home
Apocalypto

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Dalia Hernandez

Je to hodně poutavý dobrodružný příběh před začátkem osídlování Ameriky. Výborná kamera, strhující příběh a většinu času i napětí.

17. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

kvalita

Mel Gibson je nielen dobrý herec, ale aj režisér.Vynikajúci film. Takéto filmy by som mohol pozerať stále.

8. srpna 2012
avatar uživatele
90 %

Super

Mela Gibsona jako herce i ražiséra opravdu zbožňuji. Dokáže do svých snímků vnést skvělou atmosféru a poutavost, díky níž je většina jeho filmů nezapomenutelná a jen těžko se okoukají. Apacalypto nebyl výjimkou. Starý mayský jazyk jenom potvrzoval mystickou atmosféru, ve které se celý snímek nesl. I když jsem musela občas schovat hlavu do dlaní, abych neviděla krvavé scény,hodnotím tento snímek velmi pozitivně. Určitě doporučuji těm, kteří milují dobrodružství, akci a napětí a filmy z prostředí tajemné džungle.

5. listopadu 2010
avatar uživatele
60 %

Apocalypto

Tento snímek jsem chtěl vidět už hodně dlouho. Viděl jsem "Statečné srdce", s rukama před obličejem jsem viděl i "Umučení krista", ale právě tento Gibsonův počin mi přišel ze všech "nejsympatičtější". Hraných filmů, které by vyprávěli příběh v tak starém období moc není a už jen to, že se ve filmu nemluví anglicky, ale Gibson chce zkvalitnit atmosféru i tím, že scénář napsal v jazyku Yucatec jsem ihned ocenil. Určitě nejsem jediný divák, kterého tento film nadchnul ještě předtím, než se na něho vůbec podíval a určitě taky nejsem jediný divák, který od tohoto filmu očekával více. Mel Gibson si vymyslel tu nejjednodušší zápletku jaká ho mohla napadnout a natáhl jí do zhruba 130ti minut. Ano, nadruhou stranu zase musím uznat, že provedení měl Gibson v malíčku a na filmu šlo poznat, že Gibson má určitou vizi a ví, jak by měl film vypadat. Když se k tomu navíc přidá nějaká ta akce nebo napětí hezky se na to dívá, ale pořád mi to nestačilo. Na kameru si divák musí zvykat, protože film vypadá, jak kdyby byl točený digitální kamerou, nicméně nakonec si člověk zvykne. Brutalita ve filmu mi ani tak nevadilo a oproti "Umučení krista" to bylo jen slabé kafe. Navíc jsem si neuměl představit, jak by film vypadal, kdyby v něm nebylo ani trochu brutálity či akce. Mel Gibson dělal vždycky filmy, svým specifickým syrovým stylem a mě osobně to nikdy nevadilo, takže ani tady ne. Avšak stopáž je zbytečně dlouhá. Film sice nikdy vyloženě nenudí, ale neukazuje divákovi ani nic nového, prostě film nabízí to stejné dokola po celé své trvání. Tim bych však film pořád ještě bral jako silně nadprůměrný, co mě však totálně dorazilo bylo zakončení s příjezdem španělů, které dle mého názoru působilo nesmírně směšně a trapně. Po herecké stránce si na film ani nemůžu stěžovat, protože i když všichni herci jsou vlastně neherci, tak hrají postavy, které jsou jim blízké a tím pádem je hrají velmi přesně a přesvědčivě. Jedním dechem: "Apocalypto je film, který pobaví, ale zachvíli zmizí z hlavy. Počáteční napětí během filmu spadlo a dokonce i Gibsonův předchozí až moc brutální film o Kristovy ve mně zanechal větší stopu, než tento!" Dávám poctivě vydřených 60 %. "Statečné srdce" stále vede!

28. září 2010
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Mel Gibson znovu příjemně překvapil a určitě nejen mě. Hlavně díky štábu, lidma kterými se obklopil. Jde vidět, že to nejsou žádní nazdárci, ale zkušení filmoví matadoři. A právě díky nim má Apocalypto kvalitu. Vždyť kamera Deana Semlera je excelentní a hudba Jamese Hornera? Dokonalá! Pěkně se v tomto filmu vyřádil a povolal do boje snad všechny své zbraně. A výsledek je velmi pozitivní. Jeden z nejlepších skladatelských počinů, co jsem měl možnost od Hornera slyšet! Zbytek obstaral Mel Gibson a jako každý jeho snímek, i tento nese v sobě jeho rukopis. Především extrémní syrovost a brutalitu, kterou už vytasil několikrát a opět se mu vyplatila. Sice je za to z jedné strany kritizován a peskován, ale druhá strana jej naopak vychvaluje do nebes a já jsem nesmírně rád, že patřím do té druhé. Scénář není opředený ničím originálním, ale tady netáhne příběh, nýbrž provedení! První polovina filmu byla taková zvláštní, hravá, a abych řekl pravdu, tak mě nijak zvlášť mayská kultura neoslovila, i když byla velmi dobře a detailně provedená. Ale po útěku ze zajetí nastává "nekonečný" boj o přežití a tato část přidala na obrátkách celému filmu! Nečekal jsem, že se to ještě takhle výborně vyvine, ale je to tak a příjemně mě to překvapilo. Akce je dynamická, skvěle nasnímaná i sestříhaná, prostředí "živé" a hudba umocňuje zážitek... tato kombinace Vás zcela jistě dokáže přikovat k sedačkám! Nejsem žádný odborník přes mayskou kulturu, ale i oni se opravdu povedli. Jejich myšlení, chování, vzhled, neznámý jazyk i obsazení domorodci hodně přispělo ke snadné uvěřitelnosti. Závěr? Gibson opět boduje, ať si každý říká co chce. Zatím jeho filmy vždy dokázaly vyvolat kladné či záporné ohlasy a i když jsou kontroverzní, tak on prostě ví, co divák chce! Jde si svoji cestou a zatím se mu to vyplácí. Jen tak dál Mele...

