home
Přežili jsme Ardeny

NÁZORY K FILMU

Je to film, který není jako každý válečný vesměs jenom o akci a o střílení. Tady je to o jednotlivcích a o tom jak se snaží přežít. Pár chybiček by se našlo, hlavně ve zvuku, tak to mělo být lepší, ale dějově 100%

31. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Už jsem nevěřil, že ještě může vzniknout originální film z prostředí druhé světové války a vida - díkybohu jsem se opět mýlil a DVD s tímto filmem, které se mi náhodou dostalo do ruky mě mile překvapilo a ohromilo. Jak už jsem řekl, tvůrci se zaměřili na méně známou událost války a zpracovali ji mistrně. Kdo by čekal klasickou válečnou řežbu od začátku do konce, ten se nedočká a bude se muset smířit s poněkud odlišnějším stylem vyprávění. Je načtnuta základní linie a pak už se jen seznamujeme s životními příběhy a traumaty jednotlivých postav. Těch je tak akorát, ani moc ani málo a můžeme si proto ke každému vypěstovat vztah. Dialogy jsou skvěle propracované, atmosféra podmanivá a nebýt možná až moc narychlo utnutného konce, neměl bych k filmu žádné námitky. Dávám 100%, Ryan Little dokazuje, že lze natočit vynikající film i bez obrovského rozpočtu a známých tváří. Plus vidím i v tom, že je film poměrně realistický, hrdinové mají své chyby a rozhodně nejsou žádní nezranitelní polobozi, kteří projdou filmem bez skřábnutí od začátku do konce.

14. září 2009
avatar uživatele
80 %

Jak jsem si pročítal komentáře, řekl jsem si že spousta lidí vůbec nepochopila o co ve filmu jde. Bylo tu třebe napsané že se vojáci jen tak prochází v lese nabo že se chtějí jen dostat ke své jednotce. To není pravda. Někde uprostřed filmu je dialog o tom jak němci postupují k americkým liniím a amíci o tom nevědí. Skupina ameryčanů společně s britem se chtějí dostat ke svím aby je varovali. Je to znát i z toho jak někde, už nevím kde, ve filmu jeden amík, myslím že to byl kapitán říká:"Tak jdeme, zachráníme naše!" A také je tam skvěle vyobrazeno jak se vojáci snaží zapomenout na válku a povídají si a hádají se o úplně běžných věcech. Mé pocity z filmu jsou celkem dobré ale na 100% to není.

15. ledna 2009

Nízkorozpočtový snímekPřemýšlím, co k tomuto válečnému dramatu podle skutečné události napsat...Pročítám si zdejší komentáře a tak nějak tu vše bylo řečeno, takže jen vyjádřím svůj vlastní pocit ze snímku...Začátek se mi zdál poněkud nepřehledný, pořádně jsem neviděl, o co jde a navíc docela nudné scény...ovšem věřím tomu, že to takto mezi vojáky bylo, že si vykládali o běžných věcech a válkou se pokoušeli nezabývat...Ke konci se snímek stával zajímavějším, ale fakt, že začátek nebyl z nejpoutavějších udělal své - nedával jsem tolik pozor a ke konci jsem si jednotlivé vojáky pletl...Shrnul bych to tak, že film se mi líbil, ale viděl jsem už mnoho lepších počinů...Sandy Sanders

25. prosince 2008

Smutně slabé

Jsem hodně zklamán. Už na začátku mi přišlo, že to bude slabý film! Jsem fanda válečné historie a něco málo jsem si o Malmédském masakru přečetl a mohu s jistotou uznat, že jsem více emocí pociťoval z řádků knihy, než to co je ve filmu. Samotný děj je jedna velká nuda a Američané v doprovodu jednoho narcizního Britského letce pořád jen chodí a chodí po lese mezi takzvaně nepřátelskými liniemi a vyhýbají se nepříteli, co to jenom jde. A nějaké té bitvy sem se nedočkal. Pouze jen pár velice slabých přestřelek a menší srdce(ironicky) rvoucí bitvou s početnou skupinkou Němců, při které každý s Amíků postupně odpadal. Nechci si dělat srandu a nedělám!- z mužů, kteří toto skutečně prožívali a bojovali za svobodu. Ale jako válečný film tohle u mě pohořelo. S kvalitou seriálu ,,Bratrstvo neohrožených‘‘ se to nedá srovnat!

