home
Musíme si pomáhat

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Bezchybné obsazení, první role Polívky, v které mně ukázal, že dokáže zahrát dokonce i vážnou roli a že jí dokáže zahrát velmi dobře. Dušek - také hodný pochvaly. Zahrál to stejně dobře jako nesympaticky vypadá. Kamenem úrazu jsou opět některé debilní části, které člověka zbytečně vyplivnou z jinak skvěle budované atmosféry a dost namáhavě ho vracejí zpět. Každopádně vydařený film, u kterého se lze zamyslet, pobavit. A nemusíte ho vidět jen jednou.

12. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Spolu s Pelíšky asi nejlepší Hřebejkův film. Výborná pointa a gradace. Některé postavy a myšlenky šlo možná víc rozvést, ale i tak... Film dobrý nejen na naše poměry, který má co říct a taky to říká.

5. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Mám rád filmy, kde je kombinácia takého typu humoru a vážnej témy. Herecké obsadenie a výkony na jednotku. Film ma veľa vecí, ktoré dokáže ponúknuť divákovi. Podľa mňa hlavná myšlienka na tomto filme je práve vnímanie ľudí inými ľuďmi, ktorí si vytvárajú názory, častokrát povrchné. A to je podľa mňa tá pekná myšlienka, nad ktorou sa treba zamyslieť. Je pravda, že "židovských" filmov je naozaj dosť a človek po čase má tej tematiky už plné zuby, ale tento film dokázal ponúknuť aj niečo viacej ako základnú tému holokaustu. Množstvo scén sa mi veľmi páčilo a tá najkrajšia vec je, že takéto scény neverím, že by bolo možné vidieť v amerických filmoch. Jan Hřebejk je silný pojem a má "smolu", že sa nenarodil v zahraničí. Tento film by sa určite pre mňa dostal to top 10-tky naj českých filmov. Možno aj vyššie...

28. prosince 2010

Jediné, co mi vadí, je délka filmu. Některé scény mi přijdou zbytečné. Pak snad ještě pan Boleslav Polívka-jeho herecký výkon se mi moc nelíbí. Jinak je to celkem zajímavý film k zamyšlení.

21. října 2010

Síla

Tento film si několikrát pouštěl můj táta. Já jsem vždyckou pouze prošla kolem, viděla pět minut a řekla jsem si, že je to blbost. Je to tak dva roky co jsem na tento film rozhodně změnila názor. Seděla jsem u něj jako přikovaná. Herecké výkony mi naprosto uchvátily. Do té doby jsem pana Polívku znala jen jako baviče nebo z Dědictví jako Bohuša. V této roli mě neskutečne dostal. Ne jen on. Film je o těžkém rozhodnutí, o statečnosti, o zlé době. Závěr s Bachovou hudbou, kdy jede pan Polívka s kočárkem přes zbořené ulice mě hrozně dojal. Tenhle film má u mě 100% protože mě chytil opravdu za srdce a já si uvědomila, že přes všechny ty malichernosti co mě potkávají a kvůli, kterým se občas trápím jsou blbosti. A Film taky ukázal, že statečnost je krásná věc. Zkrátka smekám.

29. července 2010
avatar uživatele
100 %

Zajímavý film, celkem dobře zpracovaný. Doba o které mluví je strašná, film vede k zamyšlení. Nelze jinak než 100%

13. května 2010
avatar uživatele
100 %

2.světová válka

Tak tu by asi už nikdo nechtěl zažít. Nenávist a zabíjení. Film ale ukazuje i druhou stranu. "Co udělá nenormální doba s normálními lidmi." Lidé prostě chtěli přežít, a tak byli schopni všeho. Příběh Josefa a Marie je strhující. Úplně vás to pohltí. Chcete aby to dopadlo dobře. Prostě jim to přejete. Jan Hřebejk má velmi propracované filmy a Musíme si pomáhat patří k jeho špičce. I když je to film smutný, nechybí typický Hřebejkův humor a to se mi líbí.

