home
Policajt v Beverly Hills II

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Axel Foley aneb Eddie Murphy. Jeden z mých oblíbených filmů. Obdivuju tu jeho vyřídilku. Být takhle ukecaní, člověk se dostane kamkoliv.

17. září 2012
avatar uživatele
80 %

Beverly Hills Cop II

Hned jsem se musel kouknout na druhý díl této slavné trilogie. Nemohl jsem uvěřit, když jsem uviděl jméno režiséra. Tony Scott, tento prvoligový režisér, bratr Ridleyho Scotta, ten že režíroval něco jako je Policajt v Beverly Hills II? Hned jsem si druhý díl, představoval takový více akčnější a měl jsem strach, aby to nepokazilo výkon Eddie Murphyho, protože v předchozím díle se jednalo hlavně o gagy a o scénář a já měl strach aby z toho Tony Scott neudělal normální stereotypní akční střílečku. Obavy mě ale přešly, když jsem se koukl kdo se podílel na scénáři a uviděl tam jméno Eddie Murphy. V té chvíli mi bylo jasné, že se celkového dojmu z filmu nemám tolik oébávat neboť Murphy určitě zase zahraje excelentní výkon. Film byl sice o mnoho akčnější než první díl, ale vůbec mu to neuškodilo neboť v průběhu té akce a i mimo ní, Murphy opět hláškoval a já se opět smál. Navíc mi námět přišel zajímavější a i když pořád ničím nepřekvapil, mě to vůbec nevadilo a film jsem si užíval. Od samého začátku film pořád víc a víc gradoval a závěrečná akce je nezapomenutelná. Další plus je to, že v tomto díle jsou oproti tomu prvnímu, o mnoho víc zajímavých postav. Konečně je zde pořádný šéf v podání Allena Garfielda, který hlavní trojici ztěžuje mnoho situací a koneckonců i Billy Rosewood, kterého hraje Judge Reinhold, jehož postava stárne a roste spolu s ním. Rosewoodovi scénáristé trochu upravili charakter, ale myslím, že to vadit nikomu nebude neboť konečně nevyrábí vtipné scénky a hlášky jen Eddie Murphy, ale přidal se k němu i Judge Reinhold. Jediné mínus filmu je v tom, že film má docela pomalý rozjezd a některé scénky mi přišly na chlup stejné jako v prvním dílu a znáte to: "Opakovaný vtip už není vtipem." Jedním dechem: "Tony Scott dodal tomuto filmu akci, Eddie Murphy a Judge Reinhold zase vtipnost, co víc si od akční komedie přát?" Tento díl mi příjde o trochu lepší než předchozí díl, ovšem na 100 % to ještě určitě není. Film ničím nepřekvapí. Ani nemůže, když čerpá z kýčovitých, dokola omývaných a stereotypních námětů a odlišují jej od jiných jen hlavní postavy a herecké výkony. Dávám 80 % a na trojku se doufám podívám večer.

25. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Důstojné pokračování, které sice mělo slabší rozjezd, ale nakonec z toho byl skvělý akční film se spoustou vtipných scén.

10. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Eddie Murphy...tak s tímhle týpkem není prostě žádnej film nudnej. Myslim, že role ukecanýho policajta mu bezvadně sedla.. Ve filmu byly skvělý hlášky, místy jsem z nich fakticky nemohla:-D

22. července 2008
avatar uživatele
80 %

Eddie Murphy

Ze začátku mě film příliš nezaujal, ale potom co se pořádně rozjelo vyšetřování a Murphyho vtípky, tak jsem se dobře bavil. Několik opravdu povedených vtipů měli i detektivové Rosewood a Taggart. Nakec se tento film prvnímu dílu bez problémů vyrovnal.

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

axel podruhé a stejně skvěle

Je to hodně podobné jako první díl, akorát jiná zápletka. stejně vynikající Eddie Murphy. Prostě super podívaná. První dva díly Policajta mám rád uplně stejně. Oba jsou super!

24. října 2006
avatar uživatele
100 %

Tak já nevím, jedničku jsem hodnotil plným počtem bodů, ale dvojka je snad ještě lepší. Trochu více "vyzrálý" Axel a jeho parťáci předvádí opět skvělou komedii, která by neměla chybět v žádné domácí sbírce. Jedním slovem: dvojka jak bič!!

15. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

2 omnoho lepsia

Musim uznat ze dvojka v porovnani z 1 bola omnoho lepsia.Zasluhu ma aj skvely Eddie ktory postave Axla Folyho dal iny rozmer.

Kdysi dávno