home
Barbarella

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Krásná Jane Fondová pobíhá více či méně oblečená po neznámé planetě a šíří poselství lásky. Našlo by se sice pár dobrých nápadů (lidožravé panenky), ale hippísácké poselství je bohužel na můj vkus až příliš silné.

7. ledna 2012
avatar uživatele
50 %

Na tenhle film asi stojí za to se podívat v ne zcela střízlivém stavu. Proč? Protože jen tehdy oceníte jeho kvality, které spočívají v občasné demenci hlášek (když už je nějaká veselá, tak prostě proto, že je dementní) a vizuálně poutavých úúúžasně barevných bezkonkurenčních vizuálních výjevech. Mezi tím vlastně člověk nemusí dávat pozor, protože z děje mu nic neunikne a kdyby jo, je to vlastně jedno. Děj, který je naprosto o ničem a zcela nudné dialogy se snažili tvůrci zachránit alespoň na poli slušivých oblečků hlavní hrdinky (kterých za dobu filmu stihne prostřídat opravdu hodně a zvláště ten s dlouhým ocáskem je maximálně sexy), které se ovšem "opravdu povedly". Současní módní návrháři by mohli závidět tu kreativitu. I přestože je to blbost, tak se u toho chvílemi člověk slušně baví, jelikož některé výjevy jsou ve filmech opravdu běžně nevídané (slepý anděl s "péřovýma trenkama" po pupek, chlupatá mužná hruď, panenky se zvláštním talentem prokousnout punčocháče na těch nejvhodnějších místech, vodní dýmka neslýchané chuti...a je toho daleko víc.). Přes ty všechny výtky si myslím, že si Barbarella nezaslouží býti zcela zavržena...už jen pro tu "jedinečnou" vizuální stránku.

29. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

Peace, flowers, love...

Barbarella patří do komiksového světa, který už neexistuje. Dnes jsou tady Batmani, Judge Dreadové, Punisheři, Wolverinové a jiní bijci. Barbarella však nebyla zástupkyní brutálního násilí, ona byla vyslankyní míru a ...sexu. Prostě šedesátá léta plná živých barev, erotiky, naivní lásky a nějakého toho LSD. Barbarelle bychom rozuměli, kdyby přišla ze záhrobí, měla chatrnou impulzívní psychiku, zlý kukuč, kožený plášť na ramenou a dělo v ruce, protože dnes se jde na svět drsně zpříma nejlépe nějakou tou zbraní hromadného ničení a rozhodně se ho nikdo nesnaží převychovávat jakousi krásou a rozkoší. Film samotný však stejně není žádným zázrakem, je příliš zdlouhavý a příliš naivní, tak mne napadá, že i s ohledem na téma a dobu vzniku by ho bylo nejlepší sledovat se zapáleným jointem.. Pak by ode mne mohl dostat i víc. A tak je jeho hlavní předností střídmě oděná Jane Fondová, které tímto patří 3/4 mého hodnocení.

22. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Režisér Roger Vadim natočil film podle stejnojmenného sexy comicsu, který vycházel začátkem šedesátých let minulého století. Nepovedlo se mu však vytvořit nápaditý příběh. Speciální efekty hodně pokulhávají, ale hlavně nesedí množství bizarních dekorací. Z pohledu dnešního diváka připomíná naivní pohádku pro dospělé. Jediné co se zadařilo, byla hlavní představitelka Barbarelly - Jane Fondová (v době natáčení manželka režiséra). V sexy přiléhavých kosmických oblečcích vynikly její dokonalé fyzické proporce. Je škoda, že kromě vnad Jane Fondové tenhle film nepřináší nic rozumného.

10. září 2006