home
Amélie z Montmartru

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Milé. Krásné. Pozitivní.

Od některých filmů vyžaduji, aby mě překvapily, umělecky uspokojily, a abych o nich mohla dlouho přemýšlet. Od jiných zase, aby mě pobavily a abych si je užila na velkém plátně. Od Amélie z Montmartru vyžaduji, aby mi zvedla náladu. Nezáleží na kýčovitosti, podbízivosti a prvoplánovosti - Amélie je velmi efektivní antidepresivum, a mezi mými oblíbenými filmy má rozhodně výsadní postavení.

27. prosince 2013

Ráda se dívám na filmy, které se od druhých nějak liší, překvapují a vynikají. Vždycky je to nezapomenutelný zážitek. Amélie mě ihned zaujala, a to spoustou věcí - úžasně vtipným vypravěčem, zajímavým laděním barev a největší zážitek mám díky samotné herečce, Audrey Tautou. Je to skvěle promyšlené, má děj a emoce a je nemožné spustit obrazovku z očí. Všechno podtrhnuté skvělou hudbou (která už je delší dobu v mé mp3). Nejvíc se mi líbilo, jak byl celý film tak pozitivně a groteskně naladěn, takových filmů by mělo vzniknat víc, člověku to skvěle dobije enegii. Jediná výhrada - čekala jsem, že konec bude trochu originálnější, ale to se dá překousnout. Jinak bezvadné!

12. srpna 2012
avatar uživatele
70 %

Nedá se říct, že by ten film byl ošklivý, nebo špatný, ale rozhodně bych ho za sebe nehodnotila tak vysoce. Všude jsem slyšela, jak je to úžasné, ale... Možná je to tím, že jsem neviděla prvních 15 minut, ale ten film mě až tak nezaujal a koukala jsem na něj spíše proto, že jsem chtěla vědět, jaký je. A konec, který moje kamarádka vzývá do nebes, se mi vůbec nelíbí. Jsem z něho poněkud zklamaná...

3. května 2012
avatar uživatele
100 %

Je to užasný film.Nejvíce ocením vždy krásu herečky,což je v přípavě přitažlivé Audrey Tautou samozřejmé.A ty chyby jsou skoro v každém filmu,takže si filmaři nemusí lámat hlavu.A doufám,že Jean Piere-Dunet natočí ještě jaden tak nádherný film.
Nejhezčí je u tohoto fulmu hudba,kterou úžasně složil Yan Tiersen.

16. února 2011
avatar uživatele
100 %

Hodně zajímavý snímek. Smutný a zároveň veselý. Je zvláštní, že se ve filmu zas tolik nemluví a přitom obsahuje tolik různých poselství a myšlenek. Herecké obsazení bylo více než skvělé i když v něm nejsou typické hvězdy filmového nebe. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla.

31. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Celkem dojemný snímek, který leží a padá na Amélii. Amélie je tak roztomilá, až je smutná. Možná je škoda, že je snímek tak smutně laděný, na druhou stranu mu to asi přidává na celkovém dojmu. Jedním slovem nádhera.

30. července 2010

Romantika trochu jinak.

Způsob, jakým byl tenhle film udělán, je asi hodně neobvyklý. Možná mají francouzi jiné pojetí romantiky, než češi, ale každopádně je to zajímavé.
Malinko zmatené, hlavně zprvu, ale když se člověk prokousá zatraceně dlouhým začátkem, tak je to i chytlavé. Občas se ponoříte do děje, ale pak jste z něj násilně vytrženi, protože musíte uvažovat, jak tohle souvisí s oným.
Dle mého to není klasická oddechovka, k níž prostě sednete a tupě zíráte. Znám pár lidí, kteří takovéhle filmy nemusejí, protože zastávají názor, že film je dobrý film, když u něj nemusí spouštět myšlenkový proces. S tím nesouhlasím.
Je to hezké k zamyšlení a ke shlédnutí. Ale stačí to jednou. Na můj vkus až příliš nereální. Celkově však příjemně strávené dvě hodinky...

6. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

To nej...

Jeden z mých naprosto nejoblíbenějších filmů. Znám spoustu lidí, kterým se nelíbí a kteří ho bezmezně odsuzují do blbostí a kravin, ale mě tenhle film upoutal už při prvním zhlédnutí svým netypickým prostředím, dějem a postavami. Prostě bomba...

30. září 2009
avatar uživatele
70 %

Je to skvělý, v podstatě kultovní film. Viděla jsem ho jednou, ale už ho víckrát vidět nepotřebuji. Rozhodně to neplánuji v nejbližší době. To je jediné co mi na tom filmu vadí. Jinak je Amélie z Montmartru pojatá velmi neobvyklým způsobem. Je jiný než ostatní filmy. Kamery, detaily, věci, o které se Amélie zajímá. Audrey Tautou je vynikající herečka a role Amélie ji sedla. Mám velice ráda Jamela Debbouzea, tady sice hraje trochu pomalejšího, ale hraje dobře. Celý film je pěkný, ale rozhodně nepařím k těm, kteří to znají nazpaměť.

16. června 2009
avatar uživatele
70 %

Na DVD Amélie se mi v poličce asi už půl roku práší a tak bylo na čase se na ní konečně podívat. Nevím, proč jsem otálel, když hodnocení je jednoznačně kladné. Navíc francouzskou tvorbu obdivuju a je mi blízká. Zpět k filmu. Hned od začátku vás určitě upoutá zajímavé pojetí, vtipné řečičky a ostatní pozlátka. Uvnitř ale film zůstává tím, čím podle mě je a to zbytečně zdlouhavý. Je super, že režisér okamžitě na diváka nevybalil všechno naráz, hezky si své "trumfy" rozprostřel. Já už se však s přibývajícím časem nudil a modlil se, aby se konečně začalo něco dít. Dvě hodiny se díváte na dívku, která je solidární, má osobitý styl a fandíte jí, dozajista si ji tedy oblíbíte. Prožíváte s ní všechny úskalí, ale závěr mě zklamal a ujistil mě v tom, že lidi tento okouzlující příběh přeceňují. Převážně je to tak milé, půvabné no prostě všechno jen ne nic špatného. Čekal jsem tedy, že se dramatická část promítne v závěru a vyrazí mi něčím dech, kdežto oni zpatlali konec ala americké komedie. V hodnocení tedy žádných 100% a podobně rozhodně nedám. Taky jsem byl nucen dělat si přestávky, jelikož sladkých chvilek bylo až moc a něco takového jsem si ani ve snu nemyslel. Jediné štěstí, že do hlavní role obsadili Audrey Tatou, která pro ni byla jak stvořená. Úhledně se s ní sžila a udělala na mě ohromný dojem. Rovněž vypravěč dodával něco nezbytného, jeho hlas pronášející ty zbytečnosti třeba o teplotě a tlaku zněl skvěle. Bez něj by to nešlo. I kamera zachycující barevně sladěný obraz uchvacovala. Tedy závěrem: Nic špatného Francouzi nevyrobili, kvality jasně převažují, některé oddíly jsou dovedeny k dokonalosti, přesto zklamání. Kratší (se)střih by filmu slušel mnohem víc a získal by si dalšího fanouška, takhle pouze slušné, slovy umělecké dílo, které mohu znovu dát do poličky a dlouhou dobu ho nevytahovat.

30. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Pořád jsem si říkala, všichni to chválí, měla bych jej také zhlédnout. A teď se mi konečně poštěstilo. Ne, vážně toho nelituji. Krásný poetický příběh, který zní spíše jako pohádka... Proč ne? Snílci mají dveře otevřené, tak jim to nechme. Velmi zajímavě pojatý film a i když někomu může připadat poněkud zdlouhavý, já si ho vážně užila. Po celou dobu jsem seděla jako přimrazená, dojatá, okouzlená, klidná... A mírumilovná. Tohle totiž strhlo i mě, jindy dost otrlou. Tady jsou slova zbytečná, protože ani neumím popsat, jak moc mě tenhle film strhl svou atmosférou. Neskutečné!

29. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Konečně jsem viděla Amélii z Montmartru a těšila jsem se na ni oprávněně. Film mám až neuvěřitelně pohodovou atmosféru, která je jeeště podtržena kamerou a příjemnou hudbou. A velkou roli na tom má samozřejmě Audrey Tatou, která vypadá, jakoby hrála sama sebe. K takovým menším negativům filmu patří to, že není moc akční...A myslím, že když už ho člověk vidí třeba potřetí, tak se musí docela nudit. Ale první dojem je výborný, opravdu jsem i měla úsměv na tváři. A hlavně mě moc pobavilo úvodní představení postav. Takže stovka to nebude, devadesátka taky ne. Ale myslím, že 80 % je slušné hodnocení :)

24. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Tak konečně jsem viděla ten kultovní film, z kterého mám soundtrack už přes rok a který poslouchám, vždy když vezmu bublifuk, dělám bubliny a potřebuju se "hodit" do pohody.:) Musím říct, že jsem nadšená. Krásný příběh, skvělá hudba a vynikající kamera! Tento film podle mě nemá chybu! Jsem z něj ještě teď naprosto omráčená a všem vřele doporučuju!:)

23. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Amélie z Montmartru

Další (podle mně a mých známých alespoň) (((; kultovka z francouzských komedií,,, jak jednosuše se dá převyprávěr jeden životní příběh jedné hezké holčiny a jeji rodiny + sousedů,,, no úplně nejlíp ze všeho se měl trpajslík cestovatel... a taky mě dostala scéna s Orgazmem (((;

15. dubna 2009
avatar uživatele
Meky
...
50 %

***

Tak to teda vážně nevím, co na tom všichni vidí... Amélie z Montmartru je příběhem dívky, která se snáží "zpříjemnit" život druhým, ale dělá to příliš zvláštně, komplikovaně a někdy i dost nelogicky, až mi z toho vychází úplně obyčejný příběh, který je ničím nepodložený a za sebou absolutně nic nezanechává. Mě by samotný námět i zaujal, ale ne v tomto podání! Tohle bylo tak nenásilně a pohodově natočené, že se tempo totálně loudalo a vznikla z toho docela dost velká nuda! Hudba se mě zrovna taky dvakrát nedotkla! Nj, harmonika! Ocenit lze snad jedině kameru a především představitelku Amélie - Audrey Tautou. Ta mi byla fakt nehorázně sympatická a ve svojí rolí se cítila jako ryba ve vodě! To je ale bohužel to jediné, co mě zaujalo! Ve filmu se vyskytuje spousta "triků", které vizuálně vypadají dobře, ale jsou spíše zbytečné! Celkový dojem z toho mám ale negativní, přišlo mi to takové příliš poetické, s pohádkových nádechem. Vůbec to nedokázalo zaujmout, strhnout, a to je chyba...

10. února 2009
avatar uživatele
90 %

Upřímně řečeno, nelákalo mě to, protože francouzská tvorba není mojí nejmilejší !! Ale ze zajímavosti proč ne ?! A nakonec jsem ráda, protože jsem každopádně neudělala chybu !! Kouzelný a zajímavým způsobem natočený film, vás vtáhne do děje, hlavní hrdince držíte pěsti až do závěrčených titulek a každý v tom filmu najde kousek sebe !! Audrey Tautou je taková "holčička s velkýma očima" a do této role se hodila jako žádná jiná, hraje příjemně, přesvědčivě a je to hlavní hrdinka každým coulem, i když upřímně přiznávám, že není mojí velikou oblíbenkyní, ale tady smekám klobouk !! A na začátku když představovali osudy hrdinů, kteří se mihnou celým filmem, tak jsem se opravdu pobavila...Amélie je osamělá duše a když jednoho dne potká u automatu na focení chlapíka, který sbírá zahozené fotky kolem ( v tu chvíli jsem si myslela, že se jedná o nějakého blázna :o) ), tak se zamiluje...No a pak celý zbytek filmu je o tom, jestli se teda nakonec potkají a nebo ne a jak to dopadne !! Kdo neviděl, podívejte se, určitě neprohloupíte !! Za skvělé herecké výkony, pěknou hudbu, barevné provedení a za to, že jsem se nenudila i když se jednalo o francouzský film dávám zasloužených 90% !!

2. února 2009
avatar uživatele
100 %

Sladké...

Audry je v hlavní roli kouzelná... Soundtrack je taky chytlavý, takže když si ho pustím, obyčejně se u něj neuvěřitelně uklidním.... Taky občas ráda ponořím ruku do mísy s čočkou nebo fazolemi!! :D

21. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

=D

Je to stě úžasnej film, kterej zaujme, zalíbí se a když se nad ním zamyslíte tak má i velice silný skrytý význam... Bombastickej film, kterej stojí za to vidět!!!

15. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Barevný, hravý...

Tak konečně jsem viděla tento zvláštní a zároveň kouzelný film. Ale na svou obhajobu musím říct, že soundtrack, který je doslova nádherný, mám naposlouchaný už dávno. Audrey je kouzelná, šibalské oči, zároveň potrhlé činy, to tuto postavu dělá nezapomenutelnou. Film je to veskrze originální, barevný, hravý, ale i divný (ale v dobrém slova smyslu). Možná takový, jaká je i samotná Paříž? Už na začátku vás uchvátí představování jednotlivých postav (vím, opakuju se, ale je to prostě tak). Zbytkem proplouváte, necháváte se unášet Paříží a epizodami Améliina života jako parník na Seině. Sem tam se objeví hluché místo, ale celkově je tento film pozitivní a fajn, na duši pohladí, na tváři vykouzlí úsměv.

14. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Zvláštní

Tenhle film patří mezi hodně málo zvláštních filmů, které jsem zatím viděla. Hlavní hrdinka má své osobité kouzlo a pro tenhle film se skvěle hodila. Zajímavý nápad změnit svět a zjistit, kdo je ten neustále se fotící muž se do děje skvěle hodil. Určitě doporučuji k shlédnutí.

14. července 2008
avatar uživatele
100 %

Francie

Je to film zaměřený na detaily a má velmi neobvyklou zápletku, čímž se liší od ostatních filmů. Mě se velmi líbil a můžu ho doporučit. I po shlédnutí to na vás zanechá následky. Prostě se zamyslíte. A třeba něco změníte...

7. července 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film mě poprvé naprosto uchvátil.skvělý herci,svělá atmosféra,ten nádech zvláštnosti,líbí se mi že je jiný...

17. června 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Amélii jsem nepodlehl. Bylo tu jisté prvotní okouzlení, ale po nějaké době už zůstává jen dobře zvládnutá sázka na jistotu.

9. června 2008
avatar uživatele
knak
...
70 %

Tenhle film je pochoutka pro člověky s jistým druhem vkusu , který se ,zdá se, zamlouvá spíš jemně šprímařským, bohemským a z části i romantickým dušičkám a jak pravím je to moc pěkné dílko zejména ze strany kamery, barev a zajímavých efektů.

25. března 2008
avatar uživatele
100 %

Milé

Amélie je moc milý film. Má krásný děj, příjemný humor a výborné herecké výkony. Je to film, který pohladí po duši a potěší. Prostě milá podívaná, která se dá libovolně opakovat. Jasných 100%.

8. února 2008
avatar uživatele
90 %

Tenhle film je prostě jiný...to už divák tuší od začátku. Audrey Tautou je jako Amélie prostě perfektní... Celý film bych označila slovem "půvabný", to si myslím, že vystihuje vše. Ten nevšední příběh protkaný fantazií, který provází úžasná Tiersenova hudba, prostě a jednoduše zaujme. Ať už tou snahou o nezevšednění běžných událostí, splnění lidských snů netradičním způsobem, nebo tou červenou, která je prostě všude...

25. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Trochu jinak

Tenhle film, naprosto dokonalý, je také naprosto výstřední, což se mi na něm líbí nejvíc. A to ani nemluvím o soundracku, artičocích a tajemné osobě z fotoalba.

25. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Amélie

Je to bezesporu nádherný film, skvělý herecký výkon Tautou, také po hudební stránce se můžu jenom rozplývat.

13. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Sledovat Amélii, která nezištně pomáhá druhým, a k tomu ta hudba, co k tomu hrála, fakt pěkný. Celkově na mě film velmi mile zapůsobil, určitě to způsobil zvláštní styl vyprávění děje, který člověka pohladí po duši.

2. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Skvělá Audrey

Slyšela jsem a četla hodně chvály na tenhle film, ale bála jsem se, že je to přehnané. Bála jsem se ale zbytečně, protože film je naprosto dokonalý. Jsem ignorant a francouzské filmy moc nemusím, ale Amélie se mi opravdu moc líbila a zvlášť A. Tautou. Skvěle se vcítila do své role a ani se nedivím, že ji právě Amélie proslavila. Určitě to není film pro lidi, kteří mají rádi akci, ale pro mě to byla paráda a vážně uvažuju o tom, že mu dám 100 %.

12. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

perfektní

Tento film na mě vážně zapůsobil. Je to vynikající dílko, podbarvené skvělou hudbou, výborným dějem a celkově zajímavou atmosférou. Působí na mě jistým nepopsatelným dojmem. Herecký výkon hlavní hrdinky byl dle mého názoru přímo skvostný. Nemůžu než doporučit. Pokud hledáte ve filmu něco nového, co tady ještě nebylo, nezbývá než shlédnout tento film. 90% mluví samo za sebe.

12. října 2007
avatar uživatele
60 %

Celkem jsem se těšil, podle kladných ohlasů ze všech možných i nemožných světových stran a čekal jsem opravdu něco zvláštního. Samotné sledování mě pak krutě vyvedlo z omylu, že se jedná o něco extra. Amélie je možná natočena lehce experimentálním a těžce bláznivým, oku lahodícím způsobem, ale myšlenková prázdnota, stejně jako lepení děr ve scénáři to zakrýt nedokázalo. Asi nejvíc mě zaujala postava malíře se sklovitými kostmi a otec Amélie, jehož trápení se světoběžným sádrovým trpaslíkem bylo z celého filmu nejvyzdvihnutelnější.Audrey Tatu a Matheu Kassovitz na mě působili dobře do té doby, dokud je scénář držel daleko od sebe, ale (naštěstí šlo jen o poslední scény filmu) pokud byli spolu, připadalo mi to jako incest a naprosto chladná atmosféra. Troufám si říct, že režisér tohle v úmyslu neměl. Znovu už se s Amélií shledat nehodlám, ale na druhou stranu, nelituji, že jsem jí viděl.

5. září 2007
avatar uživatele
100 %

Amélie se líbí snad každému. A to je dobře. Něco tak krásně poetického, barevného a hřejivého se nepodaří natočit každý den. Ať už člověk po skončneí přemýšlí, jak on by mohl být něčí Amélií, nebo kdo takový existuje pro něj, změní se. "Proč nemáme každý svou Amélii, která by nás nakopla do života?" ... Ráda se alespoň na tu filmovou podívám kdovíkolikrát ještě.

