home
Anděl na horách

NÁZORY K FILMU

Nejsem zrovna obdivovatel pana Marvana, ale tenhle film se mi i docela líbí. Rozhodně víc než první díl. Je zábavnější a není to taková propaganda.

15. října 2010
avatar uživatele
70 %

Tenhle typ filmů zrovna nemusím, ale kupodivu tento mě zaujal. Přesto hodnotím pouhými 70%. A ti i když v hlavní roli vystupuje p. Marvan.

18. září 2010
avatar uživatele
60 %

Mnohem lepší film než Dovolená s Andělem. Hlavně proto, že tu není už taková propaganda. Marvana sice nemusím, ale ještě to jde.

17. května 2010
avatar uživatele
70 %

Po jedničce jsem šel okamžitě na dvojku a paradoxně tentokrát mi rok natočení dodával nadějí, protože pauza tří let nedokáže smazat neodolatelnou podobu stáří. Jen jsem si moc neuměl představit o čem že to bude. Pan Anděl je už takřka mílius, tak čím nás chtějí bavit, když ne jeho napravováním? Ach ano. Svatby, vděčná to látka pro filmová pokračování. Zajímavé, že to filmařům vydrželo až do dneška. Naštěstí druhá linka o dovolené zůstala zachována, za což jsem rád. Je jedno, jestli se pojede na hory nebo k rybníku, dovolená je prostě dovolená a když se k tomu nachomýtne znovu pan Anděl, na srandu je rázem zaděláno. Teď byl však začátek mnohem pozvolnější než předtím. Dějství v Praze sice netrvalo dlouho, nezabralo ani dvacet minut, ale nijak valně jsem se nebavil, čekal jsem pouze na to, až se vydají na cestu. K velké úlevě po příjezdu kolotoč začal nanovo a já byl zase na koni. Tvůrci rovněž zamakali na ději a svatbu s dovolenou vkusně propletli, takže divák si mohl zavzpomínat na první díl a zároveň sledoval něco nového. Dokonce i úlohu Anděla z jedničky převzal na sebe Rudolf Deyl ml. a skutečně v ní exceloval, jeho historky byly nepřekonatelé ;-). Takže skutečný Anděl měl více času na „vyšetřování“. Přispěchal i J. Kemr. Pak se nemůžete divit, že tahle parta byla strůjcem tolik známých scén jako sjezd na saních, nebo „skáču dobře, skáču rád“. To mi připomíná, jak se s hláškami úplně roztrhl pytel a nadílka to byla vskutku povedená. Anděl na horách se tváří jako lepší nástupce prvního dílu a taky ho tak popisuji, jenže se nesmí zapomínat, že originál je jenom jeden. V konečném hodnocení mi to tedy hodí stejné číslo, 75%, přesně tak jako předtím. Každý díl má něco, ale úplně nejlepší jsou oba dohromady. Síla starých československých filmů je neoddiskutovatelná. Člověk v honbě za megafilmy úplně zapomíná na takřka domácí skvosty, které si zaslouží stejnou pozornost. Určitě se další Vánoce podívám znovu, duologie s Andělem k nim totiž odedneška neodmyslitelně patří…

27. prosince 2009
avatar uživatele
60 %

Milena Dvorská

Je to příjemná komedie o zimní rekreaci pana Anděla. První film byl pestřejší, ale ani tento příběh neni nezajímavý.

26. prosince 2009

Jo tak tohle je starý český film. A musim říct že se jim vážně povedl. Já se u toho vždycky tak nasměju. Jaroslava Marvana mám moc ráda takže hrál skvěle. Ikdyž je tento film starý moooc se mi líbí.:-)

1. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Slavná česká komedie, a narozdíl od prvního dílu už ne tak propagandistická socialistickou skutečností. Marvan opět nezklame, jak scénářem, tak vůbec sebou samým. Vždycky se na to rád podívám.

1. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Nesmrtelný anděl......

Starý dobrý český film, stará dobrá česká klasika. Film provází už kolikátou generaci. Vždy se na něj ráda podívám, Pan Marvan se pro tu roli snad narodil. Někde jsem četla, že byl Andělovi ve skutečném životě tak trochu podobný.....Proto ho asi tak dobře zahrál.

8. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Teď nedávno sem na tento film mrknul po dlouhé době na videu a stále sem se smál. Anděl je prostě boží. A žádné roky mu to nevezmou. Komunisti měli hodně chyb, ale filmy točit uměli :-)

26. července 2008
avatar uživatele
80 %

Co by byli Vánoce bez Anděla na horách?povedený film,dobrý humor ale to jen díky volbě těch správných herců

17. června 2008
avatar uživatele
60 %

Jééj

Tak na tenhle film jsem se nechtěla podívat ani trošku hlavně proto, že je starý, ale jednoho dne mě mamina donutila a řeknu vám, že mě to docela bavilo. Některé hlášky a fórky byly vážně povedené!! Né že bych to musela vidět znovu ale opravdu jsem se zasmála.

5. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Sněžííí :o)

Kdo by neměl rád Anděla na horách? Tohle je prostě vánoční klasika... zimu bez Anděla si fakt neumím představit. Skvělý děj, výborné herecké výkony... a ta krajina... no prostě super :o) I když ta hudba mě někdy rožštiluje... :o)

11. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Anděl podruhé

Přes velký úspěch muselo přijít pokračování. Druhý díl, je možná i úspěšnější, tedy aspoň podle mě. Jaroslav Marvan a Josef Kemr podávají opět super výkony a o zásmání není taktéž nouze. Co mě ještě těší, že už tu není tak velká PROPAGANDA jistého režimu.

22. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Dobrý filmík, který ukazuje tehdejší priority socialistických lidí. Je to hrozně srandovní, velmi jsem se u toho bavila. Normálně bych se na takový film nepodívala, ale taťka říkal, že je to skvělé. Musela jsem mu dát za pravdu. Hlavně se mi líbí Andělovy omyly a trapasy, ty jsou exukluzivní!

12. června 2007

Naprosto bombovej film. Od svých pěti let jsem ho viděla snad desetkrát a stejně sse na něj vždycky koukám, když jde v televizi. Marvan je prostě nenahraditelnej:D

3. června 2007
avatar uživatele
100 %

Gustav

Tak na tenhle film bych se mohl dívat od rána do večera.
Marvan tu zahrál skvěle, jako vždycky. Film je plný dobrých a vtipných hlášek. Myslím si, že je o něco lepší než Dovolená s Andělem. Dávám 100%

20. března 2007
avatar uživatele
70 %

Tak ako som vychválil prvý diel "Dovolená s Andělem" tak musím tento skritizovať. Ako samostatný film by možno ešte ako tak obstál ale ako volné pokračovanie je to dosť slabé. Ale s tým už asi nič nenarobíme dvojky sú už proste zväčša len slabé odvary z prvého dielu.

8. března 2007
avatar uživatele
80 %

Pan Marvan je skutecne herec. Mem ho rada ve vsech filmech a tenhle se mi libi asi nejvic, ikdyz temhle starejm filmum moc nefandim.

27. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Marvan!!!

Tak pan Marvan tady opět zazářil. Jako pokračování je tento film více než vydařený a možná i o chlup lepší než jeho první díl. Je vtipný, pohodový a svěží. A opět - ta doba! Všechny absurdity a celkové vylíčení doby je velice povedené. A Marvan? Jak říkám, k tomu se nemá cenu vyjadřovat, ten je dokonalý...

26. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

archivní

je to krásný český film, plný našeho typického humoru a zvědavosti. Ve filmu vynikají všichni jeho hlavní protagonisté, kteří již v té době byli osobnostmi filmu. Jeho ztvárnění a zasazení do zimních Tater má svoje pozitivní fluidum.

11. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Jednoznačně řečeno Anděl nemá chybu. Na oba díly se pokaždé ráda podívám. Mrzout Anděl v podání p. Marvana a pan Kemr jako veselý Vyhlídka je dokonalá dvojice.

1. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika

Ať člověk chce, nebo nechce, musí uznat, že tohle je naprosto skvělá komedie. Opravdu J.Marvan byl "pan herec" a ostatní mu skvěle přizvukovali. Vyhlídka v podání pana Kemra byla postavička přímo kouzelná.

