home
Jak básníci přicházejí o iluze

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Moc básníky nemusím, ale tohle je určitě nejlepší díl ze všech. Noví spolubydlící byli super, humor nechyběl...

4. srpna 2011

Zřejmě nejlepší díl ze všech. Hlavně díky fakultě-je zde hodně různorodých lidí, takže je se na co dívat.

16. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tenhle díl se mi z celé série líbí nejvíc. Zajímavé je oddálení Štěpána a Kendyho od sebe. Jeden na těžké medicíně, druhému stačí talent...Film je zajímavý a má náboj.

13. května 2010
avatar uživatele
100 %

* *

Pokračování filmu sice z vysoké, ale nebylo u mě o moc vyšším ohodnocením než předešlý... Zajímavá je Vendulka utěšitelka i Mareček, nezapomenutelný Moravák KLÍD a taky Zdeněk ze svýma Sektorama (((;

15. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Básníci jsou klasikou mezi klasikami ale mě se tenhle díl nelíbil ani zdaleka tak jako jednička. Tenhle díl byl takový neslaný nemastný a něco tomu prostě chybělo. Humor si to ale ovšem zachovalo.

8. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

njn.. básníci

No, já nikdy moc nemusela ani jedny básníky... všechny díly se mi pletly dohromady a vznikla z toho patlanice. Ale teď jsem viděla tenhle díl a musím uznat, že celkem dobrý. Sice jsem viděla asi jen polovinu tohohle filmu, ale i tak se mi to docela líbilo.

13. listopadu 2008
avatar uživatele
joda
...
80 %

Nejlepší

Tihle Básníci jsou moji nejoblíbenější. Pěkná česká komedie. Největší borec je Mireček a Roden byl taky dobrý.

8. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

výborný,tenhle díl mám asi nejradši,Mireček je upe bestovej:),celý je to takový milý,hezký,vtipný...tenhle film patří k tomu lepšímu co bylo v těchto končinách stvořeno

15. října 2007
avatar uživatele
60 %

Komedie celkem solidní, ale nijak nevybočuje z průměru. Stačí na podívání jenom jednou. Hodnocení trošku lepší ale nic moc.

12. října 2007
avatar uživatele
100 %

Pro mě je to nejlepší díl o básnících, taky hlavně protože podobný věci jsem se učil aj na naší škole a taky jsem hledal všechny možný způsoby jak se učit.

28. září 2007

Dvojka je podle mě nejlepší ze všech dílů o básnících. Nejlepší je Mireček-ten fakt nemá chybu. Holt námět z vysokoškolského prostředí nezklame ani u nás ani v Americe:D.

8. července 2007
avatar uživatele
90 %

Výborný druhý díl, který je pro mě asi také druhým nejlepším ze série básníků. Jsou zde perfektní hlášky a dobrý děj. Klííííííííd!

14. března 2007
avatar uživatele
60 %

Průměrný český film, který sice dobře navazuje na díl předchozí, ale nemá už prakticky co nabídnout. Hodně věcí je stejných a i dějová linie se točí pořád kolem stejných věci. Je pravda, že v některých ohledech je tenhle díl lepší, ale je jich málo.

12. října 2006
avatar uživatele
90 %

Podle mého asi nejlepší díl ze série Básníků - vysokoškolské prostředí skýtá hodně možností a hlášky z tohohle filmu jsou prostě nezapomenutelné. Takže vážně švanda se spoustou dobrých českých herců.

12. října 2006
avatar uživatele
60 %

Jen tak...

No tak tohle je oproti jedničce takový...odvárek =D Nejlepší pro mě není, ale nejhorší taky ne. Prostě takový normální, průměrný film =)

9. října 2006
avatar uživatele
90 %

Spolu s jedničkou nejlepší díl ... úžasné humorné scény, špicový Mireček i s jeho prsenkami, Klíííííd z Moravy a hlavně Kendy se Štěpánem, to jsou legendy socialistické komedie a rozhodně i dnes se určitě hodně dobře pobavíte - já tedy ano. Jedním slovem: kdykoliv a kdekoliv

12. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Klasika

Tohle je prostě klasický film a každý asi viděl alespoň kousek nějakého z pěti dílů. Mireček je ale stejně nejlepší, takový roztomilý. Druhý díl mám asi nejradši, je podle mě nejvtipnější. Dobrá česká komedie.

25. února 2006
avatar uživatele
dris
...
30 %

9. února 2006
avatar uživatele
90 %

Mireček

Tato komedie mi přijde lepší než první díl. Vysokoškolské prostředí je skvělé pro takovou komedie, a ta skupina co se tu sejde je opravdu pestrá=) A navíc je děj zpestřený Kendyho filmařinou.

