home
Letec

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Leonardo DiCaprio

Je to velkolepé letecké dobrodružství a také zajímavý životopisný film o výstředním podnikateli Howardu Hughesovi.

8. března 2012
avatar uživatele
100 %

Neskutečně ráda a skoro ještě s otevřenou pusou píšu, že přesně takhle si představuji dobrý film. Jenže ať už slovně hodnotím jakkoliv, tak si říkám, jestli by třeba nestačily napsat jeden nebo dva superlativy a basta. Ostatní je zbytečný, ať se každý koukne sám. Já hned po prvních minutách vzlítla a i přesto, že let byl dlóóóóuhý, tak ani po 2 a půl hodinách se mi nechtělo přistát. Nevystřihla bych ani minutu, i přesto, že hodně lidí právě délku filmu kritizuje. Ani náhodou! Komplikovaná postava (povaha) Howarda Hughese tak dostala dostatek prostoru ukázat se, vyvíjet se, růst, vyvolat v divákovi různé pocity. Pochopení, soucit, ale také rozhořčení, opovržení… Joj! Jak já mám ráda role, které nejsou ani bílé ani černé, ve kterých každý divák podle sebe určí míru sympatií, které nejsou předem jasně vnucené. Howard je zde lidský, opravdový, uvěřitelný! A neumím si představit lepšího Hughese než v podání DiCapria. Málokdy se mi stane, že se s postavou sžiju, že ve mně vyvolá napětí z toho, co dál řekne, udělá… a DiCaprio hrál a já s otevřenou pusou hltala každé jeho slovo, pohyb, mimiku…nic nechybělo ani nepřebývalo. DiCaprio se stal Hughesem a Hughes DiCapriem. A vůbec, film se může kromě DiCapria opřít i o herecké výkony vedlejších postav, ale to už bylo napsané tolikrát… Spíš bych vyzdvihla výborně napsané dialogy, nikterak dlouhé, skromné, a přesto emocemi nabité. A výprava! Ta zachytila mnou milovanou Ameriku kolem poloviny minulého století, a ta celému filmu dodala to něco - atmosféru, chcete-li, která filmu nesmí chybět, když ho chci ohodnotit hodně silnou devadesátkou. No a nebo rovnou sto?

24. července 2011

Trochu dlouhý film, ale dá se vydržet.
DiCaprio se s tou rolí popral bravurně. Má občas i dobré hlášky.

21. října 2010
avatar uživatele
80 %

Letec je film, ktorý je z režisérskeho hľadiska, aspoň podľa mňa, skoro dokonalý (meno režiséra hovorí samo za seba). Dej a scenár ma zaujal hneď od začiatku o napäto som sledoval ako sa ďalej vyvinie. Herecké obsadenie a výkony na jednotku a mimoriadne ma zaujala kamera, ktorá bola presne taká, aká sa mi páči. Na konci som bol trošku sklamaný z konca, pretože nakoľko ma zaujal život a cesty hlavného hrdinu, zaujímalo ma, čo sa s ním stalo ďalej. Chápem, že takýto koniec bol v úmysle režiséra, no ja by som uvítal aspoň na konci par slov, že čo sa stalo ďalej (našťastie stále existuje internet). Film hodnotím kladne a podľa mňa patrí k "tým lepším" za posl. desaťročie.

7. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Di Caprio to zahrál skvěle. Film se mi celkem líbí, ale myslím, že je přehnaně dlouhý. Stopáž člověka zbytečně odrazuje.

10. května 2010
avatar uživatele
90 %

The Aviator

Už jsem myslel, že jsem všechny kvalitní biografické filmy viděl, ale u filmu "Letec" jsem zjistil, že jsem se mýlil. Spolupráce Scorseseho a DiCapria ještě nikdy nepřinesla tolik ovoce! Film sice zastrašuje svou neobvykle dlouhou stopáží. Neobvykle dlohou na to, o jak krátké období Hughesova života se zajímá. Ovšem, Scorsese a celá skvadra kvalitních herců DiCapriem začínaje a Aldou konče. "Letec" prostě měl všechny předpoklady stát se dobrým filmem a to se taky stalo. Tedy alespoň mě film neskutečně okouzlil. Tak jak se já u filmů trvajících přes dvě hodiny nudím skoro pravidelně, tenhle film mi utekl rychlostí blesku. Těch sto milionu je ve filmu vidět. Scorsese vyobrazuje dvacátá až čtyřicátá léta až perfekcionalisticky přesně a to se mi hodně líbilo. Když k tomu ještě Howard Shore vykouzlí dobovou hudbu, film Vás vtáhne a už nepustí! Alespoň u mě to tak bylo. Někdo může namítnout, že dívat se na autobiografický film o člověku, kterého jste poznat teprve díky filmu je bezúčelné. Ovšem, všichni se shodneme na to, že Howard Hughes měl bezesporu velice zajímavý život a tudíž je docela jedno jestli jste ho předtím již znali nebo ne, protože jeho životní příběh Vás nemůže zcela a jenom nudit. Přiznávám, že chvílemi film zažívá své slabé chvilky, ale není jich tolik, abych ho za to nějak více kritizoval. Určitě to není dokonalý film a to dávám za vinu pouze zbytečně dlouhé stopáži, protože všechno ostatní bylo jinak perfektní. Zakončení mi taky nevadilo. Scénáristi se prostě rozepsali jen o té nejzajímavější části jeho života a jakmile přestal být jeho život tolik zajímavý, ukončili ho. To je zcela pochopitelné. S hereckou stránkou taky nemám žádné problémy, protože vidět tolik áčkových hereckých es pohromadě je pro filmového fandu něco jako orgasmus, souhlasíte se mnou? Leonardo DiCaprio úspěšně dokazuje, že umí hrát. To už mi dokázal i v jiných filmech, ale tady dokazuje, že dokáže zahrát i výkon hodný Oskara. Předtím pro mě byl DiCaprio pouze dobrý herec, teď je to pro mě oskarový herec! Cate Blanchett hraje taky velmi dobře a pochvalu za vzornou stylizaci do své postavy si určitě zaslouží, ale stejně jsem na pochybách co se týče toho Oskara. Její výkon byl dobrý, ale ne tak dobrý. Rozhodně byl ale lepší, než výkon Kate Beckinsale. Její postava mi přišla uřvaná a celkově nesympatická. Beckinsale zde navíc postrádala i svůj sexappeal a to je škoda. Alan Alda byl taky výborný a společně s Alecem Baldwinem hezky znepříjemňovali život hlavní postavě. Jejich verze intrikářů byla perfektní. Malé cameo roličky Willema Dafoea, Juda Lawa nebo dokonce Gwen Stefani už jsou potom jen jakási třešnička na sladkém a chutném dortu. Jedním dechem: "Skutečně kvalitní záležitost. Někdy má díky své příliš dlouhé délce sice slabé chvilky, ale Scorsese a jeho herecký tým plný profesionálů to jistojistě napraví. Mě o vysoké kvalitě přesvědčila už jen Scorseseho dobová stylizace, hudba Howarda Shorea a výkon DiCapria!" Dávám silných 90 %.

