. Jednička a dvojka ušli, trojky byla hodně na pochybách a čtyřka to byl vrchol hrůzy. A nadlouho by Batmanovi konec, ale doufejme, že ho Ch.Nolan vzkřísil a blýská se na nové časy.

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Tohle je nejlepší Batman jakého jsem viděla.Nejlepší je první polovina, kdy se seznamujeme s postavou Bruce a jeho přeměnou na hrdinu.

1. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

The best of Batman

Podle mě je to určitě nejlepší Batman, který byl natočen. Jediné co se mi ale moc nelíbilo je to jeho autíčko (batmobil). To se jim moc nepovedlo, ale to je taková drobnost, která moje hodnocení nijak neovlivní.

31. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

yess

Zatím nejlepší provedení Batmana co jsem viděl, dost akce, trocha napětí, dobré obsazení, co víc si přát. Batman mě nenechal ani chvili napochybach ze by se jednalo o béčkový film. Krásných 90%

27. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Dost zajímavý snímek - pokud se bere jako samostatný batmanovský film. Burtonovy první dva díly totiž velice uznávám, především díky skvělé hutně temné atmosféře Gotham City - a ta v tomhle prequelu prostě nebyla. Ať si říkají recenzenti, co chtějí, tohle temný snímek nebyl. Byl správně ačkní, vtipný, nadupaný hvězdami (zvláště mě potěšila výměna obvykle laděných rolí u Liama Neesona a Garyho Oldmana; Christian Bale samozřejmě umí ze všech Bruců Wayneů hrát nejlépe, to je jasné) a coby prequel skýtal všem fanouškům Batmana to, čeho se jim dosud nikdy nedostalo: vysvětlení, odkud že vzal všechny ty své hračičky, jak se temným mužem stal atd. Coby první díl série je to velice důstojné a velice povedené "pokračování", nemyslím ale, že by byl lepší než Batman číslo 1. Tzn. hodnotím stejně.

24. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Další netopír

Asi nejlepší filmové zpracování na téma Batman! Děj se sice rozjíždí pozvolna, ale o to je to lepší! Druhá polovina filmu je nabitá akcí a skvělými efekty! Vřele doporučuji shlédnout! Christian Bale je herec, který filmu dodá přesvědčivosti a vtáhne Vás do děje!

21. prosince 2005
avatar uživatele
konz
...
100 %

5

Tak tenhlle dil je asi nejpovedenejsi!podle me! sice me mrzelo ze se tu prvni hodinu celkem nic moc akcniho nedelo ale ta druha polovina se opravdu vydarila!

14. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Hezkýýýý

Myslim, že se tento díl filmařům vyved. Neudělali z něj přeefektovanou slátaninu, ale pokračovali v duchu starých dílů (myslim tim kulisy atp.). Děj byl dobrý a rozhodně nelituju těch 2 hodin, které jsem tomuto filmu obětoval... :-)

2. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

...

po shumacherově řádění je to fakt závan svěžího vzduchu... .z trailerů jsem ale teda moc nadšenej nebyl.. .a i samotnej začátek filmu připomínající spíš nějakej samurajskej film se mi do batmanovské ságy tak nějak nehodil.. .pak mi taky vrtá hlavou jestli tvůrci brali v potaz předchozí díly - wayneovi rodiče zabil přece jack napier... .no zkrátka tim burton to neni (a naštěstí ani joel shumacher:) )..je to spíš takovej temnější sam raimi.. .ale i tak a i přes ten počáteční ostych řikám, že tenhle film člověka naprosto uchvátí... .nejen skvělou akcí - honička policejních aut s batmobilem patří spolu se stíhací scénou z ostrova k absolutní špičce toho co tenhle rok vzniklo (minimálně) - ale i vítečnou hudbou howarda a zimmera....

2. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

NEJ BATMAN

Myslím, že je to určitě nejlepší Batman z celé série. Dobré herecké výkony a celkové zpracování filmu je podle mě velmi dobré. Má určitě blíž ke klasickému filmu než předchozí tři, spíš komiksové filmy. Batman se zkrátka povedl a stojí určitě za to ho vidět.

28. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Že 80% ?

Ľudia...Kto môže dať najlepšiemu filmu za posledný rok 60-80%?Posledný BATMAN je najlepší z celej série a réžia a herci už ani nehovoriac...Milovníci komixoviek si konečne po veľmi veľmi veľmi dlhej dobe konečne prišli na svoje...a ja sa už neviem dočkať kedy si vo videopožičovni požičiam DVD a uvidím ho aj s bonusmi ktoré si vo väčšine filmových časopisov vyslúžili najvyššie hodnotenia.Tento film naozaj môžem len vrelo odporúčiť každému kto vie čo je to dobrý film :)

23. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Netopýr

Mě se tento díl Batmana docela líbyl, ale neřek bych, že by byl nejlepší z celé série. Sedlo mi herecké obsazení i děj. Ale jak někdo zmiňoval ten jeho auťák byl dost hroznej. Jinak to bylo docela zajímaví jak si dělal výstroj.

22. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

průměrný komiks

Sice jsem před tímto filmem žádného jiného Batmana neviděl, ale všude jsem o něm slyšel samé pozitivní věci. Neváhal jsem a půjčil si film od kamaráda. Zezačátku jsem toho docela litoval a říkal jsem si, že to je ztráta času. Ve druhé polovině filmu jsem byl ale nadšen nad spádem filmu a dobrým scénářem. Pořád se mi ale motá dokola v hlavě ten začátek proto dávám 60%.

18. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Najlepší Batman

Konečne niekto sfilmoval to ako batman začal a musím povedať že to s filmoval veľmi dobre. Považujem to za najlepšieho batmana. Začal som to pozerať a nedalo mi to a musel som to dopozerať aj keby čo bolo. Je to len môj pohľad na tento film ale uchvátil ma.. atmosféra celého filmu .. možno trochu zaostávajú texty ale nie je to predsa intelektuálny film. z mojej strany veľká spokojnosť

14. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Dalo sa

Cakal som od tochto filmu troska viac ale co uz stava sa ze clovek sa zmyly.Jedny co bolo na tomto filme dobre boli hlasky a akcne scenky a ako tak obsadenie.Inak nic

13. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Nejlepší díl? To né.

Takže po shlédnutí tohohle filmu jsem byl znuděn tenhle díl se prostě nemůže rovnat dílům 1 a 2 ty byly bezpochyby nejlepší z celé serie a jak už tady někdo psal mě se taky líbil ten starý Batmobil tenhle to je spíš pojízdný tank a k batmanovi se vůbec nehodí a co se akce týče taky nic moc tý bylo víc i ve 3 a 4 dílu takže víc jak 70 tomuhle filmu nedám prostě to už není ono.Těch 70 dávám za skvělé herecké obsazení to je to jediné co film drží jakž takž nad vodou.

29. října 2005
avatar uživatele
90 %

Temné

Mně to teda temné připadalo. Gotham se mi líbil a celá ta atmosféra tam k Batmanovi prostě patří. Víc bych ale uvítala něco k Batmanovu osobnímu životu či lásce ke Katie Holmes, jelikož její postava mi tam přišla tak uměle nastrčená, aby se neřeklo, že Batman je gay. Objevovala se tam málo a vlastně úplně zbytečně. Christian Bale byl super. Tenhle film ale nemá na Batman se vrací...

23. října 2005
avatar uživatele
90 %

Je zpátky a ve velkém

Tak že návrat netopířího muže dopadne až tak dobře sem teda nečekal, je skvěle obsazen a vizuálně skvělý. Vítejte zpět v Gathamu, takovém, v jakém sme začali, ne-li ještě temnějším.

19. října 2005
avatar uživatele
100 %

Batman

Myslim, ze Batman Begins je správně TEMNÝ, jak má asi Batman být... Jen si vzpomente na predchozi ponekud PRIHRATE zpracovani :-)...
A hlavne, je to KOMIKSOVY film, takze nac venovat velkou pozornost dialogum, takovy film vas musi hlavne BAVIT! A ja jsem se u tohoto vztekleho netopyra bavila fakt skvele!!!

