NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Super

Od filmu jsem toho moc nečekala, ale hodně mě překvapil. Hned po 10 minutách to je napínavý a záhadný. Nejlepší je na tom ten konec. Když jsem ten film dokoukala, byla jsem uplně zblblá a taky jsem všude nacházela číslo 23. Je to SUPER film.

2. června 2010
avatar uživatele
40 %

Musím říct, že jsem byla filmem dost sklamaná. Byl mi doporučen jako "výborný psycho". Přišlo mi to ale zmatený, nedávalo to pomalu ani hlavu, ani patu. Dívat se na to sice dalo, ale myslím si, že mi postačí vidět to jednou v životě. Dávám 40% a to jen pro výbornej hereckej výkon Jima Carryho. Nevěřila jsem, že by zvládl i vážnou roli. Mega mě ale překvapil.

21. května 2010
avatar uživatele
20 %

Hrozná kravina! Začiatok sa mi celkom pozdával ale potom sa to už pekne začalo kaziť. Najviac na konci. Chvíľami tie rozmýšľania o čísle 23 sice boli zaujímavé no nie dosť postačujúce aby som pri tom vydržal bez odtrhánia.

13. března 2010
avatar uživatele
70 %

No špatný to není ale asi bych našel lepší filmy který mají hodne podobný scenář.. A možná kdyby byl ten film o něco kradčí tak sem si ho více užíl.. Boužel mě hned na začatku došlo jak jak to bude a film me nepřekvapil ale jestli to nekoho nenapadlo tak věřím že si konec užil...

1. února 2010
avatar uživatele
70 %

Zpočátku jsem kroutil hlavou nad tím, jak mohli vůbec do thrileru obsadit "prdlého" J. Carreyho, který je známý pouze z komedií. Ale šlo vidět, že se to nakonec vyplatilo a co se týče filmu, tak byl velmi povedený a zajímavý, i když na takovou šlamastiku ohledně čísel věří jen hrstka lidí. Ti co jsou nohama na zemi z tohoto filmu nebudou nijak šílet, ale určitě je to dobrá volba na shlédnutí

3. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

23

Jima Carreyho znám spíše z komediálních rolí a první jeho vážná role, kterou jsem viděla, byla ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli. Po shlédnutí 23 musím říct že vážné role mu sedí. Film se mi moc líbil, sice si myslím že šílenství kolem čísla je takové...zbytečné, protože prostě kdo chce, ten si ho najde, všude, ale přesto byl film báječně natočený, nebyl ani moc předvídatelný, prostě dobrej filmik na večer. Ale dvakrát se na to asi nepodívám

24. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Stále ma poteší, keď ma prekvapí film, od ktorého nič neočakávam. Pozretie tohto filmu som odkladal asi rok a pol (nelákal ma Jim Carrey ani jeho vážna úloha a ani paranoja číslom 23), ale film sa ukázal ako dobrý. Nemá zmysel rozoberať detaily, každý nech posúdi sám. Veľmi sa mi páčila kamera, ktorá sa tu mimoriadne hodila. Pre mňa osobne veľmi príjemné prekvapenie.

5. července 2009
avatar uživatele
100 %

Úplně se bojím, narodil jsem se 11. prosince - 11+12=23. Asi jeden z prvních šoků. Začátek byl tršičku pomalejší, ale pak se to rozjelo. Nějak mi sem Jim neseděl, přeci jenom hraje více komediální role, ale musím říct, že se s tím popral výborně. Já mu to všechno věřil.

9. dubna 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Dvacet trojka mě nepřekvapila (až na konec), ani nezklamala... tak nějak jsem provedení Joela Schumachera čekal. Neni to žádný napínavý thriller s běsnícím tempem, ale spíše pomalujdoucí drama, jehož tempo se dokonce párkrát zastavilo a nudilo, ale troufnu si říci, že veškerý negativní zážitek přebil překvapivý konec!! Ten se u takového to záhadného příběhu skvěle vyvedl a mě mile překvapil! Vše se krásně vysvětlí a divák musí být spokojen! Navíc se tempo, napětí i akce blížícím se koncem stupňuje, takže vše graduje ve správnou chvíli, tak, jak má! Jim Carrey mě nijak nepřekvapil, ve vážnějších rolích jsem jej už několikrát viděl a počínal si velice profesionálně! Sice si už střihnul i lepší role, ale pořád hraje nadstandart! Po jeho boku hraje taky dobře Virginia Madsen! Co říct závěrem, hraní s čísly se vydařilo! Originální scénář - originálně zakončen!

