home
88 Minut

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Stačí jenom slyšet o dalším kriminálním filmu s Al Pacinem a hned se mi vybaví jedno a furt to samé. Pacinovy krimi a thrillery jsou ve směs skoro všechny stejné. Ani si ho nedokážu představit jako zápornou postavu, vždycky tomu tak bylo a bude... Vždy to bude policista, nebo agent, který bojuje za svou čest a vlast atd. To mi je občas líto, protože tím pádem jeho filmy ztrácejí na vážnosti. Takže jsem ani nic novýho neočekával, ale originalita tu byla, hlavně v motivu a námětu, který vypadá na začátku trapně, ale pak se ukáže to pravé... Ovšem, že tu šlo zase o vraždu a tak podobně, ale i přesto jsem se bavil takřka celou dobu a vychutnával si to. Skoro celou dobu jsem tu měl problému s postavami. Jedna vypadala podezřeleji než druhá a všechno to šlo přes sebe, až jsem pak nevěděl, která je která a to nemluvím o jménech, protože v těch byl ještě větší guláš. Skoro celý film vyplňovaly telefonáty a naštěstí tu nebylo tolik přestřelek, jinak by film byl ještě větší blbost. Nepředvídatelnost tu byla, tím pádem se dalo uvažovat o pojmu nejlepší krimi, které jsem posledně viděl, protože v některých jiných už to bylo od začátku jasné. Al Pacinova role, jak jsem říkal byl opět ten samý stereotyp. Žádná změna v chování, inteligenci, no akorát jiné jméno.. A další "kouzlo" Pacinových filmů je, že se sem nedá tolik jiných známých herců, aby byl film zaměřený pouze na něj. Možná sem dají někoho známějšího třeba jenom do pozadí, jako byl v tomhle případě Neal McDonough, ale to jsou pouze vyjímky. Název filmu mi přišel taky trochu trapný, jelikož takových filmů se jménem znázorňující ubíhající čas je tu milion. To je ale detail, proto hodnotím 88 minut jako středně kvalitní.

27. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Fajn

Al Pacina sice jako herce bytostně nesnáším. Ani nevím proč, ale je mi otřesně nesympatický. Vždycky ty jeho mimické a na pohled hrozné úšklebky...Ale když opomenu hlavního herce, tak se mi ten film docela líbil. Zajímavá zápletka a exceletní konec, za který bych dala určitě nejvíc bodů. Myslím, že na podívání je to určitě skvělý akční filmek. A pro milovníky Al Pacina doslova stvořené.

25. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Super, začátek se sice trošku dlouho rozjížděl, ale pak to stálo za to. Je to film plný zvratů se skvělým hercem v hlavní roli, který umí opravdu hrát. Byl to velice zajímavý nápad. Film, při kterém musíte přemýšlet, je opravdu dobrý film, a to se stalo i v tomto případě.

23. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

88 Minutes

Ale jo...Řekl bych, že tohle byla dobrá detektivka. Napínavý rozjezd hned ze začátku to se mi líbilo. Bavilo mě to ale víc od chvílu, kdy mu poprvé zazvonil mobil a udal mu přesný zbytek času jeho života. Když se ho potom chvílema snažil vyděsit, to mě taky bavilo, měl jsem dokonce strach za něho. Hlavní hereckým zlatem je zde bezpochyby Al Pacino. Hold už má nějaký ten věk a tak se na nic jiného než na role detektivů, policajtů, psychiatrů nebo podobných rolí nehodí. To ale neznamená, že jsem z něho v tomto filmu zíval, to ne. Myslím, že Al Pacino tomuto filmu dodal ten pravý říz. Ostatní herci mu šikovně sekundovali. Zdálo se mi však, že ty chvíle před objasněním hodně natahovali a to je spíš mínus, protože já už se těšíl jak se to vyvrbí a takhle on jen pobíhal z baráku do baráku a mě to začínalo nudit. V odhalení mi taky chybělo nějaké to překvapení, které by každému divákovi vyrazilo dech. Nebylo tam nic. On akorát přišel ani bych neřekl, že byl překvapený a začal s ní mluvit. Jistě tvůrci nám sice nabídli pohled do minulosti, jak to vůbec bylo, to jsem bral, to se mi líbilo, ale jak už jsem řekl, mohli na konci udělat víc zvratů a pořádně zamotat divákovi hlavu. Pořád je to ale slušná detektivka, kde Al Pacino zazářil a až na ty drobné nedostatky bych tomu dal 80 %.

