RECENZE FILMU

DC má možná poslední pokus na záchranu svého univerza před krachem, který započal už Batman v Superman. Jediný pozitivně přijímaný film od té doby byla Wonder Woman a už z traileru bylo poznat, že Aquamen půjde podobnou cestou. Režie se chopil miláček hororových fandů James Wan, kterému se už slušně povedl sedmý díl Rychle a zběsile, takže s blockbustery za 200 milionů už to umí. Zadařilo se mu i tentokrát?I po záchraně světa před Stepenwolfem se Aquamen pořád skrývá před lidmi i svým Atlantským původem. To se změní až ve chvíli kdy hrozí válka mezi mořským a suchozemským světem. Je na čase aby Aquamen, jako právoplatný dědic trůnu, začal vládnout a moc se na to necítí.

Trailerům jsem nevěřil a samotný Aquamen mi přišel z Justice League asi nejméně zajímavý. Naděje dával pouze Wan, kterého Rychle a zběsile 7 mě bavilo a je vidět že akci umí. Pak se objevili první reakce a mám dojem že celkem vystihují moce emoce. Aquamen je prostě hezký digitální film, který prakticky nemá zápletku, zato má pořádně mizerný scénář. Mě ale Wanova šikovná ruka nestačí.Jakkoliv Wan totiž umí natočit akci, pořád to bolí když se mluví nebo chce alespoň na pět minut mojí pozornost. Trvá to dvě a půl hodiny a i když triky jsou hezké (podobně jako před devíti lety u Avatara), tak prostě nestačí. Koukat takhle dlouho na nijak úžasnou digitální akci, s bolestnýma přestávkama na vysvětlení "děje" se prostě nedá.Aquamen je jako postava furt stejně mizerný a slušná Amber Heard to nezachrání ani s obřím poprsím. Tihle dva prostě cestují po celém světě, vždycky se je tam na konci někdo snaží zabít, než jdou dál a tam to jede znova. Občas se objeví náhodný zvrat, který by překvapil kdyby mě aspoň trochu zajímal děj. Na to tu ale není ani potenciál.

Tak se to Wan snaží zabít co nejhlasitější akcí. Jakkoliv je ale jako režisér docela fajn, na tohle nemá. Ale s tímhle scénářem se nedivím že přejel na styl "snad to bude bavit aspoň pětileté dítě".

hodnocení
50 %
jedním dechem
Propad DC vesmíru pokračuje. Tentokrát je to o něco lepší a se slušnou akcí to tolik nebolí, ale pořád je to hrozně málo.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.