home
Batman

NÁZORY K FILMU

Burtonův styl se nezapře. Má skvělou atmosféru a Michael Keaton je nejlepší Batman ze všech. Dobré nakročení pro celou sérii.

5. srpna 2013
avatar uživatele
60 %

Podle mě ten film nebyl špatný, ale po každém shlédnutí se nemůžu ubránit srovnání Ledgera a Nicksholdona. A Ledgerův Joker je brutálnější, šílenější, sadističtější, děsivější, prostě ve všech směrech lepší. Na druhou stranu, musím přiznat filmu Batman skvělou temnou atmosféru gotham city. Ale ta atmosféra je důležitější než batman, a to je prostě nic moc. Ale film dobrý a dobrá je za tři.

13. května 2013
avatar uživatele
80 %

Komiks. Joker. Burton.

Burtonovi se adaptace netopýřího muže moc povedla, a to úplně jiným způsobem než Nolanovi. Režisérovo příslovečné výtvarné cítění a vynalézavost komiksovému námětu sluší, takže svět trochu smutné a trochu dospělácké pohádky funguje na jedničku. A abych nezapomněla: Nicholsonův Joker je správný psychopat.

21. srpna 2012
avatar uživatele
E Š
...
80 %

Batman Batman... Ten chlapčisko v elasťákoch s divnou maskou mi nikdy nebol sympatický, no i tak Burton docielil, aby som na to ako decko len civela.

9. srpna 2012
avatar uživatele
90 %

Super film ! Prostě epické dílo ! Pobavil jsem se , i žasl před tehdejšími filmovými triky co vypadaly 100x věrohodněji než ty dnešní, počítačové ! Love story, pěkné, ale nemoh sem z toho Jokera. Vraždil s humorem a vždycky přihodil nějakou vtipnou věcičku nebo fórek... Pokaždé když umělecky zavraždil , mohl jsem se potrhat smíchy ! Nejlepší scéna filmu byla jak odbouchl bat-mobil jednou ranou z jeho Magnumky.
Batman vypadá o proti tomu nejnovějšímu z roku 2008, jako normální člověk, co nic nepřehání a to se mi velice líbí. Když to srovnám , vidím že v nejnovější verzi hlavní hrdina v převleku vypadá jak teplouš/úchyl , ale v roce 1989 působí , jak jsem už řekl normálně... až na ty pohyby kdy se otáčí kolem své osy (ala Matrix stile)
Prostě a jednoduše triky jsou VÝBORNÉ Triky (působí věrohodněji než u jeho ,,konkurenta" Supermana) Klaun , přestřelky, i krásná novinářka.

6. června 2012
avatar uživatele
100 %

nej nej

Nejlepší batman ze všech dosud natočených. Film neobsahuje žádné přehnané akční scény, což je pro mě plus, protože scény, kde je všechno přes počítač nemusím. Burton je prostě nej režisér :-)

14. ledna 2012
avatar uživatele
3ged
...
50 %

Batman

Sem z toho fimu trochu zmatenej. Nevim, jestli se mi líbil, nebo ne... Hodně scén mi přišlo docela hroznej, nějaký scény se mi zase docela líbily. Jack Nicholson zahrál dobře, u ostatních si nejsem jistej.

2. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

U Tima Burtona prostě neexistuje střed. Buď se líbí a nebo ne. Jeho svět je dost zvláštní a nechápe ho prostě každý.

