RECENZE FILMU

Pro mě to byl jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Podle trailerů jsme se mohli těšit na mix Johna Wicka s Atomic Blonde. Casting nevypadal vůbec zle, akce v ukázkách na jedničku, a příběh sice o ničem, ale to vem čert. A výsledný dojem? Ještě teď mě bolí hlava...

Ale od začátku. Za Annou stojí francouzský režisér Luc Besson, který má na krku takové pecky, jako je Pátý element, Brutální Nikita či Leon. Tak jako každý jiný tvůrce, i on má na své pažbě pár béčkových výtvorů - mluvím o akčním snímku se Scarlet Johannson Lucy, či nedávném nejdražším evropském filmu Valerian a město tisíce planet. A k těmto "horším" filmům se přidává nově i Anna. Není to totiž nic jiného, než obyčejné akčí béčko.

Chápu, v trailerech to vypadá přeci jen skvěle. Navíc, je tu Luke Evans, Helen Mirren a Cillian Murphy. To jsou ve světě filmu sakra jména. A je pravdou, že díky těmto třem hercům nespadá Anna do té nejhorší filmové žumpy, což by se bez jejich přičinění určitě stalo. Takže po herecké stránce to celkem ujde. Ale tím nejhorším asi je, že trailery nám pěkně lhaly.

Jak bylo slíbeno, vidíme origin Anny. Jak se s ní zacházelo, co vedlo k tomu, že se stala zabijákem. Vidíme, jak trénuje, jak se připojuje do pletich na vyšších místech. To všechno ve filmu skutečně je. Ale taky jsme chtěli nějakou tu akci, protože v trailerech nám byla slibovaná. Jo, je tu, ale všehovšudy asi jen dvakrát. Tou nejlepší scénou je bitka v restauraci, jejíž část jste mohli v ukázkách vidět. Ta je skutečně skvělá. Má spád, nápady, originalitu a navíc skvělou kameru. Vše si vychutnáte, žádné zběsilé rozmazané střihy. Následně v příběhu Anna ještě několikrát vystřelí z pistole, na konci v několika málo minutách sejme pár týpků, a to je vše, co se týká akčních momentů. Skutečně, té akce tu moc není. Ta nejlepší je jen jedna a dočkáte se jí až někdy po čtyřiceti minutách příběhu.

O čem tedy film je? Vlastně o ničem. Vidíme zde slíbené momenty, tedy jak Anna začne dělat modelku, jak se dostane mezi smetánku, a jak se z ní stane profesionální zabiják. K tomu si přidejte několik erotických scén, nějaké ty zvraty a tím skončíme. Ten příběh je neskutečně dlouhý a protože postrádá akci, je nudný a táhlý. Doopravdy jsem se nudil. Ani jsem se nesnažil příběh chápat, protože zde bylo spousta odboček, přesmyček, více čí méně očekávaných zvratů a podobně. Taky tomu moc nepomáhalo neustálé přeskakování o pár let dozadu, dopředu. Scénář byl prostě šílenost.
Možná jsem také měl problém s hlavní postavou, respektive s herečkou Sashou Luss. Pokud vám její jméno a ani hezká tvářička nic neříká, je tomu skutečně tak. Anna je její druhá role, ta první byla ve Valerianovi, kde ale hrála jednu z postav z jiné planety, takže byla digitálně upravená. Takže první její role. Asi to zahrála dobře. Taky se od ní nic moc neočekávalo, jen že bude mlátit chlapy, ukazovat tělo a tvářit se drsně. Což splnila. Pochopitelně musíte se naladit na vlnu toho, že hubená holka, co váží čtyřicet kilo i s postelí, v pohodě sejme nabušené opice v obleku. Ale tak, proč by ne.

Anna mě zklamala. Pár světlých vyjímek se našlo, ale jako celek je to děs a film moc nedoporučuji. Je nudný, zlouhavý, nic se v něm neděje. Jen se mluví a mluví a nebo se dovádí v posteli. Tolik zvratů a "překvapeních" v tom filmu bylo, že mě už ani nedokázaly překvapit. Škoda, potenciál to mělo. Pokud bych to měl srovnat s Atomic Blonde, či s Rudou volavkou, tak Anna těmto dvou filmům nedýchá ani na paty.
hodnocení
40 %
jedním dechem
Měl to být John Wick v sukni, ale akce se v tomto filmu moc nedočkáte. Ta nejlepší je prozrazena v trailerech. Anna je zdlouhavá, nudná, nepřichází s ničím novým, je překombinovaná, ukecaná, místo pořadné akce řešíme jen vztahy, politiku, zápletky... Pár výrazných herců potěší, hlavní herečka je tuctová a vlastně vás Anna nemá čím překvapit.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.