19. srpna 2007

Super film, jeden z mých nejoblíbenějších francouzských filmů. Dobrá hudba, skvělý výkon herečky v hlavní roli, a úžasná zápletka... 100%

12. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film má úžasnou atmosféru .. úžasný francouzský šmrnc, Paříž v pozadí a nádherná a charismatická Audrey k tomu ... myslím, že není potřeba se o tomto filmu nějak víc rozepisovat .. každý, kdo ho viděl, si na něj udělal názor sám .. můj je ten, že je to jeden z nejlepších a nejzajímavějších filmů, jaké jsem kdy viděla ..

3. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je nádhernej,francouzskej filmeček...opravdu se povedl...konečně něco jinýho než typický americký filmiky:) a Audrey Tautou byla skvělá:)

28. července 2007

Tenhle film nebyl nějak moc propagovanej, takže jsem od něj moc nečekala. Pak jsem ale byla mile překvapená. Zajímavě natočenej snímek bez zásahu hollywoodských scén vytváří opravdickou atmosféru francie. Prostě oddechový snímek, kde nemusíte přemejšlet nad složitou zápletkou, ale přesto se pobavíte a odejdete takřka s klidem v duši :-)

3. června 2007
avatar uživatele
70 %

Tak tohle je opravdu velice zajímavý film.Měla jsem co dělat,abych v kině stíhala tytulky, protože francouzi mluví strašně rychle.Už je to delší doba co jsem tento film viděla poprvé a v mysli mi utkvěl.Prostě co dodat.Střeštěný film, se střeštěnými herci a se střeštěným dějem.Ale to je vlastně na tomto filmu to nejhezčí.Nemá to hlavu ani patu,ale přesto se nám to libí.Pokud bych to měla shrnout tak mohu jen říci střeštěnost, komedie a půvab v jednom.

5. května 2007

Hrůza...

Dle mého názoru je film sice zajímavý, ale naprosto nudný a žádný vtip či humornou scénu jsem v něm nepostřehla... Nemá normální děj, hlavně začátek je hrozný a kdyby tam nebyla ta úžasná hudba, nedala bych tomu ani 10%.
Rozhodně mne zklamal :-(

17. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Celkově mi příde Amélie z Montmartu jako strašně zajímavej snímek...líbí se mi námět, prostředí, hudba...prostě celkově pěknej film...je pravda, že když jsem ho viděla poprvé, přišlo mi, že sem se u něj možná trošičku nudila...ale teďka si ho celý "užívám" a moc se mi líbí...

17. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Amélie je docela dobrý film. Sice je to docela nuda, ale námět je zajímavý. Tautou ztvárnila svou roli hodně pěkně. Jinak jsem s filmem spokojená.

15. dubna 2007

Ať si každý říká co chce, francouzi mají prostě talent udělat krásný film v krásném prostředí s krásnou hudbou se svým stálým perfektním humorem. Začátek byl výborný- vypravěč přímo exceloval, sršela vtipná scéna za druhou kde se seznamujete s jednotlivými postavami kde je tou hlavni kdo jiný než Amélie. Prostřední část mě osobně přišla napínavá a záhadná, kde se Amélie snaží všem okolo sebe změnit život k lepšímu. Ta konečná část všechno završí krásně po francouzku romanticky při 24 stupních celsia a vlhkosti vzduchu sedmdesát. A jak říká klasik ,,Bez tohoto filmu by mé city, byly jen skořápkou citů dávných."

19. března 2007
avatar uživatele
70 %

amelie

Začátek filmu je naprosto super, dost zajímavý a krásně natočený. Škoda, že to tvůrcům nevydrželo i na zbytek filmu, který už je chvílemi i nudný. S takovým scénářem měl ten film větší potenciál. Škoda. Nicméně vzhledem k tomu začátku a dobré práci s kamerou dávám 70%.

11. března 2007
avatar uživatele
90 %

Nádherný, okouzlující a především poetický. Zajímavá kamera a celkové zpracování ho ještě pozvedává společně s neuvěřitelně roztomilou Audrey Tautou. A skrývá tak nádherný příběh že po zhlédnutí máte chuť změnit svět!

10. března 2007

Amélie

Výborně natočený film, který mě okouzlil, ale zároveň na konci tak trochu nudil... Audrey Tautou zahrála svou Amélii báječně, ale celkový dojem z filmu je spíše ospalý. I když jsem při sledování postupně stále častěji zívala, zaslouží si Amélie a spol. 90%

10. března 2007
avatar uživatele
100 %

Amélie je jedním z mých oblíbených filmů, který mě po prvním zhlénutí naprosto uchvátil, ať už to bylo jeho tajemnými zakoutími Paříže, svělými herci - z nichž nejkouzelnější je samozřejmě Audrey Taotou, která vypadá, jako kdyby se pro tento film přímo narodila, snad žádná herečka by nebyla schopna tuto roli zahrát tak magicky a přesvědčivě právě jako ona,... Amélie z Montmartru je filmové dílo, které vás zaujme především svou atmosférou, strhne svým barevným laděním a propracovaným scénářem. Myslím si, že není nutné přemlouvat diváky, aby se na tento film podívali, protože pokud tak učiní, určitě nebudou litovat...

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

Jeden z mých nejoblibenějších filmů. Jeunet dokázal po čtvrtém vetřelci, skutečně originální mix komedie, drama a romantiky s roztomilou Audrey Tautou. Pro mě nejlepší (neamerický, nečeský) film vůbec.

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

Ty máš kukadla

No vážně ! Po dlouhé době zase jeden báječný film... ne, že by byl nejnovější, ale jeho shlédnutí sem stále odkládala. Když budu hodnotit výtvarnou stránku filmu, velice se mi líběj ty barevný kontrasty, červená x černá x zelená, které vás stále bijí do očí! Pak také prostředí, kde se film odehrává je magické, takové svěží prostředí- jen obrazně řečeno, protože se to neodehrává někde v přírodě, nýbrž v Montmartru... No a k samotnému jádru filmu : Audrey má vynikající kukuč s obrovskýma očima, které když vyvalí na kameru, tak prostě neodoláte, zkrátka šibalské, dobrácké. Děj nebyl zas až tak ,,dějový," ale to neznamená, že bych se nudila! Prostě pohodička :) Film se mi vážně moc líbil, ale dost tlachání...

