30. 11. 2011

Zjizvená tvář potřetí

Zjizvená tvář z roku 1932 je tak silnou klasikou, že i její remake z roku 1983 si vydobyl stejný status, což se podaří málokdy. Může se to podařit potřetí? Hollywood na to vsází. Opět zaktualizované prostředí se stejnými základy se chystá už nějakou dobu. Že nešlo o plané sliby, potvrzuje scenárista.


David Ayer už v hlavě piluje dějové zvraty, studio zase hledá režiséra a hlavní star.
Remake z roku 1983 se scénářem Olivera Stonea, pod vedením Briana De Palmy a s Al Pacinem v čele je ale těžký kalibr a autor Rychle a zběsile bude mít co dělat, aby neskončil zasypaný nadávkami a výsměchem.

Opět se podíváme na zoubek excentrickému mafiánovi, co si nevybíravě klestí cestu nahoru. Postava v originálu formovaná podle Al Caponeho, v remaku zase po vzoru kubánských přistěhovalců, má v sobě jistý potenciál i napotřetí. Poměry se totiž mění a podívat se do stejného prostředí o třicet let později může být zajímavé. Ayer každopádně slibuje, že nepůjde pouze o napodobeninu De Palmovy verze. Podle vlastních slov studoval oba filmy, aby našel společné motivy a ty nadále rozvedl. No, snad mu ambiciózní plán vyjde.

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!