13. března 2009
avatar uživatele
80 %

Čísla jsou všude!

Je jedna věc, kterou si na filmech velmi cením, a to originalitu, a tohle dílo jí oplývá. Takhle zajímavý námět ještě svět neviděl. Čísla mám velmi rád, tím nemyslím matematiku, ale něco mě na číslech fascinuje, proto mě velmi zajímalo, o čem vlastně tenhle film bude. A musím podotknout, že lepší zpracování si nejde představit. Bylo to natočeno tak poutavě, nikdy jsem si nebyl jistý, co se za chvíli stane a ta atmosféra mě naprosto vtáhla. Děj byl opravdu precizně propracovaný, všechno to tajemno okolo čísla 23 mě uchvátilo, ještě, že se tohle nestane ve skutečnosti, protože si neumím představit, co bych dělal, kdybych všude viděl 23, určitě bych z toho taky začal šílet. Z tohoto důvodu se mi velmi líbil Jim Carrey, jeho vžití do role bylo opravdu fascinující, konečně jsem ho viděl v jiném než komediálním filmu a klobouk dolů, Jime. Konec mě samozřejmě taky nezklamal, byl velmi nepředvídatelný, a to mám rád. Je to skvělý pocit, když se všechno vyjasní a vy to konečně dopodrobna pochopíte. Souhrnem: je to velmi sugestivní thriller, i když tohle je podle mě přesně ten film, na který se podívám jednou a dost, sice je to skvělé, ale když vím, jak to dopadne, nemám chuť se na to dívat znovu. I tak doufám, že se podobné film budou nadále točit a budu se těšit.

30. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

The Number 23

Jo nevěřila bych, kdybych to neviděla na své oči. Toto Jim umí tak to smekám. Jistě i v tomto filmu byly nějaké ty okamžiky, kdy se dostával do svého, ale po další minutě na to bylo zase zapomenuto a zvládl to. Dobrý film, který nebude shlédnut jen jednou.

27. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

23232323232323232323232323232323232

Perfektní. Jedním slovem. Fakt lepší film jsem si nemohl přát po tom, co jsem viděl tu řádku horších filmů. Tentokrát se myslím nikdo s žánrem nespletl. Nebyl to sice hrůzu nahánějící film, ale označil bych ho určitě jako thriller. Ale nejlíp tady převažoval můj oblíbený žánr - mysteriózní. Po filmu Kruh jsem neviděl film, který by byl tak skvěle zakomponovaný. 23ka mi vrátila naději, že ty dobrý misteriózní ještě nezmizely. Lepší námět jsem si nemohl přát. Já nevím, jak to správně popsat, řekněme asi o muži, který hledá střípky ze své minulosti s překvapivými závěry. Zezačátku mě naprosto odradily začáteční titulky. Ty mi vnukly myšlenku, že se z toho nevyklube nic jinýho, než psychopatickej horror, plnej kaluží krve. K tomuto předčasnýmu závěru jsem došel proto, že na ty titulky kapala krev. Začátek nebyl fakt nic moc. Celou dobu se táhl, neměl nic moc do sebe, pořád jenom výpočty a 23, 23, 23!!! Toto číslo jste zde mohli slyšet hodně často ;). Pořádně to začalo až skoro na konci, kde se mi všechno vyjasnilo a vysvětlilo. Když se začala odehrávat minulost hlavní postavy, film si mě už naplno získal, protože i když se film vlekl, dokázal jsem se do něj celkem dobře vžít. Když jsem se dočetl, že hlavní postavu sehrál Jim Carrey, trochu mě zamrazilo v zádech, jelikož tento herec je spíš komediálního původu. Ten už se tak zkrátka narodil. Důkazem jsou ty praštěný komedie typu Ace Ventura. I o něm jsem dělal předčasné závěry. Ukázalo se, že celkovej film z něj dokáže udělat charakteristickou postavu. Film si také zajisté zasloužil víc než 80 minut, když si mě vtáhl až ten konec. Ale i přesto všechno se asi 23ka nestane mým oblíbeným číslem...

22. listopadu 2008

Říkala jsem si, že to nejspíš bude dobrej film, ale tohle jsem fakt nečekala. Rozhodně doporučuju zkouknout! Především milovníkům thrilerů se bude tento snímek líbit. Jak už zde bylo několikrát řečeno, z filmu opravdu od začátku až dokonce vyzařuje napětí a budete chtít za každou cenu vědět, jak že to dopadne...

