home
Avengers: Endgame

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Dobré

Aj keď marvelovkám nefandím a videla som len asi polovicu, film som si skutočne užila. Dobré témy, hudba, postavy... Čo mi film kazilo, boli nelogické zvraty - ale to pri filmoch, ktoré sa zaoberajú touto "metódou" ani inak nedá.

3. května 2019
avatar uživatele
70 %

A můj názor je...

Recenzi jsem nestihl, tak alespoň tady se svěřím se svými pocity, coby fanda Marvelu.

Celých deset let (vlastně už jedenáct) ujíždím na každém filmu, které toto studio vyprodukuje. Pochopitelně se každičký film liší svou kvalitou a také zaměřením. Některé jsou skvělé akční blockbustery, jiné jsou fajn rodinnými komiksovými filmy. Jako celek je to ale neuvěřitelný kolos a sledovat přes 10 let hrdiny v různých situacích, které máte rádi, to se SKUTEČNĚ Marvelu podařilo.

Po všech skvělých větších a menších filmech přišla Infinity War. Oproti ostatním filmům to bylo něco nevídaného. Thanos byl skvělým záporákem, kterého jsme i dokázali pochopit. Navíc se na plátně setkalo obrovské množství hrdinů, kteří se nikdy ani neviděli. To vytvářelo spoustu legračních momentů, ale také vytříbené akce. IW měla vše, co fanda komiksů může chtít. A nyní přišla Endgame...

Tak natěšený jsem byl, až to nebylo ani možné. K tomu také napomohla marketingová kampaň - skutečně trailery neprozradily nic, maximálně prvních 20 minut. To se mi hodně líbilo. Endgame jako film je fajn. Je sice ohromně dlouhý, ale není nudný, je vtipný, má krásný vizuál a nechybí dobře natočené akční sekvence. Jenže, takto skvělý je každý druhý film od Marvelu. Já jsem chtěl něco jiného, já chtěl lepší Infinity War.

První dvě hodiny jsou pomalé, je zde hodně vzpomínek na minulé filmy a postavy. To mě potěšilo. Pak najednou přijde ohromná akce, pak pár slz a konec... To je sice moc fajn, ale kde je ten pocit, že můžete přijít o všechny hrdiny najednou? Kde je ta atmosféra konce? Proč jsem se skoro o nikoho nebál? Proč je to plné vtípků i v samotném finále? Proč v rámci smrti a konce hrdinů to dopadlo přes tak, jak si chytrý divák domyslí? Žádné překvapení, žádné srdceryvné momenty. Nic, co by mě zarazilo do sedačky. Všechno to sice bylo moc fajn, ale chtěl jsem víc.

Nevadilo mi pomalé tempo. Chtěl jsem ale víc smutku, víc napětí a možná i víc úmrtí. Ano, pár nečekaných zvratů se našlo, ale jak byly provedeny, to se mi už nelíbilo. Navíc, to co udělali s dvěma hlavními postavami (myslím teď jejich rozvoj), to mi hlava nebere. To byla parodie? Na chvilku zabaví, ale po celou dobu filmu? Jako vážně?

Endgame je kvalitní superhdinský film. To ano. Ale jako závěr 22 filmů a 10 let jsem čekal MNOHEM víc! Chtěl jsem konečně syrové drama plné utrpení a těžkého boje vše zvrátit. Že to bude tak jednoduché, jsem nečekal. I tak jsem si promítání užil.

30. dubna 2019
avatar uživatele
100 %

Tak tohle byl nářez. Přitom první hodina je skoro antireklama na akční blockbuster. Hrdinové jsou zdeptaní, vyrovnávají se se situací po svém, terpve ve druhé hodině začne děj zrychlovat. Posledních 40 minut je pak naprosto neuvěřitelných, kdo neuvidí, ten to nepochopí, slovy to nelze vyjádřit.

Tenhle fim je prostě událost, jaká tu od Návratu krále nebyla. A i když není bez chyby a soundtrack mohl být lepší, tak musím před bratry Rusoovi a Kevinem Feigem smeknout a pokleknout na kolena. Dotáhnout tohle do uspokojivého konce, to není samozřejmost. Mohlo se to všechno zbortit jako domeček z karet, ale nestalo se. Místo toho nám Rusoovi naservírovali depresivní první hodinu, nadějnou druhou a epickou třetí. Závěrečná bitva proti Thanosi byla totiž opravdu epická, nabízí se srovnání s Bitvou o Helmův Žleb, nebo příjezde Rohanských jezdců ke Gondoru. I tyto dvě bitvy však zblednou závistí před střetem bezmála celého MCU proti šílenému titánovi.

A závěrečných deset minut? Brečel jsem jako malá holka. Smutek, radost, dojetí, to vše ve mě vyvoly poslení minuty Endgame. Takže byť mám k pár věcem určité výhrady, musím dát plné hodnocení.

A mimnochodem, Captain Marvel je cool, Thorova změna image má smysl a vývoj vztahu Hulka a Bruce Bennera je převzat z comiksů, opět v tom nevidím nic špatného.
26. dubna 2019
avatar uživatele
cale
...
100 %

Nejlepší film na světě

Tři hodiny utekly jako voda! Nejlepší závěr všech filmů, smál jsem se a skoro i brečel. Fakt nářez!! Jsem maximálně spokojenej.

25. dubna 2019