10. 1. 2012

Sequely, které nechceme: Policejní akademie, Božský Bruce a Fighter

Jsou sequely, které chceme, ale zřejmě je nikdy nedostaneme. Kick-Ass 2, Speed Racer 2... A pak jsou tu filmy, které nám bohatě stačily jednou, ale jsou nám servírovány zas a znovu. Dodejme, že je to logické a vlastně se na producenty nemůžeme zlobit, že úspěšné filmy mají dvojky. Hollywood nás ale i s tímto na mysli umí překvapit.


Božský Bruce byl neškodná jednorázová zábava. A vydělal nechutně moc peněz (půl miliardy dolarů). Trochu dvojka a trochu spin-off Božský Evan byl proto svého času nejdražší komedií vůbec, bez Jima Carreyho ale neměl šanci uspět a rozpočet 175 milionů doklepal jen s pomocí celého světa... a to ještě těžko.
Přesto má studio pocit, že by měl samotný námět dostat další šanci. Jarrad Paul a Andrew Mogel proto začínají kutit scénář.
Těžko ale hádat, jestli se podaří přemluvit Jima Carreyho. Zatím jediná série, kde si účast zopakoval, byl druhý Ace Ventura na začátku jeho komerční kariéry. A pokud do toho půjdou filmaři opět bez slavného komika, jak se chtějí vyhnout osudu Evana?


Oproti tomu série Policejní akademie už měla dost příležitostí "zazářit" a asi se shodneme, že po snesitelných dvou dílech už jsme se smíchy zrovna nepotrhali.
Režisér Scott Zabielski, který se kolem celovečerní tvorby doposud jen motal, byl ale najat, aby se dalším dílem začal reálně zabývat. Je zajímavé, že režisér sám měl kdysi s výcvikem policistů něco málo společného, takže bude moct zakomponovat vlastní zkušenost. Stačí nám to jako důvod k resuscitaci téhle zetlelé mrtvoly?


Třetí zpráva není zaměřená na komediální žánr, vtipná je ale zrovna tak. Mark Wahlberg si s druhým Fighterem nedá říct, i když je téměř jisté, že David O. Russell se do režijního křesla nevrátí. S tím ale producent a představitel hlavní role (tedy oficiálně - všichni víme, že Wahlberg hrál druhé housle) nemá problém. Režiséra prý prostě vybere, až bude scénář... ostatně i Russel k tomu přišel jak slepý k houslím. Důležitější prý je, aby začalo natáčení co nejdřív, dokud na to herci fyzicky mají, takže pokud možno do roka a půl.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!