19. října 2008
avatar uživatele
80 %

Tak tohle jsem opravdu nečekal. I přesto, že mně brácha říkal, že půjde o výborný film jsem čekal něco průměrného. Byl jsem však mile překvapen. Od začátku až do konce jsem z filmu cítil napětí, stále jsem netušil co a jak vlastně je a těšil jsem se na rozřešení celé zápletky. Hodně jsem přemýšlel jestli si film nezaslouží spíš 90%, ale zatím nevím. Třeba to po dalším zhlédnutí opravím. Určitě ale film doporučuji. Jde o vynikající dílo! Po delší době dávám 85%.

21. září 2008

...

Jim opat raz potvrdil, ze je famozny herec. Tentokrat v super filme J.Schumachera. Napinavy dej plny zvratov, prekvapivy zaver. Ocenujem vybornu kameru vo filme, vizualne to bolo spracovane na jednotku. Davam 9/10

30. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

hmmm

Bol to dobrý film. Myslím že aj herci do toho pasovali.....snáď tomuto filmu musím vytknúť len ten veľmi nepravdepodobný koniec, inak nič ....takže 80%

7. července 2008
avatar uživatele
100 %

23

Takovou husťárnu fakt každému milovníkovi thrillerú doporučuji, jenom když né kvůli Jimovi ( který je v atypické roli přímo excelentní ) tak kvůli námětu a příběhu... zdánlivě nedůležitá posedlost číslem dvacetři nás posouvá hlouběji do fóbie až na konci ... no nebudu víc priozrazovat... určitě stojí za tO koukat na tenhle thriller už jenom kvůli obsazení, které se vydařilo!

15. května 2008
avatar uživatele
70 %

Hmm

Tak od tohohle filmu jsem toho moc nečekala a přesto se zadařilo. Ne, že by šlo o nějaký nepřekontelný filmový zážitek, ale alespoň to bylo pěkně natočené a Carrey byl skvělý. Jinak celkově dávám 70%. Zas tolik uchácená jsem nebyla

15. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
90 %

Parádní thriller, Jim Carrey mě v téhle roli velmi překvapil, znal jsem ho jen z komedií, ale tenhle film mě dostal pojetím, atmosférou, zpracováním, skvělým výkonem Jima, to jak všude viděl číslo 23, postupně objevoval spojitosti, a ten famózní závěr, prostě paráda!

11. května 2008
avatar uživatele
100 %

Super

I přesto, že Jima známe spíš z komedií, tak tenhle o hodně vážnější film zahrál na jedničku. Děj byl hodně zamotaný a napínavý. Takhle si pohrát s jedním číslem, vážně super.

9. února 2008
avatar uživatele
60 %

Carrey má za sebou i lepší výkon ve "vážné roli". Asi nejvíce mě oslovilo obrazové zpracování, které místy dokázalo opravdu navodit hutnou atmosféru. Bohužel, zhruba tak od poloviny je film dost předvídatelný.

7. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Pozor na čísla

Od té doby, co jsem tento film shlédla se bojím podívat na jakákoli čísla. Bohužel je to číslo všude kam se člověk podívá... na hodinách, na tramvaji, na SPZce.....
Carreyho výkon mě v tomto filmu překvapil, protože je to jeho jedna z prvních vážných rolí, kde opravdu nehraje nějaký střeštidlo =)

2. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

nesčítat!!!

Nevěřila jsem, že se Carrey někdy dostane k vážné roli. Zjistila jsem, že umí být i strašidelný :) Velmi mě to potěšilo. Od shlédnutí tohoto filmu ovšem už nemohu koukat na hodiny, domovní čísla ani čísla telefonní. To číslo už mě nějakou dobu provází. Doporučuji !!!

25. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Tento film je podle mě opravdu skvělý. Chtěla jsem se na něj podívat, abych viděla Jima taky v něčem jiném než jsou komedie. Musím přiznat že tento herec je opravdu skvělý, on si dokáže poradit snad s každou rolí. Potom co jsem film dokoukala, no vlastně i během něho jsem začala přemýšlet jaká číslo dají dohromady moje jméno, jaký je součet všech čísel v mé adresa a jaké číslo vychází z mého data narození. No prostě hrůza. Tento film opravdu doporučuji.

13. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Číslo 23

Tohle byl první film, kde jsem viděl hrát Jima opravdu vážnou roli. Dokázal mi, že i takové to role zvládá bravurně. Film má vcelku dobrý spád a i herci hrají dobře. Můj celkový dojem i názor je dobrý a nebál bych se pustit film všem(vyjma dětí samozřejmě)

9. prosince 2007
avatar uživatele
pier
...
60 %

Číslo 23

Opravdu zvláštní film který stojí za shlédnutí jen v případě že těm kravinám o čísle 23 věříte. Já byl zvědavý hlavně na Jima v trihleru...musím říct že sem viděl už lepší herecké výkony a tenhle na Oscara rozhodně není. Nicméně příběh ani po hodině neplyne jak by měl a je přiliš nudný...jestli si chcete pustit film tak tenhle rozhodně nenude nejlepší volba.

4. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Zvláštní film, uplně jedinečnej. Zajímavej nápad, Jima Carreyho totálně nemusim, ale abych byl objektviní tak v tomhle filmu to teda zahrál dobře, měl sem ho možnost vidět jen v komediích to asi proto, že v nich hrál.

23. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Topsy Kretts

Tento filmový příběh má obrovský potenciál, ale jeho zpracování mě nenadchlo a zůstalo jen u skvělého námětu. Efektními obrazy film sice opravdu nešetří, Jim Carrey je famózní, příběh má zajímavé vyústění, ale děj mě nestrhl.

9. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Nejdřív sem se na film koukal, kvůli tomu, že mě zaujalo to číslo (4 8 15 16 23 42) a rozhodně sem nečekal něco takovýho. Film začíná pomalu a nabírá takovou atmosféru, jakou bych nečekal. Film má napínavý a originální děj s překvapivou zápletkou a konec rozhodně nemůže nikdo čekat, což je dneska vzácnost. Už jen kvůli tomu stojí za to film vidět. Je sice pravda, že s jiným režisérem by byl film možná thriller, na jaký by se nezapomělo, ale co naděláte... Provedení chvílemi vázne, ale zajímavý námět to zachraňuje. Dávám a pár kladných bodů víc, než si to možná zaslouží, ale co...

17. října 2007
avatar uživatele
80 %

Nakonec dobré

Důvod proč jsem šel na tento film byl zprvu ten, že jsem si nedokázal představit Jima ve vážné roli. Ze začátku jsem myslel, že koukám na totální propadák, všechno se točilo kolem čísla 23, samé počty, prostě nic moc zjímavého.Ale jak už zde padlo, druhá polovina filmu mě doslova vtáhla do děje a film mě začal dost bavit. Takže určitě stojí za to ho vidět a pojmy Jim Carrey a vážná role vážně fungují.

12. září 2007
avatar uživatele
90 %

The numer 23

takze Jima som si nevedel predstavit v takejto ulohe potom co som ho videl napr. v Ice Venurovi: Yvieracom detektivovy... Tam namna posobil ako keby ho vypustily s blazinca... Vo filme 23 ma zaciatok velmi nenadchol kombinacie cisiel s ktorych vzdy vyjde cislo23 mi nasadilo do hlavy myslienku ye too aj moye bzt pravda...Tento ilm vam odporucam pozriet... Na sobotnajsi vecer ako vysity....

24. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Strhující závěr

Ze začátku je film poměrně nudný a nezajímavý. 11+12=23, 1+4=5+18=23, 18+14=32, což je 23 pozpátku! Neuvěřitelné! V druhé půlce však film dostává strhující spád a přichází na řadu překvapivé rozuzlení nutící diváka k přemýšlení a k cimrmanovskému zvolání: "Tak takové to tedy bylo!"

9. srpna 2007
avatar uživatele
40 %

Ani jsem nevěděl, co číslo 23 znamená a šel jsem na něho hlavně proto, abych viděl Jima Careyho v dramatu. Ta pointa udělat z pouhého čísla film mně nějak nenadchla, ale budiž. Jimův výkon byl vcelku dobrý, sqele zahrál i Fingerlinga. Na filmu se mi líbilo, že část kde vystupoval Fingerling byla černobílá a vcelku temná. Nemůžu říct, že by film nebyl napínavý. To Jimmyho honění za zjištěním co s ním číslo 23 má za podivné pouto, mě připoutalo k sedačce. To objasnění bylo zajímavé, ale úplný konec se mi zdál trochu zanedbaný. Po všem tom honění, útrapách a zjišťování to (teda aspoň pro mně) skončilo tak nudně. Z pohledu diváka 40 %.

12. května 2007