home
Absolutní moc

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Clint Eastwood

Film má výborné herecké obsazení, ale jinak nemá moc co nabídnout, protože vražda je celá ukázaná na začátku filmu. Takže toto kriminální drama postrádá napětí a prostě nudí.

23. dubna 2011
avatar uživatele
50 %

Absolute Power

Clint Eastwood je jeden z mých nejoblíbenějšch režisérů. Schválně nepíšu herců, protože filmy s ním nemám ještě moc okoukané. Ovšem, jako režisér si u mě udělal více, než dobré světlo. "Gran Torino" nebo "Výměna" byli více, než kvalitní filmy, ale nadruhou stranu, proč být tak slepě naivní, když i z vlastní zkušenosti vím, že Eastwood dokáže natočit i průměrný snímek. Tenhle kousek navíc ani nevypadal "oskarově". Jen další z těch mnoha detektivek, co má jako pojistku Eastwooda. Jenže to by mohla být právě ta pojistka, která film zachrání a co si budeme povídat, námět taky není nejslabší. Navíc herecky je film více, než perfektní. Hackman jako záporák a americký prezident v jedné osobě a Eastwood jako klaďas a zloděj v jedné osobě? No, když scénář napsal William Goldman, tak filmu budu důvěřovat. Jenže ačkoli to jako kriminálka funguje, pořád si nemůžu pomoct a musím říct, že kdyby to vzal Goldman jinačí cestou a udělal z námětu spíše více politický thriller, než jen obyčejnou kriminálku, byl by výsledek hned lepší. Takhle se zaprvé všechna pozornost přenáší na Eastwooda, kterému to sice vůbec nevadí, ale je to škoda už jen kvůli tomu obsazení, které film nabízí. Ostatní herci (a jejich postavy) tu nemají tolik prostoru, jaký bych si přál, abych si tento film pořádně užil. Vždyť čerpat talentem Harrise nebo Glenna na úkor Eastwoodova hereckého vyřádění je už sám o sobě neuvážený tah. Potom mám výtky k hlavnímu záporákovi. Hackman tady působí jako sadista z šedé eminence, který po sobě nechává pouze uklízet, než jako americký prezident. Dokonce ani ta zlost a morbidita z něho nejde pořádně cítit. Další, co bych filmu vytkl jsou místy hluchá místa. Abych zase tady mého oblíbence jen nešpinil, tak musím přiznat, že film má některé dost kvalitní úseky. Taneční scéna Hackmana a Judy Davis nebo scéna v nemocnici patří k jedním z nich. Jak jsem se již zmínil, herecky tu perlí především Eastwood a to jen proto, že to takhle scénárista Goldman zařídil. Nadruhou stranu to ale není vůbec žádné mínus, protože Eastwood je sympatický a charismatický herec a takové role (a takové filmy) mu zkrátka sednou. Hackman, jak už jsem psal, svou roli neuchopil příliš dobře, ale jelikož je na hlavního záporáka ve filmu (překvapivě) dost málo, tak to tolik nakonec ani nevadí. Ed Harris to všechno zachraňuje a jako detektiv boduje. Tahle role mu padla jak ulitá. Dvojice Scott Glenn a Dennis Haysbert taky nebyla úplně k zahození. Glenn se předvedl více herecky, ale Haysbert měl vždycky charisma a to mu hraje do karet. Na Lauře Linney není co hodnotit, jen se občas mihla na scéně a když už tam byla, nic extra nepředváděla. Jedním dechem: "Dobrá kriminálka, ale zkušený divák ví, že jak Eastwood, tak Goldman umí mnohem lépe!" Dávám 50 %. Zatím to nejslabší, co jsem z Eastwoodové režie viděl!

21. října 2010

Zajímavý film. Rozhodně hodně zajímavý děj a i co se zpracování týče, je velmi povedený. Některé scény a detaily v ději by mohly být lépe propracované, ale myslím, že i tak, je výsledek hodně dobrý. Akorát by mě zajímalo, jak by tohle dopadlo, kdyby to bylo ve skutečnosti :-D.....

18. července 2009
avatar uživatele
100 %

Napínavý film u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Zvláště začátek filmu je velmi podařený a oba herci v hlavních rolích jsou moji oblíbenci. Věřím tomu, že knížka je o hodně lepší (možná proto mě film nezklamal, protože jsem ji nečetl).

5. října 2006
avatar uživatele
50 %

K filmu - nic moc. Precitajte si knihu od Davida Baldacciho, neda sa porovnat. Slabe spracovanie vybornej predlohy. Jedinym zachytnym bodom filmu je Eastwoodov herecky vykon. Na ten sme uz vsak zvyknuti. Reziserska stolicka sa mu ale pod zadkom zlomila. Mal by zostat PRED namiesto ZA kamerou. Go Clint go!

25. února 2006
avatar uživatele
100 %

Clint Eastwood 1

Mě se naopak tento film velice líbil! Clint Eastwood opět nezklamal a čím je starší, tak ho mám ve filmech raději! Příběh stárnoucího zloděje, který se střetne s démonickým prezidentem byl nesmírně zajímavý! Nebyla to hloupá střílečka!

4. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

ehm

tak toto bol dalsi z neskutocne nudnych a neskutocne zdlhavych filmov. bolo to tak roozvlaaacneee, ze si clovek mohol odskocit nakupit do obchodu a ked sa vratil, o nic neprisiel, lebo este stale sa nic nedialo. ono sa v podstate v celom filme nic nedeje, az na snahu vsetko na seba dako nelogicky a nasilu nasit anakoniec nechat vyhrat "nasich"...ach joooo...radsej sa tomuto filmu vyhnite...nebudete aspon hnit pred telkom nudou :-)

13. října 2005