home
12 úkolů pro Asterixe

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Asterix

Už z roku 1976 je tato pěkná francouzská pohádka o poslední galské vesnici, která vzdoruje římskému impériu a přesto je pořád zajímavá a zábavná.

20. května 2013

Můj nejoblíbenější z celé řady Asterixů. Na to, že je mi dvacet, mi přijde velmi vtipný. I jeho komiksová podoba je také velmi povedená.

20. května 2013
avatar uživatele
100 %

Toto je výborný film, plný zábavy. Hlavně ta část, kde jsou posíláni z patra do patra pro pokaždé jiný papír. To se stalo předmětem mnoha vtípků. Není co dodat, než jen, ať vzniká více takovýchto filmů. Zaslouží si jedničku s hvězdičkou.

20. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

AaO

Asterix a Obelix jsou dnes klasikou i v českých kotlinách. Jejich slavná kreslená dobrodružství jsou na vyšším levelu než moderní hrané filmy. Tento snímek má svůj typický humor, vtípků, které mají hlavu a patu či skrytý podtext je dost, film má příjemnou délku a byť je část s plněním dvanácti úkolů posléze poměrně schematická, nenudí.

19. listopadu 2012
avatar uživatele
90 %

Mrzí mě, že už podobné nevznikají, ty hrané na tyto prostě nemají! Z úkolů je nejlepší snad úřad. Koukali jsme na to jako malí, teď na to koukáme u piva. To se nedá odepsat takový snímek!

16. června 2011
avatar uživatele
100 %

Tenhle díl Asterixe je jeden z nejlepších. Je zábavný a takový pohodový. Dnes už to tak netočí a je to škoda.

15. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tenhle komix mám opavdu ráda a jeho filmové zpracování mě nadchlo. Zkrátka jednoduchá pohádka pro relaxaci.

18. září 2010
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších dílů. Zajímalo by mě, jestli někdy vyjde i knižně. Nejvíce mě tu zaujal vznik novodobých cirkusů.

10. května 2010
avatar uživatele
90 %

Na svou dobu vynikající animovaný film, který patřil mezi jedny z mála, které jsem měl natočené na videokazetě a viděl jsem ho nesčetněkrát. Mezi ty ostatní patřilo Chvění, Godzilla a praštěná komedie Artuš, Merlin a Prchlíci. Není tedy divu, že jsem si přehrával právě Asterixe. Děj je poměrně svižný, úkolů je tolik, že hrdinové mají pořád co dělat a divák se nenudí. Díky různorodým úkolům bych se film nebál nazval nejoriginálnějším z celé série. Mě osobně nejvíc pobavil germánský zápasník a egyptký hypnotizér, ale každý si zde najde něco - humorem se nešetří a některé hlášky pobaví i po desítkách zhlédnutí! :)

18. července 2009
avatar uživatele
80 %

Asterix s Obelixem jsou mezi animáky pojem. Jako malý jsem u nich vyrůstal, hltal jsem každé jejich dobrodružství. A teď jsem se chtěl ujistit, jestli moje přízeň k nim přetrvala do dneška. Moje volba byla jasná, 12 úkolů, byl mnou neobdivovanější díl, což ale neznamená nejoblíbenější. Některé díly jsou v mnohém lepší, takže považuji jeho vyzdvihování nad ostatními za přinejmenším přehnané. Jinak k tomu obdivu. V mládí mi učarovaly ty úkoly, jak jinak že? Tím, že jsou pestré, si udrží stálou pozornost. Je to stejné jako u večerníčků. Každá vždy trvá ani ne 10 min, takže se málokdy stane, aby nebavil. Tudíž když máte 12 kratších večerníčků za sebou, výsledek je takřka totožný. Tvůrci oplývali nápaditostí, úkol po úkolu si posouvali laťku, přitom ať první nebo sedmí, každý z úkolů měl něco do sebe. Od těch méně složitých jako sprint, se došlo k vyřizování formalit v bance. Něco takového by mě ani ve snu nenapadlo. Což mě přivádí k myšlence… Použitím prostředků z reálného života si získají i dospělé publikum. A to je ono. Malí, staří, na věku nezáleží. Svědčí o tom i fakt výskytu temnějšího prostředí. Taková výprava za bestií nažene hrůzu :-D. Ne, i tak rozhodně pokrok. Na rok 1976 neskutečný výkon. Potom vám nezáleží na různých grafických kazech. Naopak dodávají takový nádech minulosti. V době, kdy trh ovládají promakané 3D animace, nic takového už nespatříte, proto bychom si měli těchto „památek“ začít náležitě vážit. Dále jsem ohromě šťastný za české nadabování. Ostatně Asterix bez Libora Terše a Obelix bez Jana Schánilce by byli poloviční. Jejich francouzský originál jsem nikdy v životě neslyšel, a i kdybych se s ním setkal, na Čechy sotva stačí. Mezi další z řad kladů, zařadím ještě hudbu. Naprosto prvotřídní instrumentální sklady, které dobijí energii. Souhrnem: Samostatně klidně za 90%, avšak ve srovnání s ostatními pouze 80%. Doporučuji při špatné náladě, děláno totiž na míru pro chvíle do nepohody. Tihle milí Galové budou žít navěky, stali se zkrátka synonymem pro kult.