15. října 2010
avatar uživatele
10 %

Burtonův Batman u mě překonal další metu v oblasti filmů s hrdinskými komiksovými postavami. Je totiž ještě horší, než Spiderman. Nebudu zdlouhavě vypisovat, co mě na tomto filmu štvalo, protože bych ihned překročil limit znaků pro názor. Nebudu ani psát, co se mně na tom líbilo, protože se mně na tom nelíbilo nic. Skutečně. Celé toto pojetí Batmana působí tak, že nevíte, jestli se to má brát vážně nebo se u toho máte třeba smát, o což se film několikrát očividně snažil. Nejhorší je, že ani po jedné stránce si nepřijdete na své. Vtipné to není, vážné to není, napínavé to není, zábavné nebo zajímavé také ne. Od herců až po hudbu prostě nic. Ve filmovém světě je ale Batman krásnou ukázkou toho, jak nové pojetí převálcovalo to staré, což se sice nestává často, ale jednou za čas se to poštěstí. Chudák Burton a jeho poblouznění fanoušci s tím možná nepočítali a Burton se tak mohl považovat za filmového otce Batmana, ale jeho klasika utrpěla v souboji s Nolanem takovým způsobem, že Batmanova nálepka s označením "Burtonův" ztratila kus ze své lepkavosti a byla nahrazena inteligentním Nolanovým restartem, který má všechno, co Burtonův film nemá. A fanouškům klasického batmana nezbývá často jen uznat, že tahle fraška se s Nolanem nemůže rovnat a je třeba radikálně snižovat hodnocení. A je to správně. Ty hnusné kulisy vypouštějící páru, kterými se snaží Burton tvořit "temné" město, se stávají k smíchu ještě víc, než k smíchu byly. Stejně jako převážný zbytek jeho příšerností, do kterých se Burtonova kreativita uvěznila, což vidíme do dneška. Většinou se stále kladně nakloněnými diváky. Zkrátka je to tragédie. O to víc, že opět tak vysoko hodnocená. Ale to je tak, když se kolem divného tvůrce s divným filmem vytvoří jakási aura netradičního filmového zážitku, který se musí hodnotit vysoko, jinak tomu prostě nerozumíte, a tak si všichni stoupnou do řady a plácaj stovky. Já si jen dovolím ubrat jednu nulu. Konečně mám ten film z krku.

12. května 2010
avatar uživatele
80 %

Tento díl od Burtona se mi z Batmanů líbí nejvíce.Škoda,že mu nedůvěřovali více a nesvěřili i další díly.

4. května 2010
avatar uživatele
100 %

nejlepší batman od Tima Burtona

toto byl nejlepší díl s celé serie .Jack Nicholson byl ve své roli Jokera dost dobrý obzvlášť mě zaujala ta dlouhá bouchačka ,ale nemám rad když se v tom dělá zmatek od nolana zabil Brucovi rodiče Chill a tady budoucí joker .Ale Joker byl svími vtipi tak dobrý jako, když vysílal reklamu tak dávám 95%

27. října 2009
avatar uživatele
100 %

Batman č.1

První s batmanovské série je ten nejlepší. Tim Burton je pan režisér, ve své práci se vyzná. Michael Keaton byl nejlepší představitel Batmana a k tomu bonus v podobě Jacka Nicholsona, který brilantně stvárnil největšího padoucha Gotham city. Pro mě legenda.

5. února 2009
avatar uživatele
100 %

Panebože to už je to tak starý... Film sem viděla když sem byla hafo malinká! A upe sem ho milovala z Jokra jsem měla noční můry! Ty komixový postavy žeru takže 100

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

Batman

Tento film jsem viděl poprvé když mi bylo tak pět let, takže nevím proč názor píšu až teď. U tohoto dílu je nezapomenutelná atmosféra dokreslována vynikající hudbou. Je zde také velký důraz na temnotu, což u Batmana musí být, jinak to dopadá strašně viz. Schumacherovy díly. Vynikající výkony herců, ať už Nicholsona nebo Keatona. Dnes už je tento díl kultovní záležitostí. Myslím, že Burton tohle vše nastartoval skvěle.

18. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Jack Nicholson

Tento Batman Tima Burtona mi přijde zajímavější než pozdější filmy s tímto hrdinou. Ještě to má širší dějovou zápletku a ne jen akční scény. Je to pestrý detektivní příběh s temnými kulisami.

17. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

No nevim... něco mi na tom prostě nesedělo. Asi sem už namlsaná novými batmany a tohle mi prostě přišlo takové málo psychologické no nevím. Ale Nicholsonův Joker byl úžasný. Úplně jiný než Heathův a vůbec nedokážu říct, který se mi líbil víc.

12. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Batman poprvé

Tak na tohle jsem byl vážně zvědavý. Už jen pro to, že Temný rytíř na mě udělal nezapomenutelný dojem. Považuji proto za slušnost zhlédnout o tomto tajuplném hrdinovi úplně první film. Bylo mi hned jasné, že Temného rytíře to nepřekoná, ale zajímavé to rozhodně být mohlo. Největší obavy jsem měl z roku natočení. Rok 1989 sice není moc vzdálený od současnosti, ale ve světě filmů to dělá opravdu hodně. Po parádních efektech v Temném rytíři mi tohle připadalo jako pohádka. Všechny výbuchy byly takové jalové a dokonce i výtvarné ztvárnění Gothamu mě zklamalo. Naštěstí Batmobil a Batletadlo to zachraňovalo, je dobře, že se tam podobné vynálezy objevovaly, stejně jako v Jamesi Bondovi to dělá film mnohem zajímavější. Tohle všechno jsou ale spíše okrajové záležitosti, hlavní byl děj potažmo námět. Je skvělé, že jsem se tady toho víc dozvěděl o Jokerovi a Brucei Wayneovi, na druhou stranu se mi ze začátku styl točení vůbec nelíbil. Všechno bylo takové pomalé, neakční, bez šmrncu, a když se konečně objevil Batman, tak to ještě zhoršil. Michael Keaton se mi moc nelíbil, proti němu je Christian Bale oskarový herec. Já jsem Michaela viděl poprvé a doufám, že to bylo naposled. Jeho pojetí Batmana bylo velmi zvláštní, připadalo mi neuvěřitelně nevěrohodné. Batman má být silný, odvážný, šarmantní a přitom trochu přidrzlý a tady se to podle mě vážně nedostavilo. Komiks jsem sice nečetl, ale Christian mi do této role zkrátka sedí mnohem víc. No necháme Batmana Batmanem a vzhůru na mojí nejoblíbenější postavu. Ano, na šíleně geniálního Jokera. Tohohle psychopata považuji za jednoho z nejlegendárnějších padouchů všech dob. Samozřejmě se opět neubráním srovnání. Heath Ledger se pro roli Jokera narodil, považoval jsem ho za hereckého mistra, proto jsem se děsil hrůzou, co předvede Jack Nicholson. Někdo totiž dokonce prohlašuje, že je lepší než Heath. Já to ale potvrdit nemůžu, dokonce to nemůžu ani vyvrátit. Jsem fakt rád, že jsem dostal možnost a mohl si tyhle dva úchvatné herce porovnat. Škoda, že se nemohli setkat v jednom filmu, to by bylo teprve něco... Jen dodávám, že pokuď získá Heath Oskara (pravděpodobnost 99%), tak Jack by si ho zasloužil určitě také. Jeho ztvárnění je totiž stejně fenomenální jako pojetí Heatha. Toto dílo tedy splnilo má očekávání, hned po jeho skončení se těším na další díl s podtitulem Batman se vrací. Uvidí se, jak roli hlavního padoucha zvládne Danny DeVito.

11. ledna 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Moje dětská láska

Batman to je můj hrdina!!!:-) Když jsem byla malá viděla jsem všechny díly nesčetněkrát a kupodivu jsem si z tohohle Batmana skoro nic nepamatovala. Jakmile jsem hned na začátku uslyšela tu hudbu, hned mi to Batmana připomnělo - je úžasná a dokonale sedí k temné atmosféře celého filmu. Gotham je vážně stašidelné město, můj oblíbený Tim Burton ho vykreslil perfektně. Co se obsazení týče, tak většinu herců ve vedlejších rolí neznám, což se nedá říct o ústřední trojici. Jack Nicholson v roli Jokera je výtečný, teď jsem na vážkách, čí Joker byl lepší, Nicholsonův či Ledgerův?? V šílenosti jsou si rovni, mám ale pocit, že Nicholson si tu roli vyloženě užíval a bavil se tím, zatímco Ledgerův byl více vážnější, i když psychopat asi stejný, ne-li větší. Takže se mi asi více líbil Heathův Joker. Kim Basinger je celkem OK, nijak zvlášť nezaujme ani neurazí. Michael Keaton v roli netopýřího muže se mi celkem zamlouval, koneckonců tam nejde ani tak o Bruce Waynea, ale o Batmana, takže se ho snažím brát jako toho týpka v masce a nějak moc neřeším, kdo ho hraje. Snad jediný Wayne, který mi nesedí je Kilmerův. Jinak batmobil je supr kára:-) Efekty byly z dnešního pohledu nic moc, chápu ale, že v té době byly výborné. Tenhle Batman se mi líbil, jen mohl být trošku kratší, ale nenudila jsem se, to vůbec. Co mě naprosto iritovalo na českém znění bylo, že Jokera přeložili na Klauna, trhalo mi to uši....

11. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Batman

Tak tento film sa podľa môjho názoru novším verziám rovnať nemôže,ale keď beriem do úvahy kedy bol natočený a,že od vtedy je s Tima Burtona o hodne skúsenejší a sebavedomejší režisér,tak keby bol natočený v tomto zložení,a v tomto obdoby tak by to bol viac než len dôstojný protivník.A tento batman má zvláštne kúzlo,ktoré sa podarilo nájsť až Nolanovi v temnom rytierovi.Takže jasných 100.

11. září 2008
avatar uživatele
100 %

už takový starší americký film ale je to originální BAtman který se sice nemůže měřit s Temným Rytířem,ale má to takové kouzlo.Šťávu tomu dodává perfektní Jack Nicholson.

16. srpna 2008

Batman ala Buton

Starý, ale povedený a pro mě nezapomenutelný. Tim Burton a jeho výtvarné zpracování a pochmurný pohled na Gotham city, pro mě osobně zůstává i nadále brilantním. Vždycky, když zaslechnu temnou, pomalu se táhnoucí melodii, která postupně zesiluje a přidává na rychlosti- pokaždé přiběhnu k televizi a už předem vím, že začíná můj oblíbený Batman. Danny Elfman, vždycky umí a ví, co jeho režisér po něm chce! Jasně, samotný příběh se už dnes může zdát trochu dětinský a sušší, ale doba ve které byl film natočen je už přeci jenom pár let. Ani dnes, ovšem tento film není zapomenut a stále má své věrné diváky a pobaví i budoucí dětské fanoušky, protože komiksovým hrdinům už odeznívá hrana. A kdo by nevěděl jak vypadadá jeho autíčko Batmobil. Filmy o Batmanovi si vždycky vyžádali bohaté herecké obsazení. Jack Nicholson, můj obrovský oblíbenec! V této roli jsi ho vždycky vychutnám. Výtečný, šílený a vtipný. Role Jokera je prostě jeho! Michael Keaton, dostal skvělou příležitost a zhostil se jí výborně. Neřekl bych, že je nejlepším Brucem Waynem, ale už jsem navykl. Je to podobné jako hodnotit nejlepšího agenta 007. Je to tak! Burton je šílenec (ve správném smyslu) a já jeho práci obdivuji.

15. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

Batman

se mi kdysi hodně líbil ale včera když jsem se na něj dívala jsem si uvědomila že už je to opravdu hodně dávno.Ted působí vedle těch nový Batmanů co se natáčí poněkud komicky až hloupě.Ale co opravdu stojí za pochvalu je Tim Burton
jeho filmy jsou super a také nesmím zapomenout na hlavního hrdinu nebo spíše na hlavního představitele hrdiny.Michaela Keatona to je tak vše co dá najít na tomhle filmu pozitivního.Toho negativního je tam mnohem více.Na nové díly Batmana tento film nemá ani zdaleka.Ale díky víše uvedené dvojci je film docela koukatelný.Takže jenom kvůli nim dávám filmu 60%

29. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Myslím, že je vcelku obtížné natočit něco podle komiksu tak věrohodně. Na mě to působilo především vtipně, protože do takovýh filmů zas tolik nevidím. Stačilo mi to vidět jednou.

16. února 2008
avatar uživatele
90 %

Tim Burton

Tak tohle je opravdu PAN režisér, většina jeho filmů je naprostá špička. Na to, že je první Batman natočen roku 1989, tak jsou zde fajn efekty. Keaton jednoznačně nej Batman, první a nepřekonaný. Nicholson, tak ten a záporná role je jedna ruka, dokáže se v roli záporáka perfektně vyřádit, což je ve filmu dostatečně poznat. Celkově se mi zdá první, natočený, díl jako nejlepší.

28. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Tak...tento film jsem viděla až dnes, velmi mizerně nadabovaný...přesto soudím, že Tim Burton se s tímto tématem popral velmi dobře. Jack Nicholson se od té doby nijak nezměnil, padouchem už pro mě bude navěky:) Hudbu Dannyho Elfmana jsem bezpečně poznala...okouzlující:) Batmobil je neuvěřitelně stylová věc, černá barva je těžce kuul... A až se jednou Batman utká se Spidermanem, uvidíme, kdo z koho:D

12. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

První a zároveň nejlepší Batman. Burton ponořil Gottham do tak ponuré atmosféry, že vyrovnat se dokázal pouze on sám druhým dílem. Příběh je celkem přímočarý (ke konci se do toho začnou plést flashbacky do minulosti). Keaton je jako Batman celkem přesvědčivý, jako Waynovi to sem tam skřípalo, ale rozhodně patří k těm lepším "batmanům". Jack Nicholson předvedl výtečného záporáka, kterého během let v netopýří sérii nikdo nepřekonal a nejspíš nepřekoná. Výborný zážitek.

12. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Batman prvy film je dobry aj ked sa mi nepaci az tak velmi jeho spracovanie... Jack Nicolson uzasne zahral Jokera a to je asi vsetko...

23. listopadu 2007
avatar uživatele
Lafi
...
100 %

Batie

Michael Keaton je nejlepší Batman ze všech říkejte si co chcete. Nemá na něj ani Kilmer ani Clooney.
a Jack alias Joker je skvělá padouch.

19. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší batman všech dob. Zvlášť díky perfektnímu Nicholstonovi.
Ve filmu nechybí temná atmosféra, která by se dala krájet, výborné zvláštní efekty a Jack Nicholston... Možná, kdyby tam nehrál, ale on tam hraje v jedné ze svých nejlepší rolí a je tam dokonalý.

13. září 2007
avatar uživatele
70 %

Neviem, čo bolo skôr- či Batman alebo Spiderman... Ale asi Spiderman. No a teraz k filmu- miestami strašná nuda (až taká, že som popri filme čítala časopis) a miestami napínavé... Ale nič moc, ten Spiderman sa mi páči oveľa viac.

3. září 2007

Temný rytíř

Těžká klasika nejvetšího kalibru. Tohle uvedli v televizi a všichni jsme začali jezdit v batmobilech. Tenhle film je skvělý, ono jak jinak, když Batmanovi nahrává Joker...

16. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Suprový film, který zabaví. Herci jsou opravdu kvalitní, jejich výkony jsou skvělé. Jack Nicholson je ,,tlama" která se na Jokera opravdu hodí!

2. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

skvělej film...Jack Nicholson byl v roli hlavního záporáka výbornej,fakt jo:) a batman-to je můj oblíbenec:)

31. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Burtonův Batman pro mě bude vždycky srdcovka, které se jen tak ledajaká komiksárna nepřiblíží. Film jsem znovuobjevil až po dlouhé době, co jsem ho viděl jako malý kluk, ale zamiloval jsem si ho skoro stejně. Komiksově temné město, dokonalá Nicholson a jeho nezapomenutelné hlášky, Keatonův Batman, kterého dokážu nejvíce ocenit, protože ani v jednom z pokračování se nepovedlo vysvětlit, proč Bruce nikdo nepodezíral... tady to chápeme. Necharizmatický miliardář se tu mění v Batmana s neuvěřitelnou lehkostí. Skvěle funguje jako protipól Nolanově Batmanovi, který se vydal nežánrovou a pro mě poněkud nemastnou a neslanou cestou sázky na jistotu. Tady sledujeme čistý odvar komiksu a jeho stylizace. Ze všech adaptací se právě Burtonova vize nejvíce přibližuje té komiksové. I za to dík.

4. července 2007
avatar uživatele
70 %

Vzhladom na to ze som cital aj knizku sa mi az tak nepozdaval.Ale bol to jeden z mojich blubenych filmov.S odstupom casu sa mi niektore veci zdaju pomerne primitivne.Celkovo je to stale klasika...

4. května 2007
avatar uživatele
90 %

Lepší nastartování batmanovské série nešlo natočit.. A s Burtonovým jedinečným stylem vznikl opravdu povedený film, kterému se třetí a čtvrtý díl série nesahá ani po kotníky..

2. března 2007
avatar uživatele
100 %

Není zřejmě fér, abych hodnotila tenhle film, protože pro Batmana mám opravdu velkou slabost. A to, prosím, pro všechny filmy, včetně těch, které jsou obecně považovány za strašné. Ale doufám, že tady těch 100% neurazí. Burton je prostě Burton a jeho styl se k Batmanovi skvěle hodí (i když chápu, že pro znalce původních komiksů, to je něco naprosto nekoukatelného). A Jack Nicholson jako skvělý Joker? Jeden z nejlepších záporáků všech dob... Vždy se ráda nechám znovu okouzlit.