24. dubna 2010

Další Scorseseho nablýskaný kousek ze života smetánky, tentokrát o Howardu Hughesovi, leteckém konstruktérovi, producentovi filmů, byznysmenovi a člověku, který po celý svůj život balancoval na hraně geniality a šílenství. Některé scény z filmu jsou velmi povedené a budete si je pamatovat. Mě nejvíce zaujalo natáčení Pekelných andělů podmalované hudbou J. S. Bacha, návštěva rodiny Kate a oběd u senátora. Bohužel však takové grády nemá celý film a je proto možná moc dlouhý a chvílemi i nudný. Četl jsem knihu a nakonec musím říct, že se zpracování podle knihy povedlo průměrně

13. července 2009
avatar uživatele
100 %

Cate je nejlepší

Skvělý film - naprosto skvělý. Postavy působí věrohodně, nádherná letadla, skvělé efekty,... Je sice pravda, že jsem se sem tam trochu ztrácela, ale herecké výkony tenhle malý nedostatek úplně zastínily. Cate Blanchett byla nejlepší!!!

9. března 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Zatracovaný nebo vychvalovaný... Nedivím se, proč si zaslouží oba tyto přívlastky, protože takový skutečně je! Natočeno biografickou formou, režisér Scorsese z toho udělal umělecké dílo! A skutečně je o čem psát, protože život Howarda Hughese byl velmi pestrý a bouřlivý... Mě jeho životopis zaujal, přestože se jeho život točí jenom kolem letadel! Těm zasvětil celý svůj život, svůj čas, své peníze, prostě všechno! A podílel se na velmi strmém rozvoji letecké průmyslu! O něm a jeho vášni je jeho téměř tříhodinový snímek! A právě délka je největším trnem v oku toho filmu. Protože tady bohužel platí přímá úměra, čím delší a delší film, tím větší a větší nuda... To je snad jediné negativum Letce. Teda když přivřu oči nad hudbou, která sice přesně sedla do společnosti téhle doby, ale mně se příliš nelíbila! Pak už má Letec jen samé pozitiva. Rozhodně stojí za to vidět ty perfektní záběry kamery a bravůrní střihy! A to nejenom v oblacích! Dalším kladem je samozřejmě herecké obsazení. Hlavní megalománská role Howarda Hughese připadla Leonardu DiCapriovi a ten ze sebe vymáčkl všechno! A dotáhl to jen na nominaci?? Směšné, když jej srovnám s také výbornou, ovšem oscarovou Cate Blanchett, která sice byla "ve svých chvilkách" vyjímečná, ale přitom nedostala tolik prostoru jako Howard, tak mě to zamrzí... Dále se mi líbila Kate Beckinsale, která si to taky doslova užívala a kostýmy, které se v této době nosily ji velmi slušely! Prostě nějak mi tam pěkně zapadla do té meziválečné doby. Koho jsem vůbec nepostřehl byl Jude Law, bohužel. Scén, které si zapamatujete tam rozhodně moc není, ale jedna, která fakt stojí za to, je nouzové přistání Howarda mezi domy! Ta scéna byla tak detailně vypiplaná a zkrvavený Leonadro tak "zrušený", jak jsem ho ještě nikdy neviděl!
A vůbec, celý film klade velký důraz na detaily a všemi směry dokonalé scény, které divák ocení... Když srovnám všechny pro a proti, tak mi ale bohužel vychází "jen" něco mezi 70 a 80%, nakonec dám tu nižší hranici, protože již zmiňovaná nuda, hraje ve filmu docela výraznou roli...

20. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

LETEC

Mám ráda životopisné filmy. Tento byl zdařilý. Moc se mi líbil výkon Cate Blanchett i Di Capria. Opravdu mě film vtáhnul do sebe. Určitě doporučuji.

14. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Celkem zajímavé osudy, ale musím se přiznat že o mnoho více, než právě ty osobní prožitky mě zajímaly scény s letadly a jejich vývojem, příběh samotného hrdiny mne moc neuchvacoval.

13. října 2008
avatar uživatele
100 %

Leonardo DiCaprio v této roli opravdu zářil. Dokonale vykreslil ty nejdůležitější rysy své postavy, ale nezapomněl ani na drobné detaily, které z Howarda Hughese dělají reálného člověka. Taky herecké výkony Cate Blanchett a Kate Backinsale byly skvělé a určitě doporučuju udělat si čas a na Letce se podívat.

16. září 2008
avatar uživatele
100 %

The Aviator

Leonardo v typickém snobském stylu v netypické roli... Dobrodružno biografický snímek o tom, jak bohatý dokáže maximálně zariskovat a ještě maximálněji si užívat svých peněz... Kdo by dnes chtěl takovéhle věci dělat, snad by ho rovnou zavřeli do blázince, ale našemu hrdinovi ve své době padla role průkopníckeho blázna jako ulitá a ještě k tomu ho každý oslavoval... Jaxe říká co je dáno pánovi, není dovoleno volovi ... Myslím, že užívat si peníze dokáže hodně lidí, rozhazovat je dokáže úplně každý, ale dát tomu patriční styl, formu a ještě z toho maximálně vytěžit (ženské, letadla, filmy, sláva, atd.), tak to umí snad jenom jeden z milionu. Film je i vzhledem k jeho délce dost působivý, bez nudných scén a dokonce i ve stavu kdy je už Howard Hughes na pokraji zhroucení, stále se na TO dá kuokat a duofat, že přijdou lepší časy... Pobavila mně dost Cate alias Katharine Hepburn.

15. dubna 2008

Taky celkem dobrej film. Bylo celekm zajímavý sledovat DiCapria chovajícího se jak blázen :D. Film má i děj a to že celkem hustej, takže já proti tomu nic nemám. ;) A určitě se na to zase někdy podívam.....faynýs ;)

29. března 2008
avatar uživatele
100 %

Howard Huges

Americký národní hrdina, letec, špatný režisér, milovník žen i mužů, obávající se každé nemoci... kam se tento film hrabe na knihu, ale přesto, kdo četl, pochopí, kdo ne, přečte si...
měl všechno, co chtěl, přesto byl věčně nespokojený, jeho chování k rodině se dá jen slabě označit za "nezájem"
normální člověk ho nedokáže pochopit, byl tak výstřední, namočený do Watergate až po uši... přesto ho lidé milovali a oslavovali/i když zpronevěřil miliardy/

13. března 2008
avatar uživatele
90 %

dlouho jsem se odhodlávala k puštění tohoto filmu a musím říct, že nechápu, proč sem to tak dlouho odkládala. Pořád se bylo na co dívat, jak na herce tak na prostředí a dobu ve které se film odehrává..