5. října 2009

Opět moje oblíbená druhá světová válka je jako téma pro film stále neutuchající. Film uazuje jak hrůzy co prožili lidé v koncentračních táborech a jejich příběhy. Krsáně zpracovaný život "obyčejné" rodiny, která ukrývá žida. No herecké výkony nejsou zrovna nejhorší, ale ani film nějak nepohoršují. Jan hřebejk dokáže navodit drsnou a dramatickou situaci a to se mi na filmu líbí. Také mu nechybí patřičná dávka humoru. Hodl skvělý příběha skvělé provedení.

18. července 2009

Velmi zajímavé

Velmi zajímavý film, takový k zamyšlení a zároveň vtipný... Hezky ukazuje různé lidské vlastnosti i povahy. Mě osobně velmi zaujal a hodně se mi líbil

20. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Musíme si pomáhat...

Po Želarech můj další oblíbený film s tématikou 2. světové války.Moc pěkný filmeček.Shovají chudáčka žida, zachrání mu život a málem je zabijou.Njn...Tahle doba byla prostě krutá.Díky Bohu, že jsem moderní dítě a že jsem v té době nežila, i když každá doba má nějaký voje mouchy.Myslím si, že tahle doba jich má tři prdele.Každopádně, co se týče hereckých výkonů, nemůžu si stěžovat.Od Bolka Polívky jsem čekala něco jako rádobyožralku,ale nakonec dokázal, že umí taky zahrát normálního člověka ve střízlivém stavu.A Šišková???Pohodička...

17. srpna 2008

Musíme si pomáhat

Hodně povedený český film zasazený do těžké doby naši historie za Druhé světové války. Dušek, Polívka a půvabná Šišková, spolu tvoří skvělý herecký koncert. Film dobře vystihuje povahu člověka v těžkých situacích. Dobrý příběh plný náhlých zvratů a napínavých okamžiku (někdy jsem se až sám divil, že jsem si neokousal celé prsty) a do toho všeho chytře vložený černý humor, tak jak to už v našich českých filmech bývá. Hřebejk hold umí!

11. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Jaroslav Dušek

Nevím, nějak jsem se nemohl naplno vžít do příběhu. I když byl dobrý a celý film měl nějakou zápletku, já se do něj nedostal. Spíš jsem pořád sledoval Duška, s jakou přijde, protože tady ztvárnil roli, která se nedá jen tak zapomenout. Prostě a jednoduše řečeno, dokázal že patří mezi českou elitu.

19. února 2008
avatar uživatele
90 %

Mě se to moc líbilo, další perfektní českej film z války, bylo to krutý období, nejdřív se schovávat před Němcema, pak zas před Čechama. Polívka to zahrál výborně, ale nejvíc se mi líbil Dušek moc pěkná role.

30. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Něco takového jsem od filmu přesně čekal...i přesto mě ještě dokázal překvapit...a ani na chvilku nezklamat...opravdu mám dojem, že český film není ve světě příliš doceněný...protože tomuhle já říkám podívaná...a ne těm kravinám, které nám neustále předhazují...i čeští herci opravdu umí...je to vskutku nádherné dílo, které musíte vidět...

29. října 2007
avatar uživatele
80 %

Smutný, leč pěkný

Pln očekávání jsem se až dnes koukl na tento film. Čekal jsem, že duo Hřebejk - Jarchovský vytvořili další nádherný film, jako například nezdolatelné Pelíšky. Navíc jsem věděl, jak dobře je film ohodnocen (5 Českých lvů není zrovna málo), a to jen umocňovalo mé napětí před filmem.
A musím říct, že nejlepší česká dvojice filmových makerů nezklamala. Film to byl plný napětí, vzrušení, překvapivých momentů a také smutku. Příběh sám o sobě nebyl nijak výjimečný, ale výkony herců byly přímo excelentní. Také ukončení filmu bylo velice působivé; napínavé, jak skončí osud hlavního hrdiny a smutné, když skončil (jak jinak :) šťastně, ale přitom smutně (zobrazení zemřelých na konci filmu). Jediné, co filmu hodně ubralo, byla pomale rozmázlá kamera, která se objevovala ve většině scén. Také střih mi připadal poněkud rozpačitý, a to hlavně na začátku filmu. Přesto to byla nádherná smutná komedie, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Smutný, ale nádherný konec navýšil hodnocení filmu na 80%.

