home
Avengers: Endgame

RECENZE FILMU

Každý věděl že to bude velké. Uzavřít 22 filmů ve 3 hodiny dlouhém filmu rozhodně není jednoduché. Ale když na to zavoláte bratry Russovy, kteří perfektně zvládly každou předchozí Marvelovku, vypadá to o dost lépe. A když k tomu přidáte ještě skvělou kampaň, která z filmu neprozradila skoro nic (opravdu!), vypadá to skvěle. Jak to nakonec dopadlo? Skvěle je slabé slovo.Co Russovy vytvořili je prostě neuvěřitelné. Kampaň opravdu neprozradila téměř nic a potvrdilo se, že většina záběrů z trailerů je z prvních dvaceti minut. Do půl hodiny ale dostanete tolik překvapení, že vám z toho padne čelist. Fan servis je naprosto dokonalý. Dostanete snad vše, o čem jste mohli snít že ještě uvidíte. A mnohem víc.Je působivé, jak vše nakonec zapadne do sebe. Cesty se uzavřou, postavy dostanou úctyhodný konec (samozřejmě jen ty, co už nebudou pokračovat), konflikty se vyřeší. Finále je opravdu tak epické, jak tvrdili tvůrci. Závěrečná bitva bitva je velkolepá a nápadů má tolik, že ani nechci vědět, kolik hodin museli tvůrci studovat komiksy, vytvářet choreografii a pilovat efekty.Abyste ale opravdu pochopili vše, nestačí vidět Občanskou válku a Infinity war. Podle nich pochopíte dějovou linku, ale uteče vám tolik detailů, že by to opravdu byla škoda. Narovinu jsem je ale všechny nestíhal ani já. Endgame totiž opravdu odkazuje snad na všechny předchozí MCU filmy.Prakticky filmu nemůžu nic vytknout. Někteří možná nebudou stíhat všechny drobné dějové linky, ale i ti pochopí o co jde. Disney to vyhnal na max. Vše o co se Endgame snaží zvládá lehce a nenuceně.

hodnocení
100 %
jedním dechem
U Infinity war jsem s vysokým hodnocením váhal. Tady ale není o čem pochybovat. Výborný comicsový blockbuster, který ještě dlouho bude sloužit jako ukázka, jak se to má dělat.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.