8. února 2006

Tenhle díl básníků je podle mě nejlepší. Teda alespoň mě se nejvíc líbí. Je to vtipný. Nejlepší je tam ten černoch:)

5. února 2006
avatar uživatele
90 %

Lepší

Tak tento díl básníků mám se třetím asi nejradši... Je podle mě nejvíc zábavný, ale básníci jsou celkově prostě fajn... Nejsou mojím nejoblíbenějším filmem, ale i tak... moc pěkný

6. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

:)

Básníci byly a budou komedie, na kterou se vždy ráda podívám, nevím jestli kvůli hercům nebo ději, ale vždy mě přitáhnou k obrazovce...Dávám 90procent.:)

26. října 2005
avatar uživatele
80 %

Štěpánku, hlavně se uč!

Druhý díl byl podobný jedničce, dobře vymyšlené dialogy a dobrý děj... Ale myslím, že série Básníků měla tímto dílem skončit, potom už to začíná pokulhávat... Kdo neviděl Básníky tak o hodně přichází... .

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Mno

Abych pravdu řekla, tenhle díl si moc nepamatuju - asi jako první. Určitě má ale něco, co ostatní díly postrádaly - a to postavy tří Štěpánkových kámošů, kteří mají jednu hlášku za druhou. Scény z koleje jsou asi z celého filmu nejlepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

starý, ale...

Můj nejoblíbenější díl z Básníků, který se vyznačoval hlavně kultovními hláškami, a vůbec se u něj nasmějete ažaž. Hlavně obsazení Šteopánových kámošů byla správná volba.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

slabší odvar

Druhý díl se ještě dal vidět, hlavně díky koloritu vysokoškolského života a kouzelným hláškám, které zdomácněly po celém národě. Ale souhlasím s tím, že to tady mělo končit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

nej

Nejlepší ze všech dílů. Skvěle hrajou Štěpánovi kámoši, jsou tu nejlepší hlášky. Svěle vystihli Vysokoškolský život.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jeskynka nastupuje ...

Život na vysokek škole, tak to je niečo ;) Perfekté hlášky, vynikajúci herci. Nezabudnuteľná je pre mňa prezývka "Jeskyňko", ktorá sa mi veľmi páči a prirástla mi veľmi k srdcu. Žial ďalej má séria klesajúcu kvalitu, ale aj tak som rád, že také niečo vzniklo :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jsi modrá...

Druhý díl z pentalogie s Jeskyňkou. Druhý díl plynule navazuje na díl první. Sice se opakují určité pasáže z dílu prvního, ale je to spíše vtipné rozvinutí než přímo opakování. Období vysokoškolských studií. Získávání prvních zkušeností mimo domov - ve výru velkoměsta.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dvojka

Kdysi mě básníci brali, je to docela dobrý slaďák s nádechem romantiky. Dnes už je to jiné, doba pokročila a tak nevím, jestli to dnešní mládež zaujme či si to jen nostalgicky připomenou ti starší...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Nostalgie II.

Druhý díl Básníků plynule navázal na díl první, což v dobách dávno minulých nebylo zdaleka tak běžné jako dnes. Podle mého názoru nedosáhl takové síly jako jednička a to i přes to, že přinesl vše, co jsme znali z jedničky a spoustu dalších postav (zejm.Mirečka!), nesmrtelných hlášek a neuvěřitelných i záviděníhodných situací. Proto mu - čistě z důvodu zachování spravedlnosti - ubírám 10%.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

nic moc

JO tenhle film asi patří mezi střední kategorii českých filmů ale rozhodně ne navrch... Bylo to dice hezký, ale nezáživný a vše se tam moc opakovalo...Tenhle film - ani jiné díly - se mi nelíbily... bylo to zbytečné maření času...nic víc - nic mín !

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Zase básníci

No co dodat zase josu tu básníci ve druhém díle zase docela dobrém, plném srandy. Nejlepší byl stejně Mireček

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Mira

Dvojka je určitě nejoblíbenějším dílem z celých básníků. Velkou zásluhu na tom má to že Štěpánek je poprvé bez maminky ve velkém městě a poznává řadu přétel se kterýma si užívá spoustu legrace ale i pár starostí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Básníci pokračují

Všechno co bysme očekávali je tu. Krásné básně půvabným dívkám. Romantika a sklamání. Stejně jako všechny díli se mi i tento moc líbil, možná na to má svůj vliv, že sám píšu taky básničky, ale každopádně je to i tím, jak jsou všechy ty filmy udělány, jakou mají myšlenku a jak jsou hezky zpracované. Myslím, že každý by je měl alespoň jedenkrát vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

ňo nervím

básníci byly vždycky komedie které mě trochu rozesmály ale nikdy mě moc nebavily ani nevím čím to bylo opravdu mě nikdynelákaly

Kdysi dávno