home
Akta X: Chci uvěřit

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Amanda Peet

Už to nejsou ta úžasná mysteriózní Akta X. Toto byl jen obyčejný detektivní thriller s jedním vyšinutým médiem a příběhem, který příliš neupoutá.

27. ledna 2012
avatar uživatele
0 %

Tak toto bola riadna kravina. Ked som bol mensie tak som Akty X poznal ako vlastne boty ale toto s nimi nemalo nič spoločné. Kludne to mohlo mat nazov "nemusis ma pozerat, som kravina". KRAVINA !

15. března 2010
avatar uživatele
80 %

Nedivím se, že tenhle film má horší průměrné hodnocení než první adaptace. Jaksi postrádá hlavní téma Akt-X, a to jakékoli mimozemsko! Náhražka v podobě spirituálna - v podobě vidění otce-pedofila, je nedostatečná a vůbec nechápu, kdo se k tomuhle kroku odvážil?! Nicméně, jako thriller o mizících ženách film obstojí velmi dobře - alespoň na moje nároky je patřičně napínavý a vzbuzuje strach. Jak jsem psala už u Akta-X: Film, seriál jsem nijak zvlášť nesledovala, ač mi je dvojka Mulder-Scullyová hodně sympatická, takže mi asi uniklo hodně důležitých bodů - nicméně vycházím z toho, že se příběh dvojky skončil předchozím filmem, a ne seriálem. Proč tedy Fox a Diane spolu spí v posteli a baví se o synovi??? V minulém filmu přece Scullyovou chtěl Mulder políbit, a ona ucukla... Oni spolu něco předtím - v seriálu - měli, a to tak, že měli dítě???
"Chci uvěřit" tedy ve mně vyvolal plno podobných otázek spíš než o transcendentálnu. Mezi těmi dvěma to ale samozřejmě stále funguje (a propos, Scullyové dlouhé vlasy sluší - konečně vypadá jako ženská, a ne učitelka), takže už jen proto má body navíc. A jak říká, thriller je to napínavý.

17. listopadu 2009
avatar uživatele
50 %

X-files: I Want to Believe

Musím se přiznat, že jsem neviděla ani jeden díl seriálu, natož film. V kavárně jsem ale zaslechla jak se baví o tomto filmu a tak nějak jsem byla zvědavá. Bohužel pro mě to bylo celkem o ničem, jistě možná jsem to nepochopila neboť jsem v tom nevěděla smysl. Ale i tak o čem to bylo?

24. října 2009
avatar uživatele
50 %

Na první Akta X film nemám vůbec dobré vzpomínky. Je to už hodně dlouho, co jsem se na něj díval a už si téměř nic pořádného nepamatuji, a ani příliš nechci. Ještě teď si vzpomínám, jak bylo trailerů na nový Akta X film ve všech kinech všude plno, ale tehdy mi to za to nestálo, právě kvůli špatným vzpomínkám. Udělal jsem celkem dobře. Teď když jsem se dokoukal na tento film, opět se reputace Akty X u mě vůbec nezlepšila, protože se téměř nijak neliší od všech ostatních krimi filmů. Jediný rozdíl, který tu můžete najít, je jakási forma nadpřirozených schopností. Na seriál jsem se nikdy nedíval, ale když jsem se podíval na první film, vnukl jsem si myšlenku, že Mulder a Scullyová pracují vždy na případech spojenými s mimozemskými silami. Možná tak tomu vzhledem k okolnostem není. Zde jsem rozpoznal jen schopnost vidění, a krvavé slzy. To ovšem je úplně všechno. Jinak je tu klasický průběh vyšetřování zločinů. Našlo se tělo, a co se stalo pak? Zavolalo se Mulderovi a už to jelo. Jako plus k tomu všemu považuji jen to, že je vedl muž, který měl vidiny. Od předchozího dílu se odlišovalo ještě to, že tentokrát spolu dva hlavní hrdinové příliš nevycházeli. Scullyová si tu vedla svůj vlastní, se zápletkou téměř nesouvisející příběh, ale Mulder se nezměnil téměř ani trochu. Atmosféra je velmi nepřesvědčivá. Vůbec si tu neuvědomujete, že tu jde o vyšetřování takových vražd, které přímo neladí oku. Jelikož tu není nic mimozemského, až na Bushe zdá se, neuslyšíte tu vůbec pověstnou znělku. Ta vždycky zvěstovala příchod něčeho neznámého. Jenže nyní je všechno strašně předvídatelné. Vyšetřování nemá téměř žádné specifické znaky. Nic. Dalo by se to spíš víc přirovnat k dramatu, ale to k Aktě X moc nepatří. Díky tomu tu nejsou vůbec žádné zvraty. Vyšetřování je takové bez konce, když přijde ta deseti minuta, kde zjistíme pravdu. Film Akta X: Chci uvěřit shledávám velmi podlouhlým, nezvratným a přímočarým. „Padouši“ nejsou vůbec nic jiného, než lidé, jejichž záměr je na obrazovce sotva pár minut. Alespoň, že se nezměnil ani jeden z hlavních představitelů, to už by bylo moc.

10. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Jako fanouška seriálu mě tento film moc potěšil. Poslední 2 řady seriálu jsem už neviděla, proto mě docela překvapily některé detaily ve filmu. Samozřejmě jsem s potěšením přivítala sblížení obou hrdinů, ovšem to, že měli potomka, jsem trávila hodně dlouho s otevřenou pusou. Jinak k ději - ten mě naprosto uchvátil a zaujal. Byly to takové ty Akta, které mám ráda (ty s UFO moc nemusím), nic nadpřirozeného a přesto zajímavé a napínavé.

28. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

No beru v úvahu jen jako film nezávisle na seriálu, jelikož sem ho moc nesledoval. Je pravda, že je to spíš jenom kriminálka, ale mě se líbil. Jo škoda, že tam nejsou ty mimozemšťani. Jaká škoda.

9. dubna 2009
avatar uživatele
60 %

Spíš Akta Y než X.

Filmu jako takovému nic nechybí. Dobře zpracovaný příběh, gradace, mrazení v zádech. Jako Aktům X tomu však chybí mnoho. Protože toho tajemného je zde málo, velmi málo. Jako šafránu. Příběh se víc než na záhadné jevy orientuje na téma á la Mlčení jehňátek v hlavní dějové linii, kdy tajemno plní funkci pouhého katalyzátoru děje, v té vedlejší linii pak řeší záležitosti zcela realistické. To by, kvalitně zpracováno, úplně stačilo na výtečný thriller, jenže Akta X by měly být přece jen někde jinde, vždyť jsme si zvykli na odvážnější přístup. No ale vlastně si teď vzpomínám, že se krátce objevil i čistě mimozemský motiv... To když se Mulder se Scullyovou na ústředí FBI zadívali na fotku G.W.Bushe a do toho zazněl starý známý hlavní hudební motiv... On ten Bush skutečně kolikrát působil jak mimozemšťan - takový ten agresivní s jinou inteligencí. V prvních sériích seriálu se narozdíl od současného filmu také pracovalo s odlišnou psychologií. Šimrání v zátylku vyvolávala neurčitá atmosféra velice dobře vystižená sloganem „something is out there“, což funguje skvěle, protože když to něco pouze tušíme, bez výhrad platí, že strach má velké oči. Ve filmu však bylo hrozivé neznámo nahrazeno morbiditou činů sice navýsost nechutných, leč smutně opravdových, neboť leckde se tak prý i nedejbože děje, byť živou lidskou hlavu na cizí nekrotizující tělo snad žádný lékařský tým, ani ten ruský, ještě nepřišil... Čerstvá jatýrka a nějaká ta ledvinka od nedobrovolného dárce však ve vychlazené přepravce asi světem putovat budou. Čímž se dostáváme k tomu, že doktrína platí dál a že se Američané a Rusové budou asi navěky vzájemně hodnotit jako šmejdi. Mnoho logiky v ruských lékařích, provádějících neetické a nezákonné operace v USA místo kdesi na Sibiři, však nebylo. Na vztahu Muldera a Scullyové se mi taky cosi podvědomě nezdálo, až jsem si uvědomil, že oni si pořád ještě říkají výhradně Muldere a Scullyová, třebaže spolu měli dítě a bydleli v domě, který oba dohromady nazývali „doma“. Nějaké to Foxi a Dano by snad neškodilo, znalci by jim logický posun jistě tolerovali a těm, kteří snad Akta X neznají, najdou-li se tací, to může být srdečně jedno. Když to shrnu, jedná se o výborný thriller, ale obsahem zároveň o podprůměrná Akta X. S ohledem na to nyní přijde ke slovu něco lehké matematiky: (80%+40%) : 2 = 60%, což je moje konečné hodnocení.