1. září 2008
avatar uživatele
90 %

Bitva o výběžek - prosinec 1944

Film je pro mně hodně rozporuplný v jednom prostém směru. Ardenská bitva byla jednou z nejdůležitějších bitev 2.sv války a v tomto filmu se mi nedostávalo důležitosti okamžiku té bitvy. Je pěkné, že je v ní pojednámo o nějaké partě vojáků, kteří se snaží dostat ke své jednotce, ale to mě nedokázalo až tak uspokojit. Naopak musím vyzdvihnout krásu přírody, zasněžené kopce a krajinu, ale film kvůli své nesmyslné komornosti ode mně jako od zarytého fandy military nemůže dostat 100

13. července 2008
avatar uživatele
100 %

Vyborny

Miluju valecne filmy. Tenhle je fakt skvele udelany. Akce tam ubec nechybí. Je to take film o pratelskych vztazich ve valce jak s Frickama tak s Amikama! Ma vyborny soundtrack. Je to ale i smutny film. Tenhle film me hodne ale hodne prekvapil. Vubec si na nej nemuzu stezovat!!!!!!!!
Jak rikam valecne filmy uplne zboznuju

29. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Velmi pěkný válečný film... Válečný moc není, jde tu spíše o přežití pár jedinců za nepřátelskou linií.. Moje hodnocení je 90%

9. března 2008
avatar uživatele
80 %

Melinda Renee

Je to dobrý válečný film se spoustou akce a zajímavých momentů. Jen to napětí mi za tou nepřátelskou linií chybělo.

10. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Mě osobně se film celkem líbil. Ukazuje, co všechno byli Němci schopní dělat kvůli vítězství. Velmi se mi líbila odlišnost amerických vojáků. Pěkný film se smutným začátkem a velmi smutným koncem.

7. června 2007
avatar uživatele
100 %

klobúk dolu...znovu je tu ďalší film z obdobia druhej svetovej vojny...perfektný dej aj zápletka nemám čo dodať...najlepšie je si to pozrieť...

19. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je výbornej válečnej film, uplně jiný než ostatní. Celkem mě překvapil svým dějem a tajemstvím. Nejedná se zde spíš o válčení, ale o přežití pár mužů v neznámé krajině. Vřele doporučuju.

26. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Brit :)

Mno film to byl dobrej, kouknu se na něj rád znova ale jak už tady někdo píše, bylo tam fakt málo akce, já válečný filmy s druhý světový miluju ale film je stejně dobrej a nejvíc se mi líbil ten Britskej letec, ten byl nejlepší :)

4. ledna 2007
avatar uživatele
lsk
...
80 %

Ako tu už bolo spomínané film nie je založený iba na prestrelkách a bojových scénach, ale určite som sa pri ňom nenudil. Obstojný vojnový film založený na skutočných udalostiach - príbehoch vojakov.

21. září 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

......

Užasný válečný film. Nebyl to ten válečný film kde se pořád střílý a celý film se vlastně odehrává na bojovém poli.Tento film měl skvělý propracovaný děj.Valečné scény jsou tam udělány taky dobře a když si uvědomíte, že film je seskládán s skutečných příběhů.Film dokonce ani nenadsazuje žádnou stranu, poukazuje na psychiku vojáku film je doopravdy dobře natočen a má skvělý scénář všem doporučuji dokonce i těm co nemusí válečné filmy.

3. září 2006
avatar uživatele
50 %

Tak na tenhle film jsem kouknu jen ze zvědavosti. A moc mě nebavil. Na to, že to byla jedna z nejstrašnějších bitev války je tam trochu málo akce. Válka samozřejmě nebyla jen o akci, ale když už je to jednou válečný film, mělo by se tam dít něco pořádnýho.

14. srpna 2006
avatar uživatele
keps
...
90 %

Prekvapil

Prekvapil ma tento snimok otom niet co pochybovat. Necakal som nic moc a vyklul sa zneho fakt solidny film ktory sa oplati pozriet ak mate chut na vojnovy fil plny strelby a napatia. Super!

19. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

BITVA V ARDENÁCH

Solidní válečný film. Na to, že je v něm dost málo akce je dobrý a to proto, že všichni hlavní představitelé odvádí dobré herecké výkony a film má velmi dobrou atmosféru. Co ubírá tomuto snímku na kvalitě, je velmi slabý zvuk.

20. října 2005
avatar uživatele
weri
...
100 %

Další dobrý film...

Další dobrý válečný film, co jsem viděl. Někomu může přijít nezajímavý, protože tady není mnoho akčních scén a obrovských přestřelek. Snaží se ale vyprávět příběh 5 obyčejných vojáků, kteří se znaží přežít německou ofenzivu v Ardenách. Je zde krásně zpracována atmosféra i pocity jednotlivých vojáků. Během celého sledování se určitě nebudete nudit... a to si zaslouží 100%.

16. října 2005
avatar uživatele
70 %

:-)

Je to válečný film, ale není takový jak bych si představoval. Člověk se u něj nenudí, ale nemá to zas tak dobrý děj, ani efekty...

Kdysi dávno