home
Adéla ještě nevečeřela

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Určitě se jedná o jednu z nejlepších českých komedií (či parodií). Patří k filmům, na které se dá koukat častěji a vždy na tváři vyloudí úsměv. Počínaje poznáváním Prahy za doprovodu komisaře Ledviny a konče zatčením zloducha Kratschmara (či Kráčmery?) na vězeňském dvoře je film plný úsměvných situací, vtipných dialogů (monologů) a tak vůbec...Je to moje krevní skupina.

27. ledna 2012
avatar uživatele
80 %

Skvělá komedie na dobu kdy se natočila a myslím že i na dnešní dobu. Sice z dnešními možnostmi, kdy by se do toho zapojil i počítač by to asi vypadalo všechno daleko reálněji, ale kolikrát říkám: klobouk dolů, jak se jim to povedlo na tu dobu natočit.
Kdo má rád české komedie, tak tomu tento film rozhodněš doporučuji

16. února 2011

Skvělá komedie. Na svou dobu to musel být úžasný film. Nemám sice ráda,když jeden nápad točí pořád dokola, ale tady by to mohlo být dobré-Adélu by dnes jistě udělali reálněji.

15. října 2010
avatar uživatele
60 %

*Adéla ještě nevečeřela*

Česká klasika. Ikdyž je to dějově strašná ptákovina, když to dávaj v telce, tak se na to ráda podívám.

12. října 2010
avatar uživatele
70 %

Skvělý film. Patřící do české klasiky-nápad je skvělý. Dnes už by Adéla jistě vypadala reálněji, ale i tehdejší verze vypadá dobře.

17. května 2010
avatar uživatele
90 %

skvely film,skoro pohadka,na kterou se pokazde rada podivam.skoda pana Docolomanskeho.byl skvela osobnost,pro skvely film.

7. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Dnes už tento film lidé berou jako klasiku české filmografie,ale jinak je to prostě ta pravá česká komedie,u které se zasmějete

16. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Hezká česká komedie o podivné a, přiznejme si, trochu nebezpečné rostlině. Už si tento film moc nepamatuji, ale...

24. června 2008
avatar uživatele
100 %

Tajemství hradu v Karpatech a Adéla ještě nevečeřela...klasická dvojice komedií následována v závěsu Pane, vy jste vdova!, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Kdo chce zabít Jessie a další a další...některé výborné jiné slabší, ale všechno klasika!!

6. dubna 2008
avatar uživatele
20 %

komedie?

Tak jako tohle je česká klasika, kterou jsem viděla nejméně dvakrát, ale nikdy mě to nijak nenadchlo a pro mě to bylo celkem nudné i přesto, že nápad byl celkem dobrý.

5. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Adélka hladoška

Nápad perfektní, akorát moc jednoduché triky, a přitom spojeny v celek natolik dobře, že se tomu nedá nic vytknout...

15. října 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi vtipná česká komedie u které se člověk vždycky rád zasměje. Triky odpovídají době natočení. Nápad je velmi dobrý a svou akčností je skutečně mnohem lepší než spousta dalších cizijazyčných verzí.

19. září 2007

Už mě nebaví psát dokola v názorech to samé, jenže o filmech tipu Adély a Hradu v Karpatech jinak psát ani nejde. Škoda že takové filmy se už netočí...

16. srpna 2007

Úplně skvělá česká komedie s úžasnými herci... Opravdu dobře vymyšlený příběh. Výkon Konvalinkové to nicméně trochu kazí... Tudíž 70%.

12. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Docela dobrý film, i když z něho mám pocit zoufalství, možná je to z té otřesné hudby, která doprovází pokusy barona.

13. července 2007
avatar uživatele
90 %

Stará je dobrá (aspoň většinou)

Skvělý starý český film, který si co do vtipu a propracovanosti nezadá v žádném případě s některými americkými, ale i českými novinkami a slaďáčky (Ordinace, Ulice, Křehké vztahy...) nebo s tupými pořady (Vem si mě, Superstar a podobný kraviny, kvůli kterým v televizi nedávají nic normálního...). Staré filmové triky miluju, navíc staří herci, kteří ještě byli všichni herci a ne loutky showbiznisu, zatímco dneska je těch normálních herců drtivá menšina. A Miloše Kopeckého zbožňuju takřka všude...

21. června 2007
avatar uživatele
100 %

uplne

skvelá komédia, parodujúca všemožné "vážne detektívky". Ako zvyknem písavať, ďalši skvost CS kinematografie v jej najlepšom období. Dočolomanský, Hrušínsky, Kopecký...je vidieeť, ako ich natáčanie bavilo, ako si ho uživali. A hlavne, sú ta páni herci, ktorým veríte každú jednu scénu, na rozdiel od terajšej filmovej produkcie, ktorá je zameraná skór na ničnehovoriace tváričky.