26. března 2009
avatar uživatele
50 %

akta x?

no škoda, věděl jsem, že to bude slabota, s Akty X to mělo společného pouze Muldera, Scully a Skinnera. Jinak mírně nadprůměrný kriminální film se zajímavým námětem. Dal bych tomu klidně i víc, ale ke starým dobrým Aktům to mělo na sto honů daleko.

17. února 2009
avatar uživatele
60 %

Už je to dávno

Kdysi, když ještě dávali seriál Akta X v televizi, tak jsem patříval mezi skalní fandy a diváky. Ale možná právě to, že to už je hrozně dlouho, co se seriál vysílal, tak můj zájem o něj vychladl. Samozřejmě, že když byl v kinech první film, tak jsem byl mezi prvními, kteří na něj šli. Teď z odstupem času nevím, proč se mi to tak hrozně moc líbilo. Tento film bych zhodnotil jako velmi průměrný. To že to má něco společného s Akty X, tak toho bych si ani nevšiml, kdyby se to jmenovalo jinak a nehráli tam seriáloví herci. Myslím, že 60% je dostačujících i na tu pravdu, která je tam někde venku...

21. října 2008

ohhhh myyy goooood

Panebože, tak tohle byla vážně síla... Ještě v životě sem nebyla z filmu takhle strašně zklamaná a naštvaná. Tohle a AktaX? Co starý dobrý UFOni, monstra z kanálů a svítící broučci co tě zabalej do kokonu? AAAACH JO....

12. září 2008
avatar uživatele
70 %

kultove akty x..ale nie tento film..akoby im uz dochadzal dych.neviem ci sa da porovnat film s uvedenou recenziou.neskutocne zvraty?viac napatia ako kedykolvek predtym?kde???..nebolo tam moc ani toho mysteriozneho..suhlasim aj s tymi rusmi..aj ked sa mi zda,ze tam bola aj ceska:). a ten uvod: fotka busha a pritom thema akty x:)neviem co tym chceli tvorcovia povedat.je to u mna len trosku nad priemer,lebo...lebo su to akty x:)

9. září 2008
avatar uživatele
60 %

Jsem velký fanda X-files. Přesto se mé hodnocení neodvíjí od absence mystiky, jak tady mnozí uvádějí. Ano, i mne to trochu zklamalo, ale o tomto politování hodném nedostatku jsem věděl již dříve, takže jsem šel do kina s tím, že se podívám alespoň na parádní triller. Bohužel, nekonalo se. Celý film mi přišel poněkud vycucaný z palce. Neříkám, že to nebylo napínavé, neříkám, že jsem se u toho nebavil, neříkám, že to nemělo pointu…jen si myslím, že tam Scully a Mulder neměli co dělat. Prostě mi tam vůbec nezapadali, jakoby je tam režisér chtěl za každou cenu nacpat (a to ani nemluvím o Skinnerovi, který se tam najednou objevil jakoby mimochodem…). A co se týče vývoje jejich vztahu…devět sezon v seriálu divák sleduje citlivý vývoj jejich vztahu, každý jejich vzájemný dotyk nebo letmý polibek je považován za něco neuvěřitelného – a teď nás najednou režisér postaví před hotovou věc. A ti rusáci? K tomu již zde bylo řečeno dost, mně nezbývá nic než souhlasit. Prostě mě to celé zklamalo, nějak jsem se v tom necítil.

10. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

Souhlas s Jajou28

Úplně souhlasím s tímto názorem. Nechápu proč zrovna Rusové musí být vždycky ti špatní. Smutná klišovitost. Asi by to američti divaci vůbec pochopili... Těžko by asi přijali za řezníka třeba roztomilého francouze. Nejvíc jsem si v kině připadal velice trpaně, když mezi těma rusakama byli v komparzu slyšet nějací češi. Slyšeli jste i vy mezi řeznickým personálem češky? V té chvíli se mi zatajil dech a styděl jsem se... (samozřejmě chápu, že je to práce, ale ta spojitost nedělá dobrou reklamu...)
Celkově se mi film zdál těžce průměrný. Vlastně by mohl být jeden z dílů seriálu. Opravdu jsem čekal spíše ufony a pořádnou mystyku. Jsem hodně zklamán.