24. února 2007
avatar uživatele
90 %

Moc hezkej film. Vtáhlo mě to do děje, když skončil chtěla sem, aby to ještě pokračovalo. Ráda se na něj podívám znova..

29. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Hodně pozitivní a sympatický příběh, ale bylo tam pár nevyrovnaných scén, které to poněkud rušily. Přesto velmi dobrý dojem.

24. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Tedy opravdu nechápu, co na tomhle filmu všechny lidi tolik nadchlo, já jsem se u toho celou dobu spíš nudila a hlavní hrdinka mi přišla jako z jiné planety, i když ji Audrey zahrála dobře. Lehce nadprůměrné hodnocení dávám za originalitu námětu.

15. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Zvláštní film. Nic podobného jsem dosud neviděl. Film je místy komedií, místy dramatem, ale objeví se v něm i romantika a nádech mystiky. "Šťávu" filmu dodává lehký, ale vkusný francouzský humor. Zajímavě (jednoduše, ale poutavě) jsou vykresleny příběhy jednotlivých postav v čele s výbornou, roztomilou Audrey Tatou. Přičtu-li pár procent za "příběhy v příběhu" (Amélie proti zelináři, trpaslík a další) vychází mi krásných 90%. Do stovky snad chybí známější herecké obsazení, pravdou ovšem je, že do tohoto filmu by bylo těžké hledat vhodnější herce.

8. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Ve zkratce

Tenhle film naprosto zbožnuji... je tak jemný a milý. Prostě film, který si vždy ráda pustím...! a ještě ke všemu je z tak úžasné země jako je Francie...!

2. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Pro věčné snílky...

Amélie je svým zpracováním velice originální film. Kladen je zde důraz především na drobné detaily, ale největším plusem tohoto filmu je, jak vás dokáže zahřát u srdce a zpříjemnit vám den. Jestli jste muž, bude pro vás Amélie dívkou na kterou čekáte celý život a jestli jste žena tak vlastně taky. Kdo by ve svém okolí netoužil po člověku, který mu dokáže za každých okolností zpříjemnit den? Tak neváhejte a seznamte se... S mojí nejlepší kamarádkou Amélií Hříbátkovou.

24. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Amelie z Montmartru je velmi zajímavý a krásný film, který mě uchvátil již v naprostém začátku. Jsem moc ráda za to, že se mi (ač čirou náhodou) dostal do rukou. Film má podle mě dokonalý děj a je prostě úžasný. Dokonce i hudba k filmu je skvělá, tudíž proti němu nemám žádnou námitku. Vřele doporučuji všem se na něj podívat a myslím, že nebudou litovat.

13. září 2006

Mírumilovný, klidný, optimistický filmek. Začátek je zábavný, "akční," ale postupem času se z celého filmu stává vleklá záležitost. Jsem ráda za nějaké záchytné body v podobě zelináře, jinak by se Amélie u mě propadla dolů, takhle jí dávám 80%.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Mám rád francouzské filmy, ať už jde o Dvojí život Veroniky, Barvy nabo Amélii z Monmártru. I když je celkem jasné, že Amélie není tak náročná na sledování, jako první dva filmy, moc se mi líbila. Kam se na ni hrabou americké romantické komedi tipu Elzabetown nebo podobné. Atmosféra Francie a vůbec Paříže je zcela ojedinělá, všechny filmy jsou touto atmosférou nabité. Ten hůmor je skvělý, nedětinský a Tautau je skvělá herečka (i když Da Vinchiho kódem mě malinko zklamala) Dávám 100%!

31. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Amélie mě velice překvapila, opravdu filmový skvost. Ten film na mě působil velice optimisticky, díky němu sem byl celý den šťastný, opravdu. Navíc sem se do hlavní hrdinky zamiloval :)
Hlavně doporučuji v originálnálním znění, francouzština je nádherná

25. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Ale jo

Tohle je pro mě velmi zvláštní film, který ve mě zanechal velmi zvláštní dojmy... Nicméně musím uznat, že je to i velmi dobrý film, aaale do mých nejoblíbenějších určitě nepatří.

23. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

nádhera

Je to super film...sice občas dost zvláštní scénář, ale o to je to asi lepší. Vynalézavost Amélie je dokonalá a přesné a detailní popisování situací je vtipné.

11. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Film jsem si koupila za zvládnutí mého prvního zkouškového období - dokonalý dárek! Hned po prvním zhlédnutí mě Amélie Poulain okouzlila a chtěla jsem být jako ona. Celý snímek tak nějak běží a plyne v neotřele romantické atmosféře. Hodně na mě zapůsobily detaily, kterými nám režisér přibližoval hlavní osoby. Viděla jsem film už mnohokrát a pokaždé mám pak chuť pomáhat lidem, něco sbírat a poslat našeho trpaslíka ze zahrady na cestu kolem světa :-)

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Je to jeden z mych nejoblibenejsich filmu. Mam ho rada za jeho zpracovani, skvele herecke vykony, no proste za vsechno. Je to snad jediny film, ze ktereho jsem celou dobu nespustila oci, aby mi neco neuniklo, u ktereho jsem se opravdu smala pocelou dobu. Nadherne me naladil do dobre nalady a opravdu jsem se do nej vzila. Je to nadherny film. Vsem doporucuji!

3. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Jeden z filmů ve kterém se opravdu občas zamyslíte nad svým životem. Francouzské filmy se mi celkově moc libí. Možná se vám to ze začátku nebude líbit, ale pokud vydržíte, uděláte dobře. Je to v skutku vjymečný film!

13. července 2006
avatar uživatele
100 %

jeden z mých nejoblíbenějších

Tak tenhle film mě vážně dostal. Je prostě trochu jiný, neotřelý, jinak udělaný. Hlavně se mi na něm líbí pozitivní pohled na svět - to v dnešních filmech bývá pomalu výjimkou. Rozhodně doporučuju shlédnout a pořádně si ho užít:)

11. července 2006
avatar uživatele
kovi
...
100 %

FILMOVÝ SKVOST

Amelia JE doteraz mojim najväčším filmovým prekvapením. Výtvarná stránka: 110%, hudba: 100%, Audrey: 100%...jediná vec ktorú by som možno trošku vytkol...ku koncu ma to už nedržalo na tolko...len na 95% :-)...eeh, snažim sa byť kritický, nedá sa, držalo ma to!FILMOVÝ SKVOST. Dôkazom nech je aj priemer 91% od 52 užívateľov. A úsmev na perách počas celého filmu? To som okrem Amelie ešte nikdy nezažil.

