home
Šestý den

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

The 6th Day

Filmy Arnolda Schwarzeneggera jsou většinou buď povedené a nebo úplně kritizovány. Když jsem si tedy zjišťoval něco o tomto filmu a uviděl jsem, že reakce na film jsou rozporuplné, stal se pro mě film jakousi výzvou. Námět vypadas slibně, ale jméno režiséra nenaznačovalo nic dobrého. Roger Spottiswoode není nějak zvlášť dobrý režisér a kromě režírování jedné bondovky se divákům moc do povědomí nedostane. Dokáže i film se zajímavým námětem udělat nezajímavý a šťastnou ruku při výběru herců taky nemá. Film se chtěl tvářit jako nápadité sci-fi (a povedlo se mu to), ale dál už nedošel. Jestli bych měl srovnávat s jinými Arnieho sci-fi zářezy, tak třeba film "Total Recall" byl mnohokrát lepší. Nenutil Arnolda hrát a byl přímočarý. "Šestý den" je překombinovaný a to, že se Arnold v pár záběrech objeví dvakrát mě taky zrovna nějak moc nenadchlo. Upřímně mě film ani nebavil. Působilo to, jakoby si tvůrci chtěli vymyslet spoustu vymožeností a vynálezů budocnosti, aby tak nějak zaslepili diváka. Repet nebo panenka byly sice věrohodné a nápadité obrazy budoucnosti, ale jediné v čem jsem viděl jejich užitečnost bylo, že měly za úkol opít diváka rohlíkem. (Což se podařilo tak půl na půl, že?) Ani ke konci se film nějak výrazně nezlepšil. Napětí nikde, záporák stál za zlámanou grešli a dějové zvraty na mně totálně nefungovaly. Nevím proč, ale nejspíš mi film vůbec nesedl do mého vkusu. Všechno, co mě mělo zaujmout u mně prostě selhalo. Jediná dobrá akční scéna se podle mně konala v garážích, ale jinak mi připadalo, že i akční scény mají nějak málo šťávy na to, že v nich hraje hlavní roli ten Arnold Schwarzenegger. No, hraje to je blbě řečeno. Tady se spíše Schwarzenegger pokoušel hrát a vůbec mu to nešlo. Jeho herecký výkon vypadal tak uměle, že mě až tady přesvědčil o tom, že jsou pro něho role typu "Terminátor" opravdu nejlepší, protože jakmile má Arnie vytasit více, než dvě grimasy, je to hrůza! Tony Goldwyn byl coby záporák na dvě věci. Robert Duvall sice potěšil, ale doteďka nechápu, jak se mohl upsat takovému filmu. Jediný herec, který mě zde bavil - Michael Rapaport, umřel zhruba v polovině filmu, takže taky trochu zklamání. Jedním dechem: "Tímto filmem podle mně začala Arnieho herecká kariéra upadat. Režisér Spottiswoode se snaží být druhým Paulem Verhoevenem, ale vůbec se mu to nedaří. Pro mě byl tenhle film ztrátou času!" Chtěl jsem dát 40 %, ale nevím za co by si je film zasloužil, takže dám pouze 30 %.

24. dubna 2010
avatar uživatele
70 %

Přijde mi škoda, že film takovým způsobem propadl a horko těžko si na sebe vydělal. Svým způsobem se jedná o povedené science fiction typizované pro herce Arnoldových rozměrů (jak tělesných, tak i těch hereckých). Znovu má prostor předvést fyzičku, ukázat v jádru správný charakter, rozesmát… snad jen lidem se to už přejídá… Ale mě tyhle vlažné reakce míjí, já jsem s výsledkem opět spokojený :-). Vždyť námět je tentokrát na velmi slušné úrovni, něco o klonování tu už drahnou řadu let nebylo. Doba navíc dovolila solidní efekty a tak konečně klasická lacinost odpadá. Pojetí futuristické vize mě do jisté míry nadchlo (otisky prstů, re-pet, panenky…). Problém je však úplně jinde a zrovna v místech dost netypických pro Arnoldovy filmy – stačí zmínit jedno slovo = překombinovanost. S hlavní linií je to dost na pováženou. Zprvu v nejmenším pořádku, zvraty fungují na jedničku, příběh se postupně odkrývá, ale v jednom zlomovém okamžiku se to prostě zvrtne. Tím nemám na mysli nic konkrétního, u každého to může být individuální. Divák od diváka snese více či méně sci-fi pohádek, ale co je moc, to je příliš. Jedním si tedy buďte jisti, podle mě se nikomu nevyhne okamžik, kdy zoufale prohlásíte: co to ten Arnold proboha dělá! Navíc mi přijde, že je film slepen pár oslími můstky, do nichž se ani nechci pouštět, páč si nehodlám na 6. Den nechat špatné vzpomínky. Hlavní bývá většinou akce a tak to mu je naštěstí i zde. Na rozdíl od ostatních mně laserové zbraně vůbec nevadily a tak se mi na přestřelky dívalo dobře. Btw., výborná byla situace, kdy šli dva Arnoldové proti "osmdesáti čtyř procentnímu záporákovi" (bráno doslova) a v pozadí létal ten jejich vrtulníko-tryskáč. Takže jestli chcete znát můj názor: 6. Den není špatný film, to jen scénáristi si na sebe uvázali smyčku, která dříve či později zapříčiní pokles kvalit. Ale zas tolik filmu coby celku neublíží, prostě vám v závěru zbude větší guláš, než byste asi chtěli. 70% je tak akorát, ty nejlépe vyjádří snahu vs. menší nesrovnalosti...

16. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

Zase jednou jedna klasika. Jeden z těch posledních dobrýchm akčních filmů s Arnoldem, co za něco stojí. A navíc i dvojroli. Mě se tento film líbil. Je to i takové varování před zneužitím klonování. Efekty, příběh a i samotmné herecké výkony neměly chybu. Bavil jsem se od začátku do konce. Takže dávám 100%.

31. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Další klasika našeho Arnieho si zajisté nezalouží taková hanebná slova a ošklivou kritiku. Film má náhodou svoje kouzlo. Nevím, čím si tuto kritiku film zasloužil, ale jestli si někdo myslí, že je neoriginální, tak to se hodně plete. Nikdo předtím ani potom nevymyslel námět o klonování a to je hodně důležitý fakt, tudíž jestli se vám nelíbí námět, tak to už je váš problém a tolerance je na místě. Ale necelý dvě hodiny plné originálních scén stojí na 100% za to. Film je plný zábavy od začátku do konce. Zdlouhavých scén jsem tu našel jenom málo, je tu spousta akce... To je vlastně jeden problém. Akce tu bylo přecejenom příliš. Celej film se zkládal ze dvou třetin akčníma scénama. Někdy vypadaly hodně efektivně, ale vzhledem k tomu, že se děj odehrává jak se dalo slyšet na začátku, v nepříliš vzdálené budoucnosti - "Dříve než by jste si mysleli", tak to tu kazilo pár věciček. Neuvěřitelně mi tu vadily ty jejich paprskomety, který ve filmu vyzněly jako odkazy na Terminátora a pak taky hologramy apod, jelikož těchto věcí jsem si už užil dřív. Ale moc se mi tu líbily promakaný helikoptéry, který filmu přidávaly ještě víc akčnosti. Bylo vtipné tu vidět Arnolda Schwarzeneggera dvakrát a ještě k tomu vedle sebe. Arnie je fakt skvělej herec, který se vypořádá i s rolemi, které se zrovna nepodobají Terminátorovi nebo Predátorovi. Jistě, že tu měl v ruce bouchačku, ale nebylo to tak krutě přehnané. Zrovna jsem tu nepochytil jména vedlejších herců. Možná proto ztrácí film tolik bodů, protože se tu s nima režisér nepáral a nedal sem jednu sebeznámější. Hlavní záporák byl nudnej k smrti, jelikož tu víc práce plnili jeho poskoci. Ještě bych určitě ocenil pokusy o vtipnost a určitě taky nepředvídatelnost a velmi přijatelný konec. Jako jedna z posledních Arnieho rolí, to bylo vážně skvělé. Nemyslete si, že jsem si sedmdesátky oblíbil, protože je dávám poslední dobou často, ale na víc 6. den nemá nárok.

5. prosince 2008
avatar uživatele
konz
...
50 %

...

Jestli filmu dám padesát procent tak to bude asi i moc. Na filmu už se mi nic moc nelíbí a už je to taková typická arnoldovka. Sklamání

12. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

I na svůj věk(Arnoldovi je tam už něco přes 50 let myslim) je Arnie takový akční,ale je to už takový ten film,který není zrovna nejlepší z Arnoldovy filmografie.

16. srpna 2008
avatar uživatele
30 %

mozno je to tym, ze tam hral prave arnold, ale tento film mi nic nedal. je tazke najst nieco pozitivne. proste arnold nie je moja parketa..

20. března 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Arnold je herec, který hraje snad ve všem, od akčního filmu, přes pohádku až po sci-fi. A zvláštní je, že mu na všechny tyhle role stačí jeden výraz v obličeji a zásoby hlášek ("já se vrátím", "nech mojí rodinu napokoji" a "tos přehnal"). Nicméně je zároveň nenahraditelný a nikdo by to nezahrál jako on (to si trochu protiřečí, ale je to tak). Tohle sci-fi není nijak originální, ale je celkem v pohodě a koukat se na něj dá.

29. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Arnold Schwarzenegger

Film dokáže hodně překvapit stejně jako Arnold Schwarzenegger. Příběh se odehrává v zajímavém sci-fi prostředí, nenudí a navíc je i vtipný.

13. května 2007
avatar uživatele
30 %

Zajímal by mě rozpočet tohohle snímku, protože se mi zdálo, jako kdyby si 90 % rozebral Arnold a Duvall a na zbytek filmu nic nezůstalo. Působilo to na mě jako laciná TV inscenace s áčkovými herci. Triky mi přišli k smichu, vize budoucnosti jakbysmet. Nejrušivějším elementem ale byly ty šílený střihy mezi scénama. Kdyby aspoň někdo ze zůčastněných něco pořádnýho hrál, ale voni řekli ne. A tak nejzábavněji (bohužel ve špatném smyslu slova) působila scéna, kdy se na scéně sešli dva Schwarzeneggerové. Díky Bohu, že přišel třetí Terminátor a zachránil Arniemu renomé.

13. května 2007
avatar uživatele
60 %

6.den

Není to špatný film, ale byl pojat tak nějak zmatečnš. Rozhodně pojetí budoucnosti je zajímavé, ale rozhodně tomu chaběl příběh, nějaký "duch příběhu", potom by to jistě bylo mnohem lepší.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Moc zajímavý film. O klonování se v této době už hodně mluví, a něco takovéhleho je docela i možné. (Podle mého názoru.) Arnold Schwarzeneeger se mi do této role moc nehodil - je na to moc velký tvrďák, ale když jsem to viděl, tak jsem pochopil proč vybrali zrovna jeho do role hlavního hrdiny. Má moc zajímavý příběh, který upoutá úplně každého diváka který má rád překvapení a akci.

7. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Není to bůhví jaký film, ale dívat se na to dalo. Za začátku to vypadá, že se bude jednat o nějákou tu akční nesmyslou sci-fi komedii, ale v průběhu děje se to stává stále větší a větší blbostí. Některé věci člověku bijou do očí, ale to už prostě nemá cenu řešit. Myslím, že Arnold se už na tyhle rádoby drsné týpky nehodí.

26. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Docela dobrý

Docela dobrej film. Taková napůl komedie, napůl sci-fi. Efekty docela dobrý ale na konci to bylo trochu nechutný.

26. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Námět, triky i kamera jsou opravdu dokonalý, ale něco dělá z Šestýho dne jen obyčejný béčko, což je škoda. Možná kdyby se scénáře chopil někdo jiný dopracovali by to velký hollywoodský sci-fi, ale prozatím je to pro mě "jen" slušnej průměr, na kterej se ale vždycky ráda podívám.

26. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Celkem zajímavý snímek zaměřený na problematiku neřízeného klonování lidí v budoucnosti, který má však tu smůlu, že v něm hraje zašlá akční ikona Arnie. Jak je totiž ve zvyku, tak si všichni hned vzpomenou na jeho Terminátory, Predátora nebo Pravdivé lži a filmy srovnávají. Vedle takových pecek samozřejmě 6. den nemá nejmenší šanci, a proto mívá často taková nízká hodnocení. Do kina se na ten film nejspíš diváci báli zajít, tak se stal jedním z největších Arnoldových propadáků. Přitom mu ta jeho snaha, vrátit se na herecké výsluní, upřít nejde a ve své dvojroli zase tak špatný není. Po vizuální stránce je to sice béčko jak vyšité, ale minimálně na to chvilkové zamyšlení ten film příběh určitě má.

28. září 2006
avatar uživatele
20 %

Žádný děj, jen spousta kdyby coby... Dokonce bych si troufla tvrdit, že je to strašidlo na lidi, aby se báli budoucnosti a pokroku. A to není dobrý

26. června 2006

...

Zajímavé pojetí budoucnosti. Příběh se mi v určitých chvílích zdál trochu zmatený, ale jinak to docela šlo. Akční scény byly dobré, jen trochu ten příběh!:-)

13. června 2006
avatar uživatele
70 %

Cakal som viac

Aj ked uyź to nebol Arniho typicky ak´kcny film tak myslienka stala zato.Clovek-klon aj ked o tom nevedel sa premohol abz dostal to co mu zobrali spat.Aj efekty boli dobre spracovane

22. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

"Šwancík" už je na akční filmy moc starej. Navíc příběh, co si budem nalhávat, neni moc originální... Lepší střed

13. ledna 2006