home
Admirál

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Trošku ťažśí , i keď nie filozofický, len jednoducho akosi krvavejśí film, ako na ktoré sme zvyknutý, ale celkovo sa mi páčil. Veľmi.

14. července 2013
avatar uživatele
80 %

RED FUTURE

Film Admirál nepredstavuje vrchol ruskej kinematografie, no je jedným z mála ruských filmov, ktorý vykresľuje ruské dejiny z pohľadu slušných ľudí a poukazuje na zverstvo komunistov, ktorí vraždia bez milosti v celej histórii ruských dejín až do súčasnosti. Film je typickou ukážkou ruského filmového majstrovstva a hereckých výkonov, doplnený digitálnymi efektami, ktoré sú na slušnej úrovni. Film je zaujímavý a vhodný najmä pre tých, ktorí nepoznajú pravdu o zločinoch komunistov.

30. října 2010
avatar uživatele
90 %

Na jednu stranu je to slušně vydařený film o admirálu Kolčakovi, méně už o válkách. Nicméně některé scény jsou přímo mistrovské. Jen co mi vadí na podobných filmech je to, jak všude musí plést milostná dramata. Ty filmy si už tvůrci snad ani nedokáží bez toho představit. Jinak ale uznávám nesporný kvality tohoto snímku.

22. dubna 2010
avatar uživatele
70 %

Upřímně přiznávám, že jsem po zhlédnutí Admirála plný rozpačitých dojmů. Navzdory slibnému názvu i traileru se námořním bitvám věnují jen v úvodní čtvrthodince filmu a ve zbytku Kravchuk líčí průběh občanské války v Rusku a to spíše z pohledu vyšších kruhů. Pokud pak k nějakému střetnutí dojde, vězte, že se bude jednak o čistě pozemní operaci a daleko více pozornosti než válčení se věnuje milostnému románku mezi hlavním hrdinou a manželkou jeho přítele, Annou. Kromě ústřední dvojice je většina postav naprosto plochá a jen těžko vzbudí nějaké sympatie, ač se o to hodně snaží. Celý film se nese v uměleckém stylu a občas není zrovna snadné rozlišit, co bylo tvůrčím záměrem a co ne. Jakkoli tedy logika občas pokulhává, vizuální stránka (avšak ne digitální triky) alespoň částečně vyvažuje zklamání. Práce s kamerou je na vynikající úrovni a některé zaběry jsem si vyloženě vychutnával. Přesto asi (alespoň podle mě) zůstává mezi vnímáním českého a ruského diváka značná propast, která nám brání v tom, film odpovídajícím způsobem docenit. Navíc bych snad i překousl přehnané vlastenecké vyznění a nezdolnost "bílých" gerojů, ale degradování československých legionářů na zrádce a zloděje již ne. Jakés takés vlastenecké cítění mám také a toto černobílé vidění mě docela naštvalo a pokazilo dojem z filmu.

17. prosince 2009