home
3-iron

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Vynikající "jednohubka", která neklade na diváka větší nárok než si ji užít a nechat se jí pohltit - to je velmi sympatické. Asijské filmy na mě často působí "těžce", tohle není ten případ.

6. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Prázdné domy

Nejsem si teď úplně jistá, ale asi to bude moje první setkání s Kim Ki-Dukem. Je to zvláštní, originální režisér, který je svůj. Nemůže pak tvořit jiné než zvláštní filmy. 3-iron asi nepobere každý, ale mi se líbil, je to příjemná změna oproti hollywoodskému mainstreamu, od kterého je někdy dobré na chvíli odhlédnout. Poetická atmosféra, cítíte tu tíhu života, balancování mezi láskou, krutostí a nenávistí, hrdinové skoro nepromluví... Zvláštní, divné, ale krásné.

27. června 2010
avatar uživatele
100 %

Bin - jin

Nádherná melodrama... Golf, nervní manžel, motorka a byty. Všechno spojeno přes nějakou ideu pohody typu "Všude doma dobře nejlíp" se dostáváme až do ráje, kde je absolutním andělem nepolapitelným jako duch. TOHLE chce chodit do školy (; Kim-Kiduka jinak tyhle filmy fakt jenom tuším o čem jsou... krásne až nádherné obrázky, hodně citové, ale snad TO má nějaký zmysl no né !?

15. července 2009
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Jsem v rozpacích! Je mi úplně jasné, proč tento snímek spousta lidí kritizuje a nepobere nebo miluje a vynáší do nebes! Víc originálnější už snad reřisér Kim Ki-Duk nemohl být! Ale já se musím přiznat, že jsem to nepobral a nelíbilo se mi to, bohužel! Znovu mě korejci přesvědčili, že když to není to jejich super nasládlé, romantické drama, které dokáže neskutečně zvýšit tep a emočně vysát diváka na kost, tak to prostě není ono! 3-iron je také o lásce, ale je to podáno způsobem, který já nedokázal vstřebat! Bylo to divné, navíc, ani jedna z hlavních postav nemluví! Ono je to svým způsobem geniální, ale nedokážu si představit, že pouze pohledem a činy dokáže vzniknout láska! Slova jsou velmi důležitá a tady mi dost chyběla! Když nad tím přemýšlím, tak ani neumím najít smysl a účel, za jakým byl film natočen... Hudba nevýrazná a když už byla slyšet, tak byla pořád na jedno brdo! Jedním dechem? Zklamání! Tu originalitu určitě někdo ocení, ale já si myslím, že filmu spíše uškodila! Od korejců jsem zvyklý na trochu silnější kafé a ne na takové hořkosladké cappuccino...

3. dubna 2009

Úžasná podívaná! Dokonalost před kamerou. Hlavní hrdina nepromluví celej film, ale mimikou a pohyby vyjadří víc než dost. Láska jak nám ji servírují Korejci je težce strávitelná bašta, ale lákavá a neprobádaná. Jejích pohled na situaci je pokaždé z jiného uhlu. Asijati dokážou ten stejný problém rozebírat v nespočetném množství filmů přičemž každý z nich je pomalu na 100% ohodnocení. Proč? Jsou hloubaví, vynalézaví, trpěliví, originální a mají cit pro herectví jako umění. Mají typické dlouhé kamerové záběry na vybraný bod, snaží se snímaným obrazem navodit silné smoce (i bez zvuku). 3-iron je typickým představitelem neskonale působivé asijské dramatické produkce. Ja to říkam furt - Jižní Korea už dávno položila soudobý Hollywood na lopatky!

9. října 2007
avatar uživatele
100 %

Mistr Kim

3-iron je jedním z nejkrásnějších,nejmilejších a nejněžnejších filmů mistra Kima.Autor se zde téměř vzdal své typické brutality a je to tak dobře(netušila jsem,že tohle někdy řeknu).V žádném případě to ale není film,který bych doporučila každému.Dílo,kde se téměř nemluví(hlavní hrdina například neřekne ani jediné slovo) a který v podstatě nemá děj,rozhodně hned tak někdo nezkousne.Ale mě vyneslo do nebes.

12. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Byl to můj první film od Kim Ki-duka, který jsem viděl, a hodně na mne zapůsobil. Hlavní hrdinové vůbec nemluví, a přesto vám řeknou naprosto všechno...

10. srpna 2006
avatar uživatele
kovi
...
100 %

Môj prvý a najkrajší Kim Ki Duk... Síce sa mi tento film zdal niekde v strede dosť divný, hlavný hrdina ani necekne a ked sa "zahráva" s dozorcom vo väzení, už som začal pochybovať. Ale posledná veta filmu mu dodala zmysel, odhalila skrytú podstatu a vtiahla film do nových dimenzií. Do dimenzie filmov s absolútnym hodnotením.

4. července 2006
avatar uživatele
70 %

no jo...

Kim Ki-Duk se nezapře:) Naštěstí tento film nebyl zase až tak moc iracionální jak jsem očekávala (jenom trošičku). Rozhodně jsem však podobně zvláštní film už dlouho neviděla a tento 3-Iron mě velmi potěšil. Je to snímek s velmi zajímavou atmosférou, originálním námětem a krásnou hudbou, která nikde nezazní samoúčelně...Vážně pěkný film!

26. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

MAY love KOREA

Romantický, nádherný, poetický, roztomilý, bezeslov, dramatický, neevropský. Pokud se přeslazení z amerických filmů, které mají vždy stejný příbě, typy hlavních hrdinuů ANEBO pokud máte dost evropské kinematografie, která sei hraje až na moc uměleckou a poslední dobou je velmi chaotická, doporučuji vám nahlédnout do duše jiných národu, a jak jinak než pomocí filmu. Kim ki Duk natočil skvělý film, o tom jak láska může probíhat dokonce i beze slov,což není až tak nemožné,ale navíc umět to ztvárnit filmovou řečí - jelikož CO NENÍ VE FILMU ŘEČENO, NEEXISTUJE a jelikož zde se toho moc nenamluví, je jediná možnost jak toho dosáhnout,a to pomocí pohybu a typu snímáná kamery, dle střihové skladby a poslední nedílnou součástí je hudba. Tak se dosáhně možná daleko více "dech beroucího" snímku, než za použítí mluvené řeči,jako jednoho z hlavních prostředků ke sdělení děje. Ač se o asijskou kinematografii přímo nezajímám, tento film mě vcelku oslovil a doufám že najdu cestu k dalšímu..

23. prosince 2005

--

Mě se tenhle film nelíbil, ani trochu.Je to blbost, která má špatný scénář, málo známé herce, a všechno ostatní.Já tyhle tipy filmů moc ráda nemám, (ale věřte mi, že já jsem viděla za celý svůj život tisíce filmů), ale zase chápu, že někoho takovéhle filmy zajímají, nebo do konce baví.Já ale mezi ně nepatřim...

5. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Lee Seung-yeon

Je zvláštní až jak může být film jiný-neevropský. Ten námět, že Tae-suk přespává v cizích bytech a následující zápletky, sliboval spoustu napětí. Ale akci nepřijde. Hlavní hrdinové třeba celý film snad vůbec nepromluvili. Ale po chvíli jsem si na to zvykl a dá se bez slov ve filmu obejít.

3. prosince 2005