home
Melodie mého srdce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
50 %

Nepáčil sa mi. Kamarátky ma síce za to prefaskali, pretože presmoklili každú druhú scénu, no pre mňa tento kúsok znamenal len zlátaninu prirýchlych scén, ktoré síce dokopy dávali zmysel, no každá sama o sebe bola akoby v zrýchlenom móde. Okrem toho, na môj vkus, prílišná rozprávočka.

3. srpna 2013
avatar uživatele
70 %

August Rush

Je to příběh o chlapci, který poslouchá. A proto i slyší to co jiní ne. Je to také romantický příběh o lásce, které nebylo souzeno. Bylo to dojemné, ale taky občas až otravné, jak to bylo sladké.

9. února 2011
avatar uživatele
90 %

Freddie Highmore

Je to strhující hudební film s výborným Freddie Highmorem. Dramatické i romantické scény zaujmou, ale vše zastíní vnímání melodií malého hrdiny.

28. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Miluju tenhle film!

Vím, že je to moc emocionální nadpis, ale nemůžu si pomoct. Když se dívám na film vnímám i hudbu a celou rodinu trvale štvu otázkami "hádejte z jakého filmu je tahle píseň?". K tomuhle filmu jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem si prohlížela žebříčky filmů. Chvíli mi trvalo než jsem ho sehnala, ale rozhodně nelituji. Je to naprosto dokonalý film pro mou hudebně-romantickou dušičku. Nezbývá než dodat, kéž by se občas život podobal filmu a já mohla svět vnímat očima a ušima AUGUSTA RUSHE!

24. října 2009

Hudba, která dělá film

Hudbu z filmu The Music of August Rush (český překlad "Melodie mého srdce", sice asi není úplně špatný, ale spíše mi připomíná název rodinné romantické ságy) jsem znala již dlouho a teď jsem se konečně dostala i k filmu. A mohu vřele doporučit, hlavně lidem, co studují hudbu, nebo ji mají alespoň v oblibě. Co se týče děje, je prostý, dojemný, má spád a nezastavuje se u zbytečností, ale hudba z něj dělá něco víc. August Rush je zde naprostý hudební génius, který by dnes byl spíše utopií, ale i takové případy se občas vyskytnou. Ale naučit se vše za 6 měsíců a mezitím se ještě dostat na Julliard...no, zpátky na zem. Každopádně mě fascinuje pohled na odkazy na youtube, jak všichni oslněni stylem hry Augusta, mlátí doma do kytar a snaží se z nich marně vymlátit něco jeho hudbě podobné, troskotajíc u ladění "rozladěné" kytary na C F G C A...:-), ale aneb kdo si hraje, nezlobí. Je to dost určitě způsobeno velkou nápaditostí a originalitou způsobu hry. I když je námět filmu dosti nereálný, myslím, že není na škodu, se jednou příjemně zasnít a představit si, že by se vše vyřešilo, tak nějak samo. O hudbě zde najdete mnoho pravdivého, kéž by si to všichni muzikanti uvědomovali. A jak se říká, že film bez hudby není film, tak tento by opravu jinak byl o ničem. Dojemné, milé, krásné, podle mě není co dodat.

12. května 2009
avatar uživatele
Meky
...
100 %

*****

NÁDHERA!! Myslím, že tohle slovo přesně vystihuje tento film! Takhle monstrózní hudbu jsem už dlouho neslyšel! Kdo má rád hudbu, tak musí tohle jednoznačně vidět/slyšet! Protože tohle fakt stojí za to! Ja ji miluju a v tomto snímku mě úplně uchvátila! Ale ani se nedivím, protože je na ni kladen obrovský důraz a význam rčení: Hudba lidi spojuje, zde platí dvojnásob! Ten příběh je sice jako z pohádky a kdybych si chtěl hrát na "rejpala", tak řeknu, že se režisér vůbec nedíval na detaily a pouze upřednostnil hlavní dějovou línii! Zjednodušeně bych to asi řekl takhle: rejža si jede svůj příběh a nedívá se doleva ani doprava! Ale takhle je to mnohem lepší a já jsem spokojen! Vždyť scéna, hraní na kostelní varhany je dojemná a nezapomenutelná! Ještě když se k tomu připočte nádherný záběr kamery při svitu slunce?? Velkolepé! A to ani nemluvím o hudbě na konci! Ta je z říše snů! Pro poslech takové hudby stojí za to žít! Ale pozor, napoprvé tu dokonalost nezachytíte... Docela mi to připomíná úspěšný snímek Milionáře z chatrče! Fakt, zase tak daleko to k němu nemá! Ještě se chci zmínit k hercům... mladý Freddie Highmore nemusí ani nijak zvlášť hrát, protože je unášen nádherným příběhem a to stačí! I když hraje dobře! Stejně jako trochu výstřední Robin Williams nebo krásná Keri Russell! Ale herecké role jdou v tomto filmu na druhou kolej! Prim hrajem jak už jsem říkal, dokonalá hudba a "pohádkový" příběh se štastným koncem...Suma sumárum? Tento snímek Vás pohladí na duší a na uších taky ;-)

17. března 2009
avatar uživatele
80 %

Velmi milé :)

Nevím jestli mě film překvapil či zklamal, nejspíš mi nabídl přesně to, co jsem očekávala po přečtení některých názorů na něj. Dal by se opravdu zařadit do kategorie pohádek, ale na druhou stranu, po těch všech tvrdých, válečných a nemilosrdných filmech není na škodu si pustit něco optimistického, milého, krásného s nádhernou hudbou :) veelmi mě překvapil zpěv J.R.Meyerse... Na tuto milou pohádku by se měl podívat každý, kdo třeba neměl zrovna dobrý den, protože film pohladí na duši :)

16. března 2009
avatar uživatele
100 %

NÁDHERA

Nádhera, nádhera, nádhera!!! Na tento film jsem narazila pouhou náhodou, ale protože jsem se dočetla, že tam hraje Freddie Highmore, koupila jsem si ho. A dobře jsem udělala. Pokud máte rádi hudbu, pak vás Melodie mého srdce nemůže zklamat. A Freddie tam byl prostě kouzelný! Jsem opravdu nadšená.

27. února 2009
avatar uživatele
90 %

Úchvatná podívaná :o) Mám ráda hudbu a pokud tak mistrovsky ( jako v tomhle případě ) doplňuje film, tak je to pastva nejen pro oči, ale i pro uši. Zajímavý námět, kdy malý kluk hledá své rodiče a ti o něm nejdříve neví, až pak se díky hudbě, která je všechny tři spojuje, sejdou na závěrečném koncertě. Konec nechává prostor pro fantazii, protože není klasicky uzavřený, takže si každý může domyslet, ale důležité jé, že se zase sešli. Za takový film jsem vděčná a ráda a ne jednou se na něj ještě podívám.

23. června 2008
avatar uživatele
80 %

Byla jsem nadšená

Velice pěkně pojatá a natočená americká slaďárna, přesto jsem nadšená. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklá z podobných filmů. Upřímně ale jen díky motivu hudby, který spojuje matku, otce a syna. Byl to dobrý nápad a hudba v tomhle snímku je opravdu skvělá... Příběh klasický s dobrým koncem, ale oceňuji námět i herecké výkony....

22. března 2008