Vrele doporučujem

20. června 2007
avatar uživatele
100 %

Ach vy muži, jste jako malé děti..

Praví s okouzleným úsměvem Květuška Nicku Carterovi, jenž v tu chvíli neméně okouzleně nechává běžet padoucha... Jen na chvíli. Nick je bezkonkurenčním detektivem, jediným, který dokáže vyřešit případ spojený s baronem von Kratzmarem a dokázat, že vrahem je opět Zahradník.. A komisař Ledvina, až směšně elegantnímu Nickovi přidělený pro znalost místních poměrů, který do sebe láduje buřty s cibulí jeden po druhém a se štamgastskou ctí je zalévá plzněmi, je nádherně zparodizovaným Čechem ;o) Jako v další úchvatné parodii pana Lipského „Tajemství hradu v Karpatech“, také zde v hlavních rolích excelují Michal Dočolomanský a jedinečný Miloš Kopecký. Zejména pan Kopecký je v rolích obdobných padouchů naprosto nepřekonatelný. Jeho tak skvěle uplatňovaný „zhýralý“ pohled mizery je už sám o sobě predestinací úspěchu. Na profilu a umu pana Kopeckého, jenž byl Hercem, jací se jen tak nerodí, stojí nejedno domácí filmové dílo. Panu Hrušínskému, maje u mne pověst filozofujícího realisty, podle mne role komisaře Ledviny sedla dokonale, lépe než postava podivínského vědce Orfanika v „Tajemství hradu v Karpatech“. „Adéla“ je sledem nekončících a chytrých gagů, koncertem úchvatných hlášek a orgiemi nevázaného nadhledu. Pane Lipský, BRAVO!

27. května 2007
avatar uživatele
60 %

Kytka Adéla

Nepopírám, že se jedná o významný český film, který má jistě své kouzlo, kterým očaroval spoustu lidí, možná i kritiky. Je to film, který by správný filmový fanda měl vidět. Ale mě to přese všechno docela nudilo. Nijak královsky jsem se nebavila. Herci dobrý, kostýmy taky fajn, ale co z toho, když vás samotný film moc nezaujme? Pro mě bohužel český průměr. Jsou i lepší filmy, na které můžeme být pyšni.

21. dubna 2007

Adéla

Typicky český humor s trochou nadsázky dělá z tohoto díla prostě klasiku. Velice mě dostala scéna: Únava materiálu, to sem myslel, že puknu smíchy. 90%

2. března 2007
avatar uživatele
100 %

Super klasika

Výborná česká parodie, která ani po letech neztrácí na kvalitě. Herecké obsazení českými herci je úžasné. Škoda, že už se takové netočí...

24. února 2007
avatar uživatele
90 %

iba pár slov...velmi vydarená komédia, s dobrým humorom :-D, jednoducho sranda pre velkých i malých!!!

19. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Takový milý...

Tak jako komedie to bylo docela povedený, docela vtipná a přátelsky podána. Kopecký byl excelentní :) Asi bych nechtěla mít Adélku doma, ale jako "kouzlo" se jim povedla skvělá. I když je to stará technika, je dosti důvěryhodná.

11. prosince 2006
avatar uživatele
30 %

znám lepší

tak jako nicv moc , ale skouknpout se to dá..... jediný co se mi tam asi líbilo je Adéla....je to starší film a to není můj styl..., dávám 30%

2. listopadu 2006
avatar uživatele
30 %

Nic moc

Tak já nevím. Tenhle film mě vůbec neuchvátil. Pro mě existují lepší české filmy, ale je to jen můj názor...

1. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Jak jsem psal u filmu Tajemství hradu v Karpatech - stejné dva filmy, stejné herecké obsazení. Super oba filmy. Hlavně Zahradník.....

11. října 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrá česká komedie s originálními nápady patří mezi moje divácké základy a klasiku. Kvalitní herecké obsazení přispívá k tomu, že je možné se dívat na tento film několikrát a vždy dokáže pobavit. A opilecké tažení Prahou? Kdo z nás by se v tom alespoň trochu nenašel....