4. října 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Skvělá komedie s vynikajícím Marvanem v čele! Vždycky mě pobaví jeho lyžařské "umění" a vlastně i některé jeho průpovídky! Je to fakt super český film, který mě zaručeně vždycky dostane z jakékoli špatné nálady!!! :D

27. září 2006
avatar uživatele
70 %

Stará dobrá komedie s Marvanem... dá se říct, že se jedná o klasickou českou komedii, s českým stylem humoru... např. moje mama se na to dívá furt (na tu komedii:-)

27. srpna 2006

Můj oblíbený

Moje oblíbená česká komedie - jedna z těch nej, co tu bylo natočené - aspoň podle mě. Rozhodně bych v téhle době nechtěla žít, ale tenhle film prostě miluju. Dá se na něj koukat i po několika desetiletích.

12. května 2006
avatar uživatele
60 %

Anděl na horách je zase jako Dovolená s Andělem sqělá, vtipná a zábavná. Takže kdo neviděl, tak tohle vidět musí, protože je to základ =)

16. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Jedna z legend s Jaroslavem Marvanem. Z filmu je sice cítit komunistická propaganda snad i z titulků, ale jinak je to film jak vyšitý pro pobavení diváků všech věkových katerogií!!!

18. března 2006
avatar uživatele
80 %

klasický film

Mohla bych jej řadit k těm lepším filmům, u kterých se nikdy nenudím.Jaroslav Marvan je velice dobrý herec a proto i filmy s jeho obsazením působí kvalitně, propracovaně a jsou plné dobrých a vtipných hlášek.

16. března 2006
avatar uživatele
80 %

Tohle už neni film pro mou generaci,ale přesto se mi moc líbil. Herci bylo moc dobrý a vůbec skoro nic tomu nechybělo...jen to neni pro mě..

17. února 2006

26. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Kvalita filmu dřiv byla dobrá

Oproti prvnímu dílu,který byl dobrý pouze v ohledu že byl český, druhý působí skoro nadčasově. Není zde vyzvihován kult tehdejšího režimu, soudruzi, společná dělba práce a mnoho dalších artefaktů, které při dnešním sledování přímo bijí do očí. Příběh takový jaký má být, s notnou dávkou humoru, založené na dobré herecké sou Škoda že takových filmů není víc.

23. prosince 2005

pomalu už česká klasika - mám ráda české klasiky:-)
Pobavíte se u odlehčeného humoru a ani vám nevadí, že to dávaj už po třetí do roka.

22. prosince 2005

Mates:

Jeden z mnoha filmů, který mě nikdy neomrzí. Marvana mám rád a tady je dokonce v barvě... Hezká, oddechová komedie, která snad nikoho neurazí.

21. prosince 2005

No jo no moc dobrejch filmů nemáme a tenhle patří k těm lepším i když neni nic moc ale co se dá čekat.

13. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

retro1955

Krásný film starého dobrého Československa... Znamenití herci a nádherná ukázka toho filmového stylu šedesátých let. Snímek má zajímavou pointu.

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Klasika

Jeden z nejlepších československých filmů vůbec. Prakticky nemá chybu, v hlavní roli Marvan, který je pořád naštvaný, na takový film by jste se mohli dívat do nekonečna

15. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

andííílek

Tohle je prostě klasika. Český film jsem nikdy moc nemusela, ale tohle se dalo:) Nejsou tam žádné hluché místa - to je fajnovýý:)))

14. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Opravdová komedie

Tak toto je opravdu dobrá komedie, která Marvanovi sedla na tělo. Nevím, co víc bych mohl chtít. Není to film, který si pustíte každý den, ale když je v televizi, sledujete, protože stojí za to. Dnes těžko věřit, že dřív některé věci chodily tak, jak je ve filmu vidět. Komedie tehdy a to více dnes.

29. října 2005
avatar uživatele
90 %

Klasika

Klasická stará česká komedie!! Člověk se u ní zasměje a rád se na ni podívá znova a znova. Jen škoda, že je tak stará. Obraz už je nic moc.

11. října 2005
avatar uživatele
80 %

Zlatý fond

Jaroslav Marvan se řadí k hereckým velikánům jako Jan Werich, Vlasta Burian, Miloš Kopecký a jiní. Film ve kterém hraje snad nemůže být špatný už jen z důvodu jeho účinkování. Anděl na horách je skvělá komedie a Marvan jako mrzoutský revizor působí velmi opravdově a některé jeho hlášky mě dokáží rozesmát i po x-tém shlédnutí. Josef Kemr mu velice zdatně sekunduje.

10. října 2005
avatar uživatele
90 %

klasika

klasika z historie, skvely film zo zlatej ery CS kinematografie...

scena so sankovanim nema chybu :)

Kdysi dávno