5. ledna 2010
avatar uživatele
k1k1
...
20 %

Těžko říct

Na tento film jsem se původně dívala s úplně jinými představami. A dost mě zklamal. Shrnula bych to slovy 'Vyvražďování lidí kvůli nějaké pointě, která mi nějak nedochází'. Dívala jsem se do doby, než začala ta 'hra' s tím polem nebo co. Potom jsem to vypnula, protože jsem byla znuděná a znechucená. Myslím že znám dost 100krát lepších filmů než tenhle, takže si ho stoprocentně znovu nepustím.
Možná jdybych věděla, o čem film bude ani bych si ho nepuštěla nebo bych čekala něco jinýho. Takhle dávám 20%. Sorry

15. října 2009
avatar uživatele
90 %

Super

Tak musím říct, že mě tento film velice mile překvapil. Velice dobře natočený, navíc hodně napínavý. Zkrátka super, vřele doporučuju.

12. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Na apocalypto jsem se chtěl podívat už dřív. Nečetl jsem si informace, ale podle obalu jsem si film představoval úplně jinak ještě předtím, než jsem viděl kousek ve škole. Nicméně podobný film jsem v životě neviděl. Mayská kultura je opravdu hodně zajímavá a ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna Mel Gibson stvořil film, který ten jejich život dokonale popsal. Ani si to neumím jinak představit. Ale na druhou stranu jsem byl i nebyl nadšen. Když jsem viděl Mayské pyramidy, konečně mi začal film. To se zrovna uskutečňovaly světově proslulé Mayské obřady. Tedy vyřezávání srdcí a sekání hlav. Z těch scén, které byly v tom jejich městě, jsem byl opravdu nadšen, ale škoda takového času, který promrhali nekonečným závodem v pralese. Abych začal se špatnými věcmi, Mayská hra "kdo se dostane k poli" mě taky hodně zaujala, ale to abych začal kritizovat. Tuto hru jsem si taky představoval jinak. Svým způsobem to takhle dopadlo dobře, ale kolik času zde zabrala? Skoro žádný. Uběhlo pár minutek a už to bylo pryč. To se zase spojuje s časem, který byl dán Mayskému městu. Myslel jsem si, že zajatci zde pobudou trochu delší dobu, že jeden den nastoupí nějací a druhý zase další. Viděl jsem pár vyříznutých srdcí a to bylo asi to jediné, co zde stálo opravdu za to. Půlku filmu zabral hon na zajatce a to už byla nuda. To jsem jenom sledoval, jak se hrdina řítil pralesem, pak se ukázala jeho nepřemožitelnost, když přežil dva šípy a vylezl z bažiny, a pak konec. Aspoň ten konec dopadl dobře. Když se na to ale podíváte, pointu zde nenajdete. Bohužel jsem se ani do jediné postavy nedokázal vžít.

10. února 2009
avatar uživatele
100 %

Moc se mi to líbili. Filmy od Gibsona jsou skvelý. Mám ho ráda jako herca i jako rtežiséra.Dej filmu byl zajímavej.

26. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

OK

Tenhle film se mi docela líbil, i když tam udělali mnoho chyb a děj byl tak trochu přitaženej za vlasy... Jinak se tomu nedá nic vytknout, je to zajímavá a originálně spracována téma.

25. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Vynikajúci film, perfektné scény, super akcia a napínavý dej. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, vždy si ho rád pozriem. 100%

24. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Apocalypto nebo Apokalypsa?

To byla teda síla. Je to asi jediný film svého druhu, který jsem kdy viděl. Snoubení dobrodružného thrilleru a pokusu o vystižení mayské civilizace mě naprosto dostalo. To vše si vzal na práci můj oblíbenec Mel Gibson. Od něj jsem si toho hodně sliboval, po jeho Statečném srdci, jsem čekal něco opravdu výjimečného, a také se mi to dostalo. Všichni tady polemizují o Melovi zvrhlosti, jak se vyžívá v násilí, podle mě to ale není vůbec pravda. Co byste chtěli od Mayů, ti jsou proslulí obětováním a podobnými nehezkými věcmi, sice musím uznat, že měl Mel dát trochu větší prostor jejich vzdělanosti (např. astronomie), ale jeho vylíčení Mayů jako krvelačných bestií nebylo vůbec špatné. Vlastně celý tento projekt je ohromě zajímavý, myslím si, že na tohle by si každý režisér netroufl, je to totiž velmi rozsáhlé dílo, mluví se tady pouze domorodým jazykem a herecké obsazení je složeno výhradně z "amatérů", proto musím vyjádřit svůj obdiv, každý "herec" totiž odvedl perfektní práci. Po těchto stránkách je to bez jediné chybičky, ale ten děj, co to bylo? Tím si to dost výrazně zkazili. Začátek byl sice vhodný na porozumění starověké civilizaci, divák se do toho mohlo skvěle vžít, bohužel od té chvíle, co začal hlavní hrdina prchat před pronásledovateli, to šlo rapidně dolů. Jakýsi "survive běh" byl sice promakaný, co se týče efektů (např. akce s jaguárem), ale obsahově to bylo jak vystřižené z Ramba. Hlavní hrdina je tam kosil jednoho po druhém, a to, jak na ně vypustil ty včely… nechápu, jak si to mohli takhle zkazit. Samozřejmě všude musí být láska, tento příběh o to nemohl být ochuzen, ale proč? Tohle strhává další procenta, skončilo to totiž samozřejmě happy endem. Škoda, mohlo to být rozhodně lepší, ale i tak klady jednoznačně převažují... od mě za 75%. V dohledné době plánuju zhlédnutí Umučení Krista, no uvidíme, jestli to bude lepší.

29. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Život není peříčko

Mhhmmm. Všelijaké. Být napnutý se mi moc nepodařilo, nějaké to vyřízlé srdce (kuřecí a vepřové) už jsem taky viděl, s tchýní jsem se rovněž měl tu čest postavit tváří v tvář, tedy ani to mě příliš šokovat nemohlo... Dobře působí výběr herců, až jsem si říkal, kde to Gibson všechno sebral. Vážně prima, konečně jednou člověk vcelku ochotně uvěří, že tam kdesi ve filmovém pralese pobíhají domorodci a ne tlupa skautů. Děj je ovšem dost ubohý. Když nad tím tak přemýšlím, dějově mi to připomíná cosi mezi scénou s podříznutou Murron ve Statečném srdci a Umučením Krista.. No, dejme tomu, že kruťák Mel od začátku do konce pevný v kolenou vykročil po sado-maso a nějaký děj ho od dosažení krvavého cíle nemohl odradit. Časem se to však začne zajídat. Když hlavní hrdina celkově změnil barvu z normální na modrou a posléze na černou, a když krom cukrové třtiny a jámy s mrtvolama překonal ještě vodopád a bahno, vzpomněl jsem si na historku, jak se chtěl jeden nešťastný chlap zasebevraždit, tak spolykal nějaké prášky, jenže se mu akorát udělalo blbě a jinak nic, tak si vzal v kuchyni nůž, jako že si podřízne žíly, jenže v polovině pižlání ztratil nervy, protože ho to bolelo a dělalo to svinčík, takže nůž pustil, vzal provaz a šel se na půdu oběsit. Ale když se zhoupnul, nevydžel trám jeho váhu, utrhnul se on spadl na zem a trám mu přitom rozbil hlavu. Tak se vydrápal na vikýř, že skočí ze střechy, jenže si to blbě vypočítal a kecnul sebou dole do hromady uhlí a zlomil si přitom obě nohy. Celý olepený od šmíru se pak zbídačeně plazil přes zahradu až na ulici, kde ho našel soused, zavolal mu sanitku, no a doktoři ho pak dali dohromady. Apocalypto je něco podobného. Ne úplně přesně, ale tak trochu jo. Ještě mě při sledování filmu asi tak ve dvou třetinách, což není náhoda, napadlo, že kdyby našim olympionikům (naši olympionici laskavě prominou, ale při té krvavé podívané jsem poněkud ztratil jemnocit), že kdyby tedy trenéři našim olympionikům, zejména běžcům, udělali každému díru do jater, běhali by běžci jako srny a vyhráli by kdeco.

1. října 2008
avatar uživatele
60 %

Velmi, velmi kruté.. Možná je to mým spíš humanistickým založením, ale tenhle film jsem po hodině zkrátka musela vypnout. Bylo by samozřejmě dost naivní myslet si, že mayská civilizace používala toaletní papír a že znala dezinfekci, ale takhle naturalistické zpracování mi přijde úplně zbytečné. Kdyby se povedlo "zjemnění" některých scén (což by určitě pomocí náznaků šlo), možná bych ho dokoukala do konce...

22. června 2008
avatar uživatele
90 %

ked uz mela nevidime tolko na platne, aspon si mozme vychutnavat jeho reziserske pociny. dalsi skvely je prave tento. mozno az trochu brutalne dej, ale skryta laska v pribehu. je to nie len pan herec ale aj pan reziser.

22. března 2008
avatar uživatele
80 %

Darwinismus

Reklama na darwinovský přirozený výběr, působivě zpracovaná. Je asi pravda, že člověku většinou nestačí to, co má a chce stále víc. Ale ne vždy vítězí hrubá síla...

21. března 2008

Mel Gibson

To že je Mel Gibson posedlý brutalitou, utpením a násilím sme možná (schválně) u velkolepého Statečného Srdce přehlédli. Při Umučení Ježíše Krista jsme si začli říkat, že více litrů krve, než metrů filmu asi není v pořádku. Apokalypto jen oficiálně podtrhuje cejch zvrhlíka. Možná trochu přeháním, řeknete si, krvavé filmy jsou dnes častější než autonehody a možná máte pravdu. Nicméně to, jak surově Mel prezentuje své příběhy mě fascinuje. Čisté utrpení a ponurost odkapává z tohoto filmu jako krev z mayského obětního oltáře. Velice působivý snímek, který vás zasvětí do krutosti dávných civilizací. Jediné, co mi trochu zkazilo dojem byl rambovský styl hlavního hrdiny, který zřejmě trpěl mnohonásobným nadbytkem krve nebo absencí tepen.

10. března 2008
avatar uživatele
80 %

Jako historikovi mi samozřejmě výklad jednoho z konců mayské říše nesedí, a proto jsem i díky recenzím, popisujícím Maye jako krvelačný národ od filmu příliš neočekával. Ve filmu nebyly zmíněny pozitivní aspekty tohoto národa (astronomie, kultura ...). Diváci by měli být předem upozorněni, že se jedná o jednostranně podanou "pohádku". Ale jako dobrodružný film nebylo Apocalypto vůbec špatné

17. února 2008
avatar uživatele
100 %

nikdy neviem ako mám začať...takže prostredie bolo spravené úžasne, obsadenie neznámych hercov a miestnych obyvateľov bolo režisérové skryté eso...hudba dojímavá a zároveň burcujúca no a čo sa týka príbehu len toľko, že Mel si vybral skutočne tému, ktorá je zaujímavá a zároveň dojímavo-tragická lebo ide o "ich" koniec...toť vše...100%

16. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

jaguár

Podle mě je to úplně úžasnej filmek, navíc Mel Gibson je geniální herec i režisér. Starý jazyk Yucatec dodá rozhodně na autentičnosti a herci-neherci, kteří třeba nikdy neviděli kameru, se svých rolí zhostili na jedničku. A zas tak krvavý a brutální se mi to taky nezdálo...hned bych se na to koukla znovu.

1. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Opäť skvelý film pod režisérskou taktovkou Mela Gibsona. Vsadil na neznámych hercov, čo sa mu oplatilo. Ma to úžasný príbeh, ktorý ťa nechá v napätí od začiatku až dokonca.

21. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Apocalypto

Tento film je tím nejlepším, co jsem za poslední rok viděl. Dobrý film se pozná podle toho, že vám navrtá hlavu na hodně dlouho, to znamená, že po shlédnutí váš mozek stříhá jednotlivé sekvence, či chcete-li scény stále dokola a opakovaně vám je prostě přehrává. Čím déle to bude dělat, tím byl film pro váš dojem lepší. Takto se na filmy dívám z pohledu půdorysu já. Film APOCALYPTO ve mě byl víc než týden a to je pro mě opravdu dost. Tohle umí v mém případě většina filmů Davida Lynche a pak pár občasných vyjímek jako byla tato. Z celého dech beroucího filmů se mi při vzpomínce na tento skvost vrací zcéna z nemocnou holčičkou která mě tím Yucatec jazykem doslova hypnotizovala. Jestli mi něco u Apocalypta chybělo, pak to byly pouze dvě věci a sice subík XAVIAN BASSO a Plasma TV o uhlopříčce 126cm :o) Opravdu nic jiného mě nenapadá.
Mel Gibson mě pro tentokrát nadchnul jako kdy málokterý režisér.

14. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Apocalypto

Wow... já si myslím, že tento film byl perfektní. Dostalo mě to. A ani nevím co nejvíc. Mělo to hlavu i patu. A no prostě mě to dostalo...klidně se na to kouknu po tisící a nebude mi to vadit.

7. prosince 2007
avatar uživatele
konz
...
80 %

...

No abych řelk pravdu vůbec nevím co si o tomhle filmu myslet. Jako zpracování vynikající, ale některé ty scény, z těch se mi málem někdy yzvedl žaludek. ( asi tím že sem zrovna objedval). Ale jinak jako myslím že film stál za to.

25. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Stojí za vidění

Velmi povedený film. V průběhu filmu jsem přemýšlel o hodnocení 90%, po skončení jsem si řekl 80% a další den se dojem ustálil na 70%:) Obyčejná, skvěle natočená pralesní honička, která za zhlédnutí prostě stojí a naprosto vás vtáhne přímo mezi mayskou civilizaci. Kamera, zvuky, skutečný prales, herci-neherci, celkem naturalistické ztvárnění filmu, to udělá svoje a děj je prostě takový jaký je. Nevím, jak jinak by měl vypadat. Na to, aby se na něm ukázaly různé základní lidské vlastnosti tak jednoduchý děj stačí. U mě ale stejně jednoznačně vítězí Umučení a Statečné srdce a zajímalo by mě, na jaký další námět bude Mel Gibson točit a zastávám názor, že je stejně dobrý herec jako režisér.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Apocalypto

Fakt nevím kam chodí Mel na nápady ke svým filmům, ale jedno vím určitě; do kterého nápadu se pustí dělá na maximum a udělá z něho minimálně kontroverzní hit... Perfektní svojské zpracování, určitě reálný podtext (a když možná ne tak co když nakonec jo !? ), a samozřejmě více násilí jako obvykle, ale ne zas tak, aby se na TO dalo jednoduše ještě kuoka t- prostě filmy na povídání ale hlavně napínáky ns podívání, kde je člověk tak vtáhnutý do děje že sleduje a fandí bezhlavě ( patrně nejvíc asi kvůli utrpení. kterým si musí projít ) hlavnímu hrdinovi, ať už je jakýkoliv ...

15. října 2007
avatar uživatele
90 %

Apocalypto mělo překvapivě dost špatné kritiky. Zvláště ve srovnání s Umučením Krista, které považuji za nechutnou magořinu a nic víc. Nevím, možná je to tím, že jsem asi jen průměrný divák, který se vždycky nechá nachytat na klišácký boj dobra se zlem a drží tomu hodnému pěsti... ale mně se Apocalypto líbilo opravdu hodně. Mela Gibsona nijak neobdivuji, naopak ač uznávám, že je to možná pěkný chlap, nemám moc ráda jeho herecký styl a vadí mi většina filmů, ve kterých v poslední době hrál (zvláště romantické komedie). A ačkoli se mi Kristus fakt příčil, nemám naopk proti Melovi zásadní námitky. Nečekala jsem bůhvíco, ale ten film mě fakt dostal. Příběh je veskrze jednoduchý - no a co?? Není důležitější zpracování? Kdo měl v poslední době podobný nápad obalit klišé útěku před "zlými hochy" do hávu středoamerické džungle, se vší její havětí, legendami, pověrami, pověstmi - a samozřejmě stejně krutými a nemorálními lidmi jako všude na světě? Mnozí vyčítali filmu nepravděopobnost, mystifikaci, manipulaci s fakty... sakra kdyby byl Mel coby ultrasilný katolík úplný maniak, z jakého jej označují, mohl taky tenhle příběh natočit z pozice chudáků bělochů křesťanů, kteří přišli rozsít sémě boží do dalších území a ti parchanti indiánští nezdabozi je zmasakrovali... Nerozumím tomu, co komu může na Apocalyptu vadit. Je to silný film, který osloví lidi, kteří jsou schopni přemýšlet o tom, jaká je doopravdy lidská rasa zlá a krutá. Že byla ta krutost přehnaná? A co námatkou takový Gladiátor? Vždyť ta hra na kočku a myš z pozice mocnějšího je úplně stejná! A i když nejsem expert na mayskou kulturu, věřím tomu, že takhle to přesně bylo! Mocní se vždy baví ponižováním druhých - aby nakonec byli opěvováni za to, že dají milost! (viz Schindlerův seznam, že) ... Pokud někdo od filmu čekal popis zániku mayské civilizace, tak jak se tomu skutečně událo, asi nechápe, že film je hlavně audiovizuální umělecké dílo - ne kronika. Hudba, kamera, střih, zvuk, masky - všechny tyhle složky jsou zrovna v tomhle filmu použity přímo ukázkově v tom pozitivním slova smyslu - prostě po vizuálně-hudební stránce naprosto podmanivý film. A dějově taky, ale to už se opakuji.

14. října 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Mell točit rozhodně umí. Jeho styl je originální a zajímavý. Natočit film v cizím jazyce bylo jistě riskantní, ale mě to o dost zvýšilo zážitek z filmu. A stejně jako u Umučení Krista může film zaujmout i ty, kteří se o dané téma vůbec nezajímají - a to je rozhodně dost velký důkaz kvality filmu.

13. září 2007

Velmi silný zážitek...