10. března 2008
avatar uživatele
100 %

Letec je podle mě nejlepší film pana Scorseseho...a za tím si stojím!!Ba ani Skrytá identita ikdyž oscarová tento film podle mého nepřekonala!Tříhodinová podívaná kdy je postava Howarda Hughese tak skvěle vykreslená, že ani nedutáte a užíváte si to!Tedy...mluvím za sebe, protože jak tak koukám na průměrné hodnocení není to žádná sláva!Ale opravdu tento film určitě stojí za shlédnutí...ač už kvůli skvělému Leo DiCapriovi..který mi v každém svém filmu neustále dokazuje jaký to je Pan Herec...tak kvůli neuvěřitelně silným scénám při kterých vyloženě mrazí....kdo viděl konec film AND THATS THE FUTURE...ten víí!!Prostě a jednoduše.?BOMBA

20. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Tomuto filmu jsem se v regálu videopůjčovny vyhýbal hodně dlouho. U nápisu Letec jsem se vždy zastavil a řekl si-zdlouhavá nudná biografie. Nutila mě k tomu nepříliš kladná hodnocení, kterým jsem z nějakého důvodu věřil. Přispělo k tomu také zjištění délky filmu, která sice není nejhorší, ale čekal jsem, že u tohoto tématu se prostě nelze bavit 3 hodiny nebo kolik. Nakonec jsem si to půjčil, protože v naší malé videopůjčovně se už špatně hledal nějaký nadějně dobrý film, který jsem si ještě nepůjčil. Ten film mě pohltil už od začátku. Přiznávám, že jsem na to nevydržel koukat v jednom kuse, ale to bylo dáno nepohodlností židle, na které jsem seděl. V kině bych se bavil lépe. Nevím také přesně podle čeho se posuzují Oscary za herecký výkon, ale DiCaprio si ho odnést měl. A Scorsese taky, protože Million dollar baby, která dostala Oscara místo Letce, je proti tomu obyčejná hořkosladká limonáda, která by si ve srovnání s tímhle filmem zasloužila stáhnout hodnocení tak o 20%. To, jak je tady hercem detailně a precizně znázorněna psychická porucha je super, nutkání mít vše dokonalé za cenu ztráty peněz a postavení, vše neustále opakovat, nikdy neustoupit. Hodně nepříjemná porucha, která musí silně postiženému a neléčenému člověku zničit život. Jak říkám, jen sledováním herců a jejich výkonů se zabavíte a nudit se nebudete. Což teprve, když nakouknete do zákoutí konstruování letadel, vidíte jejich testovací lety, některé neúspěšné, boje o postavení letecké společnosti na trhu, natáčení nejdražšího filmu v tehdejší historii za 4 miliony dolarů a finální vzlet létající lodi s rozpětím křídel větším, než je délka fotbalového hřiště. K tomu dobová hudba, kostýmy, prostě vše. Jen počítačové efekty jsou hodně znát. Hlavně při náročných scénách jakými byly pád letadla a vzlétnutí létající lodě z hladiny moře. Tam to nebylo věrohodné. Ten film jsem ale rozhodně neviděl naposled a doporučuji.

30. listopadu 2007
avatar uživatele
60 %

Tak u tohoto filmu platí ono známé méně znamená více - mluvím o příliš dlouhé stopáži filmu. 2 a půl hoďky je zkrátka moc, já většinou trpím už u u filmů trvajících lehce přes 2 hodiny a můžou být sebelepší. A za co tolik Oscarů? Nic tak extra to nebylo. Chválím hudbu, výkon Leonarda Di Capria a Cate Blanchett, dobře natočenou havárii letadla s Hughsem, ale to je asi tak všechno. Buď se měli naplno věnovat Hughově práci a letadlům a nebo jeho milostnému životu, kombinace obojího mi v tomhle filmu přišla přinejmenším nepovedená.

14. října 2007
avatar uživatele
10 %

Cože to?

Tyjo.. Letec.. Když uvážím jaká na něj byla super reklama i komentáře od známých, tak jsem si říkala, že to bude něco super.. Ale podle mě se stal opak pravdou.. Film mě natolik nudil, že jsem ho asi v půlce vypla a vůbec jsem se nedodívala do konce a pochybuju, že se k tomu ještě někdy odhodlám.

19. srpna 2007
avatar uživatele
joda
...
50 %

No tak čekala jsem něco mnohem lepšího. Podle toho, co jsem o tomhle filmu četla. Mě se to teda nijak závratně nelíbilo. Na to, jak jsem to chtěla vidět mě to zklamalo. Chvílemi to bylo i nudné.

2. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

V pohode,dá sa

Tento film je dosť dobrý,akurát občas mi vadilo,že som sa strácal,ale inač herecky odohraté na 100 percent čiže ten film si tú 100 zaslúži.

23. července 2007
avatar uživatele
30 %

Dobrý film? Leda ve snu!

No tak tenhle film je totální propadák. Čekal sem nějakou akci, napětí nebo tak. Těchto scén tam bylo hrozně málo a mezi nimi bylo jen trapné kecání. Film sem ani nedokoukal do konce. 30% dávám kvůli tomu, že mám rád letadla.

8. července 2007
avatar uživatele
100 %

letec

film bol uzastny strasne sa mi pacila rezia a herci hlavne leonardo dicaprio,cate blanchett, a kate bekinsle to super zahrali,mna sice taketo filmy velmi nebavia ale letec ma dostal !!!cate ma zasluzeneho oscara ale mohol by ho dostat aj leonardo

30. června 2007

Obdivuji pouze herecký výkon

Film sám osobě dobrý se skvělými vizuálními efekty. Na začátku mě film docela nadchnul tím, jak se Howard snaží natočit, ten svůj válečný velkofilm. Nejvíce mě zaujala osobnost Howarda Hughese, kterého opravdu dobře zahrál Leonardo DiCaprio. Konečně si mě i tento herec získal! Vžil se opravdu skvěle do tohoto chytrého, šarmatního milionáře s docela přehnanou fobií ze špíny. Bohužel už před polovinou filmu jsem se začal nudit a přišlo mi, že děj se snad zastavil. Jediné, co mě trochu probralo byla osudná letecká nehoda, která byla opravdu působivá, ale to je asi tak všechno. Lituji Leonarda, že nezískal oskara za herecký výkon, protože on mě zachránil, abych neumřel nudou.