10. července 2006
avatar uživatele
100 %

Miluju Francii, miluju Paříž a přímo zbožňuju tenhle film. Je barevnej, veselej, optimistickej, melancholickej ... a na víc se nezmůžu... vyrazil mi dech.

14. června 2006
avatar uživatele
100 %

Krása...

Améle, slečna s úžasnou dětskou fantasií pátrající po fantómovi fotoautomatů a krásně uvažující o životě.
Tenhle film nemá chybu. Umělecké podání - na výbornou. Herecké výkony (a to hlavně u Audry) - výborná s hvězd*čkou...
Pobavil mě, rozesmál mě(nejen vtipem, ale i svým milým působením), donutil mě přemýšlet, donutil me čekat na nějaký závěr... To vše ke spránému filmu patří... Jen tak dál...

1. června 2006
avatar uživatele
100 %

Fantazie

Když jsem na tento film narazila, vůbec jsem o něm nic nevěděla. Tím víc jsem pak byla překvapena, okouzlena, nadšena... Byl to první film, který ve mně vyvolal pocity, o kterých jsem nevěděla, že vůbec existují... Stačilo zdánlivě málo - francouzština, jednoduchý příběh, "Amélie má ráda...", úsměvy, pohledy, nápady... A úžasná Audrey.. Tenhle film jsem viděla několikrát a stále mám chuť, dívat se na něj znovu a znovu. Vždy mě rozechvěje... Kouzelné...

29. května 2006
avatar uživatele
leba
...
100 %

Rozprávkovo krásne

Tento film som mala možnosť vidieť pred pár rokmi. Hneď na začiatku ma film úplne strhol,akokekby do iného sveta..Sveta fantázie, optimizmu,vtipu, prepracovanosti a krásy. Postava Amélie v podaní herečky Audrey Tautou dostala určitý nádych života a dala tomuto filmu neoceniteľnú podobu. Podľa môjho názoru by mal mať kvalitný film aj kvalitnú hudbu. A to soundtrack k tomuto filmu zaručene je. Odporúčam každému milovníkovi pesničiek s rozprávkovo francúzkym podtónom. Filmy Jeana- Pierra Jeuneta sú vždy zárukou kvality, prepracovanosti a štýlovosti.

27. května 2006
avatar uživatele
100 %

Je to film, který dokáže vnést plno optimismu do mého stereotypního, nudného světa. Amélie dokáže vždycky vykouzlit úsměv na mojí tváři a nechává mě zapomenout na všechny starosti. Skvělý film se skvělou Audrey Tautou a Mathieu Kassovitzem. A kdoby si nezapamatoval slaďoučkého Luciena - Jamela Debbouze.

18. května 2006

Mnozí mě budou chtít ukamenovat ...

Chápu, že by mě za tohle hodnocení spousta lidí nejradši zlikvidovala a že zas jednou půjdu proti davu. Slýchávala jsem o tomhle filmu samé pěkné a působivé věci - pak jsem to shlédla a byla jsem v šoku. Od prvních scén jsem na to jen nevěřícně zírala. Přišlo mi to absolutně nerealistické - nechápu, že by se někdo takhle choval a myslel to smrtelně vážně. Příběh mi přišel víc než stupidní. Celé dění podtrhovala nesnesitelná hudba. To, co jsem viděla, mi stačí do konce života. Na tomhle filmu jsem nenašla nic, co by se mi líbilo, co bych kladně ohodnotila. Jinými slovy - jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy v životě viděla.

12. května 2006
avatar uživatele
100 %

bomba

Tenhl film se velice podařil.Je to dokonalý obraz,úžasný děj a senzační postavy.Všechno dohromady je něco absolutně neopakovatelného a krásného...

28. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Dokonalé...

Amélie je dokonalá. Skvělý výběr herců, výtečný námět, art i vtip! Audrey je skvělá a zatím pro mě žádným výkonem Amélii nepřekonala. Pozitivní, krásné a milé... I když pán z telefonní budky byl jen takovým malým vyšperkováním příběhu, pro mě to byla jedna z hlavních scén filmu. Vždy si ji vybavím a musím se pousmát...

17. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Film natočený s zajímavým dějem jsem ještě neviděla. Ani nevím kam bych ho zařadila. Rozhodně se mi líbil, to ano, ale byl tak zajímavý. Byla to pro mě asi komedie s trochou černého humoru. Velmi dobře provedené byly vsuvky od vypravěče.

16. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Strašně zvláštně a neobvykle vyprávěný příběh, což je samozřejmě dobře. Audrey Tautou v roli Amélie září, je vážně skvělá. Film je vtipný, má skvělou hudbu a hlavně neuvěřitelně pozitivní, udělá vám vážně radost.

2. března 2006
avatar uživatele
80 %

:-)

Abych pravdu řekl, čekal jsem od toho filmu trochu něco jinýho. Dalo se na to sice koukat, ale znovu bych si ho rozhodně nepustil.

3. února 2006
avatar uživatele
50 %

Tento film je takový neslaný a nesladký, prostě takový prázdný. Ale přesto se na ten film dá dívat. Takže 50%

31. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Dokonale!!!

Milujem filmy, ktore nie su robene cez americky kopirak. Netradicne, vsimajuc si veci mornalne a snazia sa co najviac priblizit divakovi. A ked su este popretkane jemnym humorom, ktory tento film spevadza cely cas a velmi ho ozivuje.

26. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

TENHLE FILM VÁM ZVEDNE NÁLADU

Amélie z Montmartru... Jakmile to slyším, vybavím si úžasnou Audrey, jak se snaží udělat svět kolem sebe lepší a hezčí, jak chce lidi udělat šťastnější, jak se dokáže radovat z maličkostí... No není to krása? je. Nejvíce se mi na filmu líbí, když "unese" tatínkova trpaslíka a nechá jej putovat po světě... Bravurní nápad! Stejně jako sbírání zapadlých a roztrhaných fotografií z automatu. Nebo msta nevychovanému prodavači zeleniny. Nebo... ach jo, celý film byl úžasný. Něco takového se nenatáčí denně. Teda - odvažuji se říct, že takový snímek byl natočen vůbec poprvé! Film, který mi vždycky zvedne náladu. Vždycky.

11. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Originální...

