home
Atentát

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Celkem realisticky podaný film, bez zbytečných emocí a milostným vztahem. Více takových by se mohlo točit, kde hlavním tématem je skutečně námět.

10. června 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Dobrý film. Ale v podstatě přesně tak dobrý, jak být při svém námětu musel - bez čehokoli navíc. Pro nás jistě zásadní dílo, proto dám z úcty 70%.

19. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

Moc hezkx natočený film. Je napínavý, s dobrými herci. Myslím, že vidět by ho měl každý, skutečně to stojí zato.

15. října 2010
avatar uživatele
90 %

Film jsem shlédnul nedavno v televizi a i kdyz filmy z teto doby nesleduju, tak me hodne zaujal. Spousta skvelych hercu (Vinklar, Brzobohaty, Kodet,...). Bojovali az do posledniho dechu. Pekne 90%.

16. května 2007
avatar uživatele
90 %

Atentát

Film jsem viděl už v děctví, ale dneska ho dávali zase v televizi, a proto jsem se rozhodl napsat názor. Film je podle skutečné události, ale jak už zde bylo jednou řečeno ne všechno se tak doopravdy stalo. Myslím si však, že to jsou jenom maličkosti. Nato jak je film starý je velice dobře udělaný. Ten kdo je alespoň trochu vlastenec, by měl film vidět. Muselo to tam být dost hrozný. Zkuste si představit být tam místo nich.... Je to víc než film. 90%

5. května 2007
avatar uživatele
90 %

Filmy na hranici dokumentu podle skutečných událostí jsou mé oblíbené. Tento je velmi povedený i když asi události v něm popsané se musí brát jako obvykle s malou rezervou, určitě ne vše bylo přesně tak, jak to ve filmu vidíme. A určitě už historici na některé nesrovnalosti přišli. Film je však velmi dobře natočený, napínavým způsobem a velmi kvalitně herecky obsazený.

7. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Ačkoliv nemám zrovna dvakrát v lásce České filmy, k tomuto se vždy velmi rád vracím.Je to nejlepší válečný film.Herecké obsazení je naprosto úchvatné (J.VINKLÁŘ v roli zrádce a R.BRZOBOHATÝ v roli nejvyššího z atentátníků s neoblomným sebevědomím a disciplínou), škoda jen, že L.MUNZAR nedostal tolik prostoru.Film ATENTÁT se můsí líbit snad každému, kdo je jen maličko zasvěcen do tohoto období.Dalším plusem filmu jsou akční scény (na rok 1964 nelze než s otevřenou pusou čučet a hltat kiksnutí samopalu L.MRKVIČKY)!!!Ale jinak film je jen krutost sama ... autenticky natočená bezradnost atentátníků musí bolet každého ...

28. října 2006
avatar uživatele
90 %

Jiří Kodet

Je to dost silné válečné drama o přípravách a uskutečnění atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Má napětí a celkově to je vydařené zpracování příběhu z naší historie.

26. října 2006
avatar uživatele
90 %

Jafix, tak tady není co řešit. Černobílý film podle skutečné válečné události, plný děsu, beznaděje a výtečných hereckých i nehereckých výkonů. Zpracování je děsuplné, prostě věrně kopírující skutečné události ve 2. světové válce, přičemž sebevražedný závěr dodává tomuto filmu opravdu krutou tečku. Jedním slovem: povinnost pro všechny!

25. října 2006