23. června 2007
avatar uživatele
70 %

Celkem dobrej film a příběh. Nejvíc se mi líbily postavy, každá byla svým způsobem skvělá a i herci je stvárnili celkem slušně, taky byly pěkný scény, pěkně natočenej film, ale moc sem si ho neužila - je to prostě americká blbost...

26. května 2007
avatar uživatele
70 %

Musím přiznat, že tehle film jsem dokázal celý skouknout až na třetí pokus, aniž bych usnul. Howard Hughes mi bohužel nepřišel nijak moc zajímavý a nikdy předtím jsem o něm neslyšel a to asi rozhodlo. Scorseseho režie sice opět stojí za to a vizuální stránka filmu nemá chybu. Vlastně technicky je to celé jako ze škatulky a herci se tu předhání, kdo bude lepší. DiCaprio hraje úžasně a jen on mě dokázal donut, vidět to celé. Jako špatný vtip na mě působý stopáž, která je naprosto někde jinde, než by tady měla být. Je to vyprávěné hrozně utahanou a zdlouhavou formou a moc jsem nedokázal udržet pozornost. Pak z ničeho nic přijde neuvěřitelná havárie letadla a bum, zase jedeme ve stejných kolejích. Špatné to není, ale dlouhé ... dlouhé to je.

P.S.: Když tady čtu, že ten film je strašlivě natočený a podobné věci, tak mě to upřímně rozesmívá.

24. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

v některých věcech DÉLKA vadí

Neměl jsem ponětí kdo to byl Howard Hughs, ale na film sem se chtěl dřív nebo později podivat. Podíval sem se na něj 2 roky po premiéře! A tzn. že jsem o něj zas tak nestál, je to tak. Začátek a konec chvíli ušly jinak se film horzně vlekl. Byla tam dokonce pasáž, kdy jsem si furt řikal dyť už musí bejt konec tak to teď nevypnu... Tuhle krizi jsem přešel a ke konci (už opravdovému) jsem byl rád, že je konec.
MOC DLOUHÝ.

9. března 2007
avatar uživatele
80 %

Když jsem poprvé slyšela o filmu Letec, který vypráví o životě Howarda Hughese, tak jsem vůbec neměla ponětí, kdo tento muž je a proč byl vcelku tak významnou ikonou americké "historie". Ze zvědavosti jsem se dokonce přinutila přečíst téměř 400set stránkovou knihu od Charlese Highama, která se stala tomuto filmu předlohou. Knížka byla plná pikantností a neuvěřitelných skutečností z celého jeho života. Chybou dle mě bylo, že se autoři filmu snažili do něj nacpat právě co nejvíce těchto věcí, což filmu moc neprospívá a film se natáhl do téměř neúnosné délky. Myslim si, že tento film rozhodně nepatří do kategorie těch podprůměrných, lze jej doporučit pouze lidem, kteří mají alespoň tušení, kdo Howard vůbec byl, aby se v tomto filmu neztráceli. Leonardo DiCaprio podle mě předvedl vcelku netradiční výkon. Celkově bych filmu dala kolem 75%.

4. března 2007

Letec

Velkolepý velkofilm - takový Letec je. Di Caprio se s obtížnou rolí popral výborně, ale přehnaná délka filmu celkový dojem trochu kazí. Jinak je můj dojem dobrý. Film Letec od mě dostává pěkných 80%

1. března 2007
avatar uživatele
konz
...
90 %

...

parádní velkofilm. Sice se mi trochu udál delší, ale to už k tomu patří. Sice DiCapria moc nemusím, ale tady se mi fakt líbil.

17. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Před tímto filmem jsem o osobě Howarda Hughese nevěděla téměř nic, takže pro mě byl jeho příběh především ze začátku dost působivý. Skvělé vylíčení jeho vášně pro letectví a film spojené s velmi vydařenou vizuální stránkou určitě zaujmou. Bohužel v druhé hodině už začíná dotírat nuda, přeci jenom to na mě bylo neadekvátně dlouhé a rozvleklé a i když zážitek z filmu mám veskrze pozitivní, nedokáži si moc představit, že bych se do tříhodinového Letce pustila ještě jednou

29. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Tak docela zklamání. O tomhle filmu jsem toho leccos slyšela, četla...a čekala jsem opravdu skvělou podívanou. I když je zde vynikající Leo Di Caprio, mě ten film nezaujal... k dobru mu přidává tro, že byl podle skutečné události..! Tenhle film jsem čekala úplně nejvíc fenomenální a on byl jen lehce nadprůměrný...škoda!

29. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

Film i přesto, že měl tolik oscarů mě absolutně nenadchnul. Mám sice ráda filmy z trochu starší doby, ale tenhle film je jen a jen o točení jineho filmu a to je docela nudné když o tom mluvíte 2 hodiny dokola. Nevydařené!

12. září 2006
avatar uživatele
10 %

Letadla!

Na tento film sem slyšela snad samou chválu a taky Leonardo v hlavní roli mě nalákal ať se na ten film kouknu. Řeknu vám, že to byla hrůza. Už v první hodině sem se nudila. Mno prostě je to vážně film o letadlech. A takové já vidět nemusím. Kdyby to alespoň mělo napínavější děj.

12. září 2006
avatar uživatele
Vepa
...
40 %

Když jsem se dozvěděla, že v TV budou dávat tento film, tak jsem se moc těšila. Říkala jsem si, že když byl nominován na tolik Oscarů, tak bude stát za to. Ale přišlo zklamání a šok. Tak strašně natočený a nudný film jsem už dlouho neviděla. Nemělo to začátek ani konec, scény se střídaly příliš rychle a žádný děj. Chápu, že je to životopisný film...popisuje jeho život, ale některé pasáže se mohly vynechat, jako např. když se Howard zbláznil a zamkl v pokoji. To už jsem měla opravdu chuť jít spát. Ale jedno pozitivum to má:Cate Blanchett, která je opravdu skvělá herečka a Leonardo DiCaprio (i když ho zrovna moc nemusím) předvedl taky skvělý výkon. Jinak celkově nic moc.

30. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Z počátku výtečný film, který měl spád a mě doslova přikoval na zadek. Pak se děj začíná nepochopitelně vytrácet a já se začal nudit u výstřelků hlavního hrdiny. Navíc přílišná délka filmu mě už následně ubíjela, takže počáteční pozitivní dojem vyzněl jaksi do ztracena. Jedním slovem: bohužel

22. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Takže,tenhle film je z těch,u kterých vidíte,že je vlastně pěkný,ale nezaujme vás.Nevím co bych Letci vlastně vytkla,ale při jeho sledování jsem se ukrutně nudila.Nepatřím mezi fanoušky DiCapria,ale musím uznat,že tady hrál solidně.Howard Hughes bude nejspíš velmi zajímavá osobnost,ale film mi ho vůbec nepřiblížil.Scorsese umí točit mnohem lepší filmy a ani zklamání z Letce mě nepřimělo netěšit se na The Departed.Doufám,že tady nezklame,jinak bych si musela začít myslet,že nám pan režisér stárne.

16. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

No nevim. Fakt jsem se na tenhle film moc těšila, ale přišlo mi, že se strašně moc pomalu vlekl. Takže asi v půlce jsem ho vypla. Asi jsem o moc přišla, ale to pomalý tempo už mi vadilo. Nejvíc se mi tam líbila Cate Blanchett, která svoji roli zahrála fakt dobře. Takže... mohlo by to bejt lepší, nebejt toho pomalýho tempa filmu

7. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Před shlédnutím tohoto filmu jsem nevěděl, že nějaký Howard Hughes existoval a jsem rád, že jsem ho poznal. Byl to opravdu velký excentrista, megaloman, ale hlavně pošuk :). V ženských rolích mě překvapila zpěvačka Gwen Stefani a potěšila Cate Blanchett, která tímto jen dokazuje, že je opravdu charakterní herečkou. Ovšem… Leonardo DiCaprio musí na sobě ještě hodně zapracovat. Pokud jej mám srovnat s jeho excelentními výkony ve filmech Úplné zatmění, Rváčův deník či Marvinův pokoj, tak jednoznačně vítězí jeho starší role.

6. srpna 2006

Blbost...

Už před začátkem filmu jsem věděla, že tento film nebude za nic stát, a měla jsem pravdu... Leonarda, jako herce nemám ráda a proto se možná takhle rozhoduju..ale i děj byl hrozny..no nic, tenhle film, rozhodně nebude patřit k mé 100vce nejlepších...:-((

6. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Je to takový zvláštní film ve kterém mě Leonardo DiCaprio přesvědčil,že je to dobrý herec,který umí hrát vážně cokoliv...

31. července 2006
avatar uživatele
70 %

Neuvěřitelné obsazení

Málokdy se stává, aby film měl tak hvězdné obsazení. Ano, jsou filmy s dost zvučnými jmény, ale jsou to většinou filmy, ve kterých hrají herci, kteří se stali hvězdami až po později. Ovšem zde téměř každá menší rolička je obsazena současnou hvězdou nebo alespoň povědomým ksichtem. No posuďte sami: Cate Blanchett, John C. Reilly, Kate Beckinsale, Jude Law, Gwen Stefani, Alec Baldwin, Alan Alda, Ian Holm, Willem Dafoe a vše je okorunováno Leonardem DiCaprie, který se mi jako idol náctiletých dívek zprotivil, ale po Letci a Chyť mně... dokazuje, že je vážně dobrý herec. Film je také zajímavý v tom, že čím víckrát jsem ho viděl, tím ho mám radši. Poprvé hrůza, dvakrát jsem usnul a posouval ho zpátky, podruhé už docela dobrý a teď už mi to připadá jako velice povedené dílko. Problém je ale v tom, že každý není takový blázen jako já, aby se na tak neuvěřitelně roztahaný snímek díval vícekrát a tak odhalil jeho kouzlo. Škoda, ale jinak je dobře, že neproměnil oscarové nominace za režii a za nejlepší film, na to je to příliš nudné, přesto záživné. Asi jeden z nejrozporuplnějších filmů, které jsem kdy viděl. A taky si nemohu odpustit některé příliš kreslené záběry na letadla a také jinak dobrou kameru, výpravu a navíc příběh, který se skutečně stal.

31. července 2006
avatar uživatele
80 %

Opravdu fascinující životopis. Leonardo DiCaprio předvedl velmi slušný výkon i když, mohl být lepší. Zvláště ty jeho grimasy, když létal, byly občas trochu divné. A Cate Blanchett byla prostě dokonalá. Právem dostala Oscara. Samotný film je pro mě trochu moc ukecaný a dlouhý, ale myslím, že kdyby něco z toho vystřihli, něco by tam chybělo. Přesto byl úžasně natočený. Martin Scorsese se převedl. Líbily se mi hlavně odrazy z plátna zobrazovaná na Hughesově těle. Nechápu Oscara za kameru. Připadalo mi, jako kdyby se občas někteří do záběru nevešli. Možná to byl záměr. A konec byl skvělý. Howard Hughes dosáhl vlastně všech svých cílů, ale když jich dosáhl, už neměl co dokazovat.

30. července 2006
avatar uživatele
80 %

Letec Howard Hughes

Tak já teda nevím... Moje pocity jsou rozporuplné, protože když tenhle film soutěžil při oscarovém klání s Million Dollar Baby, říkala jsem si, že to teda bude něco. Ale ono to není nic moc. Takový normální film. Výkon Leonarda je dobrý, Cate taky, ale nevím, proč dostala Oscara, když se objevuje prakticky jen v první části filmu, pak už tam vůbec nefiguruje. Plusem jsou teda výkony herců, pěkný a hlavně životopisný příběh, který tímto zaujme. Mínusem to, že mi film připadá uměle natahovaný a některá místa scénaře fakt hluchá. Za to ty rozdané Oscary taky nechápu. A film Letec mi taky hodně připomíná Chyť mě, když to dokážeš... No jak říkám, film to rozhodně není skvělý. Není ani špatný, ale oscarový už vůbec ne a co stojí za to, jsou výkony herců a příběh.

30. července 2006
avatar uživatele
70 %

nic moc

Určitě je dobré, že tehle životopisný film vznikl, ale abych pravdu řekl, čekal jsem, že to bude bomba. DiCaprio předvedl celkem slušný výkon, ale jinak si mě ten film nijak zvlášť nezískal.

30. července 2006
avatar uživatele
100 %

V tom je budoucnost

Na film jsem se nechtěl dívat, protože hl. roli hraje Leo DiCaprio. Nevím, tak nějak k němu nemám sympatie. Ovšem tento životopisný film Howarda Hugese mě absolutně dostal. C. Blanchet i L. DiCaprio předvedli tak skvělé výkony, že měli dostat oscara oba dva. Film ukazuje především život H. Hugese, ale také život v tamější společnosti, tehdejěí stroje, vynálezy, ukazuje, jak Huges měl vizi strojů, které známe dnes a měl ji (tu vizi) před 70 lety. Film se mi ohromně líbil díky hereckým výkonům a životnímu příběhu tohoto muže. Na konci nás Leo nabádá, že budoucnost, je v každém z nás, že budoucnost, si vybíráme sami. Má pravdu.

30. července 2006
avatar uživatele
90 %

Hrabe mu, hrabe mu, hrabe mu...