15. října 2005
avatar uživatele
90 %

další batman

Já si o tomhle batmanovi myslím že se povedl skvěle protože tam byl dobře vymyšlený děj, potom tam bylo hodně akce a taky sem tam trochu humoru takže to bylo přesně podle mé představi.

8. října 2005
avatar uživatele
Tred
...
100 %

Nejlepší Batmanovka

Minulé díly Batmana mě moc nenadchly ale Nolanovi se Batman povedl. Chvilkami byl film chaotický, ale jinak byl naprosto skvělý, už se těším na pokračování.

8. října 2005
avatar uživatele
60 %

pokračování...

působí strašidelně ve své civilní podobě...resp. jeho horší podoba=maska působí jako odrbaný starý plyšový medvídek, než aby naháněla hrůzu. No, negativ bych našla hodně...film je opravdu až přespříliš dlouhý, trocha prostřihu by mu rozhodně neuškodila. Měla bych však taky asi napsat něco kladného. Především herci. Co tvář, to herec par excelance, nechápala jsem, jak se podařilo Nolanovi dostat do filmu tolik slavných a kvalitních herců. Taky nápad s halucinogenním plynem se mi velmi líbil, vůbec zpracování města resp. ostrovní části města topícím se ve strachu a snažících se panicky pozabíjet se navzájem je opravdu nejlepší scénou filmu. Myslím, že volba Christiana Balea do role Bruce Waynea/Batmana vůbec nebyla špatná, vystihl rozporuplnou osobnost Bruce Waynea opravdu se ctí a určitě lépe než nijaký Val Kilmer.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Batman začíná nepříliš...

...šťastně.Musím říct, že dojem z nového filmu Batman begins je značně rozpačitý. Pravda, po z poslední doby nepříliš povedených komiksových adaptací jsem opravdu nečekala mnoho. Film až na pár opravdu extra cliché scén neurazí, ale ani nenadchne. Než se dostanete k pořádné akci uplyne asi hodina, které je naplněna nudou, nudou a nudou...i několik pro Batmana zásadních životních událostí je podáno tak neuvěřitelným, ale opravdu a doslova neuvěřitelným způsobem, těžko se dá věřit, že z honosné budovy opery se zcela náhodou vychází dvěřmi vedoucími do potemnělé prázdné uličky, kde čistě náhodou číhají kriminálníci. Takových neuvěřitelných scén bohužel Batman begins obsahuje mnoho. Taky nemám ráda filmy, v kterých se několikrát opakují rádoby zásadní věty, a mají tak jaksi dodat filmu na filozofičnu a postavě na důležitosti (např. "Není důležité, jaký jsi uvnitř, za člověka mluví teprve skutky" apod.). Hlavní záporák se v podstatě ukáže až na konci filmu a jeho poskok Dr. Crane spíš působ

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Zklamání

Hned ze začátku musím říct že sem byl zklamaný tím žese film nedržel toho Jak Bruce Wayne ve starších dílech vyprávěl o tom jak se stal Batmanem, teda nic o vězení a cvičení nějákým borcem z Ligy stínu sem nikdy neslyšel, ale dal když rozeberu jen film tak je to klasická Hollywoodska(či jak se to piše) tvorba. Prostě přijde zpatky do sve společnosti a když potřebuje vybaveni pro to aby se stal Batmanem ejhle nějáký Fox tam vyvyjel serepetičky ktere amrada nepouživá protože sou drahe(američani a nechat high-end technologii ležet ladem aby o ni nikdo nevěděl...). Až na pár trochu ucházejících hlášek je to další dle mého názoru Hollywoodský propadák.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nic moc...

Bohuzel me zklamani je celkem velke.. dost jsem se na film tesil ale celkem zbytecne... Zlatej starej Batman... jo hold ne vzdy (vlastne skoro nikdy) se tyhlety pokusy o znovuoziveni legendy nepovedou... :(

Kdysi dávno

Docela nuda...