Nebudu tady vypisovat co všechno měl dobré ptž by to bylo na dlouho. Naopak co se mohlo udělat lépe:
Tak především byly některé linie příběhu slepé. Např. děti ve vesnici a poté Mayové kteří ještě nedostali možnost běžet do polí vtříc smrti. Kazí to celkový jem. A konkrétně příběh toho, který byl ve vesnici trochu pro posměch. Ale přesto si film zaslouží solidních 90%!

12. září 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film rozhodně stojí za to. Příběh není špatný a herci jsou taky dobří. Skvělá kamera a dobra hudba. Mel umí - Mel točí. Krvavé to ani tak nebylo, spíš jsem zavíral oči při scéně, kdy jeden domorodec pojídá tapíří varlata.

4. září 2007
avatar uživatele
70 %

Z tohoto filmu mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu se mi velmi líbily účesy, kostýmy a výprava, na druhou stranu byl děj velmi slabou součástí tohoto filmu.
Když pominu to, že se film nedržel vůbec historických fakt, byl i děj na nějaký film z historického prostředí dost ujetej. Přeměna v jaguářího muže byla úplně šílená - z bažiny vylezl superman... hmm. Také náhod tam bylo na jeden film až příliš.
Krvavý mi to zas až tolik nepřišlo, jak tu spousta lidí píše. Nic, co by nebylo i ve spoustě jiných filmů. Ale podle mě tam bylo až příliš moc akce na tak starou civilizaci. Prostě je to celé takové dost neuvěřitelné a nereálné. Jinak oceňuji, že to bylo v jiném jazyce než v AJ.
Dávám 70%.

3. září 2007
avatar uživatele
100 %

Můj objektivní názor

Film Apocalypto se mi skutečně líbíl!!! Mrzí mě, názory jiných, kteří píšou, že je film nudny nebo drsný!!! Podle mého názoru v Apocalyptu tolik brutalit není jako např. v predeslem Gibsonově filmu Umučení Krista nebo treba v 300:bitva u Thermopyl, tyto filmy jsou podstatně drsnější!! Pokud někomu prijdou záběry vyřezávání srdce nebo zvrhlá hra Mayů v aréně, kdy po zajatcích háží šípy a kameny, tak můžu ujistit, ze tomu tak ve skutečnosti bylo, četla jsem si o kultuře Mayů některé informace, a tyto praktiky skutečně vykonávali. Upřímně jsem se bála shlédnout Apocalypto, protože jsem si myslela, že to budou 2 hodiny trvající brutality, jako tomu bylo v Umučení Krista... Ale po shlédnutí jsem byla neskonale nadšená... Dále mě mrzí, že nikdo neocení brilatní namaskování herců a make-up a samozřejmě unikátní je v tomto případě mluva herců ve starém, jíž skoro zaniklém jazyce, který celému filmu dodá na autentičnosti... V neposlední řadě stojí za zmínku výborný nápad obsadit do filmu neznámé herce, tímto stojí za pochvalu skvělý Rudy Yougblood v roli Jaguára Pawa, tohoto herce si určitě přeji vidět v dalších filmech a dále mě zaujal Gerardo Taracena, představitel jednoho z tyranů, který hlavní postavu, Jaguára Pawa, oslovoval titulem "Ohlak", v anglických titulkách bylo toto označení "Almost", v češtině "Skoro".... Zkrátka film je excelentní, Mel Gibson odvedl skvělou práci, a to hlavně proto, že at se film někomu líbí nebo ne, tak film ho rozhodně nenechá lhostejným a vybudí v lidech nějaké emoce..Upřímně se těším na další projekt Mela Gibsona.


14. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Perfektny film!!Mell Gibson robi cim dalej tym lepsie filmi!A toto bolo perfektne!Uplne super urobil ked tam dal neznamich hercov a este lepsie s tou kamerou!!Hudba bola tiez perfektna!Dej bol tiez suer ale najlepsie bolo ukoncenie!Zaver som necakal!Som myslel ze sa navzajom vsetci vyzabijaju a oni tam daju ten koniec ktory neprezradim!Proste som cakal vseliake scenare ako to ukonci ten film ale toto ma prekvapilo!Dam 90%

6. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Jaguáří tlapa

Velmi dobrý.Kamera byla pořád v pohybu, neokoukaní herci, neokoukaný děj a námět. Já myslím že Mel Gibson je dobrý herec a ještě lepší režisér.Jen tak dál...

22. června 2007
avatar uživatele
80 %

Ukázka toho, co dokáže kamera, zajímavá hudba, krásné exteriéry a neokoukané tváře provést v podstatě s jednoduchý dějem. Výsledkem je výborný film.

15. června 2007
avatar uživatele
100 %

Apocalypto

Výborný film, Mel Gibson umí. Výečné nahlédnutí do Máyské kultury - hezky sestřihané scény, kvalitní herecké výkony (alespoň na jednoznačně nezkušené herce). Těším se na další Melův film.

6. června 2007
avatar uživatele
100 %

No pre mna to bolo velke prekvapenie. Podla mna uzasny film, s charakterom, vykonmi hercov, kamerou, vypravou - no proste parada.

Ale ... moji mladsi kolegovia (slobodni, studenti a pod.) mi povedali, ze je to len trápny útek jedného indiána. No zrejme chalani isli za hollywodskou zabavou a zrazu toto.
Jednym dychom chcem tiez povedat, ze na ten film budu podla mna inak nahliadat ludia, ktorym je rodina to najcennejsie co maju a inak ludia, ktori este rodinu nemaju. To preco sa "chalanisko" tak urputne vracia za svojou rodinou treba citit vo svojom vnutri a vtedy mozno clovek porozumie, preco je to tak.
Tym vsak nijako neznehodnocujem nazory ostatnych, lebo ide skutocne o podareny kusok filmárčiny...
Quo vadis Mel Gibson?

26. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Na tomto filme som bol v kine zaplatil som za to 100-vku no vôbec to nelutujem. Film bol celkovo dobrý zaujímavé situácie,a myslím že sa podarilo aj dobre vystihnúť život vtedajších ludí. Aj dĺžka filmu sa mi vydela.

26. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Po Umučení Krista jsem filmu moc nevěřila shlédla ho jen proto, že mu Premiere dala vysoké hodnocení. A byla jsem mile překvapena. Herecký výkony super, exteriéry krásný, z výpravy Mayský civilizace a města jsem byla unešená a celková Mayská kultura vypadala super. Některý věci sice byly přitažený za vlasy (nezdálo se vám, že má hrdina nějaký velký štěstí??), ale toho nebylo tolik....80%

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný co dodat asi nic, to jsem zvědavej co na nás Mel po Braveheart - Umučení Krista - Apocalypto , vytáhne příště.

12. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Když si něco Mel Gibson vezme do hlavy, tak to potom stojí za to. Ať už v dobrém nebo špatném smyslu. Jeho předchozí film Umučení Krista jsem jako spousta dalších diváků přijal spíše nagativně. A právě Apocalypto mělo zase tak trochu napravit jeho reputaci. Mně nezklamalo, co jsem od něj očekával, toho jsem se také dočkal. Na za¨čátku nám Mel líčí život mírumilovných pralesních indiánů, až je to někdy i zábavné. Jenže potom přichází vystřízlivění v podobě agresivních a svými bohy sfanatizovaných Mayů. Tady jsem postrádal nějaký ten lepší záběr kamery na masivnost a velkolepost jejich staveb. Samotný obřad vyřezávání srdce zaživa, za jásotu tisíců divochů, mi zase tak drastický nepřipadal, jak se o něm mluvilo. Ale kamené město a život v něm vyobrazil Mel mistrně, opravdu je na co se dívat! První část filmu je tedy dobrá, ale ta druhá je však vynikající! Pronásledování hlavního hrdiny tlupou mayských válečníků nehostinou džunglí a jeho následná pomsta v mnohém připomíná první díl Ramba. Vůbec tu nechybí napětí, navíc umocněné dobře laděnou hudbou. V závěru jsem si jen říkal, jestli by tak rychle došel ke své ztracené rodině, ale čert to vem! Apocalypto se zkrátka povedlo a Gibson zase jednou potvrdil, že natočit kvalitní film mu není zcela neznámé.

21. března 2007
avatar uživatele
70 %

Co mě tak napadne, když se řekne Apocalypto?! - moc dlouhý! Netušim co by tam nemuselo být, ale něco by se "vyhodit" snad dalo. Velmi atraktivní (na sledování)pro mě byla hlavní postava. Mel se nevyhnul občasné kýčovitosti, ale přesto nemůžu říct, že by se mě film nelíbil. Jako lepší bych hodnotila druhou polovinu filmu, což bych řekla, bylo někdy po zatmění. Jelo to, jenže tady u filmu, jsem nebyla téměř přesvědčena, že by to takhle mohlo vůbec být. Nemyslím, existenci a zvyky obou kmenů, ale to, že by snad dokázal utéct a už vůbec s ránou v těle.

20. března 2007

Výborně rejžo Gibsone

Na začátku filmu jsem nevěděl, co od tohoto mám čekat. Říkal jsem si, že to zas bude nějaký film o kanibalech a že krev a vnitřnosti budou lítat všude. Naštěstí se mé pocity během filmu začaly zlepšovat a já si začal říkat, že to bude nakonec docela pěkný film. A je to tak! Perfektní efekty, pěkná příroda, skvělá hudba a i pozoruhodné herecké obsazení místními vidláky. Hodně na mě zapůsobil příchod do velké říše Mayu a scéna s obětováním zajatců. I samotná postava hlavního hrdiny. Jediné co mi tam tolik nesedělo byl příběh. Film má být o zániku Mayské říše, ale mě to tak moc nepřišlo. Samotný děj se spíše začal zaměřovat na boj o holý život hlavního hrdiny. Tímto se hodně stotožňuji a souhlasím s uživatelem( Paul5), že polovina filmu začíná silně připomínat Ramba! Ale jinak nic víc k tomu! Koukněte se na tenhle neobvyklý film a posuďte sami!

17. března 2007
avatar uživatele
70 %

Ze začátku skeptický a na na daný žánr až moc klišovitý - hlavně v dialozích. Po přepadení tábora nabušená podíváná, která vám ukazeju krásu přírody a tvrdost způsobů. Pomalá plynulost se v jednom okamžiku přotočí a začíná hon o přežití, čím film apsolutně zesílí a vy přestanete dýchat.

11. března 2007

Takže...každopádně musím říct, že sem se na tento snímek velmi těšil a moje očekávání jen umocnili kladné recenze..!Avšak po shlednutí filmu The Apocalypto...jsem měl velmi rozporuplné pocity!!Každopádně je to film plný adrenalinové zábavy...avšak scénář notně pokulhávál.Myslel jsem si,že to bude o Maych....ale klidně to mohlo bejt o obyčejném křovákovy který zachraňuje svou rodinu a vyšlo by to nastejno!!Proto taky mé hodnocení.

7. března 2007
avatar uživatele
90 %

Příjemné překvápko

Na tenhle filmík sem šla skoro pod nátlakem,ale nakonec mě to příjemné překvapilo.Krve a vnitřností sice dost,ale rozhodně je přebyla úžasná atmosféra, originálně rozvíjený děj atd. Souhlasim,že nemá v podstatě žádný velký příběh, ale slušně to odsýpá,fakt zajímavý. Hlavně propastný rozdíl mezi pohodovou atmosférou indiánské vesnice a absolutní zmar ve městě. Ani jednou sem se nedívala na hodinky kolik zbývá do konce a to už se mi docela dlouho nestalo. Zkrátka Gibson zabodoval :-)

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

...

Tak tento film se Melovi hodně povedl a také se mi líbil, sice do filmu zakomponoval pouze špatné vlastnosti Mayů, ale co se dá dělat, jinak by to asi nebylo tak zajímavé. Dost mě překvapilo, že ve filmu nemluvili anglicky, ale nějakým "jiným" jazykem, takže jsem byl stoprocentně odkázán na titulky. No ale dávám filmu 100%.

