home
Asterix a Vikingové

NÁZORY K FILMU

Trochu bych čekala, že alespoň kreslená verze bude mít s komiksem něco společného, ale bohužel. nevím, proč točí podle předlohy, když to pak tak absurdně převořou.

15. října 2010
avatar uživatele
70 %

Zničehonix

Asterixovy klasicky animované příběhy jsou výborné a zábavné dětské filmy, ale tento film je přece jen o něco slabší i když má všechny tradiční osvědčené vtípky.

26. září 2010
avatar uživatele
0 %

Na dřívější animáky to rozhodně nemá. Nevím, proč předělávají klasické časopisy, které má každý rád takové, jaké jsou.

10. května 2010
avatar uživatele
50 %

Tento díl nebil moc dobrý. Díly předtím byly lepší. Postrádá to kouzlo co bylo u předchozích dílů.

13. února 2010
avatar uživatele
100 %

Asterix a Obelix

Asterix a Obelix sú velmi známy rozprávkový ale aj komixový hrdinovia.Všetky časti sú úžasné ale najviac sa mi páči tá časť o kleopatre.Ale aj tak dávam 100%.

29. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Předloha je většinou lepší než film, to platí u většiny filmů. I u tohohle. U Asterixe jsou podle mě lepší animovaná zpracování, než ta hraná. Příběh byl dobrý, myslím, že jednou jim vypadla animace. Některé vtipy byly také velmi povedené. Nejvíce se mi líbila narážka na Ikeu.

11. října 2009
avatar uživatele
80 %

Asterix a Obelix

Jo byla to pěkná pohádka, ale Asterixe a Obelixe mám raději jako hraný film. Ale tohle bylo takové uvolňující a fajn. Bla jsem na tom s maldší sestřičkou a taťkou v kině. Taťka usnul:)) Ale já a ségra teda ne, protože se nám to líbilo. Dokonce jsem si to DVD potom koupila, když bylo jako příloha k novinám Blesk.:))

25. května 2008
avatar uživatele
60 %

Film se mi líbil. Byl skvěle graficky zpracováný, měl velmi povedený děj a objevily si i dobré vtipy (např.:holub SMS). Na filmu jsem byl v kině a opravdu to stálo zato, rozhodně doporučuji všem fandům Asterixe, Obelixe a dobré zábavy. I když je pravda, že už to je takové nemastné neslané, novější přírůstky postrádají kouzlo dřívějších dílů.

16. května 2008
avatar uživatele
60 %

No jo, další Asterix a Obelix. Další příběh podle komixu. Příšlo mi, že tu bylo moc trapných scén třeba jako holub SMS a tak... Taky mi přišlo jako nesmysl, že Vikingové neznají strach.

12. května 2008
avatar uživatele
90 %

Klasický komixový príbeh o Asterixovi a Obelixovi, a tentokrát sa vybrali na ďaleký sever. Naozaj skvelá rozprávka, na ktorej sa zabavia tak malý, ako aj veľký.

11. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Fajn

Je to zatím jediný animovaný Aterix, kerého jsem viděla, takže ho nemám ani s čím srovnávat. Ale mě se to prostě líbilo. Vrátilo mě to do dětských let a ráda jsem tenhle snímek shlídla. Myslím, že se ani nebudu bránit tomu, když budu mít možnost se na něj podívat znovu.

25. března 2008
avatar uživatele
50 %

Tenhle Asterix mě musim říct zklamal. Na komiksech jsem vyrůstala a tak jsem od začátku přísně hodnotila každé zfilmování. Ale tento byl asi na nejnižší příčce...

29. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Túto kreslenú sériu o Asterixovi a Obelixovi mám rád. Aj keď toto najnovšie ma nepobavilo ako tie minulé diely.

24. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Super. Příběh je sice jdnoduchý, ale v celém filmu je tolik vtipů, že se to ani nedá spočítat.
Holub sms, dcera náčelníka Abba a její matka Ikea sou jenom část a větu "hastala vista" bych teda v tomhle filmu nečekal.
Film je úplně jiný než starší a snaží se být cool. U někoho je to milá změna a někoho ne. V každém případě autorům nedošly nápady.

9. října 2007
avatar uživatele
100 %

Asterixe a Obelixe miluju a to znamená, že nejsem objektivní, protože i tenhle díl se mi líbil. Vyrostla jsem na tom a prostě to mám jako svou pohádku dětství. Odjakživa se mi líbí Obelix a ta jeho snaha furt se napít lektvaru.

14. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Rozhodně se mi víc líbí hrané filmy o Asterixovi, ale tenhle taky ušel. Sice se mi občas zdálo, že tvůrcům docházely nápady na dialogy, což zaplnili jen nějakým zabručením nebo pár slovy, ale jinak byl film i docela vtipný a líbila se mi také postava Abby.

30. července 2007
avatar uživatele
60 %

Ehm

Tenhle díl se mi moc nelíbil, ale je to lepší než asterix a velký boj. Použili tady modernější a tím pádem hezčí způsob animace, ale na úkor velikost, která je oproti starším dílům dvojnásobná. Zničehonix je takovej odpornej spratek, až je to roztomilý, jména Vikingů v sobě nesou známé pojmy, což je pro Asterixe typický. Zápletka nic moc, je to založený na natvrdlosti náčelníka Vikingů, kterej nepochopil, že s tim lítáním to Věštihlav nemyslel vážně, ale budiž. Sranda taky nic moc a ty moderní prvky interpretovaný Zničehonixem mi tam vyloženě nesedly...mimochodem nevim, co vedlo tvůrce k tomu, udělat Abbě šedý kalhotky, který docela často ukazuje (pusťte si to v BSplayeru poloviční rychlostí a sledujte třeba tu scénu, kdy se Abba propašuje na loď a Olaf ji nabízí "lososa nebo lososa", zajímavýje taky, když Zničehonix unáší Abbu ze svatby s Olafem, konkrétně když drží jednoho Vikinga jednou rukou nad hlavou, zatímco druhou drží Abbu)...asi si páni tvůrci trochu zapomněli srovnat hormony :-) dávám 60%

22. července 2007

Tak tento film byl šíleným způsobem odfláknutý....spíš mi přijde, že producenti jen chtěli z lidí vystřískat prachy...protože tohle sna ani nebyl film...spíš jen taková malá epizodka do celé série o Asterixovi. Zápletka byla fajnová...ale jen jedna pořádná rvačka????? To je fakt ta největší bída, jakou můžete čekat:-(

24. června 2007
avatar uživatele
50 %

No...

Taky jsem se na ten film moc těšila, dneska jsem si ho konečně pustila. Ale jsem z něj dost zklamaná. Ta zápletka byla dost divná a vůbec celý film mi připadal takový nepromyšlený . . .
Předchozí filmy o Asterixovi byly určitě lepší.

27. května 2007
avatar uživatele
40 %

Těšila jsem se na ten film jak na Vánoce. Ale na konec jsem byla zlamaná. Podle mě nic moc. chabý děj a ještě chabší zápletka.

19. května 2007
avatar uživatele
pier
...
80 %

Asterix a Vikingové

Na tuhle pohádku jsem se moc těšil,protože jsem jako malý kluk miloval snad všechny kreslený díly Asterixe.Jenomže jsme si bohužel neuvědomil že jsem už o pár let starší a tak se mi to tolik nelíbilo jako kdyby mi bylo 8.Co naplat doporučuju všem kdo ještě není v pubertě.

26. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Neviem, tak podľa mňa boli ostatné trochu lepšie... Tento je najnovší?!!!

22. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Jsem tak trochu na rozpacíh. Rozhodně to patří k těm nejhorším Asterixům, které vznikli. Doslova pitomá zápletka a velice nesympatická postava Zničehonixe. Obelix byl opět fajn a Rozhodně mi přišel daleko důležitější, než jen sekundat toho mrňouse, kterej si musí loknout z flašky, aby vůbec nějakýho toho řeka (tady vikinga) složil. Pár zábavných okamžiků se tu našlo, ale žádný takový, při kterém bych se zasmál od srdce. Od vikingů bych čekal něco víc. Pánové tvůrci měli dopředu nakoukat starší fláky a pak se do Asterixe teprve pustit. To radši nechte Gali odpočívat, než tohle. Jen díky vyšší moci zato, že je to tak krátký.

18. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Mno...

...tak už z traileru bylo vidět, že asi o nic extra nepůjde, ale nakonec jsem se nechala od sestry přemluvit, abych do kina šla. Mno..tak nevím, který díl byl horší, jestli Asterix v Americe nebo tenhle. S těmi staršími se vůbec nedá srovnávat. Ano, párkrát jsem se i zasmála, třeba při hledání Polárky, ale jinak jsem se dost nudila a většina filmu mi přišla trapná. Hodně rušivým dojmem na mě působilo, že Abba, krásná hlavní hrdninka má vyražený přední zub. Ale to nebylo nic proti ptáku SMS, nebo diskotéce. To na mě opravdu bylo moc. A český dabing..kdyby se mi nezdálo, že jeden člověk namluvil většinu postav, tak by to asi nebylo nejhorší. Lituju, že jsem do toho kina šla, byly to opravdu vyhozené peníze.