5. srpna 2008
avatar uživatele
40 %

Chtěla jsem uvěřit

ale neuvěřila jsem. Film mě totálně zklamal. Kam se podělo tajemno, paranormální jevy, mimozemšťani a létající talíře? Marně jsem čekala, ale nic z toho se nekonalo. Dočkala jsem se jen jakéhosi thrileru a to ještě s politickým podtextem. Kdo je špatný-no přece rusáci. Toto už mě fakt dost unavuje a v takovémto kultovním snímu "Akta X" by něco takového vůbec nemělo být. Takže podle mě žádné tajemno, ale pěkná blbina.

4. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Nevzdávejte to.

By mohlo být druhým poselstvím filmu vedle toho, abychom neztráceli naději. Od slibného úvodu přes zdlouhavé vyšetřovací procedury až po nepříliš zajímavý konec. Chris Carter se očividně chtěl držet realističtějšího žánru nebo alespoň celé Akta X trochu zmainstreamovat. K mému politování tak, ale bohužel přestal respektovat kouzlo většiny seriálové atmosféry, která byla právě tím hlavním, co diváky tak lákalo na nový film ze světa dvou nejznámějších agentů FBI. Mým největším zážitkem z filmu byl jistý vztahový posun, který, si troufnu říct, spousta fanoušků vyčkávala již v seriálu. I přes to, že se tento druhý celovečerák odvíjel spíše jako obyčejná detektivka, poradila bych Vám, nevzdávejte to. Přestože jsem nebyla se vším spokojena, přece jen přede mnou na plátně stály dva velké fenomény světové kinematografie. Ve své plné síle, jeden stále ve světě záhad a temnoty, druhý ve vnitřním boji zda se podvolit boží vůli nebo využít vědu se všemi jejími prostředky. A tak z úcty k Mulderovi a Scullyové hodnotím tak, jak hodnotím...

25. července 2008
avatar uživatele
70 %

I Want to Believe

Do kina jsem šla s velkým očekáváním, což jsem asi neměla tak úplně dělat. Jsem velký fanda klasických Akt X, čímž mám na mysli tajemno, mimozemšťany, záhady. Viděla jsem každý díl minimálně jednou, první film minimálně pětkrát. Tady je to možná na škodu. Klasická Akta už to dle mého nejsou. Chyběl mi tu kuřák, který byl zabit v posledním díle seriálu, chybělo mi tady to klasické napětí, konspirace... Tento film je stavěn na jiném principu a upřímně moc nechápu proč. Moc realistické, spíše jedna velká detektivka než thriller či sci-fi. Vím, to se vědělo dopředu a dalo se to čekat, přece jenom člověka zamrzí, když na plátně vidí něco jiného než to, na co je celou dobu zvyklý. Líbil se mi posun vztahu Muldera a Scullyové, noví agenti ostudu neudělali, ale spíše by mě ještě zajímaly osudy Reyesové a Dogetta. Když to shrnu, odehrálo se menší zklamání. Nelituju, že jsem do kina šla, na plátně vše hezky vynikne (efekty apod.), ale není to to, co bývalo... Zkrátka detektivka, která místy ztrácí dech.

25. července 2008
avatar uživatele
70 %

Nenaplnilo očekávání

Na nová Akta-X jsem se opravdu těšil a i když jsem byl od počátku trochu skeptický, tak jsem pořád doufal že mě film překvapí. Bohužel, nestalo se. Nebudu rozvádět děj, potom byste z filmu neměli nic. Ale je zkrátka takové nemastné-neslané a kdyby se z filmu vyřadila jedna nepříliš důležitá dějová linie s nemocným chlapcem, byly by z fimu 2 příjemné díly seriálu.
U každého to bude ale individuální, protože někdo kdo nemusí záhady a tajemno, tak bude o něco spokojenější než u prvního filmu, který měl narozdíl od tohoto jasně vytyčenou hranici a na nic si nehrál. Tato Akta-X mi připadají, jako by se snažila být víc krimithriller než tak trochu sci-fi thriller.
Na plátně to všechno působí poměrně dobře, tak pokud nemáte kvalitní výbavu, radši film zkoukněte v kině, protože zážitek se na malé obrazovce bude zmenšovat. Film to není špatný, ale doufal jsem v mnohem víc.
Takže k těm 70%...

24. července 2008