RECENZE FILMU

Už je tomu přes tři roky, kdy jsme se poprvé seznámili s malým/velkým hrdinou Ant-Manem a jeho mravenčím dobrodružstvím. Od té doby jsme jej ještě mohli zahlédnout v Občanské válce, kde nám ukázal, že jeho schopnosti jsou ještě ambicióznější, než jsme doufali. A teď se vrací po boku krásné Wasp a my jsme zvědaví, jak si ve své druhé sólovce povede, a co sakra dělal, když Thanos devastoval lidstvo?!

Já osobně beru Ant-Mana z roku 2015 jako fajn rodinný film, ale že bych zažíval euforické stavy jako po zhlédnutí Black Panthera či Infinity War, to se říci nedá. Bylo to milé, humorné a místy originální mravenčí dobrodružství, tím to pro mě ale skončilo. Navzdory tomu mě Scott Lang v Občasné válce, kde se pošťuchovali Iron Man s Captainem Americou, zaujal a možná i více ke mně přilnul. A tak jsem vyhlížel druhý díl, u kterého trailery slibovaly celkem svižnou a zábavnou jízdu. A jak se to povedlo?Můj dojem po zhlédnutí filmu je vlastně skoro stejný jako u jedničky z roku 2015. Nemohu napsat, že by mě film přímo nebavil, protože bych lhal, ale přesto jsem opět očekával tak trochu něco jiného. Rozhodně mi nevadí osobnější zpracování a jsem docela i rád, že po emociálně těžké Infinity War, která mě dokázala vyždímat, přišlo něco mírnějšího, radostnějšího. Něco, co mi několikrát vyvolalo úsměv na rtech. Takže ano, Ant-Man a Wasp je opět velmi humorná komiksovka a až na pár výjimek se divák dobře zasměje.

Co se týče vizuálního zpracování, tak to je skoro zbytečné popisovat, protože u Marvelu jsme si již zvykli na jistý standart, který vyžadujeme a dostáváme jej. Akce vypadá dobře, je nápaditá (něco prozradil sám trailer), přesto všechno si myslím, že si tvůrci s ní mohli vyhrát ještě víc. Možnost zmenšovat a zvětšovat věci nabízí spoustu možností, pár jich film představí, ale přesto nevyužitý potenciál. Každopádně, akční scény ve filmu jsou a dobře se na ně dívá. Ještě jenom podotknu, že se mi hodně líbili omlazení herci ve flasbacku, kteří neměli sebemenší chybičku. Skutečně dobrá práce!


Pak už vlastně není moc co kritizovat a hodnotit. Záporák je zajímavý, příběh celkem prostý a vše ostatní podobné jako u předcházejícího prvního dílu. Čas vám v kině uteče, a pokud jste se u prvního dílu nenudili, dvojka vás pravděpodobně zaujme ještě víc. Líbila se mi Evangeline Lilly, kterou miluji od seriálu Ztraceni, a která zde dostala konečně o trochu více prostoru. Michael Douglas opět zazářil a je celkem stále stejně vtipný. Ostatní prostě hrají jako předtím a jejich postavy mě nějak neučarovali.


Co říci závěrem? Pokud celá vaše rodina ujíždí na marvelovkách, rozhodně druhého Ant-Mana nevynechejte. Bude vás bavit. Je to příjemná rodinná komiksová komedie, která sice laťku prvního dílu moc nezvedá, ale rozhodně ji nesnižuje. Někteří z vás možná budou zklamaní, protože přeci jen po Infinity War se jedná o film, který není tak velkolepý, monstrózní, emoční a napínavý či překvapivý. Je to prostě Ant-Man! A málem bych zapomněl, po skončení nikam nechoďte. Je tam podtitulkovka. Mě sice nějak neoslnila, ale byla fajn.

Ještě jen dodám, že jedničce jsem v tu dobu dal 60%, a protože mě dvojka oslovila o trochu víc, zvedám své hodnocení o deset procent výš.

hodnocení
70 %
jedním dechem
Dvojka Ant-Mana dokáže zabavit stejným způsobem jako první díl před třemi lety. Je to zábavná rodinná komiksovka, která dokáže zaujmout i zaryté fanoušky marvelovských filmů. Více méně jsem dostal to, pro co jsem si přišel. Jen bych možná ocenil víc nápaditou akci, složitější příběh a víc výrazných postav. Jinak v celku spokojenost.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.