home
2 dny v Paříži

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Adam Goldberg

Film má zvláštní specifické kouzlo v tom, jak vyhrocená partnerská hádka dokáže zaujmout pestrostí dialogů a svou břitkostí nakonec pobavit.

21. května 2012
avatar uživatele
80 %

Pokud chcete vidět film,který je velmi vtipný,neotřelý a navíc se značně nekorektně strefuje do Francouzů a Amaričanů,pak se rozhodně podívejte na 2 dny v Paříži. Asi zrovna nespadnete ze židle nad jeho hlubokomyslností,je to spíš lehčí vztahová komedie,ale je po všech stránkách dotažená.Můžete klidně zapomenout na trapné fóry nebo klišovité vtipy ohledně kulturních odlišností.Vše je uděláno velmi vkusně,ale přitom je to dost otevřené a neuhýbá to před ošemetnými tématy.Ani scény,kde si hlavní hrdina strká do pusy teploměr,který si jeho přítelkyně předtím strčila někam jinam:-) nebo diskuze o holnení jistých dámských partií se nezvrhla v něco laciného při čemž by mi bylo trapně,naopak jsem se upřímě smála.Julie Delpy zkrátka umí a skvěle využívá toho,že je stejně jako její hrdinka Francouzka který žije v Americe.Samozřejmě velkým plusem je obsazení,a to nejen samotné Delpyové,perfektního Goldberga(na jeho žárlivý kukuč bych se dokázala dívat hodně dlouho),ale vlastně všech zúčastněných.A ke všemu se mi velmi líbil i závěr,který mě i u dobrých filmů často zklame(pořádně to celé vypointovat bývá to nejtěžší).Jako poslední bych ještě zmínila,že zde také byl jeden z nejlepších zvířecích hrdinů,které jsem na plátně viděla:-)

8. října 2008
avatar uživatele
80 %

...jak ji ještě neznáme.

Tak...snažím se vzpomenout, kdy jsem se naposledy v kině tolik nasmála. Tolik upřímně. Nekonají se vtipy á la americké parodie-komedie. Jde o prostý příběh dvou zamilovaných lidí, kteří se ocitnou po benátské dovolené jen tak na skok v Paříži. Nespatříme tedy tradiční památky z pohledu turisty a romantické posezení v pařížských kavárničkách, ale zapojíme se do běžného života tak, jak funguje kdekoli na světě. A ten svět je nesmírně realistický stejně jako výkony hlavních hereckých postav. Obzvláště Goldbergovu neotřelému humoru se absolutně nedá odolat. Ale co mě potěšilo nejvíc bylo to skutečné vyjádření vnímání světa Francouzů. Ať už si říká kdo co chce o nějakém možném klišé, pravdou je, že co stát, to jiná mentalita. A kdo má alespoň nějaké minimální zkušenosti ve střetu s francouzskou kulturou, bude tak nadšený jako já. A stejně tak čas od času polituje intelektuálního američana uprostřed všech těch šílených situacích a bývalých milenců své přítelkyně. 2 dny v Paříži vám připomenou, že i když Vás partner v 60% vztahu rozčiluje, je to právě to, co na něm zbožňujete... A pokud ne, tak Vám zaručeně pořádně rozpohybují bránici.

29. září 2008