4. března 2007
avatar uživatele
70 %

Prchající Ronaldinho

Drahý Mele... do čeho ses to zase pustil? Pokud bych to měl považovat za historický film, tak by absolutně propadl (ne z vlastní zkušenosti, ale podle článků historiků - za zmínku stojí že Mayové nenapadali sami sebe a především nevykonávali lidské oběti). Budu ho tedy brát jako akční film z doby Mayů. To už je lepší, přeci jen seš zkušený režisér, takže mé hodnocení bude o to přísnější. Co se týče napětí, hudby, kostýmů či výkonů herců, nemůžu mít sebemenší výhrady. Horší je to se samotným dějem, který je podle mého velmi slabý. Legenda o jaguářím muži byla taková nejasná, nepříliš dobře provedená. Další výhradu mám k jámě, která se plnila vodou - protože voda nadnáší, manželka hlavního hrdiny by se jen tak snadno neutopila. Nejhorší však byla scéna, kdy prchající Ronaldinho (tedy hlavní hrdina, který se mu nápadně podobal :) začne ve svém lese likvidovat jednoho nepřítele za druhým. Nezlob se, ale s tímto už tu byl Rambo, a to hned v jeho prvním díle. Přesto je však film povedený, takže i přes tyto nedostatky hodnotím film vysoce, a to 70%. P.S. Nejdojemnější scéna z celého filmu byla beztak smrt jaguára ;-)

3. března 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Na film sem se těšil moc protože mám rád zaniklé civilizace,a byl jsem zvědav na Gibsonovo prvedení.Zase byl film velmi reální a k tomu ty pefektní zvuky ale na druhou stranu málo textu a když nebyla akce tak byla nuda.Mám na mysli jak šli všichni svázání džunglí a nic se nedělo to bylo trochu moc dlouhý ale jen do té doby než přišli do starého města na popraviště.Takže se to vyvážilo takhle nějak má vypadat historicky výpravnej velkofilm.

1. března 2007
avatar uživatele
90 %

Tentokrát Melovi tleskám. V podstatě naprosto obyčejný příběh, ale díky všem těm maličkostem okolo je to super podívaná. Ano, k těm maličkostem patří i hektolitry prolité krve a hromady různých částí těla, ale dohromady to tvoří dost zajímavou podívanou. Pro slabší žaludky to asi nebude, ale doporučuju alespoň na lačno..

1. března 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný...

Vyspělou civilizaci nelze dobýt zvenku, dokud se sama nezničí zevnitř-tak to je přesně to, o co v tom filmu jde! Dle mého názoru je naprosto nepodstatné, jestli tam běhají nazí chlapi a zachraňují své rodiny pralesy nebo ne(i když jako podívaná to rozhodně stojí za to). Podstatný je tam zjevný úpadek společnosti, vybíjení se navzájem s ostatními, místo vzájemné spolupráce, soucit, který chybí a tak dále a tak dále…nepřipomíná vám to něco? To jsou totiž známky nemocné civilizace, která opravdu nepotřebuje nikoho, aby ji dodělal, protože to hravě zvládne sama. A nezáleží na tom, jestli je to historický fakt nebo ne, stačí se podívat na zprávy a bude vám jasné, že na tom něco je. Ať už se to týká Mayů nebo někoho jiného…

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

APOCALYPTO jak se patri:-)

O tomto projektu Mela Gibsona jsem vedela jiz asi rok dopredu. Mam tohoto velmi nadaneho herce a rezisera v jednom hodne rada, a tak jsem byla moc a moc zvedava, jak se popere s tematem, jakym je: Rozpad Mayske rise.
Bohuzel se posledni dobou zacaly v novinach a casopisech objevovat dosti negativni recenze na tento jeho novy film. A to me velice zklamalo. Apocalypto bylo nazyvano: Honickou pralesem, se strasnou kamerou a bez deje. To me vsak neodradilo a do kina jsem samozrejme sla. A tady jsou skutecnosti:

1. Apocalypto je velmi a zduraznuji VELMI zajimavy film!

2. Apocalypto MA dej, ne ze ne. Tady je: Jedna mirumilovna Mayska vesnice je napadena druhou - mnohem agresivnejsi - a skoro vsichni jeji obyvatele jsou vyvrazdeni. Hlavni hrdina jmenem Jaguari Tlapa je spolu s hrstkou prezivsich odveden ze sve vypalene vesnice do cizi, kde maji byt vsichni objetovani bohum. Jeho tehotna manzelka je spolu s malym synkem ukryta v hluboke jame, ze ktere vsak nemohou ven. Zacina prset a jama se pomalu, ale jiste zacina plnit vodou...!

3. Kamera je skvela! Hlavne pri akcnich scenach. Zpomalene a zrychlene zabery ci snimani scen ze vsech moznych uhlu skvele udrzi napeti!

4. Na to, ze jsou vsichni, kdo se ve filmu objevuji NEherci, jsou uzasni - a velmi nadani!

5. Apocalypto NENI Umuceni Krista - nechapu, jak mohou byt ty to dva filmy spolu srovnavany! Je tu sice nasili, krev, a sem tam spatne videt uriznuta hlava... ale kde neni? Jedine, co je tu trosku fuj je zvuk provazejici praskani kosti...

P.S.: Krutost provazela svet drive, provazi ho nyni a bude ho provazet i nadale... Tak proc by melo byt Melovo drsne a realisticky krute zpracovani tohoto uzasneho filmu brano jeko spatne?!? :-)

24. února 2007

Blues pro osamělého mexičana.

Ano, někoho může nadchnout zběsilá honička nahatých chlapů uprostřed pralesa plného jaguárů, někoho zase může nadchnout když, bandu zmodralých opět nahatých chlapů nechirurgicky zbavují orgánů a hlav. Ostatně o tom celém film je a nikdo by neměl hledat hlubší podstatu děje. KLidně by se to mohlo natočit uprostřed New Yorku a nikdo by nepoznal rozdíl a pokud se chcete přiučit něco o Mayské civilizaci, běžte si radči pustit Discavery. Film se drží jasného krvaelačného pravidla, prdni tam starou civilizaci, objednej kamiony umělé krve, nacpi nahaté chlapi doprostřed nějakých epesních dekorací, hoď mezi ně kudly, použij krev a všechno to natoč. Úspěch Umučení Krista se nekoná a Gibson se měl peněz zbavit nějak jinak. ,,Znalecky' dávám 75%.