Dosud jsem viděla všechny díly Batmana,protože mám ráda komiksové hrdiny,kteří jsou přeneseni na plátno (Spiderman a Superman) ale u tohohle dílu jsem se vyloženě nudila a měla jsem sto chutí odejít v polovině z kina.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Batman begins is the best

O všetkých dieloch batmanov som si myslel, že sú perfektné (teda okrem Batman & Robin, čo bol najväčší prepadák), ale keď som uvidel Batman begins usúdil som, že je to dokonalý film. Prvú hodinu síce o Batmanovi samotnom nieje ani reč ale aj táto prvá polovica má niečo do seba. Tvorcovia filmu jedinečne zobrazili Batmanov príchod a akčné scény, ako napríklad naháňačka v Gothame vám vezmú dych.Konečne niekto vysvetlil ako sa Bruce Wayne dostal s schopnostiam poraziť zločin v meste a ukázali tiež ako získal všetku technológiu.Hudba k filmu tež nemá chybu a vtiahne vás do deja.Keď som videl poslednú scénu, pomyslel som si, že tento Batman bude určite hit leta aj pre tých, ktorí moc neoblubujú komiksy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

fantasticke

mam velmi rad komiksovych hrdinov ale batman začina je najlepsi komiksovy film co som kedy videl.chris nolan nesklamal christian bol vinikajuci a katie holmes ocarujuca ostatni mali dost priestoru a vsetci to zahrali na jednotku kto si mysli nieco ine tak nech mi nehovori ze ma rad komiksovky

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Batman znova

a lépe. Konečně film, který se snaží vysvětlit a ukázat, jak se z Bruce Wayna stane Batman...jeho výcvik, jeho odhodlání, jeho cíl. Rozhodně se mi líbil tento snímek nejvíc. I záporáků bylo víc, což mělo mnohem větší úspěch při reálné představě. Hlavně, jeho nepřátelé byli reální, neměli žádné zvláštní dovednosti...jen vůli zničit Gotham City.
Katie Holmes jako láska z dětství má ještě pořád moc své nevinnosti a mladistvosti z Dawsonova světa. Přesto si myslím, že ukázala, že stojí za víc, jak seriálovou hvězdičku. Jen ten závěr mi připomněl Spidermana 2 (Kdy Kirsten odmítá Tobeyho, páč ona chápe, že jej potřebují ostatní...).
Hodnotím plným počtem:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Konečně film o Batmanovi, který mě překvapil. Musím oponovat těm, co tvrdí, že první polovina filmu je nudná. Já se tedy nenudila. Nolanův počin chápu jako samostatný a rozhodně bych se nenechala omezovat již natočenými Batmany. Myslím, že rozehrál dost slibnou partii pro další pokračování, což bylo jistě jeho záměrem. Pokud někomu chyběl dostatečně akční záporák, tak ať si počká, však ono to určitě přijde. Myslíte si že Batman nechá po městě běhat všechny ty zločince se Strašákem v čele? Jen doufám, že Nolan mé očekávání nezklame a všechna ta slibně nakouslá dějství pořádně dokončí. Jen doufám, že herecké obsazení zůstane nezměněné a to včetně tak kritizované Holmesové, které bych dala trochu větší prostor k tomu, aby ukázala, že hrát umí a aby Batmanovi pořádně zamotala hlavu. Batman začíná 1 beru jako seznamovací díl, který je sám o sobě úžasný. Nesmím opomenout také pochválit herecké obsazení, v čele s nádherným a nadaným Christianem Balem. Jak říkám, už aby byl druhý díl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Xara
...
90 %

Vydařené

Od začátku do konce skvělý, nenudila jsem se ani na okamžik. Christian Bale coby Batman opravdu věrohodný, i když i Michael Keaton svého času měl cosi do sebe. Film měl v sobě napětí, vtip a všechno co má adaptace komiksu mít. Doporučuju nejen fanouškům.

Kdysi dávno
avatar uživatele
vali
...
70 %

ááááááááá netopýr

Ten film ma jedinou chybu... Nedozvedel jsem se kde si muzu poridit tu káru co ma Bruce Wayne. A kdybych ho mel, tak bych si asi taky nelamal hlavu s pravidly silnicniho provozu...