1. listopadu 2008
avatar uživatele
konz
...
70 %

...

no jo no. Al Pacino opět bezvadnej. Filmu jsem ze začátku nemohl nějak přijít na chuť, ale to bylo asi tím že jsem neviděl úplný začátek. Ale pak mě dost ukotvil v křesle a už sem se čučel až do konce. Film se mi dost líbil. Skvělá zápletka a dobrý děj

8. září 2008
avatar uživatele
70 %

Al Pacino je geniální, to se mu musí nechat... Zápletka byla zajímavá. Mít 88 minut...ale závěr vcelku zklamal, přišlo mi to dělané hlavně pro efekt... Na Leelee Sobieski člověku už od začátku něco prostě nesedí...je prostě úchylná a divná. (Já vím, takoví sou všichni... :)) Ale místy to bylo opravdu hodně napínavé, Pacino je Pacino...takže zas taková hrůza to nebyla:)

5. července 2008
avatar uživatele
80 %

Balada!

Tak tohle bylo přesně moje gusto! Po dlouhé době filmík, který mě víc než mile překvapil. Trochu průhledné to bylo a nebylo pro mě těžké uhodnout "záporňáka", ale neubralo to nic na napětí. Zkrátka zase jeden z těch vydařených.

10. června 2008
avatar uživatele
100 %

88

Velice hezké dílo, hlavně pro ty kdo mají rádi napětí a vynikající zápletku, Al zase nezklamal jako ostatně vždy... Ze začátku se děj sice rozehřívá dost neobratně, ale pak TO dostae grády a konec je úplně fantastický jaxe vše najednou pořeší. Úplně fantastické je jak vše do sebe zapadá a nic není ponecháno náhodě, hodně věcí se sice dá předpokládat ale přece jenom realita je někde jinde. Thriller jaxe patří. Neméně důležité je obsazení. Trošku více by jsem natáhl profily postav víc je vykreslil ve vztahu k hlavnímu hrdinovi aby TO mělo větší šťávu, ale jinak film je dalším potvrzením, že Al zaručuje vždy úspěch... nejvíc se mi líbila scéna po ránu, jaxe probudil a jenom matně mlžil, co se asi tak předešlou noc stalo a pak následný perfektní zaostření ... Doporučuji!

15. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Alicia Witt

Dlouhou dobu jsem měl pocit, že se děj vůbec nikam neposouvá a jen některé momenty byly opravdu zajímavé. Vše na mě působilo chaoticky s povrchním popisem a mezi thrillery to není ničím výjimečný film.

17. prosince 2007

Hra s časem, Al Pacinem

Al Pacino je zpět a ve vynikající formě. Ve filmu ztvárňuje stárnoucího, leč stále velmi přitažlivého kontultanta FBI, profesora, psychiatra a lovnou zvěř. Úkol nelehký, navíc se musí vejít do zmiňovaných osmaosmdesáti minut. Při sledování tohoto snímku jsem se neustále snažil identifikovat agrasora a musím dodat, že svůj názor jsem musel stále přehodnocovat a nakonec jsem byl výsledkem překvapen.

5. července 2007
avatar uživatele
90 %

Fajn

Jelikož jsem fanda Ala Pacina, tak považuji tento film za vcelku dobrý, samozřejmě že na filmy Kmotr či Scarface nemá, ale docela se mi líbil. Pobavila jsem se hlavně na Pacinových vlasech, teda na jeho výbuchu na hlavě :-))
Takže mu dávám 90%, to mu musí stačit.

29. května 2007
avatar uživatele
90 %

Vůbec to není špatné

Už uplynula hodně dlouhá doba od Kmotra, Serpica, Scarface. Když se dnes někdy řekne Al Pacino mnoho lidí netuší o koho jde, prostě dnes už starý Al Pacino jaksi není in. Snad se po tomhle filmu jeho sláva trochu obnoví, protože film byl vcelku hezký, reálný, napínavý. Od filmu 88 Minut jsem dostal to co od dobrého kriminálního thrileru očekávám.

12. května 2007