25. 1. 2013

J.J. Abrams v čele Star Wars

Tohle je velké! J.J. Abrams, tvůrce kultovního seriálu Ztraceni a režisér filmů, které udělaly z nerdského Star Treku sakra cool záležitost, přestal zatloukat a přiznal barvu. Nyní se zdá již téměř jisté, že režie sedmých Star Wars se chopí právě on.


Na jednu stranu tím trochu posmutníme my, co jsme doufali, že se bude držet Star Treku, který mu hodně sednul, na druhou stranu však tímto Star Wars v atraktivitě stoupají o 100 %.

Nechci říkat, že jsem to říkal, ale já vážně říkal, že přesunutí značky k Disneymu je nejlepší, co se mohlo stát. George Lucas je filmař odtržený od reality, nevalný režisér a druhořadý scenárista, který své schopnosti vypotřeboval v polovině osmdesátých let. Klidně se do mě pusťte, ale já to nevnímám ani jako kontroverzní tvrzení, to jsou prostě fakta. Nebyl by dnes schopný vyprodukovat životaschopný blockbuster.

Abrams je oproti tomu velký hračička vnímaný jako svým způsobem nástupce Stevena Spielberga - velký americký lidový umělec, v jehož práci se maximální technická kvalita nevylučuje s diváckou vstřícností (čili je to momentálně víc Spielberg než Spielberg sám). Star Wars může posunout na nový level a zároveň nabídnout tolik chtěnou nostalgii - obě emoce J.J. chápe a často využívá. Ve třetí Mission Impossible a samozřejmě Star Treku navíc dokázal, že se umí pohybovat i v dobře zaběhnutých sériích.

Jinými slovy: Mohli jsme si vůbec přát někoho lepšího? Nyní jen doufejme, že nejde jen o kachnu, na kterou skočil celý Hollywood.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!