28. února 2007

netopýr

jo jo,je to celkem dobrý...dá se na to koukat,ale neni to vůbec nic zas tak moc skvělýho,z celé řady filmů s netopýřím mužem je jednička určitě nejhorší,jak už jsem řek,dá se na to koukat,ale jenom jedmńou,víckrát né!podruhý je to už okoukaný a nudný.Je to lepší průměr.

12. února 2007

klasika

kdyz jsem byl maly tak sem ten film hltal ale ted uz me nebavi uz je to ohrany tema. ale myslim ze 1 a 2 jsou z cele serie nejpovedenejsi ostatni uz jsou skvary a znehodnocuji tyto filmy

5. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Myslím si, že tento film je najlepší z celej série. Ostatné vyzerajú popri ňom ako ošumelé imitácie. Osobne mám aj tak najradšej komix.

29. září 2006
avatar uživatele
90 %

Klaun je nej

Podle mě je tento díl Batmana nejlepší z celé serie hlavně kvůli vynikajícímu Jacku Nicholsonovi jako Klaunovi.

18. září 2006
avatar uživatele
80 %

Gotham City

Batman je zkrátka kultovní záležitost. Jeden z mnoha superhrdinů, které vyprodukovala Amerika. Film byl povedený a myslim, že spousta fanoušků komixové předlohy si film oblíbila. Přesto je velmi spousta nevychytaných mušek, ale o akci není nouze a trikové efekty také ujdou. batman je asi jediný hrdina, který nemá zvláštní schopnosti jako Superman, nebo Spider-man. Je to prostě chlápek s dobrými úmylsy a hlavně dobrou technologií!

16. září 2006
avatar uživatele
100 %

Film Batman se mi opravdu líbil,byl zábavný,ale i napínavý a akční,moc se mi to líbilo,všem to doporučuju,taky se vám to bude líbit.
ptáte se proč?
Protože je to skvělej film.

26. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Klasa

Docela povedenej filmeček s pěkným představitelem Batmana...navíc super vtipnej záporák. Obzvlášť tenhle díl mi přišel dost legrační.

11. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Tohle je úplně první film, kterej jsem viděl.A nemůžu říct, že na mně nenechal následky.Podle mě nejlepší díl, ale mé hodnocení je dost relativní, protože jsem Batmanů moc neviděl.

9. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

hezký

Já osobně si myslím, že nejlepší díl celé série je B. Začíná, ale hned na druhé místo řadím jedničku. Ta je bezvadná...

24. července 2006
avatar uživatele
70 %

Batman

Další komiksová adaptace a musím říct že ne z těch, které by se mi líbily moc, ale pouze jedna z těch, které se mi líbí. Není to špatné, herectví Jacka Nicholsona je výborné a ostatní taky nebyli špatní, jen mě příběh Batmana prostě neláká tolik jako třeba Spiderman nebo nový Superman. Plus tohoto filmu je pro mě režie mého oblíbeného Tima Burtona. Celé to tedy vyznívá dobře, ale ne skvěle.

23. července 2006
avatar uživatele
80 %

Nejlepší byla psychopatická role Jacka Nicholsona...to teda bezkonkurenčně. M.K. byl v roli Batmana taky úžasný. Jen ten dabing??? Když byl milonářem, tak mluvil normálně, ale když zase Batmanem, tak jeho hlas hrozně zdrsněl...to se mi vůbec nelíbilo.

19. července 2006
avatar uživatele
70 %

Obsazení Jacka Nicholsona bylo geniální. Kdo jiný by mohl být takový charismatický a vtipný zloduch? Role Jokera ("Klauna", jestli chcete) mu sedne. Představitel Batmana se mi jednou zdál nějak podivně toporný, ale není vůbec špatný. Hudba se mi občas zdála nedostatečná, ale atmosféra se povedla. Přesto jsem se občas trochu nudila. Nevím, nějak to vázlo...

17. července 2006
avatar uživatele
90 %

Bezva!

Jooo tenhle film je nádhernej! Nevadí mi, že je tak starej. Je opravdu bezva a jsou tam dobrý hlášky, herci, efekty... A netradiční padouch! :)

14. června 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je podle mě film, který navždy přepsal historii komixových filmů. Je pravda, že když se na něj člověk v současnosti podívá, nevidí asi nic, než film z let 80. ale pro mě to bude vždycky Dílo s velkým D!