Kdysi dávno

Skvělé

Tento film mě vážně velice překvapil. Nejsem fanouškem filmů o Batmanovi, ale tenhle je fakt super. Myslím,že Christopheru Nolanovi se povedla báječná věc. Ukázat nám Batmana jako opravdu reálnou bytost.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Konečně to pravé!

Batman Begins se Ch. Nolanovi velice povedl. Konečně jsem viděl u Batmana něco co jsem postrádal => smyslnost - vše do sebe zapadalo, skěvělý scénář, skvělá kamera, skvělé herecké výkony. Bale to zahrál geniálně, nedokázal bych si představit v hlavní roli nikoho jiného než právě jeho (přesně tak, jak sám říkal). Jeho výraz na mě zapůsobil úplně stejně tajemně jako v Americkém psychu. Fakt, že se před ním o hlavní roli ucházel Cillian Murphy mě dost zaskočil :-D. Myslím, že jsem po dlouhé době viděl film, na který bych šel klidně 2x včetně Sin City.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Batman

Fakt dobrý. Jako jak mě źádnej batman nikdy nebavil, tak tenhle jo. Má to vtip, má to švih a neni to jednotvárné...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Musím říct že jsem si to skvěle užila. Je to hezky zpracované. Od začátku do konce to má náboj. Nejhezčí kterého natočili.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

milé překvapení

Už od začátku mě překvapilo zajímavé pojetí (bojové scény na ledě). Koho zajímá, jak se z Bruce stal Batman a jak se dostal ke všemu vybavení a schopnostem, tak si tento pěkný filmový počin nesmí nechat ujít.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvělí

Batman mě opět nezklamal.Skvělí začátek Batmanovi kariéry.Film se mi moc líbil jak po dějové stránce tak i po akčních scénách,efektech a i obsazením...Super

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Nuda

To je to slovo čo som po včerajšom zhliadnuti tohto filmu citil najviac. Dosť som sa na ten film tešil, ale nakoniec som ostal sklamany. Dejovo sa mi to zdalo nedotiahnuté a akoby chýbali urývky deju.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Lepsi nez minule

Povedene zmrtvachstani. Sice vic akcni, ale nicemu to nevadilo. V dnesni dobe nadprumerne natoceny film. Snad jen chaoticky strih na zacatku.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Batman

Tak asi jediný mínusy novýho Batmana jsou chaotické akční scény a Katie Holmes(každý správný super hrdina musí mít svoji babu).Jinak je to pro mě suveréně nejlepší komiksový film historie možná proto že ve skutečnosti to zas až tak komiksový film není,pro svoji velkou realističnost.Režisér Nolan dokázal skvěle vykreslit Batmanovo dětství a z něho plynoucího traumata,a i to jak se nakonec Wayne stal Batman.Jinak skvělé herecké obsazení i ve vedlejších rolích Caine,Freeman,Neeson...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Milý překvápko

Na tenhle film mě proti mévůli vytáhli kamoši, a nakonec jsem byla ráda... mile mě překvapil jak příběh, tak herecké zpracování..asi proto, že jsem od toho nic nečekala mě tonemohlo zklamat=)...

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Taky mě to překvapilo

Šli na to kámoši a neb mě ukecali a zaplatili mi to, tak jsem šel. A jak se mi žádný Batman nikdy moc nelíbil, tak tenhle jo. Mělo to vtip, švih a napětí a bylo to fakt hezký. Vřele doporučuji i těm, co ostatzní Batmany nemají rádi...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Vyborne Bruci

Na tento film sem se dostal uplnou nahodou.Velmi me prekvapil.Na rozdil od minulych dilu byl temnejsi a daleko realnejsi.Pro fanousky komiksu, nutnost.Film je vice nez dobry.

