30. 7. 2012

Dočkáme se na stará kolena dalšího Osvícení?

Jsou hranice, které si Hollywood nedovoluje překročit. Je jen těžko uvěřitelné, že by někdy vznikl remake Občana Kanea, reboot Kmotra či pokračování dalších velkých milníků a monumentálních počinů. Řekli bychom, že mezi ně patří i Osvícení Stanleyho Kubricka. To bychom se ale pletli.


Warner Bros. přiznalo, že více než jen zvažuje prequel ke kultovnímu hororu, dodnes fungujícímu jako jeden z nedostižných vrcholů žánru.
Studio najalo scenáristu Laeta Kalogridise, který má na svědomí Prokletý ostrov a neoficiálně pomáhal Jamesi Cameronovi s Avatarem. Nicméně ne jako scenáristu, ale producenta. Spolu s Bradley Fischerem a Jamesem Vanderbiltem má vymyslet funkční koncept, ačkoliv zatím není jasné, co si pod tím pojmem kdokoliv představuje.

Účast Stephena Kinga je nepravděpodobná. Za prvé se Osvícení příliš nedrželo jeho knihy, za druhé ho King (právě proto) nemá v lásce a dodnes si na něj občas s chutí postěžuje.

My můžeme jen doufat, že všichni do projektu zapletení náhle onemocní a odřeknou účast, protože představa moderního prequelu k tomuto legendárnímu filmu není moc příjemná. Nebo snad ano?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!