home
Jak básníci neztrácejí naději

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

To se dalo čekat, že když to bude poslední díl série, tak to bude nic moc. Ale dalo se na to podívat. U mě stále vede 2. a hned za ním 3. díl. Toten díl se už trošku dějově vlekl. Jinak se mi líbil konec. Takže takových 65 % si myslím, že si film zaslouží.

30. ledna 2012

Myslím, že tohle pokračování už nebylo nutné. Děj se hrozně vleče a není nic moc. Ani postava "Veverky" mi moc nesedí.

16. října 2010
avatar uživatele
60 %

Zřejmě nejslabší díl z celé série. Ale snad to už je poslední. Nebyla to ztráta času, ale znovu to vidět už nemusím.

13. května 2010
avatar uživatele
90 %

Další návrat k úspěšně sérii po kolika letech a musím říct, že celkem povedený. Dost jsem se u filmu nasmála hlavně u scén kde hraje Pavel Kříž a David Matásek. Film je opravdu dobrý

25. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Jako film je to dobrý.Nasmála jsem se u toho hodně. Jen už to nemá nic společnýho s předešlýma Básníkama.Jako by to byl úplně jinej ( samostatnej) film. Ale jak říkám-komedie suprová. Takže sundavám jen deset procent, protože už je to jiný, než ostatní filmy...

24. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

* * * * *

Zatím poslední ze serie geniálních komedií o dvou nerozlučných přátelích (((; už TO o básničkách není až tak moc, ale stále se na TO zatím ještě dá koukat ((; no dvacetdva let udělá se vším změny...

15. ledna 2009

nudááá

čekala sem komedii, tak jak sem byla zvyklá z předchozích dílů, ale viděla sem v tom spíš tragedii!musela sem se hodně přemáhat, abych to dokoiukala do konce!

24. října 2008
avatar uživatele
30 %

Škoda jich. Zbytečně natahované pokračování, ve snaze na dobrém jménu a pověsti vyždímat z diváka, co nejvíc.
Chybí tomu punc předchozích dílů i onen básnický nadhled. Prostě nám Štěpánek už trochu moc vyrostl

24. října 2007
avatar uživatele
60 %

to už není to pravý...,takovej slabej odvárek z kdysi populárních filmečků,nic moc,starší díly jsou o dost lepší,navíc kdo má koukat na ty "staříky":P

15. října 2007
avatar uživatele
50 %

Nic nového pod sluncem, jsou tu pořád ti samí hrdinové, ale už to není ono. Dokonce ani Jana Hlaváčová, milující stále Káju mi nepřišla už vtipná. Chtěli navázat na jistotu, ale každý správný režisér by měl vědět, že v nejlepším se má přestat a je lepší svůj talent věnovat jinému projektu, než stát pořád na místě. Průměr, nic víc.

13. října 2007
avatar uživatele
60 %

Určitě nejslabší ze všech dílů, kde se bohužel objevuje (ale ne vždy) stará pravda o ......giích. tento díl je fakt neslabší a proto i hodnocení k němu bude takové.

12. října 2007
avatar uživatele
70 %

Naposled...

Tohle poslední (snad) pokračování básníků má svoje kouzlo - ale na druhou stranu by mi až tak nevadilo, kdyby se nenatočilo. Až na pár světlých okamžiků už jsou to podle mě zbytečné průtahy. I když musím říct, že se mi líbí herecký výkon Michaely Badinkové (Anička). V kině jsem se upřímně těšila, až film zkončí - ale není to až taková katastrofa, rozhodně se na to dá dívat, a kdo už viděl všechny básníky předtím, neměl by si tyhle nechat ujít! Ať víte, jak to dopadlo!!!

9. února 2007
avatar uživatele
40 %

Byla jsem hodně zvědavá na Básníky po tak dlouhé odmlce, nevěděla jsem co očekávat. Anebyla jsem zklamaná. Protože co se dá očekat od pátého dílu, že ano. Celé to byla jedna velká reklama na různé značky. Vtipy poněkud jednoduché. Kdyby tam nehrála paní Hlaváčová, snad bych to vypla - protože ta je v roli ukecané sestry skvělá! Filmaři se asi snažili vytřískat další prachy, a získat diváky. Ale nepovedlo se...:-(

9. února 2007
avatar uživatele
70 %

Tohle už strácí svou pointu, kterou měly první tři díly, ty byly jeden lepší jak druhý. Čtvrtý díl snad, ale tohle už je velká moderna, která může těžit jenom úspěch z předchozích dílů. Furt to samý, z bolšanů sou velcí podnikatelé.....Opět film do nepohody, ale ne do série

8. února 2007
avatar uživatele
80 %

Eva Jeníčková

V porovnání s předchozími díly sice úroveň příběhu klesla, což mě nepřekvapilo... Ale protože jsem na to byl připravený, tak jsem si tento film užil a bavil mě.

