home
Bastardi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Už na začátku filmu je nám nabídnuta celkem šílená podívaná. Snímek mě opravdu zaujal a je vážně děsivé, že něco takového se opravdu děje. Úvod filmu, kdy jsme viděli i rodiče hlavních hrdinů se povedl. Je krásně vidět, kde to všechno začalo. Už jsem zvědavá na další díl.

11. září 2012
avatar uživatele
80 %

Velice sympatický projekt nadějného filmaře. Magnusek coby bývalý kantor zjevně ví, o čem mluví. Přiznávám, že po příběhové stránce je film trochu zveličený a podobnou „školu zla“ bychom hledali obtížně (doufám) a autor pravděpodobně sloučil několik zážitků a historek dohromady. Ovšem poukázal na problém, nad kterým se urputně přivírají oči a vykreslil možná až příliš realisticky. Je to však jeho debut. Český film potřebuje víc takových filmů.

7. ledna 2012
avatar uživatele
60 %

Zvláštní drama

Tak toto je nádherná ukázka dramatu - nejprve okecávání, následně událost, která odstartuje gradaci filmu. Podle mě se jedná o překroucenou tragedii. Celý snímek je hodně emotivní, takže mi nedovolil se na vteřinku od něj odpoutat.
Kamera snímku a osazení herců je skvělé, nejvíc mě překvapil Jan Šťastný - čekal jsem, že bude mít kladnou roli, ale on se představil po boku Rytmuse jako záporák a tuto roli zahrál na jedničku. Jen se mohl ve snímku objevovat častěji. Excellovali také L. Potměši, J. Přeučil nebo T. Magnusek.
Zpracování mě však přišlo až moc přehnané, nerealistické, včetně přehnané vulgární mluvy, avšak závěrečná scéna byla na úrovni jako z Hollywoodského filmu.

Verdikt: Lepší film ne zrovna pro slabé a citlivé povahy, navíc má svůj filozofický nádech.

15. října 2011
avatar uživatele
10 %

BASTARDI BY 2MIG1

tady se asi někdo zbláznil a já to nebudu - lidi, 70%? vzpamatujte se, nebo si neumětel magnusek bude myslet, že je fakt dobrej autor... chci si ušetřit nervy a rozhodně nebudu číst, co vás na tom filmu tak zaujalo, protože pokud to budou stejný kydy, který slýchávám - jako že tak to opravdu na (bývalých) zvláštních školách chodí, tak na to z vysoka seru.. to je jako bych každý sračce z druhý světový dával stovku jenom proto, že tam zlej němec zastřelí chudáka žida.. bastardi - ať to na školách chodí, jak chce - jsou břídilskej amatérskej hnus, pro kterej je kinoplátno škoda.. magnusek neumí psát (klišé se vrší jako kupy hnoje završený křesťanskými plky) a už vůbec neumí hrát a fakt nepobírám, co mu dovoluje myslet si opak.. v obsazení nepochopim dobrý herce - rašilov, šťastný, holub, bohdanová, kteří chudáci musejí spolupracovat s tragédií tipu čížkovská .. obsazení hemaly či cimickýho je už pak totální úlet (stejně jako ubohá hemalova scéna s testy z ministerstva)..

18. srpna 2011
avatar uživatele
40 %

Tak trochu sklamanie

Aj keď sa film javí byť dosť realistický, takto to určite v reále nevyzerá. Škola je prezentovaná ako špeciálna, tabuľa na budove však hovorí o základnej škole. A to je veľký rozdiel. Ďalšia chyba je tá, že ide prevažne o žiakov s poruchami správania a pre tých sú určené iné vzdelávacie inštitúcie. Je síce zaujímavé, že scenár napísal a hlavnú úlohu stvárnil skutočný učiteľ (dokonca to aj produkoval), jeho výkon bol však hlboko podpriemerný (myslím, že niektoré vedľajšie postavy boli stvárnené lepšie). Dialógy postáv sú príliš vulgárne. Úlohy a repliky upratovačiek majú takisto posunutý "prah bolesti" riadne vysoko, postava toho bradatého pedagóga (nespomeniem si na meno) je prehnane indiferentná až nihilistická. A to všetko len so zámerom zobraziť realitu v niektorých základných školách až príliš realisticky. A vtedy to môže u diváka vyvolávať opačný dojem. Dosť veľa vecí je nedorozprávaných do konca, predpokladám, že si to tvorcovia nechali do pokračovania. Aj keď mal film aj pozitívne prvky (dobrá kamera, odvaha prezentovať túto problematiku), dvojku môže zachrániť lepší scenár a presvedčivejšie výkony niektorých hercov. Tiež mi chýbala dynamika deja. Nemám na mysli vyslovene akčnosť, ale keď si odmyslíte tie vulgárne hlášky, tak to jednoducho prestáva baviť.

21. července 2011
avatar uživatele
80 %

Tento film mě dost překvapil. Jednak jsem nečekal, že bude o romech tak kritický, že se až divím, že ho nenazvali rasistickým. Realný pohled na naše spoluobčany, 3 malý bastardi a mrtvá, znásilněná učitelka. Tenhle film měl něco do sebe, jako málokterý český film.

18. července 2011

Vlastně jsem vůbec nevěděla, co mám od Bastardů čekat, řekla bych, že děj je celkem nudný, ale zase to všechno zachránily hlášky, herci, prostředí. To, jak se tam ti žáci chovají, je spíš k pláči, ale řekla bych, že dneska už je to realita.. Film se mi líbí, dá se říct, že je něčím zajímavý.

13. července 2011

Přesné

Tvrdý, realistický film který poměrně vystihuje situaci na některých školách. Herci hráli přesvědčivě i když někdy se vyskytly věci kterých by se ani normální zločinec nedopustil. Jinak na koukání nic moc zajímavého.

6. května 2011
avatar uživatele
60 %

Celkem drsný příběh. Pan Magnusek asi ví, jak to chodí. Postupem děje jsem si ale myslel, že se tvůrci opět něčeho bojí, že používají takový závěr typu černé magie, ale úplný konec s panem Poloczkem to jakžtakž napravil. Bohužel ale některé scény jsou nedotažené, když člověk chce vědět, čím je pan Dostál, a nedozví se to. Na druhou stranu slíbený druhý díl, jak prozrazuje p. Magnusek, by to mohl vysvětlit a dotáhnout do konce. I když valný úspěch neočekávám.

15. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

Čakal som že to bude nejaká blbosť ale film ma celkom prekvapil. Kamera i kvalita obrazu nebola vôbec zlá, všetko sa zdalo byť pekne prirodzené. Snád len tie decká boli občas prehnane vulgárne, až to unavovalo.
Je to inak celkom drsný príbeh, až neskutočne, pekne to vystihuje dnešnú dobu.

8. dubna 2011
avatar uživatele
60 %

Andrea

Film na motivy zkušeností učitele ze zvláštní školy je drsný, ale samotný příběh není nijak zvlášť zajímavý.

2. dubna 2011