home
Po svatbě

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

Jak jsem řekl, tak konám. Pokračování ve filmografii dánské režisérky mě opět nezklamalo. Ba naopak. Pokračuje v zaobírání se mezilidskými vztahy a vybrušuje své dramatické vlohy k dokonalosti! Opět dokáže zaujmout výborným příběhem, který se zpočátku vyvíjí naprosto jasně... ovšem Susanne se nebála a díky několika nečekaným zvratům poslala příběh úplně jiným směrem! V tomto filmu si už tak moc nehrála s detaily a smysluplnými záběry (i přesto byla kamera opět famózní), ale vynahradila si to jinak, hraje si s divákovými city. Protože je příběh lidský a neuvěřitelně upřímný, tak osloví většinu divácké populace a tu skupinku, která se nedokáže kontrolovat a bude filmem pohlcena, i emočně vybije! Konec k tomu vyložené vybízí a v žádném případě není plytký a vykalkulovaný. Kromě toho snímek nabízí i širokou škálu charakterních postav a jejich hereckých představitelů. Hudba z repertoáru Johana Söderqvista, který se Susanne často spolupracuje, opět nezklamala! Závěr? Další výborné skandinávské drama s talentovanými dánskými herci a režisérkou Susanne Bier, která mě utvrzuje v tom, že tématiku mezilidských vztahů ovládá dokonale a mezi režisérkami je jedna z nejlepších, co může filmografie nabídnout!

7. června 2010
avatar uživatele
90 %

Vlatne nič, co som nečakala

Tak Dáni zase raz nesklamali. Že mi tento film sadne bolo jasné hneď od prvých záberov sprevádzaných piesňou od Sigur Rós. A veru nemýlila som sa. Herecké výkony, skvelá kamera, dej a pointa...všetko viac než dobré. Aj povestný dánsky (škandinávsky) satirický až čierny humor...ako keď sa Jorgen pýta, či musí žiť cez pol zemegule, aby mu Jacob bol ochotný pomôcť. Jeden z nie tak veľa filmov, ktoré by som si kľudne pozrela aj druhýkrát a určite aj objavila zas niečo nové.

16. května 2010
avatar uživatele
90 %

Mads Mikkelsen

Je to veliké kvalitní drama z exotického prostředí Indie a Dánska. Děj útočí na city příběhy ze života, které jsou velmi dobře zahrané zajímavými typy herců.

28. srpna 2008