23. února 2007
avatar uživatele
psml
...
100 %

Moc pěkný film a výborné herecké výkony.Není co víc dodat.B.Polívka ve filmu exeloval a nebyl jediný.Citový film i k zamyšlení zároveň.Po skončení filmu by ještě před titulkama klidně mohly být tři minuty ticha.Je to ten film,kdy lidé z kina chodí domů mlčky.

3. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Film který ve mně zanechal hluboký dojem. Myslím, že hodně odkrývá lidské chování ve vypjatých situacích, kdy jde o život. I když v době míru se asi neprojeví tak špatné vlastnosti lidí, jako se objevují v tomto filmu, který je zasazen do období války. Kdoví, jak by se kdo zachoval z lidí co znám ve vypjatém období války - to jsem si po shlédnutí tohoto filmu představoval.

26. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný film

Tenhle film ve mě zanechal hlubokou jizvu. dokážu si představit jaké to pro ty lidi muselo být a je mi z toho opravdu smutno. Hitler byl prostě svině. Ale z pět k filmu. Herci zahráli své role naprosto přesvědčivě a úžasně. film se mi strašně moc líbil a považujuho za opravdvý filmový skvost. Bolek Polívka a Anna Šišková vytvořili naprosto skvělou manželskou dvojici a ktomu ještě Jarda Dušek. No prostě krása!

22. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tragikomedie

Tato tragikomedie získala, pokud vím, několik českých Lvů a byla nominována na Oscara, podle mého, určitě zaslouženě. Snímek ukazuje, že někdy nastanou chvíle, kdy si prostě MUSÍME POMÁHAT. Kdy hodíme všechno za hlavu a i přes nemalý strach dokážeme, že umíme být hrdinové. Pan režisér Hřebejk pracoval bezchybně a herci (např. Šišková nebo Dušek) ukázali, že hrát umí. Co se týče Bolka Polívky, tleskám. Nikdy bych nevěřila, že dokáže předvést něco podobného. Už věřím a uctivě se klaním...

23. května 2006
avatar uživatele
100 %

..

Hooodně silný snímek.. Divím se že nedostal Oscara, protože ten by jeho kouzlo náležitě korunoval. Dlouho jsem ho neviděla, ale mám jasno, je to jeden z nejlepších českých snímků poslední doby. Před režisérem Hřebejkem opravdu smekám. Povedlu se mu stvořit skvost. Nemůžu zapomenout na výborné herce Polívku, Duška, Šiškovou a Kassaie..

7. května 2006
avatar uživatele
100 %

Podle mého jde o jeden

z nejlepších českých filmů. Oceňuji cit autorů pro vytváření atmosféry, umění gradace i včasného uvolnění.. Velmi pak oceňuji tu neuvěřitelnou věrohodnost a opravdovost postav, které divák postupem času poznává v jejich síle i slabostech. Herci odvedli vynikající práci, pan Polívka znovu předvedl, jak výborným charakterním hercem je. Musíme si pomáhat je zvláštní směsicí soudržnosti, naděje, smutku, humoru a pravdy.. Tím, že autoři téměř každou z postav alespoň v určité fázi vylíčili lidsky, v nevyzpytatelném běhu osudu ji obnaženou vydali na milost a nemilost, dali tím divákovi až mrazivou příležitost k zamyšlení a pochopení něčeho, co je jinak tak iluzorně samozřejmé. Zajímavé je, že zatímco já jsem v názvu filmu viděl skutečný apel na potřebu pochopit toho druhého a být jím pochopen, příležitost pod tlakem okolností překroči svůj stín a dospět ke konverzi ve prospěch osobních kvalit, pan Hřebejk se v týdeníku Euro vyjádřil, že název Musíme si pomáhat byl myšlen spíš ironicky, v duchu malosti české povahy. Nevím. Stále v tom osobně raději vidím tu potřebu vzájemně se podržet a vzít zavděk příležitostí ke změně. Pan Hřebejk snad promine ;o)

