home
Adelheid

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Další snímek českého Tarkovského. Nějak tak opět jsem mu nedokázal plně podlehnout, i když ke konci je to vážně velmi silné a působivé.

11. března 2011
avatar uživatele
kin
...
90 %

Velmi pěkný film... Ukazuje tuhle velmi těžkou dobu zase z trochu jiné strany- a myslím, že je to vážně dobře... Určitě si i v době svého vzniku zasloužil "větší uznání a lepší zacházení". Petr Čepek i Emma Černá téměř vůbec nemluvili- oni vážně HRÁLI!!!

24. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Pochmurný příběh

Nedávno jsem četla několik povídek od Vladimíra Körnera, mezi nimi také Adelheid, Údolí včel a Anděl milosrdenství. Všechny mě naprosto zaujaly jak svou osobitostí, tak i velkou sugestibilitou a duchem celé té strastiplné doby. Vřle všem doporučuji film i povídku.

8. července 2007
avatar uživatele
100 %

Psychologický film

Opět skvělý film režiséra Františka Vláčila. Podobně jako u Údolí včel jde o snímek se skvělou atmosférou tentokráte českého pohraničí těsně po skončení 2.světové války. Skvělé zachycení ztraceného koutku světa a stejně tak ztraceného člověka v něm(zase super výkon Petra Čepka), který hledá záchranu v předem ztraceném vztahu s německou dívkou.Film je až krutě existencionální a ani v závěru není prakticky žádná naděje na něco lepšího. Tomu odpovídá i skvělá temně velkolepá hudba a sice barevná ale podivně zastřená kamera. Takže kdo chce vidět něco jako vizuální obrazovou báseň(tak by se daly ostatně nazvat všechny Vláčilovy filmy)s pochmurnou a nehappyendovou atmosférou, ať koukne na tenhle film!

2. září 2006