Tak konečně ze sebe náš malý, slizký, ulízaný "sladoušek" Leo dokázal vytřískat i něco pořádného. Dokonce jsem z něj měla najednou pocit, že je to fakt dobrý herec (tenhle pocit mi byl doposud víc než cizí). Sledovat bohatého, slavného a "krásného" muže, jak se mění postupem času v trosku, která má dům izolovaný od všech bakterií, volant obmotává celofánem a spaluje veškeré oblečení, byl opravdu unikátní zážitek. Sledovat, jak se z něj stává uzlíček nervů, odtahující se od všech lidí kolem a jeho postupný pád až na dno, tak to bylo, lady and gentlemans bravurní! A konečně sledovat tohohle čověka místo nabalování Kate na Titanicu zakrváceného v letadle, které s ním uhořívá a z něj se stává zrůda, to byla paráda!!!! Dějově tenhle film nebyl zas až tak skvělý, ale herecké výkony a prostředí kolem to spolehlivě zachránily. Příjemným překvapením byly i Howardovy partnerky (C. Blanchett byla opět majestátnická a nezávislá jako v Životě pod vodou a moje oblíbená K. Beckinsale vyměnila konečně sexy černý latex v Underworldu a boj s upíry ve Van Helsinku za víc než přitažlivé šaty v tomhle trháku) Co mi není jasné, je fakt, že Howard se na konci tak rychle ze své celoživotní fobie vzpamatuje. To mu opravdu stačí pár slov od milované ženy, která ho téměř jako jediná ještě nezavrhla?

30. července 2006
avatar uživatele
60 %

Zklamání! Filmu škodí zbytečně natahovaná délka a scénář. Strašně moc nudných okamžiků zachraňuje jemný humor, herecké výkony a to, že jde vlastně o životopis.

29. července 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

Špatný konec!!

Konec mě hodně zklamal!!Jelikož jsem se v minulosti zajímal o Howarda Hughese, tak jsem čekal, že dokončí jeho život až dokonce, jelikož jeho smrt byla součástí života!Ale na konci se neoběvily ani titulky jak to sním dopadlo!!Jinak film to byl pěkný, místy zbytečně zdlouhavý........Ale skvělé herecke výkony, já osobně DiCapria rád nemám.Ale už podruhe mě překvapil jeho výkon ve filmu byl skvělý.........

29. července 2006
avatar uživatele
100 %

V pohodě

myslím, že tenhle film měl něco do sebe, určitě ho ne každý pochopil, ale mylsím, že přesně tak byl dělaný. Mně se líbil a určitě se na něho něky podívám znovu.

17. července 2006

the aviator

Letec je vizuálně velmi působivý, Leonardo DiCaprio zde doslova exceluje... Tento film má několik nezapomenutelných scén (např. natáčení letecké bitvy k filmu Hell´s Angels). Kromě nich na mě ještě zapůsobila kamera, hudba... a Alan Alda, který předvedl skutečně brilantní výkon... Film byl ale trošku nepřehledný, protože tu byly často velké skoky v čase, a také by mu neuškodilo, kdyby byl o něco málo kratší... Jinak proti němu nic nemám.

4. července 2006
avatar uživatele
100 %

Letec

Je to jeden z filmů na které se můžu dívat i třikrát. Scéna s brutálním pádem stíhače je názornou ukázkou nabezpečí letectví. Nekdy dlouhý, psychologický a se seklím koncem. I tak ale jeden z mích oblíbených (moc oblíbených) životopisných filmů.

22. června 2006
avatar uživatele
50 %

Na film jsem se podívala jen ze zvědavosti a teď vím, že už se na něj víckrát nepodívám. Snad je to proto, že mě vůbec nezaujal a většinou to byla pěkná nuda. Bylo to strašně zdouhavé, až jsem místy nevnímala, co se tam děje. Jasně, byl to o jeho životě, ale bylo tak nezajímavé, alespoň pro mě. I když tam hrál Leonardo, bylo fakt o ničem.

6. června 2006
avatar uživatele
70 %

da sa

celkove ma zaujal uz len hviezdnym obsadenim vydrzal som ho pozriet bez toho aby som ho pretocil len je trocha zbytocne dlhy niektore pasaze by som mozno uplne vymazal aby to spruzilo dej

14. května 2006

Nuda...

Tento film se mi vážně vůbec nelíbil.Byl nudný, bylo v něm spousta chyb. Vážně nevím, za co byl tolikrát oceněn....

11. května 2006
avatar uživatele
70 %

Mě osobně film Letec dost zklamal a zaskočilo mě kolika zlatými soškami byl oceněn.Viděla jsem už o dost lepší filmy,které žádného oskara nedostali.Tento film má pár zajímavých scen,ale žádný podstatný přiběch který by mohl nějak pořadně oslovit divaka.Nejhorši čast filmu byl asi samotny konec,ktery mě zklamal ze všeho nejvice.

5. května 2006
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Tento film se mi dost líbil. Každá minuta dýchá atmosféru a hlavní hrdina není tak otravně hodný, jak tomu bývá v jiných biografických filmech. To si trochu protiřečí s tvrzením ostatních, že je film zdlouhavý. Asi jsem blázen, ale mě zdlouhavý nepřišel (přestože uznávám, že k tomu má všechny předpoklady). Trochu mě mrzí, že film neukazuje i druhou půlku Hughesova života, protože i ta mi příde dost zajímavá, ale to by byl film buď dvakrát tak dlouhý, nebo by byl natolik zhuštěný, že by ztratil tu skvělou atmosféru. Další věc, která by se dala brát jako vada je, že film ukazuje Howarda "trochu" zidealizovaně, ale já se přes to dokázal překlenout. Přestože Letec nebyl přijat zrovny kladně, a já chápu proč, osobně ho mám íky Scorseseho mistrovské režii a DiCapriově vynikajícímu herectví moc rád.

15. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

...

Film se mi moc nelíbil, byl nudný a málem jsem u toho usla jako moje kočka! Ale i tak tam byly některé dobré scény, třeba jak spadl s tím letadlem. Na Oskara to podle mě nemělo. Leonardo a Cate to ale zahráli přímo skvěle!

15. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Pozoruhodné...

Příběh samotného Howarda Hughse je pozoruhodný, film je vlastně životopisem a to o někom kdo byl fascinující, ale zároveň "divný"....Moc se mi líbí scény s letadly, ve vzduchu....Kostýmy jsou také celkem slušné....a "zfilmovaný" příběh je také dobrý....jsou tam, ale části kdy jsem se hodně nudil = to jest střed filmu, to je vlastně o ničem...o chlápkovi, který je bohatý a blázen.....ale úvodní a závěrečná část se mi líbí....není to zrovna jeden z nejlepších filmů, ale toho Oscara si to zasloužilo.....Musím dát 70%....!

5. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Tenhle film se mi vůbec nelíbil, a nejenom proto, že jsme na něm byli se školou. Názor nezměním, i když v něm hrál Leonardo Dicaprio. Letecké scény byly skvělé, ale jinak byl film o ničem. A ta scéna, kdy doktor popisuje v nemocnici jeho zranění? No fuj.

2. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Letec

Tenhle film mě nezaujal, vlastně jsem u něj skoro usnula. Byl to vlastně jen životos, žádný pořádny děj, už těd bych si na něj nevzpoměla.

29. března 2006
avatar uživatele
70 %

:-)

No, čekal jsem, že to bude nějaká pecka, ale byl jsem z toho zklamaný. Je to takový o ničem, nuda...

13. února 2006
avatar uživatele
100 %

DiCaprio byl jako vždy úplně úžasnej a film taky. Byl strašně moc krásnej, tohle se fakt povedlo. Plný počet:-)

3. února 2006
avatar uživatele
10 %

Bida

Herecky vykon Di Capria je jako vzdy strhujici,ale co se tyce samotneho filmu tak je velmi ubohy a nudny.Na Oscara to urcite nemelo,ale na cenu pro nejhorsi momentu,ma vyhrano.

23. ledna 2006
avatar uživatele
30 %

Blbost

Tady se mi potvrdilo jedno z mých pravidel: když film získá nějakého oscara, tak stojí za starou bačkoru! Jedinou výjimkou je Titanic a Pán prstenů. Nejlepší výkon v tomto snímku podala Cate Blanchett, zbytek bych radši ani nekomentoval...

14. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Letec

Působivě a mistrně odvedená práce M. Scorsese. Barevně laděno tak, že nikoho nenechávalo na pochybách ve které době se
film odehrává. Sladký chlapec Di Caprio, podle mého názoru, předvedl, myslím, zatím svůj nejlepší výkon. Možná trošičku kratší stopáž by neuškodila.

31. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

nic moc

Nevím teda jak to mohlo dostat tolik Oscarů. Mě tenhle film absolutně neupoutal a ani sem u toho nevydržela dokonce.

27. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Skvělá Cate

Skvělá Cate Blanchett, velmi nadprůměrný Leonardo,krásná hudba i kostýmy a naprosto úžasná radost "Bilba Pytlíka", když našel mraky- jak by někdo mohl být z tohoto filmu zklamaný?

27. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Klasický životopisný film

A klasický Scorsese. Kdo jste viděl předlouhé Gangy New Yorku, víte, o čem mluvím. Letec má skoro tři hodiny, a i když obsahuje dokonce i pár momentů, kdy budte napjati, většinou spíše budete poposedávat na sedadle a možná i koukat na hodinky. Životopisné filmy většina režisérů nepojímá nijak originálně: nejinak je tomu u Letce. Je v něm velké množství postav, ve kterých se možná budete stěží orientovat, vzhledem k tomu, že víte, že Hughes umřel mnoho let poté, co se film odehrává (30.-40.léta), nebudete se bát o jeho život... Vynahradí vám to ovšem (samozřejmě) vynikající herecké výkony: vedle Lea, který hraje dobře jako vždycky, je bezesporu nejlepší Cate Blanchett coby Katharine Hepburnová - její gesta jsou úžasná. Zasloužila by si Oscara (mnohem více než Natalie Portman za Na dotek...). Hughese je vám ke konci velmi líto, film má dobrou atmosféru ( i díky úžasné výpravě a velmi dobrému ústřednímu motivu Howarda Shorea) - zážitek je to tedy silný, ale ne zas nějak moc...

Kdysi dávno
avatar uživatele
raz
...
90 %

to by slo...

no, na to, ze Leo neni muj extra oblibenec, tak tady tim mu pripisuju bod k dobru.... predvedl da se rict kvalitni vykon, ale nesedi mi tam C. Blanchet s jeji mega cervenou tlamou... jo a taky to je az moc dlouhy, bolel me zadek v kine.... :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Leo netradicne

Od Leonarda jsem ocekavala klasicky sladky a roztomily vykon, ktery je mu priznacny. Mile mne prekvapil a role se chopil mistrne. Rada bych se dozvedela vice o opravdove postave Howarda H., zda se mi velice zajimava a film mel v oblasti jeho zivotopisu jiste mezery, ktere by stalo za to vyplnit prectenim zivotopisne knihy.. Chapu ale ze jinak to neslo, film mel uz takhle tri hodiny.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

11 nominací - za co?

Letec je bezpochy dobrý film, ale pouze dobrý. Je označen za životopisný film, ale prakticky bezživotopisných faktů. Sice se dozbíme hodně o historii vývoje letadla Herkules a o samotné postavě Howarda skoro nic.
Když to srovnám třeba s Formanovým "Muž na měsíci," kde je postava Andyho Kaufmana vykreslena do nejmenších detailů, tak v postavě Howarda silně tápu. Nevím, kde sehnal peníze na svůj film, ani jakou chorobou Howard trpěl atd.
A 11 nominací? Pro Pána Boha za co? Na nejlepší film? Asi momentálně nemá důstojnou konkurenci, ale jestli ho dostane, tak americká akademie opět ukáže, že nosí věčně klapky na nose, zvláště v kině. Mužský herecký výkon? Leo neměl ani příležitost pořádně ukázat, co umí.
Co na závěr? Letec - "lehce" nadprůměrný film, od skvělého Scorseseho, který zřejmně poslat svůj talent během natáčení Letce na dovolenou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

To Spider

Myslim, ze v Americe je postava Howarda znamejsi, proto nesli do takovych detailu co se tyce jeho osoby. Bylo zmineno, ze jeho otec se stal bohacem, protoze vynalezl nejakou dulezitou soucastku letadla a tak mohl Howard tocit film za ty penize. Co se tyce jeho nemoci, manio-depresivita tehdy jeste nebyla tak prozkoumana, proto to nedokazali pojmenovat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

nuda

Nevím jak vy, ale mě tyhle životopisy moc neberou. A abych řekl pravdu, tak jsem se na to díval jen proto, abych zjistil za co dostali oscary. Čekal jsem více než jen 168 (!!!) minut rozvleklého příběhu, který by se dal popsat v jedné půlhodince. Ale kamera byla výborná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

LETEC

KDYŽ JSEM SLYŠELA O TOHLE TOM FILMU, KTERÝ ZÍSKLOA SPOUSTU OCENĚNÍ A BLABLA, BYLA JSEM DOST ZVĚDAVÁ, ALE ABYCH RAVDU ŘEKLA MĚ OSOBNĚ DOST ZKLAMAL, JE TO OBYČEJNÝ ŽIVOT LETCE, KTERÝ POPISUJE SVŮJ ŽIVOT :(