31. ledna 2007
avatar uživatele
40 %

Tady ustřelili...

Tohle je rozhodně nejslabší díl dalšího pokračování básníků a já jen doufám, že už to je díl opravdu poslední... Byla jsem dost zklamaná, protože předchozí díly básníků byly o mnoho lepší.

25. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

:(

Jak básníci neztrácejí naději...tento film se mi moc nelíbil...nejlepší byly první dva filmy..měli nápad...vtip...byly z prostředí školy..bylo to o mládí...o snech...tento film nic moc :(

26. října 2006
avatar uživatele
60 %

Divím se sama sobě, že jsem ještě vůbec na tenhle díl podívala, ale byla jsem příjemně překvapená. Jasně, herci nám trošičku zestárli a děj se točí už kolem něčeho jiného, ale člověk se u tomo ještě pořád zasmál. Byl zachován humor, který je provázený všemi předchozími díly a to se mi líbilo.

12. října 2006
avatar uživatele
60 %

Pátý, zatím poslední díl série Básníků... Postavy jsou sice pořád stejné, ale přece jenom se tvůrci dost vyčerpali už v předchozích dílech. Ale není to tak strašné, rozhodně se na to dá koukat a když člověk přetrpí tu spoustu product placementu (Teta, Wella apod.) tak to jde.

12. října 2006
avatar uživatele
60 %

Jen tak...

No tak tady platí, že ne všechna pokračování po x letech bývají úspěšná. Sice to byl celkem dobrý film u kterého se občas dalo zasmát, ale nic výjimečného na něm nevidím.

9. října 2006
avatar uživatele
60 %

Film mě moc nezaujal, tak trochu mi utíkal děj, a totožnost postav. Kendy je ale Kendy, takže jeho hlášky zase pobavily.A doporučuju knížku, ta je super, škoda, že se jí filmaři víc nedrželi.

23. května 2006
avatar uživatele
40 %

Kouzlo minulosti

Rozhodně nejslabší díl. Chybí mu to, co těm předchozím-Strohost, ironie k minulému režimu, romantika a vůbec taková ta "jednoduchost". Nemá to to svoje kouzlo. Viděla jsem tenhle snímek jednou a bohatě mi to stačilo. Navíc ukřičená "zpěvačka" a Štěpánova nová vyvolená mě naprosto znechutila. Nemůžu si pomoct ale nad 40% to rozhodně nestačí.

24. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Prvním dílům se to prostě nemá šanci vyrovnat. Básníci jsou úžasný film, ale toto se moc nepovedlo. Když byly herci mladší, tak byly i lepší hlášk, ale i tak to ujde.

17. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Pahýl

Předchozím dílům se to rozhodně nevyrovná a tato pátá část původní tetralogii dost pohanila.Nejhorší na tom všem byl Štěpánův sen ze supermarketu s Veverkou na kolečkových bruslích...

16. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Mno, byť se mi oproti většině líbila i "čtyřka", tak tento díl je více vážný než komediální. Myslím si, že právě o humor vždy v básnících šlo a tak jeho ztráta zajistila i pořádný sešup z atraktivnosti. Jedním slovem: hodně vážná komedie (resp. snaha o ni)

12. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Poslední díl?

No jsem zvědavá, jestli je tohle skutečně poslední díl, ale asi ano, protože mi osobně se filmy čtyřka a tahle pětka už tak moc nelíbí. Pětka teda nejméně. Jakoby docházely nápady a už to prostě není ono...

25. února 2006

Každý díl básníku je úplně jiný, ale svým způsobem skvělý. I když tenhle díl už není tak dobrý jako ty předchozí, ale dá se na něj taky koukat a pobavíte se. Je skvělé sledovat, jak hlavní hrdinové zestárli.

5. února 2006
avatar uživatele
60 %

Hmmm...

Fajn, na dlouhej zimní večer, neurazí, nenadchne, předchozí díly byli mnohem lepší, ale za herecké výkony musím dát 60 procent...

27. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Neztrácejí naději

Pokračování Básníků mě velmi potěšilo. Docela dost jsem se pobavila a bylo hezké sledovat hlavní hrdiny, jak zestárli:))) S radostí se na to podívám ještě jednou:))

27. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

ujde

Ze začátku jsem si říkal nic moc a nějako jsem si nemohla rozpomenout kdo je kdo a kde se tam najednou vzaly určité postyavy, asi tak po půl hodině filmu jsem na to přišla a film se mi začal líbit. Jeto něco iného než první díly, ale má to něco do sebe a dá se na to koukat!

25. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

NEZKLAMLI

Myslím, že básníci opět nezklamali. Velmi dobrá česká zábava a že ji není v poslední době zrovna moc. Hlášky které se celým filmem tak nějak prolínají jsou skvělé perly.Komu se líbily předchozí díly ten se musí podívat i na tenhle.

25. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Klíííííííííííííííd :)

tak přesně tahle hláška mi v tomto filmu chyběla... nemělo to šťávu předchozích dílů a oteveřné reklamy na hlavní sponzory tomu moc nepomohly. Mysíim, že jde sípš o peníze než o dobrý film. Ale zase milostná zápletka byla taková živější, to se musí uznat. Ale pořád průměr až podprůměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nic proti ničemu

Stejně jako ostatní Básníci to je film, který vám nic nedá ani vám nic nesebere. Tedy kromě času, který bude trávit před obrazovkou. Sice se autoři pokusili o kritický pohled na současnou politiku, ale to se jim moc nepovedlo. Spíš mi to přišlo jak Básníci ztrácejí elán, nebo jak se z Básníků stávají pesimisti.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jak básnicí neztrácejí

Všechny díly se mi líbily, jsou to filmy oddechové, které sice chvílemi a dalšími přidáváními ztrácí na hodnotě, ale já hodnotím to, že si u filmu oddechnu a ne jako u některých sci-fi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Kdy to skončí?

První dva díly byly skvělé, svižné komedie. Pak už to šlo dolů a dolů. Myslím, že tak po třetím díle to měli tvůrci zabalit. Tohle opakované a opakované nastavování čím dál obehranější tématiky je úplně k ničemu. Když už tvůrci prokázali tak výrazný obchodní talent a dovedli si na film sehnat peníze, mohli natočit úplně jiný film o něčem úplně jiném.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

a dál a dál...

Zdá se, že autoři pojali básníky jako průřez celou naší současností, takže když se změní poměry, natočí se další díl. Zajímavé je, že vždycky když končí další díl, nechají si tam určitou skulinku, aby bylo na co navázat. Co kdyby se poměry zase změnily...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

nečekané

Všechny předešlé díly básníků se mi fakt líbily... Byl to opravdu nečekaný závěr, ale celkově se mi to nějak zvlášť nelíbilo...

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

trapas

Chtěla jsem být sentimentální a vzpomínat. Vždyť jsem je zatím viděla všechny. A výsledek? Bylo to až trapné, nemá cenu to komentovat....

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Ve stejném duchu

Slyšel jsem spoustu kritiky na tento film - mezi nejčastější argumeny patří názor, že už není nad první tři díly. Co se na to má říct, změnila se doba - už nežijeme v dobách socialistického zdravotnictví - a s ní se mění i určité rysy filmu, ale důležité je to, že se i pátý díl básníků pohybuje ve stejném duchu, a tím zůstává stále velice podobný jako díl první.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

A další...

Všechno co bysme očekávali je tu. Krásné básně půvabným dívkám. Romantika a sklamání. Stejně jako všechny díli se mi i tento moc líbil, možná na to má svůj vliv, že sám píšu taky básničky, ale každopádně je to i tím, jak jsou všechy ty filmy udělány, jakou mají myšlenku a jak jsou hezky zpracované. Myslím, že každý by je měl alespoň jedenkrát vidět. ... Tohle jsem říkal u minulých dvou. Tady se změnilo to, že to je smutnejší a trochu to ztratilo. Neumim to přesně popsat, ale neni to uplně ono. Ale pořád je to dobrý, takže 80-90%

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

kkkkKařdý díl je trochu jiný a každý má něco do sebe. Je to povedená česká komedie. Obsazení super, komické scény se střídají se smutnými, ale to je v básnících běžné

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Modernizace

Myslim si, že tenhle díl se vyvedl úplně nejmíň, možná je tou novou dobou a modernizací, možná je to tím, že ty tři díly před tímhle byli fakt jedinečný.No co dodat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Opravdu kravina

Musím říci, že se konečně našel horší film letošního roku než je Horem Pádem. Proboha, nevím, kdo to zavinil, ale tenhle poslední (doufejme!!!) díl je tak splácaný a přeplácaný, až to trhá uši, oči a všechny orgány. Nejenže je v něm jediná vtipná scéna (sestřička Tonička v podání jediné skutečně dobré herečky celého filmu manipuluje s ovládači), ale hlavně: to ostatní asi mělo taky být vtipné! Soudím tak podle střihu: rádobyhláška či rádobygag - střih. Tak se to dělá, tady to ale nefunguje. A to nemluvím o ději, který je už úplně doplácaný. Hlavně ten konec a naprosto debilní rozuzlení (nebudu říkat jaké). Básničky omšely, v dnešní době se nenosí, stejně tak omšely všechny postavy a to, co je kdysi dělalo zajímavými. Nový objev "Anička Zrzečka" jako u předchozích ženských postav (s výjimkou T. Brodské, která jediná má díky svému půvabu jisté charisma a umí hrát) absolutně nedůvěryhodný typ pro osudovou ženu - no a "vtip" o barvě jejího ochlupení propad největší... Básnici, go to hell!

Kdysi dávno