10. června 2006
avatar uživatele
70 %

Je poznat, že je to natočené podle komixu, protože prostředí, do kterého děj zasadily je pěkně pomurý. I když to není skutečné, v mnoha chvílích se mi zdá, že je to až moc neuvěřitelné, ale i tak se na to vždycky ráda kouknu.

18. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Co říct - Batman - hrdina kterého zná snad každý a kterého asi i bude znát každý!! Batman je holt klasika.

29. března 2006

Jo jo batman to je náš hrdina opět všechno a všechny zachrání. Tenhle ten film patří rozhodně k těm lepším a stojí za to ho vidět.

7. března 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

1

si myslim ze jeden z bejlepsich batmanovych filmu!! na tu doby kdy se to natacelo velice dobre triky!

14. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

ujde

No Batmana mám docelaráda ale tenhle díl mě dvakrát nenadchl ale jsou i horší díly. No a proto tenhle film nepatří zrovna k mím oblíbeným.

13. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

prvy

a asi najlepsi film o a s batmanom. dobry napad, perfektne spracovanie, a hlavne hlavny hrdina ako mabyt. ziadne hranie sa na emancipaciu, rasovu rovnopravnost a neviem co este...oplati sa pozriet

13. října 2005
avatar uživatele
80 %

Klasika

Tim Burton je prostě na atmosféru filmu génius. Jeho výtvarné cítění je nenapodobitelné - proto také Schumacher s dalšími Batmany tak pohořel. Nevěřím ani, že se stejnou atmosféru povede vytvořit Christopheru Nolanovi v Batman Begins (špatná zpráva: do češtiny bude film přeložen asi jako "Batman začíná"...). Skvělým tahem bylo obsazení Jacka - smějící se pytlíček na konci a jeho estráda v baru na píseň od Prince musí uvíznout v paměti každému, kdo film viděl. Michael Keaton je jako Batman skvělý - a kostým mu skvěle sedne (narozdíl od Vala Kilmera - toho považuji za jednoho z nejodpudivějších zjevů v Hollywoodu). Prostě klasika, kterou nelze neuznávat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

mhm...

Co dodat, prostě legenda jak má být. Všechny ty batmanovské hračičky vás určitě zaujmou (Batmobil atd.), a to ještě nemluvím o nepřekonatelném Jacku Nicholsonovi, jehož klaunskou tlamu si určitě zapamatujete... Taky atmosféra je zručně vybudovaná, uprostřed temného města Gotham City by mi rozhodně do skoku nebylo. Toť vše.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Nóóóó

Nechci vám tu kazit vaše představy o Batmanovi, já ho naposled viděl tak před pěti lety a měl jsem dost rozpuruplné pocity, dostávaly mě akční scény a technika, ale film mi přijde celkově slabý a ne zrovna poutavý, prostě se mi to moc nezdálo, možná bych se měl kouknout znovu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nic moc, nic málo

Obyčejný tuctový hollywoodský film s netuctově tučným rozpočtem. Zas na druhou stranu si na nic nehraje. Není to hypertrapas, jako jsou ony sračky, vznikající z toho, že si Hollywood hraje na umění.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Jo...

Není to špatné, dá se na něj koukat i několikrát. Jsou tam dobré triky, a super vynálezy .. :-). Film je napínavý, místy komický (to není nikdy na škodu). Myslím si, že celkově je to povedené dílo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Klasika

Ano - lze souhlasit s Veronikou - Batman je v dnešním pojetí klasikou. Jeho komerční úspěch přinesl vlnu zfilmovávání comicsů, které vytvořilo samo o sobě filmový žánr. Batman mezi nimi vyniká i vždy silným hereckým obsazením, dobrým režisérem a více méně srozumitelnou zápletkou. Pro mne osobně není nic extra, ale přesto si zaslouží vyšší bodové ohodnocení.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skvělé

První a nejlepší tohle pravidlo platí u hodně filmů a není tomu jinak ani u Batmana. Je to jeden z nejlepších filmů mého dětství mohl jsem se na něj dívat znova a znova a i teď pokud ho dávají v televizi tak se na něho rád podívám. Byl to ten začátek, který nás zavedl do filmového zpracování tohoto komixového hrdiny, ale film jako komix nepřipadal to začalo až z přicházejícími díly.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nejlepší BATMAN

