home
Jak básníkům chutná život

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Nie som práve fanúšikom starých českých (ľudových) komédií, ale táto mi sadla. Vcelku inteligentný humor, žiadne "fóry" využívajúce živočíšne prejavy. Ok.

1. listopadu 2011

Už to není, co to bylo. Scény ze zámku, sanitky i ordinace jsou dost nudné a zdlouhavé. Snad zajímavé jsou jen myšlenky starého profesora.

16. října 2010
avatar uživatele
100 %

Myslím, že tohle pokračování neztrácí úrověň což není tak běžné. Mimo skvělého děje má i skvělé animace (razítka,..)

13. května 2010
avatar uživatele
100 %

* * *

Asi nejhezčí "Štěpánova ženská Píšťalka v akci" no jako i v předešlých dílech mu taky zdrhá (; jednoduše nemá štěstí v lásce na furt, ale básničky mu stále jdou jinak by se nedali točit další díly (;

15. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

Tenhle díl se mi líbil asi nejmíň z celé série. S časem filmy ztrácely i nápad a jiskru. První díl byl zcela nejlepší, druhý se ještě dal, ale tenhle už byl pro vážně o ničem.

8. prosince 2008
avatar uživatele
joda
...
80 %

Opět povedené

Další sobota, další Básníci...Myslím, že tohle jsou poslední Básníci, kteří se povedli. Bavila jsem se, hlavně když Šafránek ordinoval v Bezdíkově, kde byla šíleně ukecaná sestřička. Opět tu byli staří známí jako Vendulka, Venouš, Mireček a samozřejmě stálice Kendy. A opět si Štěpánek neodpustil veršíky. Já jsem spokojená.

15. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

obvyklá "těžba" z úspěsného námětu,ale kvalita snímku klesá a klesá,no,prostě všeho moc škodí...ae herci pořád dobrý:)

15. října 2007
avatar uživatele
50 %

Klasický sestup kvality u ....gií. Film je dnes už trochu dějově plochý, autorům začínají docházet nápady a celkově nic moc. hodnotím tak akorát přesně napůl.

12. října 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je asi můj nejoblíbenější díl pentalogie. Štěpán v praxi a zase nový děj. Bezdíkov a Zedníček jsou klasa. To se člověk zasměje, i když to už třeba ztrácí lehkost z předchozího dílu, pořád výborný.

14. března 2007
avatar uživatele
60 %

Jasně, když byl díl první, díl druhý, musí být i díl třetí. Zase je tu dobrá návaznost, celkem podařený humor a stejné postavy, které zachraňují, co se dá. Když to běží v televizi, podívam se na to, ale jen ze zvyku. Člověk už to zná prakticky nazpamět.

12. října 2006
avatar uživatele
80 %

Třetí díl Básnické série, je tu zase jiná poetika, jiný příběh, jiné klasické hlášky. Je to švanda, ale přece jen to není takové jako dvojka.

12. října 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Bezdíkov je pro mě nejlepší díl =) Nevím čím to, ale prostě se mi ze všech dílů líbí nejvíc. Sice se u některým scén člověk celkem nudí, ale zase ty vtipné to vynahradí =)

9. října 2006
avatar uživatele
80 %

Série "básníků" je určitě povedená a má mnoho příznivců. I když jsem se koukal na jednotlivé díly celkem rád, tak jelikož nejsem moc příznivcem hlavního představitele, musím trochu ubrat v hodnocení. Ale v tomto díle hrála zase moje oblíbená herečka, takže neubírám tolik. Jinak bezvadné, divácky zajímavé, oddechový film.

5. října 2006
avatar uživatele
70 %

Bezdíkov jede

Asi nejlepší díl "Básníků". Bezdíkov je neporazitelný, místní sestřička taky. Od prvních dílů se ale jasně liší. už to není ten bezstarostný kluk Štěpán. Tady se musí vypořádat s pořádnou náloží problémů. Ale jak vydíme daří se mu to vcelku obstojně a k našemu pobavení:)

24. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Už trošičku vážnější díl než první dva, nicméně pořád z něj dýchá nezapomenutelná atmosféra "bezstarostnosti" a nesmyslnosti socialismu, kterou prostě miluju. Nádherná píšťalka mě do filmu sice moc nesedla, ale i tak si Štěpán určitě tímto dílem jen zvýšil své renomé. Jedním slovem: komedie jak má být

12. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Crazy

Třetí díl je taky dobrý. Opět vtipné hlášky a situace, Mireček a Štěpánek, Kendy... a nově skvělá Jana Hlaváčová jako trhlá sestřička. Good film, stejně kvalitní jako jednička a hlavně dvojka.

25. února 2006
avatar uživatele
90 %

Síťový graf

Film mi připomíná seriálový díl, který jen vyplňuje mezeru v linii Štěpánkova života. Hrdinům začíná jít víc o koláče než o zábavu. Na úroveň předcházejících dílů to vytáhl hlavně Rudolf Hrušinský, který měl malou roli, ale bavil mě nejvíc.