Kdysi dávno

Nová vize

Jiný režisér, jiná vize. Režisér Christopher Nolan, tomuto filmu dal naprosto jiný styl a Gotham city vytvořil v mnohem realističtějším světle. To samé, platí i o Batmanovi. Každý z těchto tří režisérů- viz Burton, Schumacher a teď Nolan, každý z nich má jiný pohled. A je pouze na nás divácích, kterou budeme mít radši. Teď jsme pochopil, že je naprostá chyba porovnávat Burtona a Nolana. S tím je konec! Vždycky jsem byl naprostý blázen do Batmana a smím pohybujícím se věkem se mění i určité hodnocení. Ale Nolan, jde na to prostě chytře a úplně jinak-. Komiksovou podobu Batmana nechává daleko za dveřmi a zasazuje to vše, hlavně samotný děj- (do naší přítomné doby, pokud bych to mohl tak nazvat). Samotný příběh se trošičku vleče a občas pokulhává. Otrávení Gothamu, to už tady jednou bylo! Ale má zajímavé a nové nápady. Například samotný Batmobil dostal konečně jiný, monstrozní dizain. A samotný Batman je realističtější a zranitelnější, než kdykoliv předtím. Což je zase plus. Výtečný výběr hlavní a nejdůležitější postavy. Christian Bale, je hodně sympatický a určitě je nadějný nástupce Michaela Keatona. Celkové herecké obsazení je kvalitní. Michael Cain, v roli nepostradatelného Alfréda. Potěšil mě Liam Neeson, v roli záporáka a učitele Bruce Wayna, žádný dech beroucí výkon, ale mám tohoto herce rád. Úžasně podmanivá, temná hudba od dvou zkušených mistrů. Efekty nejsou žádný zázrak, ale to lepší je velice kvalitní kamera a střih. Taky si osobně myslím, že si tohoto Batmana, dětský divák moc neoblíbí. Tím bych to ukončil a určitě mohu s klidným svědomím napsat, že Joel Schumacher a jeho nešťastná vize, je tímto zapomenuta. Nolan, je nový patron našeho starého známého hrdiny. Pokračuj a nezklam...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Fantázia

KONEČNE! Po Shumacherových ba(d)manovkách perfektné osvieženie a obnovenie batmanovského mena. Christian Bale je pre úlohu Batmana ako stvorený. Dokonale postavu (Wayne/Batman) precítil a zahral. Veľké zastúpenie hollywood-stars mali aj Shumacherove diely ale tu sa to odráža aj na talentoch a nie len na zvučných menách ako úžasný Michael Caine v úlohe Alfreda, Morgan Freeman ako vynálezca Fox, Katie Holmes ako Waynova kočka, Gary Oldman alias detektív Gordon a nenahraditeľný Liam Neeson ako Henri Ducard/Ra´s Al Ghul. Gotham City sa tiež vracia do svojej temnej podoby akú máme všetci radi. Efekty sú na najvyššej úrovni, taktiež aj herecké výkony. Batman Begins považujem za jednu z najlepších komiksových adaptácií.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
70 %

Kde jsou ty doby...

...kdy jsem žral filmy s komixovou předlouhou typu Batman, Želvy Ninja, Daredevil a jiné. Už jsem z toho asi holt vyrostl :-(. Jde prakticky totéž o to samé - hrdina/ové zachraňují před zlem. Protože jsem viděl snad všechny díly Batmana, tak jsem byl nespokojen s některými detaily jako např. Batmanovo auto. Jsem zvyklý na takovéto dlouhé s plamenem vzádu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nejlepší Batman

Nevím proč se ostatním film nelíbil (asi je sem tam slabými dialogy), le každému správnému Batman fandovi by se měl film líbit.Batman Begins má úžasnou atmosféru,velmi dobrý příběh a zápletku a jak se zmiňují ňekteré časopisy, konečně zmizely umělé bradavky a děj se neodehrává pouze v Gothamu.A tak i přes sem tam slabé dialogy a špatný sestřich bojových scén, dávam Batmanovi 100% protože si to opravdu zaslouží.

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

krtouch

Tento film se mi zdá omývaný stále dokola od pohádek o Batmanovi až po nějáké satiry musí pořát někoho zachraňovat což se mi zdá moc ubohé. Není to ani reálné . Tento film je snad ten nejhorší co jsem viděl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

začátek

přiznávám je to poněkud nereálné ale je snad nějakej betmen reálný? Odlišuje se od těch ostatních. Je samostatnej. ale je super :-)

Kdysi dávno