9. března 2007
avatar uživatele
90 %

Myslel jsem si, že už tenhle díl nebude pokračovat v Asterixovi jako v dobrém kresleném filmu. Myslel jsem si že to už bude kravina. To sem se ale zmílil. Na začátku se mi to sice moc nelíbilo, ale potom to začalo být docela dobrý. I když ne tak jako ty starý Asterixové, docela se mi to líbilo - 90%.

15. února 2007
avatar uživatele
80 %

V animaci - i této 2D - je super, že vám postavy nezestárnou, ani kdybyste se rozkrájeli. Nechybí tomu nic. Jak humor, tak klasické postavy, hlavní zápletka společná pro všechny Asterixe a spol. a hlavně závan moderní doby a novoty v podobě mladého Gala, ze kterého chtějí udělat válečníka, a který je Pacifista. Velmi podařený kousek.

6. února 2007
avatar uživatele
70 %

docela fajn

Je to docela fajn film, když se člověk přesene přes ty moderní prvky pro dnešní teenagery. Starší kreslení Asterixové mi teda přídou o kousek lepší, ale za zkouknutí to stojí. A je tam pár opravdu vtipných okamžiků, kdy se smáli smad úplně všichni.

2. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

dobry

super animak.mam je proste rada ;-)!!!docela vtipny, ale spousta veci se tam dalo predpovidat(to je asi jedinej zapor)...taky super byl holub sms, ten byl fakt legracni a ten znicehonix (ten byl zas tak dokonale osklivej az se mi libil!) jinak se mi filmik celkove opravdu moc a moc libil!!!!

1. prosince 2006
avatar uživatele
30 %

Slabe

Tak toto je asi najslabší diel Asterixa a Obelixa,ktorý som kedy videl.Uplne som nechápal ako to dokázaly takto pokazit.K zlej kritike sa dá priradiť aj kratkosť tejto snímky ved necelú hodinu a pol nemá snaď žiadna rozprávka

1. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Ujde..

Ničím mě příliš nenadchnul. Tím nechci říct, že by byl špatný. Animace slušná ale ne přehnaná. Příběh docela zajímavý. A hlavně vtip. Pro děti ideální animáč i s jakýmsi poučením. Ale závěr byl přímo otřesný ( Myslím tím ten útěk Vikingů). Když to ale člověk vypne o minutu dřív, tak o nic nepříjde a navíc si nezkazí docela dobrý pocit z filmu.

29. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý

Další díl animované série Asterixe, rozhodně lepší volba než natočení dalšího hraného. Krásná klasická animace, žádně počítačové superefekty. Škoda jen uchvátaného konce, který sráží celý film. Rozhodně zatím nejlepší letošní film, aspoň pro mě.

27. listopadu 2006

Celkem povedený další díl Asterixové série, ale jak už tu bylo napsáno, tak krom několika nových věcí jako SMS atd. tam toho moc není. Asi to osloví děti, nebo lidi, které předcházející díly neviděly.

13. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

...

nejsem znalec asterixovský animovaný série, takže porovnávat nebudu protože teda nai nemůžu.. .co teda říct můžu je to, že asterix a vikingové je určitě lešpí než hraná mise kleopatra.. .u tohodle animáku jsem se slušně bavil, a to i přesto, že se mi na něj do kina moc nechtělo.. .mám pořád pocit, že asterix patří spíš do telky než do kina.. no ale na druhou stranu - má se zkusit všechno:) nejvíc mě vždycky dostanou ty jejich galovský jména .a ani vikingové nebyli pozadu - abba a vikea se svým lehce smontovatelným nábytkem byla k popukání.. .co mě občas trochu zaráželo, byly prvky dnešní doby.. takovej holub smska byl vtipnej, ale nad diskotékovejma tanečníma kreacema, jsem byl trochu v rozpacích.. .jinak teda ještě musim zmínit to, že v kině byla převaha dětí, který neustále nahlas žvatlali, divily se a pištěly ..a světe div se - mě to nevadilo, já si to dokonce užíval :)

2. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Asterixová klasika

Rozhodně lepší jak všechny hrané, ale co se týče klasické kreslené série, tak na vrchol nedosahuje. Ale i tak se dočkáte konstatní dávky klasický (pro rýpali ohraných vtipů), alá obelisk, kanci a piráti. Ale pokud jste za mlada ujížděli na této sérii, tak nějak výrazně zklamáni nebudete, ale možná bude lepší, když si počkáte až to budou dávat v televize v rámci celé série.

8. října 2006