15. února 2006

K básníkům nic nemusím dodávat. Jsou prostě nej. Vždycky, když budou v televizi se na ně ráda podívám, protože jsou to fakt skvělé české filmy.

5. února 2006
avatar uživatele
90 %

:)

K tomuhle filmu nemám co dodat, je to klasický český film a vždy se na něj ráda podívám, herecké výkony jsou na jedničku a zpracování také, přesto nemůžu dát 100procent, protože bych křivdila lepším filmům, ale 90 je snad odpovídající.:)

26. října 2005
avatar uživatele
70 %

Pohoda, ale ne klasika

No, asi budu muset říct co u jedničky a dvojky. Básníky jsem viděla jen párkrát (tento díl asi nejvícekrát). Tudíž je neznám nějak dopodrobna, a možná tím pádem nejsem chopna nějak zvlášť kvalitně posuzovat jejich klady a mínusy. Co je ale nezapomenutelné, je postava Jany Hlaváčové, která je opravdu neodolatelná a vrcholně zábavná. Až na pár dobrých vtípků je to ale opakování viděného a atmosféra nic moc.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

"Natočili mu EKG a..

... měl ho tam!" Skvělá sestřička v Bezdíkově a Čmaňa v roli Písaříka zvedli film minimálně o třídu, ale i tak to nestačilo. Začíná vyprchávat ta správná atmosféra a průběh filmu už je křečovitý... Taky co byste chtěli pořád vymýšlet...

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

a měl ho tam!

Tak to je snad jediné pozitivní na tomhle filmu, jinak už je vidět vaření z vody, pozadí filmu se stále zhoršuje a zápletka zůstává tatáž, což potřetí už působí jako neblaze proslulé hollywoodské natahování úspěšných filmů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

už to není ono

Taky zastávám názor, že 2. dílem by měli básníci skončit. Tady se vtip už vytrácí. Jasně, je tu několik hlášek, upovídaná sestřička v podání Hlaváčový je skvělá, ale už to prostě není ono.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

A začína život ...

Chcel som napísať niečo, čo ešte nebolo napísané ale nedá sa. Atmosféra sa stráca, humor takisto ... jednoducho už to nie je ono. Pozitívum pre mňa oblýbený Čmaňa. Prvé dva filmy boli úspešné a pravdepodobne zarobili nejaké tie peniaze, tak prečo nenatočiť ešte jeden diel (teda vlastne 3 :-D) ?

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Poslední bez kapitalismu

Třetí díl z pentalogie s Píšťalkou. Škola skončila, začína realita. Praxe je většinou něco jiného než teorie - to je známá věc. Další osudy Štěpána s další jeho láskou. Poslední díl bez kapitalismu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nostalgie III.

Z mého pohledu se jedná o dosud nejlepší díl celé série - přesněji řečeno mám ho nejraději. (Dosud píšu proto že jsem ještě neviděl díl pátý...). Krásný příběh vyplývající zejména z konfrontace idealisty Štěpána s realitou začínajícího (zatím řízeného) kapitalismu a mohutná dávka skvělých herců - je pro mne zatím nepřekonaná! Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout samozřejmě Janu Hlaváčovou, Pavla Zedníčka a Tomáše Töpfera. Eva Vejmělková byl pro mne tenkrát nadpozemsky krásná, R.Hrušínský prostě špatně hrát neuměl a takto bych mohl pokračovat do alelujá... Samozřejmě nová dávka dnes již klasických hlášek, které člověk slýchá dodnes. Zase jeden film, kdy lituji, že mohu dát max. 100%!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Třetí

Třetí díl, další díl myslel jsem že bude poslední ale pak jsem zjistil že existuje i čtyřka no, tenhle díl se mi moc nelíbil. Nevím proč ale působil na mně divným dojmem

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

nic moc....

Dobrej film ale nic víc...pokračování básníků už mi přijde opravdu trhlé..stačily dva díly ale ne...vážně už to začíná být o ničem a Pavel Kříž není můj typ Šafránka, prostě mi tenhle film nic neříká a ani říkat nebude!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

ŠŠ

Štěpán šafránek..no to je prostě klasika.Mylsím,že je to nejleší film natočený ve studentském prostředí.Osudy Štěpánka a jeho neštastných lásek jsou prostě klasika!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Další :o)

Všechno co bysme očekávali je tu. Krásné básně půvabným dívkám. Romantika a sklamání. Stejně jako všechny díli se mi i tento moc líbil, možná na to má svůj vliv, že sám píšu taky básničky, ale každopádně je to i tím, jak jsou všechy ty filmy udělány, jakou mají myšlenku a jak jsou hezky zpracované. Myslím, že každý by je měl alespoň jedenkrát vidět.
... Já vím, říkal jsem to i u minulého, ale je to pořád pravda a ani slůvko se na tom nezměnilo

Kdysi dávno