22. 12. 2012

Pixar je nepoučitelný. Chystá do kin spin-off Aut

Auta 2 ukončily iluzi o progresivním a nechybujícím Pixaru, takže by se dalo očekávat, že se bude studio haněné sérii nadále vyhýbat, co mu budou síly stačit. Jenže opak je pravou. Chystá se spin-off Planes, tedy Letadla, který měl původně vyrazit rovnou na DVD, ale nakonec je vše jinak.


Tím spíš, že je Pixar v Disneyho područí, se začínají stagnující animátoři svému šéfovi podobat. I slavné disneyovské kusy měly vždy pokračování, co byla vždy o několik stupňů horší, ale díky omezenější distribuci se na ně naštěstí brzy zapomínalo.

Jenže nenáviděná Auta jsou také enormně lukrativní. Přestože tržby jsou na poměry standardní, hračky a další motivy podle Aut se prodávají úspěšněji než jakákoliv jiná značka, takže opustit tuhle sérii se nikomu z producentů nechce.

Proto film v režii Klaye Halla (který zatím v kinech nic neměl) plánovaný pro DVD půjde nakonec na velká plátna, a to v říjnu 2013. Protože se z něj dá vytěžit moc na to, aby se ještě hledělo na nějaké ideály, kterými se studio ohánělo.

Příběh prakticky kopíruje Auta, design také. Jinými slovy ruce pryč a doufejme, že se Pixar/Disney brzy vzpamatuje a místo sequelů a prequelů nám konečně předloží zase něco původního.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!