27. března 2006
avatar uživatele
80 %

Smutné

Polívka hraje překvapivě vážnou postavu. Film je to dobrý, smutný, poučný. Pěkné scény, které nás zavedou do hnusné doby války a různých intrik a podlézavosti... Moc hezké, realistické, poučné, k zamyšlení...

5. března 2006
avatar uživatele
90 %

Bolek Polívka

Tento film u mě zůstal za očekáváním a navíc mi pár herců nesedlo. Ale musím uznat, že Bolek Polívka, Csongor Kassai, Anna Šišková, Jaroslav Dušek nebo Simona Stašová zahráli skvěle.

19. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělé

Tenhle film je tragikomedie, takže obsahuje humor i tu tragiku. Humor je pouze lehký, ladí s dobou a vůbec ji nijak nezlehčuje. Pouze se snaží obveselit těžkou dobu a smutný příběh.

16. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Krása

Další filmové představení na kterém jsem byl se školou, ale na tohle bych šel i sám. Myslím, že zobrazení doby bylo naprosto precizní, i když mi leckdo bude oponovat. Pro mě jako laika se to zdálo skvělé, herci se se svými postavami opravdu dobře sžili a to co předvedli mě dostalo. Ohromě silný příběh, plný strastí a malých radostí je podle mě tím nejlepším filmem z české tvorby za poslední léta. Děj se sice soustředěn na hlavní linii příběhu, ale jsou tam dobře zakomponovány i jiné postavy. Jaroslav Dušek hrál tak dobře, že se mi díky roli i znelíbil, Jiří Pecha se nám představil v roli klasického "vlasteneckého" Čecha a Simona Stašová v roli jeho manželky se také předvedla na jedničku. Velmi mne zaujaly netradiční rozmlžené záběry kamerou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Krutá realita

Muíme si pomáhat je jeden s těch filmů, který ukazuje krutou realitu naší minulosti!! ale i tak je to velmi zdařilé dílo i když se značně liší od jiných Hřebejkových filmů!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skvělý !

Bohužel to tak opravdu bylo, tenhle film byl úžasný a strašný zároveň... myslím to v tom smyslu že natočený to bylo skvěle, nic se nedá vytknout...ale ten příběh každé ho by dojal..bylo to úžasné a doporučovala bych to zhlédnout lidem, kteří nic nevědí o minulosti....!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

páni, kdo by čekal že se u nás něco takovýho natočí.. .je to film na mezinárodní úrovni..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Jeden z mála filmů, za které se nemusíme stydět. Pravdivý a smutný děj a navíc výborné výkony herců řadí tento film mezi to nejlepší, co tady vzniklo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

krása

se mi to velmi líbilo byl to takový krásný dojímavý film při kterém mi nezůstalo oko suché zvlášť a při kterém trochu náhlédnete do doby ve které si osobně nepřejete abyste v ní žili

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Šlo to

Já sem se na tenhle film koukal ve škole, protože jsme ho měli za úkol stručně popsat.Myslim si, že tam byli nějaký pěkný komediální okamžiky, ale mě se to moc nelíbilo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zajímavý

Hodně zajímavý film!! Film ukazuje hrozné okamžiky z druhé světové války!! Nejvíce se mi tady líbil Jaroslav Dušek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jo?

Tak tohle bych od Bolka Polívky vážně nečekala..ale ukázal se jako pan herec,protože tenhle film byl skvělej...Není jako každej druhej o válce, nejste přímo ve středu boje, i když ty důležitý a hrůzostrašný se věci se odehrávají kolem vás...

Kdysi dávno