20. února 2007
avatar uživatele
100 %

Dobrý...

Musím konstatovat, že tohle se Gibsonovi povedlo. Umučení Ježíše mne zdaleka tak neoslovilo, jako tento film. Skvělé masky, poměrně jednoduše přímý a možná předvídatelný příběh, ale celkově hezká podívaná. Určitě můžu doporučit shlédnutí.

17. února 2007
avatar uživatele
90 %

Celebrity? Netřeba!!!

No, musím říct, že tenhle film mě zaujal! Určitě mělo svoje čaro když tam byli neznámí herci a také to reálne zobrazení. Líbilo se mi to taky proto, že jsem nevědel, jak to skončí, což se u mnoho filmů stává. Třeba hlavního nepřítele zabil jako třetího odkonce, ne jako posledního a po ůmorné bitvě. Dal bych sto procent kdyby tam nebyly až moc nereálné scény, jako třeba když se naháněl s jaguárem dvě minuty.

16. února 2007
avatar uživatele
100 %

Gibson nezklamal

Viděl jsem všechny 3 předešlé Gibsonovy filmy a každý z nich mne nadchnul. Ani Apocalypto mne nezklamalo. Skvěle autentický film s opravdu kvalitnímy scénamy. Už se těším na další Gibsonův film.

9. února 2007
avatar uživatele
60 %

Kdybych měla Apocalypto srovnat s předešlým projektem Mela Gibsona,Umučením Krista,určitě by,přinejmenším u mě,zvítězilo.Není tak nesmyslně brutální(brutální je,aby nedošlo k mýlce,ale ne tak samoúčelně),má lepší příběh a postavy,do kterých se člověk může vžít.Bohužel opět mi uniká,co tím chtěl vlastně autor říci...A obávám se,že nic:-)Po technické stránce je Apocalypto na té nejvyšší úrovni,potěšila mě skvělá hudba a pokud v něčem Gibson opravdu uspěl,pak je to vykreslení poklidného životu v pralesní vesničce v kontrastu s dekadencí Mayského kamenného města.Plus samozřejmě akční scény,které jsou příjemně nedigitální a docela originální.Prostě a jednoduše,jako film s poselstvím příšerné,jako adrenalinová honička skvělé.Záleží na vás,na co jste přišli do kina.

8. února 2007

Tak film v režii Mela Gibsona má něco do sebe. Stejně jako Umučení Krista je tenhle film dost naturalistický a drsný, přesto to má grády a je to docela dobrý. Historikové jsou sice proti, protože Gibson ukázal Mayskou brutalitu atd. ale za sebe musím přiznat, že to je koukatelný film. Škoda že to bylo v mayském dialektu, anglicky bych tomu aspoň rozuměla. Ale na druhou stranu to mělo nějakou autenticitu.

31. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

...

mám jednu otázku.. to byl záměr nalákat lidi na něco a pak jim dát něco jinýho? .nezlobte se na mě, ale po heslech "vyspělou civilizaci nelze dobýt zvenku, dokud se sama nezničí zevnitř" nebo jak že to bylo, či už jenom po samotnym názvu "apocalypto", bych očekával to, co mi bylo slíbeno - příběh o zániku starodávný civilizace.. .ale o tom film neni ani zdaleka!!.. což mu jaksi kazí dojem.. kdyby mi gibson řek rovnou, že půjde o pouhou napínavou podívanou kterak se hodný domorodec snaží zachránit život sebe a svý rodiny před zlýmy "měšťáky", byl bych spokojenej o něco víc.. pokud totiž na film půjdete s tímto, nabídne vám vskutku originální verzi na dané téma.. .podívnaou originální a působivou, ale přesto se jí nepodařilo, vtáhnout mě do sebe úplně.. možná to bylo tim, že ve mě neustále hlodala ta slíbená skáza mayů nebo tim, že jsem měl pocit jako by dialogy byly do téhle tajemné doby zasazeny z dneška.. už na začátku se totiž mladý indián svěřuje staršímu, že "nefunguje", že neni schopnej udělat ženě dítě a že to nevadí ani tak jí, jako tchýni.. asi mám zcestnou představu o tematech mayské konverzace, ale tohle si v ní předtsavit nedokážu..

26. ledna 2007

je to velmi podařený film,každý záběr,kazdá scéna je detailně propracovaná,hudba je skvělá,prostě všechno je super.Je to jeden z nejlepších filmů.všem to můžu doporučit,ale taky vás musim upozornit na to že ve filmu se odehrává něco jiného než si přečtete v informacích

26. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Tenhle film nejlépe vystihuje slovo "autentický". Herci, jazyk, kterým mluvili, prostředí, obydlí, pyramidy, hudba etc., prostě je vidět, že si na tomhle filmu dal Mel Gibson opravdu záležet, každý detail působí neuvěřitelně realisticky. Mě zaujal už námět filmu, Mayové jsou strašně zajímavý národ a líbilo se mi, že se Gibson pokusil co nejlépe zachytit jejich způsob života, tradice (i když někdy poněkud drsnější) a dokonce i smysl pro humor. Film má taky spád a nechybí v něm akce, takže rozhodně nenudí. Snad jediné, co bych mohla filmu vytknout je, že přesně splnil to, co jsem čekala, ale bohužel se nekonalo žádné větší překvapení, ale zas tak mi to nevadí, protože má skvělou atmosféru a úžasně zachycuje smutný pád velké říše. Je štěstí, že Mel Gibson se podobných obtížných projektů nebojí a už jsem docela zvědavá, na co se vrhne příště.

21. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

..

..právě jsem shlédnul projek mela Gibsna Apocalypto a byl jsem překvapen ..film sice nemá moc silný príběh..ale jak je to sfilmovaný mazec..kamera super..a atmosféra je taky parádní ..takže dávám 93 % .. ;)

18. ledna 2007