Tenhle film mě moc zaujal...nevím, někomu se možná líbit nebude, protože je hodně specifický...ten styl humoru je prostě jiný, než na jaký jsme zvyklí u klasických komedií..a asi právě proto, je ten film tak originální...mně se moc líbil jak milý a jemný humor, tak herecké(přesvědčivé) výkony herců v hlavních rolích...podívejte se, a uvidíte=)...

1. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

NAPADITE

Ano, uznavam, ze film mel neco do sebe a dost originalni dej, ale me zas tolik nezaujal. V nekterych castech jsem se trochu nudila. Ale jinak byl fakt o.k.

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Dokonalost

Nádherný film, velice originální příběh o dívce plné tajemství, která se rozhodne zasahovat jiným lidem do žiota. Film bravurně využívá prostředí ke zcela netušeným krátkým a vtipným episodám. Velmi dobré výkony herců, které dokonale zapadají do podivného Améliina světa. Také hudba snímku nezůstává pozadu a doporučuji ho sledovat v originálním jazyce.

10. prosince 2005
avatar uživatele
hani
...
90 %

Amélie

Tak takový film jsem dlouho neviděla. Je to jedinečné filmařské dílo a myslím, že by podobných filmů mohlo vzniknout více.

8. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

SUPER!

Puvodne sem ho strasne moc chtela videt,pak nadseni opadlo..ale jednou sem si ve 2h rano zapla TV a zrovna to zacinalo..chtela sem se sice vyspat,ale tak me to zaujalo,ze sem sla az to skoncilo!Urcite to stalo za to!

24. října 2005
avatar uživatele
100 %

Amélie

Vážně super snímek, který byl ve své době něčím novým a otevřeným a v mnohém dakáže inspirovat.

23. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
90 %

Hmm..

Velice zajímavě pojatý a zpracovaný film. ˇUrčitým způsobem ožívá a dýcha tu svoji amosféru na nás, ač je ta odmosféra od reálné nekonečně vzdálená, je i blízka...

20. října 2005
avatar uživatele
100 %

velmi

mily a prijemny film. pohladi po dusi, vyludi usmev na tvari :-) cestujuci trpaslik nemal nejmensiu chybu, to bol napad za milion :-) priasnivci francuzskej kinematografie to maju ako povinnost vidiet, zvysok sveta nech to zoberia ako sviezi vanok v zaplave nezmyselnosti...

13. října 2005
avatar uživatele
100 %

Krásný film!

Nádherně poetický, brilantně vymyšlený film, který vás musí chytit za srdce! Zvláště úvod s představováním jednotlivých postav je nenapodobitelný! (Myslím, že pánové Morávek a Budař se Amélií značně inspirovali při psaní Nudy v Brně...) Jeunet se opravdu předvedl, z režisérského hlediska (určitě to byl jeho nápad) je to skutečně mistrovský kousek. A Audrey Tatou v hlavní roli s těma obrovskýma očima a nevinným úsměvem je vyloženě neodolatelná. Bezpochyby film, který snad nemůže mít odpůrce. (Při objektivním posouzení musím ovšem, říct, že úplně dokonalý není: po strhujícím rozjezdu v cca. třetí čtvrtině film přece jen trošku ztrácí na tempu. Místy jsem se přistihla, že jsem ho chtěla trochu popohnat. Prostě není to to samé jako třeba Pán prstenů, kde má každičká scéna svůj smysl a místo, a divák nemá na nějaký oddech čas. Fakt ale je, že už jenom to, že těchhle "hlušších" míst je tak malinko, je unikát.)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Jedním slovem - geniální

Amélie mě vážně dostala, slyšel jsem o ní dost věcí, ale poštěstilo se mi ji shlédnout až v televizi. Byl to skvělý film a já si nepřál, aby skončil. Mistrně vymyšlené zápletky... sledovat jak Amélie tu a tam něco udělá, někoho do něčeho postrčí a jiného mírně potrestá bylo úchvatné. I příběh záhadného muže z automatů který se táhl jako pověstná nit celým příběhem byl zakončen vpravdě originálně. Takže kdo jste neviděli, utíkejte do půjčovny! Věc, která mě zamrzela, byly občasné ne-zrovna-se-do-filmu-hodící scény, takže není to úplně dokonalé, škoda.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nádhera, unikát, super

jediné slová, ktoré môžem použiť pri písaní tohoto názoru sú superlatíva ako nádhera, unikát, super a rôzne synonymá k nim. Amélia sa vydarila vo všetkých možných zložkách - obsadenie hercov, réžia, scenár, strih, hudba. Film je netradične a krásne farebný, prostredie vyzerá ako z nejakého starého filmu no a francúština mu dodáva štipku exotiky. Frekvencia slov v úvodnej scéne s muchou je neuveriteľná. V českom dabinku (videl som na TV Prima) to už nie je to pravé orechové. A aby som sa nezaprel, tak spomeniem ľahodnú, plazivú a chytľavú (..opäť superlatíva) hudbu s použitím netradičných hudobných nástrojov, alebo skôr mechanických nástrojov (napr písací stroj). Yann Tiersen sa stal pre mňa spolu s hudbou ku Good By Lenin jendým z hudobnych guru. Kto nevidel nech neváha, ale pre plnohodnotné kultúrne vyžitie odporúčam DVD verziu vo francúzskom znení.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bonjour

Pravé umělecké dílo. Audrey Tautou je prostě úžasná, vizuální pojetí filmu dokonalé a příběh strhující. Film se rozhodně vymyká běžné rovině, ale je to spíš v dobru protože ve vás zanechá jen pozitivní pocit, taky dílem skvělého humoru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

skvělé

člověk se pobaví a zapřemýšlí o svém okolí jestli znáte nekoho kdo má nějakou tu ´úchylku´. každý něco sbírá, ja jsem zatížena na pastelky.
pokaždé narazíte na něco nového co vám předtím uniklo. a po dlouhé době to byl film který nebyl dělán tak aby ho mohlo vidět co nejvíce lidí(PG, 12,.....)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Užasný film

Je to skvěle natočený, originálně zpracovaný snímek, se spoustou hezkých záběrů a skvělým příběhem. Tenhle film je hodně pozitivní a to je jen dobře. Audrey hraje skvěle.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Povedlo se

Další hodněě povedenej film smál jsem se skoro furt a teď se na to chci kouknout znova, protože je to nejlepší.
Doporučuji.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dokonalé!

