home
Angel-A

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

jedním slovem: Charisma

Začnu chválit hned od začátku. I když to film není úplně uvěřitelný, postavám věříte naprosto vše. Od výběru herců, přes stylizaci až po nejnenápadnější grimasu v obličeji je to mistrovské dílo. A to je, vedle dalších mistrovských faktů, jeden z hlavních pilířů kladného hodnocení filmu. Opravdu mě oslovil a cítil jsem s postavami každý okamžik.

24. května 2011
avatar uživatele
70 %

Tomuto francouzskému filmu jsem hodně věřil, schovával jsem si ho jako až na pak, až budu chtít lepší film, že právě tento bude tím lepším, ale žádného Božského zázraku jsem se nedočkal. Je pro mě změnou dívat se pro změnu zase na jiný film, než ty které jsou americké, a výsledek je většinou patrný hned od začátku, tedy první věc, která mě překvapila je jeho vizuální stránka. Na imdb se dávají i obrázky z barevných filmů černobíle, ale tento film je kompletně černobílý. Nechci věřit tomu, že na to štáb neměl peníze, jsem přesvědčen, že to tak mělo být, ale prostě jsem s něčím takovým nepočítal. Ale rozdíl od filmů z čtyřicátých let je přece jenom patrný, proto barva obrazu nehraje roli. Je to vlastně další fakt, který ho dělá výjimečným. Angel-A není takový klamavý název. Nejen, že se k nám z nebes snese anděl, ale jmenuje se k tomu Anděla, ale to je z názvu asi všem jasné. Příběh je tím pádem docela zajímavý. Hned na začátku se můžeme seznámit s hlavním hrdinou a vyjde nám, že zas tak originální začátek to není. Filmů s hrdiny, kteří jsou na dně a snaží se ze své situace dostat, je plno, ale oproti tomu způsob postavení se proti situaci je docela originální. To, že se z nebes snese anděl, to se přece dá vystát, alespoň mě to jako vyhledávači reality v dramatech a komediích, kde není v popisku sci-fi, nevadilo. Rie R. vypadá na fotkách skvěle, ale jako lehké dívce jí to tady zrovna moc neseklo. Pak taky způsob jak ji udělat dvoumetrovou je lehce prokouknutelný. Výškový rozdíl je patrný, ale je natáčen z hrdinovy perspektivy. Příběh je pojat velmi emocionálně, máme tu spoustu scén, kde se hrdina seznamuje se svou osobností a sem tam se objeví i dosavadnímu ději scény odlišné. A někdy si ani neodpustíte se trochu zasmát. Jammela D. jsem tu viděl více než rád. Tady mi ukázal, že dokáže hrát i v seriózním filmu, ne jako je třeba Asterix a Obelix, to je přímo vrchol trapnosti. Konec filmu si ale všechno rapidně zhoršil. Takhle se to dalo očekávat, byl bych spokojenější, kdyby na konci hrdina jen volal a se smutnou hudbou by film skončil.

1. června 2009
avatar uživatele
70 %

Anděl Angela

Z filmů, které jsem zatím viděla od Luca Bessona (myslím ty, co režíroval), můžu zmínit jen jeden, a to Pátý element. No a teď také Angel-A. Film je to zajímavý, netradiční, člověk ani chvilkami neví, co si o něm má myslet. Už to černobílé zpracování na první pohled zaujme. Herců zde moc není, takže je šance ukázat se prakticky pro dvě postavy. A myslím, že představitelka Angely se ukázala dobře. Neotřelý námět zaujme taky. Film má ale své mouchy, které já například spatřuji v čas od času se objevujících nudných scénách, dlouhých dialozích... Ještěže celková délka je jen něco pod hodinu a půl, bohatě to stačí, jinak by se člověk takového filmu s tak rozvleklými scénami asi brzy nabažil.

27. května 2008
avatar uživatele
90 %

90%

Fakt moc hezkej film. Kdyby to takhle chodilo normalně tak by to bylo o něčem jinym:) Je to neobvyklý námět, hezké černobílé zpracování a výborní herci:) Doporučuji.

2. března 2008
avatar uživatele
100 %

Moc krásný film, o tom, jak se zachraňuje ččlověk, že každý má svého anděla. Moc se mi líbil, romantika, trocha napětí a humor. A atmosféra, tanhle film má úžasnou atmosféru. Skvělá kombinace. A konec, k tomu není snad ani co dodat..Láska je prostě mocná čarodějka :) Dávám 100%

17. června 2007
avatar uživatele
100 %

Láska

je to ten nejúžasnější film kterej jsem kdy viděla, doslava a do písmene mi mluví z duše...jak by určitě řekla Angel-A "neděje umírá poslední"...

28. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Řekni, že se máš rád

Tenhle film jsem viděla ve Varech a hrozně jsem se na něj těšila. Krom toho, že je Jamel skvělej komediant (což dokázal třeba v Asterix a Obelix: Mise Kleopatra) je i úžasnej herec, kterej může nabídnout spousta figur jak postavu ztvárnit. Opravdu mě rozesmutnilo, ajk si nedokázal říct, že se miluje. Jinak mě ale zklamal konec toho filmu. Byl moc "americkej".

17. března 2007
avatar uživatele
50 %

Tak na tento film jsem se těšila, ale dost mě zklamal - Luc Besson už prostě natočil i lepší filmy. Ztvárnění filmu je asi to nejlepší, co vám může nabídnout. Černobílé filmy se už teď tak často nevidí, a je to škoda, ale na druhou stranu to z tohoto snímku dělá něco zajímavého a přitahuje to diváky. A když se film navíc odehrává v Paříži, tak je na co se dívat. Ale bohužel, děj filmu se už tak nevyvedl, námět je sice zajímavý, ale zbytečné protahování scén způsobuje to, že film po chvilce začíná nudit. Já jsem ho chtěla vypnout už asi v půlce, ale nakonec jsem nějak přežila, možná i díky Rie Rasmussen, která hraje neuvěřitelně skvěle. Její herecký partner už bohužel nebyl tím pravým, no, nebyl mi moc sympatický, ani svým výkonem mě nijak zvlášť nepřesvědčil. Takže, Angel-A stojí za zhlédnutí už kvůli vizuální stránce, ale dějově už na tom film tak dobře není...

23. února 2007
avatar uživatele
60 %

Příjemné - ale trochu pomalé

Dost mě štvalo, jak zcela jistě jistě záměrně většina scén trvala opravdu nadměrně dlouhou dobu - např. dialogy mezi Andrém a Angelou na mostě. Skutečně jsem se ošívala, poněvadž takováto délka je prostě neúnosná. Tohle že by mistr Besson nevěděl? Přiznávám se taky, že mi Jamel Debbouze se svou zastrčenou rukou v kapse, a tedy povinnému kabátu, dost lezl na nervy. To mu proboha nemůžou vymyslet nějakou normální protézu (asi jsem cynik, ale fakt mi to vadí). Co film povyšovalo nad nudu, byla krásná Angela, tedy Rie Rasmussen. Na to, že je to modelka, hraje opravdu výbornbě.

11. února 2007
avatar uživatele
90 %

Film

Je to hodně zajímavý film. V dnešní době se už moc černobílejch filmů netočí. Líbí se mi obsezení hlavních herců. Jedna scéna se mi nelíbila, ale myšlenka filmu byla skvělá.

12. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Rie Rasmussen

Francouzština spolu s černobílým filmem na mě působila hodně příjemně, ale čekal jsem od filmu větší zábavu. Pořád se tam mluvilo o naplnění života, až mě film rozesmutněl...=(

11. července 2006