23. června 2009
avatar uživatele
90 %

Asterix

je klasika která pobaví každého.jsou tam vtipné scénky,hlášky,má to výborný děj.Asterix je výborná pohádka která slovo nuda nezná.Smát se budete od začátku do konce.Je výborná na odreagování a na pobavení.Asterix je klasika která potěší a pobaví každého vřele doporučuji :))))

9. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

no jo, kreslenej asterix mě zatim nikdy nezklamal a tehnle filmik je opravdu vydařenej,rozhodně se mi líbí...:)

6. července 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle filmík mám jako jediný z Asterixových dobrodružství na kazetě a můžu se na něj pořád koukat.Adśterix a Obelix zvládnou všechno a dokážou všechny rozveselit.

19. června 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je tak super film. Milovala sem ho jako dítě a budu pořád. Asterix a Obelix forever. Čest Francouzům za víno, za síry a za tyhle skvělé postavičky.

21. května 2007
avatar uživatele
100 %

U Osirise a Ápise!

Dívej se mi do očí! Jedna z těch nejvtipnějších filmových provedení Asterixových dobrodružství. Dvanáct jedinečných úkolů "hodných samotných bohů", které Asterix v doprovodu věrného přítele Obelixe zvládají levou zadní a navíc s vtipem, který nejednoho diváka pobaví. Asi nejvtipnější byl úkol porazit byrokratického šimla pomocí dotazníků, vyhlášek a nařízení. Tak nějak to asi vypadá na našich úřadech :)

15. května 2007
avatar uživatele
80 %

Jako neznalec komixového Asterixe musím říct, že to bylo moc dobré. Pěkná ruční animace, ale stojí to za to. Film má všechno, co se vůbec do tý hodinky a čtvrt dá vměstnat. Hlášky, vtip, spád, akci (ano tu zábavnou akci, kdy hromotluk Obelix pobíjí celé legie římanů). Některé hlášky byly opravdu neuvěřitelně skvělé a úkoly byly ještě lepší, než ty, které musel plnit sám Hercules. Například scéna s šéfkuchařem mě pobavila opravdu značně a Caesarův důchod taky. Prostě velice zábavné a milé, skoro tak jako Idefix.

20. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

miláček...

tohle byl jeden z ých oblíbených dílu,který jsem jako malá měla nejraděj za všech kreslených asterixů...natož těch hraných,ty mu nesahali ani po kotníky...

10. dubna 2007

Delikátní

Tak toto je delikatesa nejvyššího kalibru. Žádná z Asterixů na tohle prostě nemá. Je to vtipné (zvlášť chlépek s jednou svalnatou rukou), rychlé a člověk se u toho nenudí. Skvělé narážky na úřady (oběžník) Dávám 100%

2. března 2007
avatar uživatele
70 %

12...nejslabší díl

Tenhle díl je podle mě nejslabší ze všech kreslených Asterixů. Občas se u něj zasmějete ale je spíš dělaný pro ty hodně mladé diváky! Líbí se mi ze všech nejmíň a dal bych mu takových...zhruba 65%. Ale rozhodně se na něj podívejte!

13. února 2007
avatar uživatele
60 %

a jééé

je to docela pěkná kravinka pro ty, kdo neví co dělat a chtějí se alespoň trochu zasmát.a proto myslím, že 60% bude stačit

28. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Podle veřejnosti je 12 úkolů jedním z nejúspěšnějších, snad i nejúspěšnějším filmem, s tímto galským hrdinou. Mě osobně zrovna tento příběh až tolik neuchvátil, mým oblíbencem je stále Asterix v Británii. Důvodem bylo pár scén, které byly možná až zbytečně divné - tedy ony byly divné hlavně ty úkoly, ale jinak mám i tento animák moc rád.

1. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Určitě můj nejoblíbenější díl o tomhle megasilném chlapíkovi. Úkoly jsou vtipné a člověk se u nich dobře pobaví. Asterixovy a Obelixovy hlášky, pochoby a vůbec jejich povaha je perfektní a nad míru vtipná. Nejraději mám úkol, kdy Obelix musí v jisté restauraci sníst všechny chody.

23. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

12

Asterixe jsem jako malá žrala a právě 12 úkolů pro Asterixe nejvíc. Předností je hlavně různorodost, těch dobrodružství je tam prostě hodně a jsou nejrůznějšího druhu. Ale pozor! Film jsem neviděla už hodně dlouho, takže tohle je hodnocení očima malý holky.

15. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Dle mého názoru vůbec nejlepší ze série Asterixových filmečků! Film je prostě dokonalost sama se super hláškami, nesplnitelnými šílenými "misemi" a jinými vychytávkami! Doporučuji vřele všem Asterixovým antifans! :o)

26. listopadu 2006