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

S U P R

Hned po napsání scénáře měl tento film velké OSKARové ambice. Škoda že neobdržel za nejlepší režii Martin Scorsese. Celkový flim je však jako celek dokonalý,ale to díky tomu že každá složka flmu je 100%. Skvělé dlouhé záběry kamerou, kostýmy jsou dech beroucí, hudba je úžasná, herci jsou dobří. Prostě celá celková visualizace a ladění filmu je do poslendího detailu promyšlené. Skoro by se k filmu dalo napsat bez komentáře :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

od martina scorseseho jsem viděl pouze gangy a letce..a oba měli stejnej problém..ač to jsou dobrý filmy, neudržej divákovu pozornost po celou svou "dlouhou" délku:) což ale asi i jejich jediný mínus páč všechno ostatní tam funguje skvěle - kamera, hudba, kostýmy, herci - snad se leovi podařilo přesvdčit i ty jeho nejzarytější odpůrce, kteří v něm stále ještě vidí popcornovej idol dívčích ten-srdcí z dob titanicu a muže se železnou maskou, i když on už se je snažil přesvědčit i před těmito filmy:)

Kdysi dávno

Zase ten LEO

Celý film leží a padá na vynikajícím výkonu DiCapria, který potvrdil své herecké schopnosti. V úvodu svižné vyprávění však pomalu zleniví a film pro mne tak získal jakousi hořkou příchuť. Konec je ukázkový příklad suchého vtipu.Proto poučení pro scénáristy-Neříkej hop, dokud nehop

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Excentrický letec ..

Po vzhliadnutí ukážok, kope nominácií na oscara a vypočutí vynikajúceho hlavného motívu k tomuto filmu by ste si mohli povedať´: Tak tento film bude bomba. Pravda je niekde na polceste. V letcovi sú časti, ktoré dokážu zaujať a sú zaujímavé hlavne kvôli kamere, strihu, hudbe a Leovi. Na druhej strane je tam množstvo častí, v ktorých som sa strácal, kvôli neznalosti dobových faktov. Multimilionár Howard zdedil peniaze po otcovi, ale to som sa dočítal niekde inde, vo filme mi to ušlo. A čo sa jedná jeho choroby, tak tá bola veľmi dobre zobrazená, aj keď mi nesedeli niektoré veci (najmä ohľadom jeho čistoty a strachu dotýkať sa vecí, ktorých sa dotklo mnoho ľudí .. práve takýchto vecí sa v priebehu filmu dotkne veľa krát, bez akýchkoľvek depresívnych prejov). Hercules letel len niekoľko míl, jeden raz, nezaregistroval som, či to bolo vo filme spomenuté(podľa mňa dôležitý fakt). Ako celok je film kvalitný. Ak chcete ale vedieť kto to Howard Hughes skutočne bol asi nenaplní vaše očakávania.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

...

Jelokož jsem tento film viděla v noci , tak se mi pořád chtělo spát,ale nevím jestli to bylo tou hodinou, nebo filmem?! Scorsesho mám ale moc ráda:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Nuda

Tento film sa mi vôbec nepáčil...nemal nijaký dej...a koniec bol takysto divný...aspoň ja som ho nepochopila....a keďže nemám rada Leonarda Dicapria´...myslím si že tento film je nudný....

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Letec

Opravdu nechápu, proč a za co vlastně byl tenhle film tolikrát oceněn, příběh letce, kterých bylo natočeno už tolik,navíc čim blíž konci, tim je film nudnější. Tady je vidět jak velký rozdíl je ve smýšlení evropanů a američanů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Půl na půl

První hodina filmu je skvělá. K ní prostě není co dodat. Cate Blanchet tady rozjela roli, ve které s přehledem předhání i Lea DiCapria. Problém je ale v tom, že film netrvá jen tu jednu hodinu, a tak celou dobu, co je Howard u soudu, film docela nudí. Naštěstí ale Letec Oscara za nejlepší film nezískal, protože to by si, v porovnání s konkurencí, opravdu nezasloužil!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super podívaná

Film se mi hrozně líbil. Cate Blanchett je tam excelentní. Howard Shore udělal k filmu perfektní hudbu. I přesto, že Howard Hughes byl takový podivín, získal si mé sympatie a DiCaprio ho velice přesvědčivě zahrál.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Tak asi na půl nooo

Podle názvu Letec jsem se těšil na nějaký ty letecký scény a tak... Za celej film jich tam bylo úplně minimum, neúměrně k délce filmu... A občas to byla fakt nuda!

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

co?

..nechápu kde za to vzali toho oscara :),je to dlouhý a nudný, některý scény bych úplně vypustila, sou tam na nic a bolel mě z toho v kině zadek:) (oni ty kluci přede mnou věděli, proč si maj vzít polštáře i deku,přišli s krosnou, všichni sme se jim smali,ale pak nás to přešlo..když sme pochopili...:))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Letec

Perfektní film,další skvělý kousek Lea DiCapria.Všem ho doporučuju,ale chce se to kouknout tak 2x 3x abyste pochopili oč jde a neshazovali po prvním shlédnutí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
TJ
...
70 %

Nadprůměr

Letec vás místy strhne dějem nebo nádherou scén na jedné straně a místy unudí k smrti na druhé straně. Přesto jde o nadprůměrný film, který je však spíše určen nadšencům Leonarda DiCapria nebo Martina Scorseseho než konzumnímu diváku… Mě osobně velmi milé překvapila Cate Blanchett, která si Oscara zaslouží na 200%.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Letec

Život Howarda Hughese podal Scorsese strhujícím způsobem.Obzvlášť povedené jsou letecké scény.Film se hlavně zabývá Hughesovými fobiemi,vztahu k ženám,jeho režisérskou čiností i prácí konstruktéra a pilota letadel.Herecké výkony jsou skvělé obzvlášť Leonardo a Cate Blanchett

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:-?

Celkem dobrej film až na to,že byl chvílemi dost nudnej a někdy zase dost dobrej...Docela mě zklamal herecký výkon Gwen Stefani,která se ve filmu opravdu moc neředevedla...Musím ovšem ocenit efekty a výkon Leonarda.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

L--o--o

Z tohohle snímku jsem měla mnoho odlišných pocitů:-/
Byl zajímavý a bylo v něm něco divného a pár scén bylo téměř šokujících. Ten letoun byl prostě úžasný a obsazení taky...Blanchettová opět nezklamala:))

Kdysi dávno

Super

Když jsem na to šla, byla jsem smířená s tím, že to bude nudný životopisný film. Ale když jsem z kina odcházela, byla jsem mile překvapena. Fil mě celkem ohromil a Oscary si určitě zasloužil.

Kdysi dávno