Jednička je opravdu nejlepším batmanem a výkon M Keatona a J Nicholsna je skvělý a oboum jejich role sednou přesně. Neřek bych že je to Hollywoodská tuctovka. Ten film má něco do sebe. V komiksech sem měl vždycky radši Spidermana, ale v komiksových filmech zaručeně kraluje Batman1.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Jednička s *

Tennto akční typ superhrdny mi je velmi sympatický. Ty jeho vynálezy a vychytávky jsou dokonalé - kam se hrabe 007. Po stránce filmové je nejlepší dosud natočené zpracování, ale Tim byl z toho filmu velmi nervózní a to je na filmu vidět.. mohl dokázat více.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

První díl

Jako už mnohokrát se ukázalo, že natočení pokračování prvního dílu, nemusí být tou nejlepší věcí. Obvzláště, když první díl nebyl tím z nejlepších. Po několika shlédnutích mi připadal unavený a bez děje.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:)

tak tento díl je naprosto směšný klaun je v podání jacka nicolsona což tomu dodává šťávu tento díl je ze všech nejlepší

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

batman je prostě jeden z nejlepších komiksáků, tvůrce komiksu psal batmana asi s vědomím že ho zfilmuje tim burton, páč prostředí v něm je právě to který burtnovi svědčí..a michael keaton je nejlepší batman co kdy byl..nicholson to je kapitola sama pro sebe, prostě nikdo by jokera nezahrál líp,ke všemu jsem nedávno viděl film poprvé s titulkama a joker pro mě dostal nový rozměr..

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Batman

Je tomu dost dávno, co jsem Batmana mohl. Na film jsem se rád podíval, ale tak nějak s nadhledem. Asi sem z toho vyrostl:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Pocta Franku Millerovi

Komiks The Dark knight returns od Franka Millera považuji za nejlépe napsaný komiks všech dob a tento film mu vzdal hold svojí atmosférou a svébytností. Navíc zde exceluje Jack Nicholson v roli Jokera a překonává samotného Batmana, což je podle mě charakteristické pro všechny filmy o Batmanovi.

Kdysi dávno

Super komix

Burton zachránil Batmana. Bez Tima Burtona by se zřejmě Batman dnes netěšil takové pozornosti. Je to komix s nejlepší atmosférou (díky Burtonovi).

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

jide to

Batman se mi nikdy moc nelíbil jako hrdina, možná proto se mi nelíbil i film. je to asi tím že je něco jak upír.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Burton forever

Niekde som počul, že Burton je jednička a ja tomu verím keby sa toho neujal Burton tak by to bolo oničom...

Kdysi dávno
avatar uživatele
Mica
...
70 %

Klasa

Jednoho z největších a nejznámějších komiksových hrdinů, asi nemusím představovat. Tento film má vše, co divák potřebuje.
Velice dobrý příběh, který se točí okolo dvou neobvyklých postav, kteří stojí proti sobě a mají toho dost, co společného. Mluvím samozřejmně o batmanovy a klaunovy. Můj názor je, že tento film patří k nejoblibenějším dílům 20.století. Tvorba tohoto díla měla štěstí když se režie ujal dříve méně známy Tim Burton, který tomu všemu dodal takový tajemný a komiksový nádech. Mimochodem v tomto filmu si zahrály takové hvězdy jako je Jack Nicholson( mile mě překvapil), Michael Keaton v roli Batmana a Kim Basinger. To vše doprovázeno skvělou hudbou- John Williems. Film se dočkal dalších několika úspěšných pokračování. Mě se tento film velice líbil a doufám že nebude zapomenut kvůli tomu že je to starší film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Batman

Batman je jeden z nejuspesnejsich komiksovych legend a kdyz se dostal na platno nemohl sem uverit svym ocim.Cely film je jakysi intenzivni zazitek.Opravdu vynikajici.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Wayne alias Batman

Tak toto je tá pravá komiksovka. Burton svojou temno-gotickou atmosférou a prvotriednym obsadením priklincoval skoro každého kto tento film videl. Zaslúžene zarobil celosvetovo viac ako 400 mil. a kritici nestíhali ospevovať ako Michaela Keatona v hlavnej úlohe, tak aj dovtedy opovrhovaného a neobľúbeného (česť výnimkám) Tima Burtona. Film sa stal kultovým a zároveň klasikou svojho žánru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Vyborny

Tento film je jeden z najlepsich co bol o Batmanovy natoceny skvely herecky vykon a na tu dobu specialne efekty robily z tohto filmu hit

Kdysi dávno