Film Amélie z Montmartru je jedním z nejlepších filmařských počinů, které znám. Jeho originální příběh, v němž zlo zpodobňuje majitel obchodu s ovocem, o zvláštních lidech, jejich zvláštních činech a hrách, myšlenkách a vztazích strašně moc pohladí na duši. Film je velmi originálně zpracován; prostředí, v němž se odehrává, kostýmy, příjemné nasvětlení a nálada... vůbec celá výprava je skvělá. V hlavní roli září Audrey Tautou, je neskutečně roztomilá a myslím si, že nelze se do ní a do její postavy nezamilovat. Podle mého názoru film nemá mnoho konkurence ve svém žánru, je úžasně osobitý a budu se jen divit, když se někomu podaří natočit něco podobného. Kdyby byly Oscary v mých rukou, měla by jich Amélie z Montmartru celou hromadu :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

stupidita

fakt hrozný,je to trapný a o ničem....na ten film sem se koukla jednou a stačí mi to do konce života

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Úžasný....

Nemůžu říct nic jiného než že to byl nejlepší film který jsem kdy viděla!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších...

Dokonale zajímavý film. V žádné pasáži není nudný. Úvod je přímo dokonalý... Amélie mě úplně vzala za srdíčko, tento film bych si mohla pouštět pořád. A hudba?
Hudba je bezvadná. Lehce se poslouchá a je skvěle určená pro takové melancholické nálady.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

naprosto úžasné

jak říká nadpis je to naprosto úžasný film samozřejmě velmi vtipný jedna z nejlepších částí šli se s matkou modlit do kostela aby jim Bůh seslal bratříčka a namísto toho jim seslal sebevrahyni nebo s tím fotoaparátem atou nehodou lepší film jsem neviděla 1 s **********

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Audrey Tautou

Už dlouho mě žádný film takto nenadchl. Film má jedinečný druh humoru, který mě pořád neomrzel a to už jsem film viděl několikrát. Děj není v žádném zběsilém tempu a přesto je to strhující podívaná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších

Tento film jsem dlouhou dobu ignoroval, jelikož jsem viděl kousek a vůbec mě nebavil.. Po nějaké době jsem se rozhodl tento film pustit znovu a doslova mě vtáhnul. Tento film má veškeré nej, které film může dosáhnou. Skvěla symfonická francouzská hudba, originální scénář, jednoduché pohyby kamerou mají velkou účinnost. Skvělá práce s filtry, stylizace a vše propracované do posledního detailu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Tutovka

Tak toto je tutovka. Francúzy opäť predviedli kus svojho majstrovstva a citu. Odporúčam pozrieť.

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

Amélie

Tohle je největší blbost od dob prvního filmu.Čekal jsem na dobrý film a je to největší blbost a ještě k tomu jsem v polovině filmu usnul.Nekoukat na to jenom ty co se jim líbí romantika a NUDA.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pozitivizmus na druhou

Něco tak nabitého pozitiní energií se dlouho nevidí. Naví celý film je vyšperková kvalitním obsazením, díky čemuž všechny vtípy a úsměvné situace vyniknou, tak jak mají.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pařížská pohádka

Amélie musí chytnout za srdce každého, kdo nějaké má. Nádherná hudba, skvělí lidé a okouzlujjící kamera. Když se směje Audrey, smějete se s ní, když pláče, je vám smutno. Je tak obyčejná a na nic si nehraje. A dokáže přesvědčit, že se v Paříži nedějou žádné zločiy, žijí tam hodní a milí lidé a že čekanka má taky duši. Jako všude jinde na světě.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

genialita sama

Tak, proti tomuhle filmu jsem byla zasazená už od samýho počátku, ani sem ho ještě neviděla. Můj názor se dost rapidně změnil, když sem ho viděla. Všechno sedí, Amelíe je kouzelná a já jsem všechny její starosti a radosti prožívala s ní. Tenhle film byl nabitej optimismem, energií a všim co sem jěště u žádnýho filmu neviděla. To se francouzi zase jednou pochlapili.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Ach ti francouzi...

Velmi poetický příběh o hledání lásky a její naprosté slepotě. Skvělá Audrey v hlavní roli. Místy se trochu ten film táhne, ale celkově z něj jde obrovská radost ze života a samé pozitivní věci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Francouzský film

Kdybych měla tento film charakterizovat jedním slovem, bylo by to "francouzský". Velmi francouzský film. Příběh, herecké výkony, kamera, ale hlavně architekruta (červené zdi - jak francouzské). Krásně neobvyklý film, který je poetický, ale i dějově zajímavý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Milé překvapení

Na tento film jsem se podíval, jen proto, že jsem se nudil a byl jeden z mála, které jsem měl a ještě je neviděl.
A musím říci, že tak krásný film se jen tak nvidí. Moc pěkné a úplně přesně dle mého gusta. Holt Frantíci :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

překvapivě pěkné:-)

Je pravda, že už dlouho jsem se celkem dobře u filmu nepobavila:-))) Prostě opravdu moc pěkné....:-))) Nejlepší byl trpaslík:-))) To bylo, tak hezky udělaný, Amélie suprové výkony:-) Fakt boží filmek:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jemné

Ani nevím, co napsat. Jemné, citlivé, bizardní, legrační, zvláštní, normální. Tenhle film nemá chybu. Emotivní hudba vás vláká do děje. A jestli jste někdy byli na Montmartru tak z toho filmu cítíte přesně ten pocit, tu vůni tohoto místa. A jestli ne, máte pocit, jako byste byli právě na tom místě. Děkuji autorům za tenhle film. Vždy když jej vidím, naplňuje mě lehkostí a romantikou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

originální.. bez debat ;)

Výborná Jean-Pierre Jeunet, výborná Audrey Tautou, výborná kamera, výborný scénář.. Prostě výborný film, který dostane opravdu každého :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Filmová nevinnost ...

Podobnej film jsem snad ještě neviděla! Je nápaditej, originální, jemnej a především skvěle (a svěže) natočenej. Audrey Tautou dovává již tak kouzelnýmu filmu vlastní Kouzlo s velkým K...:) Moc se mi nelíbil českej dabing, v originálním znění s titulky je to zkarátka nejlepší... Amélie mě fakt dostala!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:) Amélie

Nejroztomilejší film jaký jsem kdy viděl. Hlavní postava mi stále něco připomíná, ale nevím co..? Možná něco, co je v každym z nás akorát se to nedostává na povrch. Velice mile natočený film, který je velmi vtipný a má jiskru.

Kdysi dávno