5. října 2006
avatar uživatele
20 %

:-)

Je to česká klasika, ale ... ale mě teda upřímně moc neoslovila. Nevím, čím to je, ale Nick Carter na mě působí žalostným dojmem! Jediná scénka, kterou si i pamatuju je sežraná doga, jinak mi film nic moc neříká! A jeho kvalitou to asi nebude :-/

27. září 2006
avatar uživatele
90 %

Miloš Kopecký

Film s vynikajícím příběhem! Miloš Kopecký byl PAN herec a spoustu jeho filmů mám rád (zvláště parodie). Tuto výbornou parodii zdobí i další skvělí herci...a Naďu Konvalinkovou bych sotva poznal=)

21. září 2006

Zbožňuju staré české filmy, zbožňuju Miloše Kopeckého. Film, u kterého se opravdu dobře pobavíte a vybavíte si ho ještě po letech. Opravdu skvost české kinematografie

20. září 2006
avatar uživatele
100 %

Czech made

Staré české filmy to je moje. skvělé výkony herců a vždy perfektně propletený děj filmu. Postavy, kostými i scénář. prostě vše je tu naprosto dokonalé. Škoda, že se takové filmy už netočí.

8. září 2006
avatar uživatele
10 %

to je fakt trapárna,je to opravdu dost ubohý,takhle špatnej film sem už dlouho neviděl,po právu by měl dostat jenom 10% a taky dostane jenom tak málo.

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

Něco jako..

Mazaný Filip. Ani náhodou nemyslím dějem nebo tak, ale obsahem. Oba snímky parodují minulá léta z detektivního prostředí. Jsme v době, kde Nick Carter ničí nepřátele pouhám pohledem. Nádhernou roli zde vytvořil J. Hrušínský coby český policajt pomáhající M. Dočomolanskému. Děj je trochu nahlavu, ale co čekat. Jsme v době, kdy si to filmaři mohli dovolit. V té době lidé žasli nad tím, že Adéla se dokázala hýbat a ne nad zvláštním dějem filmu.

27. července 2006
avatar uživatele
90 %

Podle mě jedna z nejlepších českých komedií..Herci jako by měli postavy napsané přímo na tělo. Zvlášť komisař Ledvina v podání Rudolfa Hrušínského. Když se na film dívám, cítím tu atmosféru "Staré Prahy", a mrzí mě, že nemůžu zajít k Pinkasům na Plzeň:))

25. června 2006
avatar uživatele
90 %

Hezká česká komedie.. Rudoulf Hrušinský jako inspektor Ledvina je vážně dobrý.. Jinak celkové obsazení je dobré a hudba taky ujde.. Masožravá kytka, raryta..

23. května 2006

Jedna z povedených českých komedií

Tenhle film jsem poprvé viděla kdysi dávno a od té doby jej mám ráda. Vždycky se na něj ráda podívám a vím, že mě zaručeně báječně pobaví - ani nevím pokolikáté. Podle mě jedna z nejlepších českých komedií. Některé scény jsou prostě nezapomenutelné. Jeden z mých oblíbených filmů.

12. května 2006

Tak takoví komedie opravdu nemusim zdá sem i že je to jenom nuda a nuda. Když sem se na něj koukal tak mi dělalo potíže ho dokoukat do konce jak sem se nudil.

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Kytiti mytiti

Skvělá česká, klasická komedie, jako Tajemný hrad v Karpatech, taky velice úspěšné, budete se smát až na půdu.Nechybějí tajemní detektivové a zloduši a samozřejmně Adéla.

22. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

I když češi umí točit skvělé filmy, tenhle je takový divný. Přišlo mi, že se tvůrci
snažili přiblížit americkým filmům, ale moc se jim to nepovedlo.

18. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Adéla je skvělá

Adéla je prostě skvělá, ať si říká kdo chce, co chce. Je v ní i spousta pravdivých vět. Sice neznám přesné znění, ale tvrzení, že tady v Čechách se hned všechno vykecá, je, myslím si výstižné. Je to film, při kterém se nelze nudit.

17. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Celkem zábava a dobrý herecký obsazení, ale myslim, že jednou mi to uplně stačilo =). Pokud, ale bude možnost, tak se asi mrknu...

16. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

...

no co na tenhle film říct... .že je to klasika českýho filmu, to každej ví, že lidi pobaví, to taky každej ví.. .ale možná každej neví, je to, že já jsem jako malej měl z týhle role miloše kopeckýho (a ještě teda z hradu v karpatech) noční můry... a to nekecám, strašně jsem se ho bál.. a to tomu filmu nemůžu prostě odpustit... :)

6. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Já nevím, byť tam hraje celá plejáda českých megaherců, byť se jedná o starý český film, které beze zbytku miluju, tak tento mě prostě nějak nezaujal a nepatří mezi mé oblíbené. Jedním slovem: no comment

6. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Adéla

Môj obľúbený český film, ktorý je plný paródie. Čo viac k tomu dodať. Proste, vždy keď ho vidím, musím sa smiať. Mám ho veľmi rada, aj keď efekty sú dosť detinské, takisto zápletka. Stará klasika však nehrdzavie.

6. dubna 2006