home
Annie Hallová

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

65%

No neviem, vôbec ma ten film nejako neohúril. Bol fajn, nemôžem povedať že zlý, ale jednoducho ma nebavil. Možno, keby ho vidím skôr.

28. června 2016
avatar uživatele
80 %

Woody Allen

Je to velmi dobrý konverzační film s celou řadou vtipných situací. Klasický Woody Allen a jeho komické životní drama.

1. ledna 2014
avatar uživatele
80 %

Aj keď filmom sa hlbšie venujem už pár rokov, toto bol môj prvý kontakt s velikánom menom Woody Allen. Sám som nevedel, čo mám čakať a o to viac som bol prekvapený, keď mi dosť sadol jeho typ humoru. Film je veľmi zaujímavý a určite nekonvenčný aj na svoju dobu a aj na tú našu. Je to možné porovnať pretože film je podľa mňa určite nadčasový. Film je relatívne náročný na pochopenie, ale nie týkajúc sa hlavnej myšlienky, ale najmä kvôli filozofovaniu v dialógoch. Pretože film rozoberá veľké množstvo základných otázok, je zaujímavé ich všetky sledovať, rozmýšľať nad nimi, po prípade súhlasiť alebo nesúhlasiť. Herecké výkony boli absolútne uveriteľné a aj keď Diane Keaton mi nikdy nebola nejak obzvlášť sympatická, túto úlohu zvládla na jednotku. Film je natočený zaujímavo a pre diváka môžu byť atraktívne najmä tie "divadelné" časti. Neviem či film je robený tak univerzálne, ale ja som sa našiel v dosť veľa momentoch v hlavnom hrdinovi a preto ma film tak zaujal. Celkovo humor a filozofia Allena mi sadli a určite si pozriem ďalšie jeho filmy. Podstatné je, že čo sa týka emočnej stránky, tak film vo mne zanechal určitú stopu. Samotná myšlienka vyslovená na záver hovorí sama za seba....

14. listopadu 2011
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Přijde chlapík k psychiatrovi a říká: "Doktore, můj bratr je blázen! Myslí si, že je slepice."
A doktor na to: "Tak proč ho nepřivedete?"
A chlapík povídá: "Rád bych, ale potřebuju vajíčka."

"Tak a to mi připomíná vztahy. Jsou totálně nesmyslné, bláznivé a absurdní, ale stejně do toho vždycky jdeme, protože většina z nás prostě potřebuje vajíčka..." Woody Allen

3. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Woodymu Allenovi jsem se z mnoha různých důvodů vyhýbal, ale když už jsem si řekl, že se na můj postoj k němu (až mi bude padesát a budu nesnášet celý svět, ocením to spíš) vykašlu, nemohl jsem si přát lepší film na začátek. Annie Hallová je vtipný a chytrý film se vším všudy.

13. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Můj Bože! Nechápu, jak někdo může říct, že Prci, prci, prcičky jsou dobrá komedie, která pobaví a filmy Woodyho Allena jsou trapné. (Viz komentář pode mnou.) To docela vypovídá o inteligenci dotyčného, myslím. (Ačkoliv jde samozřejmě jen a pouze o můj subjektivní názor.) No, každopádně musím konstatovat, že Allen je jeden z mých nejoblíbenějších tvůrců. Annie Hall má půvab a je natočená skvělým, originálním způsobem. Souhlasím, že jde o jeden z jeho nejlepších snímků.
100%

8. listopadu 2008
avatar uživatele
20 %

Prostě hrůza!

Existuje hodně pěkných komedií u kterých se člověk opravdu zasměje, obvykle mají styl a rychlý spád. Takovým příkladem je třeba American pie(Prci, prci, prcičky). Mezi tyto filmy Annie Hall rozhodně nepatří. Woody Allen je podle mě člověk, kterému nejde o peníze, ale pouze se snaží být slavný, hodně slavný a to ne moc hezkým způsobem - být vtipný za každou cenu a nebo být trapný, to dokazuje i fakt, že ve svých filmech často i hraje. Trapný byl zrovna v tomhle filmu, sypal ze sebe jednen odborný výraz za druhým a vtipné to rozhozhodně nebylo. Dokonce jsem to v půlce filmu nevydržel a vypnul. Nevím jak může být člověk jako Allan tolik obdivován, samozřejmě je to jenom můj názor, prostě jeho humoru moc nerozumím. Díky tomuhle filmu se Woody Allen zařadil mezi mé nejneoblíbenější herce a režisery!

21. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Woody!

Doplňuju si filmové vzdělání o to momentálně tak, že se dívám na filmy Woodyho Allena, který se mi začíná více a více líbit. Jeho filmy jsou zkrátka charakteristické, mají své kouzlo, jsou zvláštní. Tenhle jsem si vybrala taky kvůli Diane, která se sice objevuje v hodně jeho filmech, ale za tenhle počin přece dostala Oscara. Jako herečku ji mám ráda a beru ji. S Woodym se tak nějak skvěle doplňují. Tomuto filmu opět nechybí typická allenovská témata, precizní, vtipné a zároveň absurdní dialogy, jakási prazvláštní atmosféra, navíc zde najdete skvělé hlášky. Jeden z jeho nejlepších filmů. A to si troufám říct, i když jsem zatím mnoho filmů Woodyho neviděla. Sonda do vztahů, okořeněná navíc zajímavými a neotřelými nápady ve scénáři.

17. března 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělá sonda do partnerského vztahu okořeněná trefným a nezapomenutelným slovním humorem. Hodně se mi líbilo také zpestření filmu přímými vstupy do vyprávěného děje a kontaktem s diváky. A závěrečná průpovídka to všechno korunuje a nelze ji než podepsat.

19. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Musím se přiznat, že Anie jsem viděla jako jeden z posledních filmů Woodyho teprve nedávno, když běžel cyklus jeho snímků na ČT2. Tudíž mám za sebou všechny jeho "nové" snímky cca. od roku 1992, plus samozřejmě krom Manhattanu asi vlastně všechno. A nerada to říkám, ale ačkoli je Annie Hall vnímána mnoha kritiky jako nejlepší Woodyho film, z dnešního pohledu její kouzlo a novum nevidím. Chápu, že tehdy to bylo asi zjevení (zvláště Diane Keaton v kalhotách a kravatě) - ovšem skutečně si myslím, že takoví Manželé a manželky, Výstřely na Broadwayi a možná snad i to mnohými nenáviděné Celebrity měly mnohem větší šmrnc a šťávu. Což určitě něco znamená, uvážíme-li, že se jedná o už xté omílání téhož - a přitom pokaždé jinak.

3. dubna 2006